رابطه جنسی سه نفرهReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Oct 26Rating: 5.0رابطه جنسی سه نفرهرابطه جنسی سه نفره (ترویلیسم) یا کاکولدیسم لذت جنسی در اثر دیدن شریک خود در هنگام فعالیت جنسی با یک شخص دیگر یا دانستن این که شریکت عشق مخفی دارد. متأسفانه این انحراف جنسی تبدیل به فانتزی مردان و زنان زیادی می‌شود و جزو نکاتی است که حتماً قبل از ازدواج باید در مورد آن دقت زیادی داشت.

رابطه جنسی سه نفره

رابطه جنسی سه نفره (ترویلیسم) یا کاکولدیسم لذت جنسی در اثر دیدن شریک خود در هنگام فعالیت جنسی با یک شخص دیگر یا دانستن این که شریکت عشق مخفی دارد. متأسفانه این انحراف جنسی تبدیل به فانتزی مردان و زنان زیادی می‌شود و جزو نکاتی است که حتماً قبل از ازدواج باید در مورد آن دقت زیادی داشت.

رابطه جنسی سه نفره چیست؟

ترویلیسم یک فتیش جنسی است که معمولاً در زوج‌های متأهل پیش می‌آید که تمایل دارند همسر خود را در حال رابطه جنسی با شخص دیگری ببینند. کاکولدیسم در اصل به مردانی گفته می‌شود که همسر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند.

تنوع و تجربه حالات جدید در رابطه جنسی، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد تن به یک رابطه جنسی سه‌ نفره می‌دهند. این تنوع نوعی اختلال اضطرابی در فرد است که قصد دارد از طریق این رابطه گروهی و تنوع طلبانه، نوعی فانتزی جنسی داشته باشد. گاهی اوقات تمایل همسر به رابطه جنسی سه ‌نفره تنها در ذهن او شکل گرفته و او سعی می‌کند از این طریق و با خیال‌پردازی و به زبان آوردن آن، از رابطه جنسی‌اش لذت بیشتر ببرد و در دنیای واقعی، هیچ‌گاه قرار نیست که چنین اتفاقی برای او و همسرش رخ دهد. به ‌هرحال عملی کردن یک رابطه جنسی سه‌ نفره و یا فکر کردن به آن در هر دو صورت نوعی اختلال جنسی به‌حساب می‌آید و فرد دچار مشکل و انحراف جنسیتی شده که باید درمان شود.


مقاله مرتبط : سکس ضربدری


برای سنجش میزان تمایلات جنسی خود می‌توانید اینجا کلیک کنید.

مضرات رابطه جنسی سه نفره

ورود نفر سوم به رابطه زناشویی تصمیمی بسیار خطرناک است که می‌تواند تأثیرات بدی بر اعتماد، صداقت و صمیمت بین زوج‌ها بگذارد. شاید به نظرتان تجربه جنسی ویژه‌ای باشد، ولی اگر با خودتان روراست باشید می‌فهمید که تماشای عشق بازی همسرتان با فردی دیگر به‌جز شما، زمینه پرورش حسادتی شدید را فراهم می‌کند.

بعضی از افراد ممکن است فکر کنند که بدشان نمی‌آید رابطه جنسی سه نفره را امتحان کنند، اما زمانی که وارد آن می‌شوند از تصمیم خود پشیمان می‌شوند و در نهایت آن‌ها با سیلی از احساسات بد که اصلاً انتظارش را نداشته‌اند باید کنار بیایند. حقیقت این است که اثرات مخرب چنین رابطه‌ای به قدری قدرتمند است که تعداد زیادی از زوج‌ها قادر به بازسازی زندگی زناشویی خود بعد از یک تجربه جنسی سه نفره نخواهند بود. اکثر مواقع آن‌ها می‌مانند و احساس حسادت و ناامنی که نکند همسرم با نفر سوم بیشتر لذت برده یا نکند که نفر سوم از من بهتر بوده است؟

بعضی از زوج‌ها برای ترمیم یک رابطه آسیب ‌دیده و کمی تنوع دادن، تن به چنین رابطه‌ای می‌دهند درحالی که واقعاً از این تصمیم رضایت ندارند، اما یک رابطه جنسی سه نفره به ندرت می‌تواند مشکلات یک زوج را حل کند و متأسفانه اغلب موجب بدتر شدن اوضاع می‌شود.


مقاله مرتبط: نکاتی برای بهبود رابطه جنسی

مقاله مرتبط: رابطه جنسی خشن و دلیل تمایل افراد به آن

مقاله مرتبط: ویژگی‌های رابطه جنسی سالم


 

ضررهای رابطه جنسی سه نفره

نکات مهم در وارد شدن به رابطه جنسی یه نفره

اگر شما و همسرتان تصمیم به وارد شدن به حوزه این گونه روابط جنسی و مبادله عشقی به عنوان بخشی از رابطه خود گرفته‌اید، بایست چندین مطلب را مدنظر داشته باشید.

  • در گام اول، دلایل اصلی شما برای علاقه‌مندی به وارد شدن به این حوزه چه می‌باشد؟
  • آیا می‌خواهید شریک زندگی‌تان را با دیگران به اشتراک گذارید یا نیازهای برآورده نشده‌ای در رابطه شما وجود دارد که می‌تواند به بهترین نحو در بین شما حل و فصل شود؟
  • آیا به اشتراک گذاشتن همسرتان با دیگران باعث ایجاد یک نوع فاصله و حس ایمنی در شما می‌شود که برای حفظ رابطه اصلی‌تان به آن نیازمند می‌باشید؟
  • آیا این کار را برای لذت بخشیدن به شریک زندگی‌تان و از دست ندادن وی انجام می‌دهید؟
  • و مهم‌تر از همه، آیا به‌اندازه کافی ارتباط کارآمدی با یکدیگر دارید که بتوانید پیچیدگی احساسی دیدن همسرتان که از رابطه جنسی با فرد دیگری لذت می‌برد بدون اینکه اعتماد و صمیمت موجود بین شما از بین برود را مدیریت نمایید؟
  • آیا آمادگی مواجهه با احساساتی که به دلیل به اشتراک گذاشتن همسرتان با دیگران پدید می‌آیند را دارید؟

بنابراین اگر تمایل به ایجاد چنین روابطی دارید بهتر است قبل از انجام آن در صدد حل مسائل و مشکلات عدم رضایت زناشویی خود باشید. برای این منظوری دریافت مشاوره جنسی توسط یک متخصص ضروری است. سکس تراپیست می‌تواند قدم مهمی در درمان‌های مشکلات جنسی بردارد و فردی را که دارای چنین مشکلاتی است را به بهبود نزدیک کند؛ اما در مواردی که مشکلات جنسی تبدیل به اختلالات جنسی هستند، قطعاً دوره‌های درمانی بسیار متفاوت‌تر از دوره‌های آموزشی و درمانی سکس تراپیست خواهد بود. مهم، تشخیص یک روانشناس زبده و ماهر و ارجاع بیمار به سکس تراپ و یا ادامه درمان نزد یک روانکاو می‌باشد.

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر