رابطه جنسی سه نفره

آیا «۳» عددی جادویی است؟ امروزه جوانان مخصوصا زوج های بسیاری به روابط جنسی نامتعارف علاقه مند شده اند. یکی از این انحرافات جنسی، لذت جنسی است که در اثر دیدن شریک خود در هنگام فعالیت جنسی با یک شخص دیگر به وجود می آید یا لذت دانستن این که وی عشق مخفی دارد و این موضوع می تواند به رابطه جنسی سه نفره منجر شود.

متأسفانه این انحراف جنسی تبدیل به فانتزی مردان و زنان زیادی شده است و جزو نکاتی است که حتماً قبل از ازدواج باید در مورد آن دقت زیادی داشت. به طور معمول پیشنهاد رابطه جنسی ۳ نفره در زوجین، از سوی مردان داده می شود، البته در بیشتر مواقع مردان مایل هستن که نفر سوم این رابطه یک زن باشد، اما گاها دیده شده که منظور از نفر سوم، وجود یک مرد دیگر در رابطه جنسی است. این موضوع در زوج های متاهل در حال افزایش بوده و نیاز به درمان و مشاوره دارد.


مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

رابطه جنسی سه نفره چیست؟

ترویلیسم یک فتیش جنسی است که معمولاً در زوج ‌های متأهل پیش می ‌آید که تمایل دارند همسر خود را در حال رابطه جنسی با شخص دیگری ببینند. که البته رابطه سه نفره صرفا به تماشای آن محدود نمی شود و در خیلی از موارد داشتن رابطه جنسی زن و مرد همراه با یک فرد خارج از رابطه (یک زن یا یک مرد دیگر) متداول می باشد.

کاکولدیسم در اصل به مردانی گفته می ‌شود که همسر خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. معمولا کسانی که برونگرا هستند اغلب به داشتن رابطه جنسی گروهی گرایش دارند. دلیل این امر نیز این است که آنها با افراد متعددی در ارتباط هستند.

تنوع و تجربه حالات جدید در رابطه جنسی، یکی از مهم ‌ترین دلایلی است که افراد تن به یک رابطه جنسی سه‌ نفره می ‌دهند. این تنوع نوعی اختلال اضطرابی در فرد است که قصد دارد از طریق این رابطه گروهی و تنوع طلبانه، نوعی فانتزی جنسی داشته باشد. گاهی اوقات تمایل همسر به رابطه جنسی سه ‌نفره تنها در ذهن او شکل گرفته و او سعی می ‌کند از این طریق و با خیال ‌پردازی و به زبان آوردن آن، از رابطه جنسی ‌اش لذت بیشتر ببرد و در دنیای واقعی، هیچ ‌گاه قرار نیست که چنین اتفاقی برای او و همسرش رخ دهد. به ‌هرحال عملی کردن یک رابطه جنسی سه‌ نفره یا فکر کردن به آن در هر دو صورت نوعی اختلال جنسی به شمار می ‌آید و فرد دچار مشکل و انحراف جنسیتی، باید درمان شود.

مشاوره تلفنی زناشویی

فرآیند تمایل زوجین به رابطه جنسی سه نفره

تمایلات زوجین به رابطه جنسی سه نفره ابتدا با تخیلات و تصویر سازی های ذهنی شروع می شود و بعد از زمانی که دو طرف آسیب پذیرتر هستند (مثل زمانی که مست و یا تحت تاثیر فیلم های پورن قرار گرفته اند و یا حتی مشکلات جنسی و ..) عملی می شود.

مضرات رابطه جنسی سه نفره

وقتی یک یا هر دو نفر از زوجین شیوه های دلبستگی ناایمنی داشته باشند، وارد شدن دیگران در روابط جنسی آن ها می تواند عوارض منفی داشته باشد. مردانی که شیوه دلبستگی اجتنابی دارند ممکن است مخالفتی با رابطه جنسی ضربدری نداشته باشند اما نمی دانند که آنها در واقع به دنبال این شبه رابطه جنسی برای فاصله گرفتن از شریک زندگی شان هستند و در نتیجه این مسأله باعث تقویت جدایی احساسی آنان می شود.

گرفتن وقت مشاوره از اکسیر

۷۷۸۸۲۸۱۷ 

۷۶۷۱۰۶۹۳

 • احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی

احتمال ابتلا به بیماری های جنسی مثل هرپس، سوزاک، سیفیلیس افزایش می یابد.

 • بارداری ناخواسته

احتمال بارداری ناخواسته افزایش می یابد.

 • افزاایش اضطراب عملکرد

اگر فردی دارای اختلالات جنسی مثل اختلال نعوظ باشد، در رابطه جنسی سه نفره تحت فشار بیشتری قرار می گیرد و شدتش بیشتر می شود.

 • تاثیرات منفی بر رابطه

 فارغ از مسائل دینی و شرعی تعداد اندکی از خانم ها هستند که با رابطه جنسی ۳ نفره و اینکه در کنار خود و شریک جنسی شان یک خانم یا آقای دیگر هم حضور داشته باشد، مشکلی نداشته باشند و همین طور آقایان شاید در ظاهر از اینکه در کنار همسرشان، خانم دیگری هم باشد، در افکار خود از این کار لذت ببرند اما به این موضوع که اگر فرد دیگری با همسرشان باشد چه واکنشی نشان خواهند داد!

چیزی که مردان احساس می کنند ترکیبی از حسادت، پشیمانی، عصبانیت و احساس ناامنی است و زمانی که این احساسات پیچیده بوجود می آید تنها نتیجه اش بهم خوردن روابط است. بعضی از زوج‌ ها برای ترمیم یک رابطه آسیب ‌دیده و کمی تنوع دادن، تن به چنین رابطه ‌ای می ‌دهند درحالی که واقعاً از این تصمیم رضایت ندارند، اما یک رابطه جنسی سه نفره به ندرت می‌ تواند مشکلات یک زوج را حل کند و متأسفانه اغلب موجب بدتر شدن اوضاع می‌شود.

برای سنجش میزان تمایلات جنسی خود می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 • تاثیرات منفی بر روی خانم ها

در خیلی از موارد وقتی حتی پیشنهاد رابطه جنسی ۳ نفره داده می شود خانم ها احساس بی ارزش بودن می کنند که می تواند به اعتماد به نفس آن ها آسیب جدی بزند. همچنین خانم ها بصورت ذاتی نسبت به مردان خیلی حساس تر و آسیب پذیر تر هستند و در این گونه روابط آسیب می بینند در حالی که برای مردان شاید اهمیت کمتری داشته باشد.

در روابط جنسی سه نفره چیزی که مرد ها به دنبال آن هستند صرفا لذت های فیزیکی است اما خانم ها زمانی که رابطه به پایان می رسد و صبح روز بعد فرا می رسد احساس خواهند کرد که از آن ها سوء استفاده شده و حال خوبی نخواهند داشت و تاثیرات مخرب ان هر روز بیشتر بر رابطه شان سایه می افکند.

 • اثرات روانشناختی رابطه جنسی سه نفره

یکی از روانشناسان معروف می گوید که پس از رابطه جنسی ۳ نفره احساس شرم افراد را فرا می گیرد. گرچه در این مرحله معمولا همه سعی می کنند با گفتن جملاتی مثل “دیگه این کار را تکرار نمی کنم” یا “واقعا لذت بخش بود” خود را برای مدتی آرام کنند. اما اکثرا نمی توانند بطور کامل بهبود پیدا کنند و برخی افراد هم افسردگی را تجربه خواهند کرد.

اینستاگرام اکسیر

 • افزایش خیانت

یکی دیگر از عوارضی که انجام رابطه های جنسی ۳ یا چند نفره دارد این است که چون رابطه ۳ نفره تازگی دارد، هر طرف می تواند نفر قبلی از چشمش بیفتد و نفر جدید جایگزین وی شود! در کل این گونه رابطه ها ممکن است لذتی یک شبه را در بر داشته باشد ولی به سرعت تبدیل به خیانت در طرفین خواهد شد. احتمال خیانت به شدت بالا می رود.

ورود نفر سوم به رابطه زناشویی، تصمیمی بسیار خطرناک است که می‌ تواند تأثیرات بدی بر اعتماد، صداقت و صمیمت بین زوج‌ ها بگذارد. شاید به نظرتان تجربه جنسی ویژه‌ ای باشد، ولی اگر با خودتان رو راست باشید می ‌فهمید که تماشای عشق بازی همسرتان با فردی دیگر به ‌جز شما، زمینه پرورش حسادتی شدید را فراهم می ‌کند.

فیلم انیمیشن خیانت زناشویی

 

نکات مهم قبل از وارد شدن به رابطه جنسی ۳ نفره

اگر شما و همسرتان تصمیم به وارد شدن به این گونه روابط جنسی و مبادله عشقی به عنوان بخشی از رابطه خود گرفته ‌اید، در گام اول باید بررسی کنید دلایل اصلی شما برای علاقه ‌مندی به وارد شدن به این حوزه چه می ‌باشد؟

 • آیا می‌ خواهید شریک زندگی ‌تان را با دیگران به اشتراک گذارید یا نیازهای برآورده نشده ‌ای در رابطه شما وجود دارد که می‌ تواند به بهترین نحو در بین شما حل و فصل شود؟
 • آیا به اشتراک گذاشتن همسرتان با دیگران باعث ایجاد یک نوع فاصله و حس ایمنی در شما می‌ شود که برای حفظ رابطه اصلی ‌تان به آن نیازمند می‌ باشید؟
 • آیا این کار را برای لذت بخشیدن به شریک زندگی‌ تان و از دست ندادن وی انجام می ‌دهید؟
 • مهم‌ تر از همه، آیا به ‌اندازه کافی ارتباط کارآمدی با یکدیگر دارید که بتوانید پیچیدگی احساسی دیدن همسرتان که از رابطه جنسی با فرد دیگری لذت می‌ برد، بدون اینکه اعتماد و صمیمیت موجود بین شما از بین برود را مدیریت نمایید؟
 • آیا آمادگی مواجهه با احساساتی که به دلیل به اشتراک گذاشتن همسرتان با دیگران پدید می‌ آید را دارید؟

اگر شما رابطه جنسی سه نفره دارید زیرا رابطه جنسی شما با شریک تان خسته کننده شده است، باید این مسئله را به صورت اصولی بررسی کنید که چه چیزی باعث کسل شدن رابطه شما شده است. زوج هایی که به رابطه جنسی سه نفری روی می آورند، اغلب در تلاش برای رفع کردن مشکل جنسی خود هستند و می خواهند که مشکلات موجود در صمیمیت خود را برطرف کنند.

تست آنلاین هات بودن


مقاله مرتبط: نکاتی برای بهبود رابطه جنسی

مقاله مرتبط: رابطه جنسی خشن و دلیل تمایل افراد به آن

مقاله مرتبط: ویژگی‌های رابطه جنسی سالم

مقاله مرتبط : سکس ضربدری

مقاله مرتبط : دون ژوان کیست ؟


رابطه جنسی سه نفره مشکل رابطه شما را برطرف نمی کند

اگر در زندگی جنسی با شریک زندگی خود مشکل دارید و رنج می برید؛ می توانید درباره برطرف نشدن نیازهای جنسی تان با شریک زندگی تان صحبت کنید و انتظارات و نیازهای خود را بگویید. برای برطرف مشکل جنسی خود با شریک تان راه حل این نیست که انتظار داشته باشید که با تجربه رابطه جنسی جدید مشکلات شما به طور جادویی برطرف شود. شما برای برطرف کردن مشکلات جنسی خود حتما باید به روانشناس زوج درمانی یا سکس تراپیست مراجعه نمایید. روی آوردن به رابطه جنسی سه نفره راه حل خوبی برای این مشکل نیست.

بهترین راهکار برای بهبود روابط زناشویی

 

بنابراین اگر تمایل به ایجاد چنین روابطی دارید بهتر است قبل از انجام آن در صدد حل مسائل و مشکلات عدم رضایت زناشویی خود باشید. برای این منظوری دریافت مشاوره جنسی توسط یک متخصص ضروری است. سکس تراپیست می ‌تواند قدم مهمی در درمان ‌های مشکلات جنسی بردارد و فردی را که دارای چنین مشکلاتی است را به بهبود نزدیک کند؛ اما در مواردی که مشکلات جنسی تبدیل به اختلالات جنسی هستند، قطعاً دوره‌های درمانی بسیار متفاوت ‌تر از دوره ‌های آموزشی و درمانی سکس تراپیست خواهد بود. مهم، تشخیص یک روانشناس زبده و ماهر و ارجاع بیمار به سکستراپ و یا ادامه درمان نزد یک روانکاو می ‌باشد.

مرکز مشاوره و روانشناسی اکسیر با تیمی از روانشناسان جنسی و زناشویی و خانواده با ارائه بهترین خدمات در خدمت شما عزیزان خواهد بود و خدمات روانشناختی خود را توسط  متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله  مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

دریافت وقت آنلاین مشاوره زناشویی

Loading...

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب