رابطه جنسی یکی از بخش های مهم زندگی زناشویی است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که در رابطه جنسی خود با همسرشان دچار مشکل هستند بیشتر در معرض طلاق و جدایی قرار دارند. یک واقعیت وجود دارد و آن این که بسیاری از زوج ها پس از ازدواج گزارش داده اند، زندگی جنسی آن ها توسط خانواده‌ طرف مقابلشان و همچنین فرزندان، برنامه های زمانی فشرده، نگرانی های مالی و غیره دچار مشکل می شود.  این در حالی است که با رعایت چند نکته ساده و دانستن برخی از پیش پا افتاده ترین مسائل می توانید زندگی جنسی خود را بهبود ببخشید…

نکاتی برای بهبود رابطه جنسی

نکاتی برای بهبود رابطه جنسی

    – زمان مناسب برای صحبت کردن پیدا کنید:

دو نوع گفتگوهای جنسی وجود دارد: آن هایی که در اتاق خواب دارید و آن هایی که در جای دیگر اتفاق می افتد. این کاملا مناسب است که به شریک زندگی خود در وسط عشق بازی بگویید که احساس خوبی دارید، اما بهتر است منتظر بمانید زمانی که در موقعیتی خنثی تر قرار بگیرید تا درباره مسائل بزرگ تر مانند ناسازگاری درباره مسائل جنسی یا مشکلات ارگاسم صحبت کنید.

    – اجتناب از انتقاد کردن:

به جای اینکه همدیگر را نقد کنید سعی کنید راه حلی برای مشکلتان پیدا کنید. رابطه جنسی یک فعالیت حساس است، در نتیجه افراد نگران عملکرد خود هستند و می خواهند همسرشان را راضی نگه دارند. بنابراین انتقاد از عملکرد همسرتان تنها می تواند شرایط را بدتر کند. دلیل اصلی عملکرد نادرست مردان نگرانی آن ها است؛ بنابراین با انتقاد تنها میزان نگرانی خود را افزایش می دهید. اگر احساس می کنید به حرف زدن نیاز دارید باید شیوه متفاوتی را انتخاب کنید.

    – در مورد تغییرات بدنی خود با شریک زندگی تان صحبت کنید:

اگر گر گرفتگی به دلیل یائسگی شما را شب از خواب بیدار می کند، با شریک خود درباره این چیزها صحبت کنید. خیلی بهتر است که او بداند چه چیزی واقعا در حال اتفاق افتادن است تا اینکه این تغییرات فیزیکی را به عنوان عدم علاقه تفسیر کند.

    – صادق باشید:

ممکن است که فکر کنید با یک ارگاسم الکی از احساسات شریک خود محافظت می کنید اما در واقع قدم در یک راه لغزنده گذاشته اید.

    – آموزش خود:

بسیاری از موارد مفید برای کمک به خود برای هر نوع از مسائل جنسی موجود است. می توانید از اینترنت و کتاب های مفید در این زمینه استفاده کنید.

    – حالت روحی خود را بهبود ببخشید:

مشکلات روحی نظیر افسردگی یا اضطراب بر زندگی شخصی، زندگی کاری و تصویر ذهنیتان از خود تأثیر می گذارد. برخی از داروهای ضد افسردگی میل جنسی و توانایی رسیدن به ارگاسم را کاهش می دهند، اما می توانید در کوتاه مدت از آن ها کمک گرفته و یا از مشاوره استفاده کنید.

    – از تمام حواس خود استفاده کنید:

استفاده از یک موسیقی آرام بخش، یک رایحه لذت بخش، نور ملایم یک شمع و نوشیدن یک آبمیوه خوش طعم همگی به شما کمک می کند فضای عشق ورزی تان را به گونه ای ترتیب دهید که با تمام وجود از رابطه با همسرتان لذت ببرید.

    – به خودتان زمان بدهید:

با افزایش سن، سرعت پاسخ های جنسیتان کم می شود. شما و شریک زندگیتان می توانید شانس موفقیت خود را با پیدا کردن یک موقعیت  آرام، راحت و بدون مداخله برای رابطه جنسی، بهبود بخشد.

فانتزی های خود را بنویسید.

    – فانتزی های خود را بنویسید:

این تمرین می تواند به شما کمک کند تا فعالیت های احتمالی را که فکر می کنید ممکن است برای شما یا شریک زندگیتان جذاب باشد را بررسی کنید. سعی کنید به تجربه ای که باعث تحریک شما شده است فکر کنید و سپس با شریک زندگی خود آن را به اشتراک بگذارید. این کار به خصوص برای افرادی که میل جنسی کمتری دارند مفید است.

    – آرامش:

قبل از اینکه رابطه جنسی داشته باشید، سعی کنید کارهای آرامش بخش با هم انجام دهید؛ مانند بازی کردن یا رفتن به یک رستوران خوب. یا از تکنیک های آرام سازی مانند تمرینات تنفس عمیق یا یوگا استفاده کنید.

    – سیگار نکشید:

سیگار کشیدن به ابتلا بیماری عروق محیطی کمک می کند که بر جریان خون به آلت تناسلی مرد و بافت های واژن تأثیر می گذارد. در ضمن زنانی که سیگار می کشند دو سال زودتر از زنانی که سیگار نمی کشند یائسه می شوند.

    – درست غذا بخورید:

داشتن اضافه وزن می تواند کرختی و تصویر بدن ضعیف را تقویت کند. افزایش میل جنسی از مزایای کاهش اضافه وزن است.

    – ببینید چه چیزی مانع فعالیت تان می شود:

به این فکر کنید که چه چیزی مانع انجام رابطه جنسی تان می شود؛ اگر دلیل آن استرس است سعی کنید موارد استرس زا را از زندگی خود حذف کنید. اگر دلیلش اضافه وزن است به باشگاه بروید و وزن خود را کاهش دهید. اگر دلیلش کودکان شما هستند یک شب برای کودکان خود پرستار گرفته یا آن ها را به خانه اقوام ببرید.

 

اختلافات کوچک و بزرگ رابطه زناشویی

    – تمرینات کگل انجام دهید:

معمولاً اغلب پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند که تمرینات کگل را انجام دهند تا ماهیچه های واژن شان قوی تر شود. طبق تحقیقات این تمرینات از بی اختیاری ادرار جلوگیری نموده، لذت رابطه جنسی را افزایش داده و پایین آمدن مثانه جلوگیری می کند. متأسفانه با اینکه این تمرینات بسیار آسان است و به باشگاه نیاز ندارد، اغلب یا نادیده گرفته می شود یا درست انجام نمی شود. برای کسب نتیجه باید روزانه سه بار سه ست ۱۵ تایی را انجام داد و عضلات لگن را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. طریقه درست این تمرین به این صورت است که حین ادرار آن را نگه دارید. اگرچه نباید در حین ادرار به طور مداوم آن را انجام داد اما برای یادگیری روش صحیح می توان در حین ادرار امتحان کرد.

    – ورزش کنید:

ورزش کردن برای سلامت بدن مفید است زیرا میزان استقامت، که در حین رابطه جنسی بسیار مهم است، را افزایش می دهد. طبق مطالعه ای که در یک ژورنال درمان جنسی چاپ شد، ورزش کردن اعتماد به ‌نفس فرد را نسبت به بدن افزایش داده، از لحاظ روحی حس بهتری داشته و عملکرد جنسی بهتری نشان خواهد داد. زیرا یک زن هر چقدر نسبت به بدنش حس بهتری داشته باشد، در حین رابطه جنسی موفق تر خواهد بود.

    – مصرف الکل را ترک کنید:

مصرف الکل باعث افسردگی، خستگی و بی حسی می شود. در صورت مست بودن قادر نیستید کار خاصی انجام دهید، چه برسد به رابطه جنسی. بنابراین به جای اینکه هر شب الکل بنوشید آن را به مناسبت های خاص اختصاص دهید و به جای آن رابطه جنسی را به عادت هر شب تبدیل کنید.


مقاله مرتبط : رابطه جنسی و ۶ کاری که در آن نباید انجام داد

مقاله مرتبط : ویژگی‌های رابطه جنسی سالم


 

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر