در مشاوره زناشویی تلفنی یکی از اتفاقاتی که می افتد ارتقای کیفی روابط جنسی است. ارتقای کیفی ارتباطات جنسی موجب اجتناب از اختلافات زوجین و همچنین افزایش طراوت و شادابی آن ها می شود و انرژی بیشتری برای ادامه زندگی به ایشان می بخشد؛ چرا که سلامت جنسی به عنوان بخشی از سلامت روان در نظر گرفته می ‌شود.

✔️ مشاوره زناشویی تلفنی و مشاوره جنسی

در مرکز مشاوره زناشویی تلفنی، مشاوره جنسی داده می شود و یکی از چیزهایی که به زوجین آموزش داده می شود این است که چگونه زندگی جنسی سالمی داشته باشند. برای ایجاد و حفظ زندگی جنسی سالم نیاز به تلاش دو نفر است. برای زندگی جنسی سالم به موارد زیر نیاز دارید.

  • ارتباط سازنده و معنادار
  • عشق به یکدیگر
  • جذابیت جسمی
  • تمایل به وقت گذاشتن برای همدیگر
  • پذیرش نقاط ضعف و خصوصیات یکدیگر

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات مشاوره زناشویی تلفنی را به کسانی که طرف قرارداد با اکسیر باشند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراکز طرف قرارداد اکسیر اینجاکیایک کنید.

 

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

✔️ رابطه جنسی و مشاوره زناشویی تلفنی

در مرکز مشاوره زناشویی تلفنی شما از اهمیت رابطه جنسی در ازدواج آگاه خواهید شد. در جلسات مشاوره جنسی و مشاوره روابط زناشویی، درمانگر ارزیابی دقیقی در مورد مشکل شما به عمل خواهد آورد و در صورتی که نیازمند آموزش خاصی باشید اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار خواهد داد و باورهای اشتباه در مورد رابطه جنسی را اصلاح خواهد کرد.

هم چنین ممکن است برخی از افراد دچار اختلالاتی در عملکرد جنسی باشند که از مطرح کردن آن با دیگران خجالت بکشند یا فکر کنند تنها آن ها هستند که این اختلالات را تجربه می کنند. این در حالی است که متخصصین سکستراپیست یا مشاوره زناشویی با ارائه تکنیک ها و راهکارهای آسان می ‌توانند به شما کمک کنند تا دوباره به عملکرد دلخواه تان در رابطه جنسی دست یابید.


مقاله مرتبط : قبل از شب اول ازدواج رابطه جنسی داشته باشیم یا نه ؟!

مقاله مرتبط: مشاوره خانواده تلفنی در واتساپ

مقاله مرتبط: مرکز مشاوره ازدواج در تهرانپارس


 بیایید نگاهی به اهمیت رابطه جنسی در ازدواج بیندازیم.

✔️ اهمیت مشاوره جنسی در مشاوره زناشویی تلفنی

اثرات جسمانی صمیمیت و رابطه جنسی

رابطه جنسی فواید جسمی بی شماری نیز دارد. رابطه جنسی دارای مزیت ضد پیری است. کسانی که دو بار در هفته ارگاسم را تجربه می کنند، ۵۰ درصد دیرتر از افرادی که در ماه تنها یک بار ارگاسم می شوند، می میرند. محققان می گویند رابطه زناشویی سالم یکی از رازهای داشتن عمر طولانی است. بدن ما بطور مداوم آسیب و ترمیم را تجربه می کند. تقویت روند ترمیم می تواند روند پیری را کندتر کند و جوان تر به نظر برسید.

جدا از بهبود خلق و افزایش شادی، رابطه جنسی به عنوان کاهش دهنده استرس شناخته می شود. هم چنین آن به بهبود حس خود ارزشی یا تصویر خود کمک می ‌کند.

مشاوره زناشویی تلفنی

 افزایش هورمون اکسی توسین ناشی از رابطه جنسی، می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند. خواب خوب هم به کنترل فشار خون و کنترل وزن کمک زیادی می کند. با افزایش سطح هورمون اکسی توسین در خون، اندورفین نیز در خون بالا می رود. اندورفین یکی از مسکن های طبیعی است که در بدن ترشح می شود. دلیل این که بعد از رابطه جنسی، سردرد و یا درد مفاصل شما بهبود می یابد همین ترشح اکسی توسین و به دنبال آن ترشح اندورفین در بدن است. محققان می گویند یک یا دو بار ارتباط زناشویی در هفته میزان یک آنتی بادی به نام ایمونوگلوبین A در بدن را بیشتر می کند و باعث می شود که در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت ها ایمن شوید.

یکی از متخصصین مرکز مشاوره اکسیر در رابطه با تاثیرات مشکلات جنسی بر رضایت زناشویی و زندگی مشترک توضیحات ارزنده ای ارائه داده اند. شما را به دیدن این ویدئو دعوت می نماییم.


مقاله مرتبط: چگونه زندگی جنسی سالم داشته باشیم؟


سلامت قلب و عروق. مطالعات نشان می دهد که رابطه جنسی که منجر به ارگاسم می شود می ‌تواند اثر مثبتی بر روی قلب شما داشته باشد. این کار را با آزاد کردن هورمون اکسی ‌توسین انجام می ‌دهد. این هورمون استرس را کاهش می دهد. یک مطالعه دیگر نشان می ‌دهد که مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند، ۴۵ درصد کم‌ تر احتمال ابتلا به بیماری‌ های قلبی را دارند.

اینستاگرام اکسیر

رابطه جنسی لذت بخش باعث می شود که اکسی توسین بیشتری ترشح شود، با ترشح بیشتر این هورمون، اندورفین بیشتری در بدن فرد آزاد می شود؛ به همین دلیل کمتر دردهای جسمانی را احساس می کنید. بنابراین رابطه جنسی موفق باعث می شود تا درد کمتری احساس کنید و در نتیجه درد ناشی از التهاب مفاصل و یا علائم سندروم پیش از قاعدگی هم کمتر می شود‌.

اگر فکر می کنید نیاز به کمک در مورد مسائل زناشویی دارید، شما در هر جایی که هستید می توانید از خدمات مشاوره زناشویی تلفنی ، غیر حضوری و حضوری مرکز روانشناسی اکسیر بهره مند گردید.

صمیمیت جسمی در ازدواج باعث ایجاد اعتماد می شود

در مرکز مشاوره زناشویی تلفنی متوجه می شوید رابطه جنسی چگونه باعث ایجاد اعتماد بیشتر می شود. اکسی توسین هورمونی است که می تواند مدار عصبی اعتماد در انسان را شکل دهد. به عبارت ساده تر، اکسی توسین اعتماد را تقویت می کند. نه تنها اعتماد در رابطه زناشویی را افزایش می‌ دهد، بلکه صمیمیت عاطفی را افزایش می‌ دهد که می‌ تواند پیوندهای عاطفی و اعتماد را بیشتر کند.

فواید مشاوره زناشویی تلفنی

باعث تقویت ازدواج تان می شود

اکسی توسین که در حین لمس بدنی در بدن آزاد می شود. عشق و محبت جسمی رابطه تنگاتنگی دارند. زوج هایی که عاشق یکدیگر هستند، معمولاً از نظر جسمی صمیمی تر هستند. بهترین توصیه ای که می ‌توان برای ایجاد ارتباط عمیق تر بین زوج ها کرد، تمرین صمیمیت روزانه است. در مرکز مشاوره ازدواج شما یاد می گیرید چگونه ازدواج تان را مستحکم تر کنید.

کار گروهی را ارتقا می بخشد

ازدواج شامل سه چیز است: همکاری، ارتباط و سازش. رابطه زناشویی شما یک تجربه دو نفره است که هر سه این خصوصیات را در بر می گیرد. که مستلزم این است که بتوانید با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به شریک زندگی تان محبت خود را نشان دهید.


مقاله مرتبط: راه هایی برای افزایش صمیمیت زناشویی

مقاله مرتبط: حل کردن مشکلات زندگی زناشویی


کاهش افسردگی

تنها علاقه میان شما و همسرتان نیست که می تواند بعد از ازدواج از افسردگی و آسیب های روانی نجات تان دهد. اگر در رابطه میان شما و همسرتان جای مشخصی برای ارتباط زناشویی وجود نداشته باشد، نمی توانید به سالم ماندن روان تان امیدوار باشید. آنچه پژوهشگران ثابت کرده اند، این است که ارتباط زناشویی مطلوب حال را خوب می کند و احتمال افسردگی را هم پایین می آورد. بررسی ها نشان می دهد افرادی که رابطه زناشویی خوبی را تجربه می کنند، شادتر و سالم تر از دیگران می مانند.

کنترل وزن

به گفته محققان هر بار رابطه جنسی که حدود ۳۰ دقیقه به طول بیانجامد باعث سوختن ۸۵ کالری در بدن می شود. در نگاه اول این مقدار سوزاندن انرژی ممکن است قابل توجه نباشد، اما در طول زمان باعث سوزاندن مقادیر زیادی انرژی می شود که به کاهش وزن نیز کمک بسیاری می کند.

اگر در زمینه رابطه جنسی دچار مشکل شده اید بهتر است هرچه سریعتر جهت شناسایی و درمان این مشکل به متخصص مراجعه نمایید تا این مشکل تمام رابطه های شما را تحت تاثیر قرار نداده است. مرکز مشاوره جنسی غرب تهران به نام اکسیر در این زمینه به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

رزرو وقت آنلاین مشاوره زناشویی تلفنی

Loading...

مشاوره رایگان آنلاین