Warning: Use of undefined constant get_stylesheet_uri - assumed 'get_stylesheet_uri' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/psychoex/public_html/wp-content/themes/medicare-child/functions.php on line 25

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره-قبل-از-طلاق.jpg
مشاوره قبل از طلاقReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jul 5Rating: ۵.۰مشاوره قبل از طلاقاگر به دنبال مشاوره قبل از طلاق هستید، مرکز مشاوره اکسیر، یکی از بزرگ ترین مراکز روانشناسی تهران در زمینه مشاوره قبل از طلاق، همراه با کادری مجرب و حرفه ای، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
زمان مطالعه مطلب : ۵ دقیقه

مشاوره قبل از طلاق

تعارضات زناشویی برای زندگی مشترک، تهدیدی جدی محسوب می‌شود که دوام و ثبات آن را نشانه گرفته است و دربردارنده نتایج منفی روانی، اجتماعی، فرهنگی، جسمانی و معیشتی است. از جمله تأثیرات روانی منفی طلاق می‌توان بر استرس، افسردگی، یأس و ناامیدی اشاره کرد. اگر فردی همسر خود را بر مبنای عشق انتخاب کرده باشد و ازدواج آنها به طلاق منجر شود، باعث احساس بی اعتمادی در او می شود.

اگر به دنبال مشاوره قبل از طلاق هستید، مرکز مشاوره اکسیر، یکی از بزرگ ترین مراکز روانشناسی تهران در زمینه مشاوره قبل از طلاق، همراه با کادری مجرب و حرفه ای، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

افرادی که متقاضی طلاق هستند، گاهاً فرزند دارند و این جدایی بر آنها مانند: افت تحصیلی، خشم و ناراحتی، الگو قرار گرفتن سبک زندگی والدین و داشتن ازدواجی ناموفق، نیز تأثیرگذار است. زن و مرد برای ادامه زندگی خود فرزندان را بهانه می کنند و می گویند: من دیگر از او ناامید شده ام و فقط به خاطر دختر یا پسرم می خواهم زندگی را با او ادامه دهم وگرنه هیچ نقطه مشترکی برای زندگی مان باقی نمانده است. در این وضعیت، فرد برای جدا شدن دچار تردید است. دوست دارد که در یک لحظه همه چیز طبق روال سابق شود. از طرفی به فرد مقابلش عادت کرده و زمانی که به تنهایی و دیگر احساسات منفی روانی بعد از جدایی می اندیشد، در تصمیم خود دو دل می شود.

برای سنجش میزان طلاق و جدایی خود در زندگی مشترک می توانید تست آنلاین سنجش احتمال طلاق رو تکمیل کنید.

بیشترین دلایل طلاق و مشاوره قبل از طلاق

عدم شناخت از یکدیگر قبل از ازدواج

اولین علت اصلی طلاق در جامعه ایران، نداشتن شناخت مناسب زوج ها نسبت به یکدیگر پیش از ازدواج است.

خیانت

امروزه دلیل اصلی طلاق ها خیانت زناشویی و خیانت به همسر است هر چند بسیاری از افراد این را عامل اصلی طلاق نمی دانند ولی این حقیقت دارد؛وقتی زن یا مردی به همسر خود خیانت می کند دیگر میلی به ادامه دادن رابطه با همسر خود ندارد و روز به روز از او بیشتر فاصله می گیرد وقتی همسر از موضوع خیانت با خبر می شود دیگر تحمل این را ندارد که زندگی خود را با او ادامه دهد و همین باعث می شود از همسر خود طلاق بگیرد.

ناسازگاری و عدم تفاهم

برخی از دخترها و یا پسرها بخاطر فشارهای والدین تصمیماتی اشتباه می گیرند و با فردی ازدواج می کنند که هیچ علاقه ایی به او ندارند ولی بعد از مدتی که با همسر خود زندگی می کنند متوجه این اشتباه می شوند که با همسر خود هیچ تفاهمی ندارند و همین علت باعث می شوند با هم ناسازگار باشند و همدیگر را تحمل نکنند از این رو تصمیم به طلاق می گیرند.

فرزندان

گاهی اوقات فرزندان باعث می شوند والدین با هم جر و بحث کنند تا حدی به یک اختلاف بزرگ تبدیل می شود و والدین چون حرف هم را نمی فهمند سعی نمی کنند یکدیگر را قانع کنند زن و مرد دوست دارند قدرت در دستان خودشان باشد و هیچ وقت در مقابل همسر خود کم نیاورند به همین خاطر زمینه را برای جدایی و طلاق فراهم می کنند.

اعتیاد

اعتیاد به مواد مخدر نیز یکی دیگر از دلایل افزایش آمار طلاق است زیرا متاسفانه اکنون انواع مواد مخدر صنعتی با قیمت نه چندان زیاد در دسترس قرار دارد و مردان برای فراموش کردن شرایط سخت زندگی و … ترجیح می دهند با استعمال آن در فراموشی به سر برند و در نهایت پس از مدتی همسران مجبور به جدایی می شوند.

دخالت اطرافیان

دخالت اطرافیان، انتخاب بر اساس معیارهای ظاهری و مادی، ضعف کنترل رفتارهای هیجانی و فقدان مدیریت رفتار زناشویی از دیگر عوامل طلاق است.


مقاله مرتبط: مشاور طلاق و جدایی قبل از طلاق


مشاوره قبل از طلاق

 • متخصص دید روشنی درباره عواقب و پیامدهای طلاق به فرد می دهد. اینکه چه تأثیری بر روی احساس خودش دارد، زندگی اش را دگرگون می کند، موقعیت اجتماعی اش، تأثیر آن روی فرزندان و سایر موارد.
 • آنها را نسبت به علائمی که وجودشان به این معناست که دیگر وقت طلاق رسیده است آگاه می کند مانند عصبانیت همیشگی، حساس و زود رنج بودن، تحمل کم (سر کوچک ترین مسئله مشاجره راه انداختن)، احساس مورد ستم قرار گرفتن در زندگی، فحاشی، کتک زدن و سایر موارد.
 • درباره احساسات منفی پس از طلاق با آنها صحبت می کند. احساساتی از قبیل تنها شدن، ماندن در تنهایی خود، نا امیدی، ترس، بی اعتمادی و سایر موارد.

به آنها گوشزد می کند تا رنج هایی را که متحمل شده اند و بر روی آنها تأثیر منفی گذاشته را به یاد بیاورند، منشأ آن را بیابند:

 • چگونه اتفاق افتاده است؟
 • از کجا شروع شده؟
 • آیا قابل ترمیم است؟
 • از آنها می خواهد تا نگاه دقیقی به خود بیندازند از شخصیت، رفتار، نگرش، احساس و طرز فکر خود آگاهی درستی داشته باشند.
 • آیا صادقانه می توانند برخی رفتارهای نامناسب را تغییر دهند؟
 • تا چه حد به تغییر رفتارشان تعهد دارند؟
 • درنهایت اگر راه حلی به آنها پیشنهاد داد و زوجین متعهد شدند که در آن مورد حتماً تغییری داشته باشند، به خود فرصت دهند، اگر پس از گذشت یک سال بازهم در مورد جدایی شک داشتند، شاید در آن زمان به نتیجه برسند که طلاق گزینه بهتری است.

مقاله مرتبط: مشاوره طلاق

مقاله مرتبط: پیامدهای منفی طلاق


برخی مزیت های مشاوره قبل از طلاق

بعد از شرکت در برخی از جلسات مشاوره‌ طلاق شما می توانید تغییر در نگرش تان نسبت به ازدواج و جامعه را ببینید و توجه بیشتری به زندگی پیش روی تان داشته باشید. مزایای شرکت در چنین جلساتی بسیار بوده و به روش‌ های مختلفی می تواند به شما کمک کند:

 • این جلسات به شما کمک می ‌کنند تا واکنش ‌های خود را در طی کل فرآیند و همچنین پس از نهایی شدن طلاق، درک کنید.
 • این جلسات در شناسایی احساسات شما در ارتباط با همسرتان، خانواده و بنیاد ازدواج و غیره به شما کمک می ‌کنند.
 • این جلسات به شما کمک می ‌کنند تا واکنش‌ های خود را به اشتراک گذاشته و احساسات تان را به بهترین روش ممکن به دیگران بروز دهید.
 • جلسه مشاوره همچنین در یافتن حمایت برای چالش ‌های جدیدی که با آن ها طی فرآیند طلاق و همچنین پس از آن مواجه می‌ شوید، کمک می‌ کند.

سوالات متداول طلاق

 • چه زمانی طلاق بهترین تصمیم است؟
 • آگاهی از شرایط بعد از طلاق چقدر برای فرد کمک کننده است؟
 • فاکتورهای لازم برای طلاق چیست؟
 • آیا راه حل خیانت همسر فقط طلاق است؟
 • آیا لازم است که درباره شرایط بعد از طلاق آگاهی داشته باشیم؟
 • با فرزندان بعد از طلاق چگونه رفتار شود؟
 • چگونه فرد می تواند با شرایط بعد از طلاق سازگار شود؟
 • آماده سازی موقعیت برای صحبت با فرزندان در مورد طلاق والدین چگونه باید انجام شود؟
 • آیا جایگزین کردن فرد دیگری بعد از جدایی از همسر مناسب است؟
 • آیا برای تشکیل زندگی مجدد قیاس دو فرد رفتار صحیحی است؟


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


مشاوره قبل از طلاقReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jul 5Rating: ۵.۰مشاوره قبل از طلاقاگر به دنبال مشاوره قبل از طلاق هستید، مرکز مشاوره اکسیر، یکی از بزرگ ترین مراکز روانشناسی تهران در زمینه مشاوره قبل از طلاق، همراه با کادری مجرب و حرفه ای، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
زمان مطالعه مطلب : ۵ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button