اختلال دون ژوانیسم، دون ژوان كيست؟

200-1.jpg
[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
زمان مطالعه مطلب : ۹ دقیقه

دون ژوان را بیشتر بشناسیم !

دون ژوان شخصیت افسانه ای اسپانیایی است که تظاهر به علاقه شدید جنسی در مورد قربانیان خود داشت در حالی که به اندازه قربانیانش، خودانگیختگی جنسی نداشت. شخصیت این مرد بتدریج وارد ادبیات آسیب شناسی بیماری های روانی شده و دون ژونیسم به خصلت برخی از مردانی اشاره دارد که با تظاهر به علاقمندی به روابط جنسی، خود را هیپرسکسوال نشان می دهند، با این حال، اینگونه فعالیت های جنسی برای سرپوش گذاشتن به احساسات عمیق حقارت خودشان مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر دون ژون ها پس از رسیدن به مراد خود، دیگر علاقه ای به همان زن نشان نمی دهند. این حالت را گاهی ساتیریازیس (satyriasis یا میل جنسی افراطی و بیمارگونه در مرد و شهوت پرستی) هم می گویند.

معنای دون ژوان

صفت/ لقبی وارد شده از زبان فرانسوی – مردِ اغوا کننده ی زنان/ دون خوان/ دُن ژوان/ به عَربی “مغوی النساء”

دون ژوان کیست؟

دون ژوان فردی است که قادر به برقراری ارتباط عاطفی عمیق و عشق ورزیدن به شریک جنسی خود نیست.
یکی از مهمترین اختلالات شخصیت که منجر به دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در مردان می شود اختلال شخصیت خودشیفته (narcissistic) است.

چنین مردی نه قادر است دوست بدارد و نه دوست داشته شدن را باور می کند و یک حالت پارانویا و بدبینی نسبت به گرفتن پیغام های دوست داشته شدن از شریک عشقی خود دارد. در بسیاری از موارد نیاز به دوست داشته شدن را در خود انکار میکند و بیشتر ترجیح می دهد به جای دوست داشته شدن ، مورد تحسین واقع شود تا من آزرده اش ترمیم پیدا کند.

احساس می کند اگر کسی دوستش داشته باشد و ابراز علاقه کند، می خواهد از او بهره برداری خاصی کند. در واقع به هیچ زنی اعتماد نمی کند. اینگونه مردان درواقع تنها با سطح بدن زنان ارتباط برقرار می کنند نه با هستیِ درونی آنها. در واقع هدف اینها به دست آوردن است نه رابطه داشتن. زنها را به دست بیاورند، تصاحب کنند و بعد با رها کردن آنها خشم و میل به انتقام جویی خود را که از رابطه با مادرِ ناکام کننده سرچشمه گرفته ارضا نمایند.

در واقع تصویر ذهنی که از این شخصیت داریم تقریبا حاکی از سیطره ی سایق های جنسی و شاید نقص در سوپرایگو است. می توان دون ژوان ها را مانند ستاره ی دنباله داری دانست که با سرعت زیادی به دنبال لذت و نزدیکی جنسی هستند، اما بایستی سریعا از معشوقه ی خود دل بکنند تا بتوانند در برابر عواطف افسرده ی (احساس پوچی) ناشی از پیوند خود با شیء در امان بمانند.


مقاله مرتبط: اختلال شخصیت نمایشی یا هیستریونیک


تعریف و چرایی دون ژوان

وقتی از کلمه دون ژوان حرف می زنیم، انگار کثافت انسانی را بررسی می کنیم. در حقیقت ما به کسانی می گوییم دون ژوان که در هر برهه از زندگی شان با چند جنس مخالف رابطه جنسی یا احساسی عمیق دارند و کیفیت و کمیت این جنس مخالف ها هیچ وقت ثابت نیست؛ یعنی هیچ جنس مخالفی در زندگی شان نیست که بتواند حضور دائمی داشته باشد؛ حتی مادر و پدر. با این حال آنها در یک روند شجاعانه از کسی می گذرند و به کسی دیگر می پیوندند؛ بدون آن که بدانند چرا! این شجاعت و شهامت با سرعت سرسام آوری به سمت تنهایی در حرکت است و آنها در هر لحظه ممکن است ترک شوند و تنها بمانند. وحشتی که هرگز دوست ندارند تجربه اش کنند. در حقیقت دون ژوان تحمل تنهایی زندگی را ندارد و برای پر کردن این خلأ وحشی، به محض احساس تنهایی دست روی کس دیگری می گذارد. این چرایی دون ژوانی است.

شروع دون ژوان

یک دون ژوان هیچ وقت با یک دون ژوان دوست نمی شود. هیچ وقت یک دون ژوان را برای رابطه احساسی عمیق در نظر نمی گیرد. برای او یکی مثل خودش هیچ جذابیتی ندارد. و همین طور برای طرف مقابل! کلک های آنها برای هم رو شده است و نمی توانند در طرفه العینی قاپ رفیق را بدزدند. آنها نیاز دارند پرستیده بشوند. و در مقابل بلدند که چه طور طرف مقابل را دچار حس پرستیده شدن بکنند؛ در حالی که اصلاً نمی پرستند. شاید هم بپرستند. اما برای مدتی کوتاه. آنها زیبایی را دوست دارند و برای هر زیبای دیگری که از کنارشان رد شود احترام قائلند. پس دوست دارند هر موجود زیبایی که وجود دارد را مال خود کنند؛ برای مدتی فتح کنند؛ و از این که روزی چنین موجود زیبایی را داشته اند، لذت ببرند. آنها قوانین زندگی را می دانند. تنها نکته اساسی زندگی آنها این است که تنها هستند و این تنهایی را هم قانون تلقی می کنند.

توصیف رفتار دون ژوان ها

دون ژوان با دست کشیدن روی نقاط حساس طرف مقابل، حس جنسی اش را تحریک می کند و لذتی به او می دهد که تاکنون هیچ کس نداده است. او می داند چه طور دست بکشد، چه طور دل ببرد و چه طور خودش را در دل جنس مخالف جا کند. او می داند که هر لحظه ممکن است تنها بماند، پس سعی می کند که طرف مقابلش را اسیر خود کند و با داد و فریاد در مردها، توهین و قهر کردن و غر زدن در زن ها و تحقیر کردن در هر دو جنس، طرف مقابل را برای خود نگه دارند. او سعی می کند دنیای کوچکش را این گونه کنترل کند!

توصیف رفتار دون ژوان ها

بحث به همین جا ختم نمی شود. او باز هم ارضا نمی شود. روندی که او رفته باز هم تکراری است. او در حقیقت نمی داند تا کجا پیش خواهد رفت! او فقط به دست می آورد، فتح می کند، پیروز می شود و لذت می برد! اما بعد از این که فتح کرد، دیگر هیچ حس جذابی در طرف مقابل نمی بیند که بخواهد با او بماند. پس به سراغ کس دیگری می رود. در این حین ممکن است رابطه را به هم نزند، اما بنا به اصل «زیبایی دوستی دون ژوان ها» به سراغ کس دیگری می رود و باز هم قانونش را تکرار می کند. شاید کسی به او بگوید: «چرا به دست می آوری که ترک کنی؟» و او هم جواب بدهد: «جنس مخالف از این که به دست آورده شود لذت می برد و من هم این لذت را به او می دهم. او از این که کسی را داشته باشد که این گونه لذتش بدهد مست می شود. من در قبال مقداری عشق و علاقه و کمی وقت، این لذت و مستی را به او می دهم. و بعد که مساوی شدیم، دیگر نیازی نیست با هم باشیم! این قانون است!» قانون دون ژوانی.

دون ژوان می داند چه کار کند که وقتی با او هستی از زندگی لذت ببری. اما هیچ وقت این ترس را به ما نمی دهد که دائمی نیست!

شاید در مردها دون ژوان از گذشته خود برای جنس مخالف هم صحبت کند. شاید هم مثل زن ها هیچ وقت از گذشته خودشان حرفی نزنند تا تازه به نظر برسند.

چگونگی تشخیص دون ژوان ها

دون ژوان می داند که هر لحظه ممکن است تنها بماند، پس سعی می کند که طرف مقابلش را اسیر خود کند و مردهای دون ژوان با داد و فریاد طرف مقابل را برای خود نگه می دارند. او سعی می کند دنیای کوچکش را این گونه کنترل کند!

بحث به همین جا ختم نمی شود. او باز هم ارضا نمی شود. روندی که او رفته باز هم تکراری است. او در حقیقت نمی داند تا کجا پیش خواهد رفت! او فقط به دست می آورد، فتح می کند، پیروز می شود و لذت می برد! اما بعد از این که فتح کرد، دیگر هیچ حس جذابی در طرف مقابل نمی بیند که بخواهد با او بماند. پس به سراغ کس دیگری می رود. در این حین ممکن است رابطه را به هم نزند، اما بنا به اصل «زیبایی دوستی دون ژوان ها» به سراغ کس دیگری می رود و باز هم قانونش را تکرار می کند. شاید کسی به او بگوید: «چرا به دست می آوری که ترک کنی؟» و او هم جواب بدهد: «جنس مخالف از این که به دست آورده شود لذت می برد و من هم این لذت را به او می دهم. او از این که کسی را داشته باشد که این گونه لذتش بدهد مست می شود. من در قبال مقداری عشق و علاقه و کمی وقت، این لذت و مستی را به او می دهم. و بعد که مساوی شدیم، دیگر نیازی نیست با هم باشیم! این قانون است!» قانون دون ژوانی.

دون ژوان می داند چه کار کند که وقتی با او هستی از زندگی لذت ببری. اما هیچ وقت این ترس را به ما نمی دهد که دائمی نیست!

شاید در مردها دون ژوان از گذشته خود برای جنس مخالف هم صحبت کنند.

به دنبال افراد با جذبه هستند!

شاید شنیدن این جمله از زبان زن ها برایتان آشنا باشد: «عاشق مردهایی ام که یه گوشه تنها توی کافه واسه خودشون می شینند و به هیچ کس کاری ندارند.» و این جمله برای مردها: «کاش فقط یه لحظه نگام کنه. لامصب دلش از سنگه. حاضرم همه دنیام رو به پاش بریزم اما یه لحظه نگام کنه.»

دون ژوان دنبال چنین افرادی می گردد. افرادی که به دست آوردنشان سخت باشد. خسته کننده باشد. یا مبارز خوبی باشند. نکته جالب اینجاست که دون ژوان همیشه پیروز است. و شاید بشود گفت تنها نکته غم انگیز اینجاست که دون ژوان همیشه پیروز است. او فقط می خواهد قدرت خودش را محک بزند. هیچ وقت شکستش را قبول نمی کند و همیشه تا مرز پیروزی می رود. دون ژوان یک مبارز قدرتمند است و برای آدم های ضعیف حتی وقت ندارد. جمله ای که شاید از زبان بعضی شان شنیده باشید: «برو با همقد خودت بازی کن!»

اغلب این مردان به دنبال دو گونه زن می روند

دسته ی اول زنانی هستند که به دلیل شرایطشان بسیار مورد توجه می باشند شرایطی مانند زیبایی ، ثروت، شهرت، مقام، و …. که در این حالت مرد خودشیفته منِ ایده آل (ego ideal) خود را به او فرافکنی کرده و انگار این خود اوست که دارای چنین محسناتی است. درواقع زن اینجا ابزاری است برای تغذیه ی هرچه بیشترِ خودشیفتگیِ مرد. البته در این حالت هم مردان خودشیفته مراقبند که زن از آنها در هیچ یک از این ابعاد برجسته تر نباشد و اگر احساس کنند که بالاتر هست او را تخریب می کنند.
دسته دوم زنانی هستند با هویتی بسیار کمرنگ که تنها می توانند به صورت یک زائده و دنباله در کنار مرد خودشیفته برای مدتی باشند که او را دائما تحسین کنند و منِ او دائما باد شود.

دون ژوانیسم

اینگونه مردان بجای عشق در رابطه احساس تملک زیاد دارند. درواقع زن در کنار آنها مانند مبل و لوازم زندگیشان است.
یکی از ویژگی های مهمِ رابطه، در مردان خودشیفته این است که این مردان خصلتهای بد خود را به همسر خود فرافکنی می کنند و او را تحقیر و سرزنش می نمایند. یعنی خودشان همه خوب (total good) و همسر، همه بد (total bad) می شود.

رفتن دون ژوان

مسئله از جایی شروع می شود که دون ژوان می خواهد ترک کند! دون ژوان بی خبر ترک می کند. اصلاً نمی فهمی چه وقتی رفته که بخواهی جلویش را بگیری. التماس ها شروع می شود. دون ژوان دوست دارد التماس بشنود. چون می فهمد که تنها نیست و این التماس ها همیشه هست! پس لذت می برد. جنس مخالف نمی داند که تنها چیزی که دون ژوان را می ترساند تنهایی است! اگر جنس مخالف زرنگ باشد می تواند با تنها گذاشتن، دون ژوان را برای مدت بیشتری داشته باشد! یعنی از خودش قدرت نشان دهد و دون ژوان را دوباره به مبارزه بطلبد. او از مبارزه لذت می برد و تا وقتی مبارزه نباشد دون ژوان اهمیت وجودی ندارد. نکته تأسف برانگیز این جاست که جنس مخالف فقط زمانی می تواند بفهمد که تنها ترس دون ژوان تنهایی است که دیگر هیچ حسی به او ندارد. و حالا التماس های دون ژوان تأثیری ندارد؛ اگر التماسی بکند!

روش زندگی دون ژوان

دون ژوان دنبال افرادی می گردد که به دست آوردنشان سخت باشد. خسته کننده باشد. یا مبارز خوبی باشند. نکته جالب اینجاست که دون ژوان همیشه پیروز است. و شاید بشود گفت تنها نکته غم انگیز اینجاست که دون ژوان همیشه پیروز است. او فقط می خواهد قدرت خودش را محک بزند. هیچ وقت شکستش را قبول نمی کند و همیشه تا مرز پیروزی می رود. دون ژوان یک مبارز قدرتمند است و برای آدم های ضعیف حتی وقت ندارد.

دون ژوان زندگی روتینی ندارد. و این زندگی برای هیچ کسی دوست داشتنی نیست. شاید یکی از دلایلی که هر دون ژوانی قصد ترک کردن می گیرد این است که روش زندگی اش زیر سؤال می رود. او همیشه می گردد تا یک موافق پیدا کند، اما نکته غم انگیز این جاست که این موافق هم پیدا نمی شود. شاید برای کسی که می خواهد با یک دون ژوان زندگی کند، تنها نکته ترسناک، عدم امنیت از فردای دون ژوان است. آنها روش زندگی شان بر پایه ریسک و خطر بنا شده. آرزوهای عجیب و دور از دسترس دارند. که خیلی از آنها حتی مادی هم نیست. مثل خاک شدن در پرلاشز، کنار هدایت (داستانی از زویا پیرزاد)، زندگی در یک جزیره (رابینسون کروزوئه)، دیدن والت دیزنی، بیل گیتز یا یک مرد یا زن بزرگ، مسافرت به دور دنیا در ۷۹ روز! چاپ کردن یک کتاب در هر سال حتی با هزینه شخصی، یا پیدا کردن گنجی در اعماق آب (جک گنجشکه در دزدان دریایی کاراییب)، و… این آرزوها برای کسی که زندگی روتین و امنی دارد، آرزوهای احمقانه، بچگانه و سخیفی به شمار می آیند. اما برای دون ژوان فلسفه زندگی است.

دون ژوان نمی تواند باور کند که روش زندگی اش درست نیست. و شاید مجبور می شود که بین آرزو و جنس مخالف یکی را انتخاب کند. او آن قدر پافشاری می کند تا بالاخره روش زندگی اش را ثابت می کند. ولی آن وقت نه کسی از مخالف ها هست که این پیروزی عظیم را ببیند، و نه خودش می تواند درد بزرگ تنهایی را در درون خودش کتمان کند. این غم انگیزترین نکته ای است که دون ژوان همیشه سعی دارد از آن فرار کند. اما کهولت سن و کم شدن جذابیت، او را به همین سمت پرتاب می کند. با این حال، کمتر پیدا شده مرد یا زنی که وجود چنین کسانی را تحمل کند. حتی برای یک سال! و گاهی هم مثل ابن سینا و سعدی خودشان طالب نیستند که کسی را در کنار خودشان برای همیشه داشته باشند تا زجر سفر، همراهشان را نابود کند.

تفاوت های دون ژوان با عاشق

دون ژوان قصد کنترل دارد. او به دست آورده که رها کند. او می داند که هر لحظه ممکن است تنها بماند، و نمی خواهد زودتر ترک شود. پس سعی می کند که طرف مقابلش را اسیر خود کند و با داد و فریاد در مردها، توهین و قهر کردن و غر زدن در زن ها و تحقیر کردن در هر دو جنس، طرف مقابل را برای خود نگه دارد. او سعی می کند دنیای کوچکش را این گونه کنترل کند!

امیدواریم با اطلاع رسانی مشخصات و ویژگی های اینگونه افراد از به دام افتادن زنان و مردان در دام افراد دون ژوانیسم جلوگیری کنیم.


22 دیدگاه

 • مریم

  دی ۱۶, ۱۳۹۷ در ۲:۴۶ ق٫ظ

  شاید باور نکنید ولی من تا الان بیش از ۴ بار خوندم عالی بود من الان تو چنین رابطه ای هستم و خیلی ناراحتم ولی اصلا التماس نکردم تازه ۱رابطه ۲سالرو نافرجام داشتم گیر چنین شخصیتی افتادم

  پاسخ

 • رویا

  آبان ۱۵, ۱۳۹۷ در ۴:۲۶ ق٫ظ

  نمیدانستم همسرم چرا اینطوریه به زور بردمش دکتر روانپزشک و اونجا بود که فهمیدم یک دونژوان هست😔

  پاسخ

 • مانیکا

  آبان ۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۹ ق٫ظ

  من هم دون ژوانم و یک زن. اما دون ژوان جنسی. من تا با پسری دوست میشدم و بعد از اینکه رابطه جنسی برقرار میشد آن شخص را رها میکردم. خیلی عجیب بود که دقیقا بعد از رابطه جنسی انگار آن شخص تمام میشد و معنایی برای من نداشت. همیشه هم دنبال پسرهایی بودم که بدست آوردنشان برای دخترهای دیگر سخت بود و من مثل اینکه بخوام قدرتم را محک بزنم بسرعت با آن شخص دوست میشدم. برای همین همیشه تنها بودم چون هیچوقت دوست هیچکس نبودم. حتی الان که ازدواج کردم با اینکه همسرم مرا دوست دارد اما متاسفانه من اصلا عاشق نمیشوم و انگار احساسی ندارم. اما بروز نمیدم چون میدونم هیچوقت عاشق شدن و دوست داشتن طرف مقابلم برایم معنایی نداشته. آیا من میتونم درمان بشم؟ و اینکه همیشه یک حالت راز آلود دارم و خیلی خوب بلدم نقش بازی کنم. همه به من میگن که به طرز عجیبی مرموزم و من لذت میبرم از اینکه من یک شخص ببینن که دست یافتن به ذهنم خیلی سخت هست. من واقعا تمام خصوصیت دون ژوان را دارم.

  پاسخ

 • ناشناس

  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۸:۵۹ ب٫ظ

  امتیاز بینندگان:۵ Stars

  پاسخ

 • ناشناس

  مهر ۳, ۱۳۹۷ در ۳:۲۸ ب٫ظ

  امتیاز بینندگان:۵ Stars

  پاسخ

 • ناشناس

  شهریور ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۲ ب٫ظ

  امتیاز بینندگان:۱ Stars

  پاسخ

 • ناشناس

  شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ در ۴:۴۲ ق٫ظ

  امتیاز بینندگان:۵ Stars

  پاسخ

 • ناشناس

  شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۱ ب٫ظ

  امتیاز بینندگان:۵ Stars

  پاسخ

 • ناشناس

  شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ در ۴:۰۴ ق٫ظ

  امتیاز بینندگان:۴ Stars

  پاسخ

 • kimia

  تیر ۳۰, ۱۳۹۷ در ۹:۴۴ ب٫ظ

  سلام من خانم هستم و دون ژوان هستم و دون ژوان بودن همونقدر که در مردها زیاد شده در خانم ها هم شایعه فقط خانم ها لذت ها عاطفی بیشتر از جنسی تجربه میکنن من خیلی از اینکه پسرا بیوفتن دنبالم و التماسم کنن ک باهاشون باشم خوشحالم و تصمیم دارم که به همین طرز زندگیم ادامه بدم و از اینکه دون ژوانم و مثل بقیه دخهر ها احمق نیستم خوشحالم شاید مریضم ولی خوشحالم که مریضیم اینه ♕

  پاسخ

 • ناشناس

  تیر ۲۴, ۱۳۹۷ در ۴:۴۶ ق٫ظ

  امتیاز بینندگان:۵ Stars

  پاسخ

 • ariyana

  فروردین ۱۲, ۱۳۹۷ در ۹:۵۹ ب٫ظ

  من با پسری آشنا شدم که میگه میترسم وابسته شم ، و اینکه یهو ی نکته منفی از طرف میره رو مخم و دلزده میشم، آیا این پسر هم دون ژوان هست ؟؟؟؟

  پاسخ

  • مرکز مشاوره اکسیر

   اسفند ۸, ۱۳۹۷ در ۷:۵۴ ب٫ظ

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   این مقاله فقط علائم اختلال دون ژوان رو بیان کرده و با دیدن این علائم در یک فرد نمیتوان برچسب اختلال به فرد زد برای تشخیص دقیق و قطعی بهتره به مشاور متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ

 • C

  فروردین ۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۴ ق٫ظ

  با اين اوصاف قريب به اكثريت مردان دون ژوان هستن.

  پاسخ

 • yasamin

  دی ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۲ ب٫ظ

  wooooW عالی بود
  من دارم یه رمان میخونم در مورد یه مرد دون ژوانیسم به نام دون جوانی
  البته اینطور که شما نوشتین من فکر میکنم اکثر مردا باید دون ژوانیسم باشن پس ( با عرض پوزش از جنس مذکر)|:

  پاسخ

  • مرکز مشاوره اکسیر

   دی ۲۷, ۱۳۹۶ در ۶:۰۰ ب٫ظ

   البته این حرفی که شما میگین که همه مردها دون ژوان هستند تحقیقی صورت نگرفته تا این رو تایید کنه، اما کمی این خصلت وجود داره که میشه از نظر تکاملی بررسی کرد.

   پاسخ

 • 13

  آذر ۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۰ ب٫ظ

  سه قسمت از متن كاملاً تكراريه
  اما در كل اطلاعات كامليه تقريبًا

  پاسخ

 • دون ژوان

  مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۰۴ ق٫ظ

  من یه زن دون ژوانم. دو ساله اینو فهمیدم ولی من دون ژوان جنسی نیستم. دون ژوان عاطفی ام. تمام زندگیم پر از التماس پسراست. هیچوقت نتونستم خودمو کنترل کنم. طی یک باور خرافی فک میکردم شهوت پرستم ولی الان فهمیدم مریضم. درمان وجود داره؟

  پاسخ

  • مرکز مشاوره اکسیر

   مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۴:۲۰ ق٫ظ

   بله دوست عزیز این مشکل بین زن ها و مردها به شکل متفاوتی نمود پیدا میکنه. همانطور که در حالت عادی برای مردان نیاز جنسی مهم است و برای خانم ها نیاز عاطفی در صورت افراط گونه هم همین روند مشاهده میشه…

   قطعا درمان هایی برای آن پیشنهاد شده است. می تونین با متخصص اختلالات شخصیت مشاوره کنید.

   پاسخ

 • سمیرا

  تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۳:۱۷ ق٫ظ

  اکثر مردها و پسرهای ایرانی در روابطه دوستی با یک دختر این حالت رو دارند به شدت ازهر راهی که شده دختر رو وابسته می کنند به محض اینکه متوجه بشوند طرف مقابل به شدت وابسته و علاقمند شده یهو بی خبر طرف رو ترکش می کنند و از اینکه برای موندن التماس شون کنی گریه و زاری کنی بهشون التماس کنی لذت می برند هرچی بیشتر التماس کنی بیشتر زجر میدم طرف مقابل رو انگار دارن ازین وضع واقعا لذت می برند ازین موردها زیاد به پستم خورده

  پاسخ

 • Sany

  آذر ۱۷, ۱۳۹۵ در ۰:۴۵ ق٫ظ

  من این مرد رو دیدم دقیقا همین خصوصیات رو داشتن !

  پاسخ

 • zahra

  اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۹ ق٫ظ

  حال واقعا دون ژوان عاشق نميشه?

  پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
زمان مطالعه مطلب : ۹ دقیقه

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button