مشاوره غیر حضوری فردی مرکز روانشناسی اکسیر

مشاوره غیر حضوری فردی در بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره غرب تهران یعنی مرکز روانشناسی اکسیر به افزایش بهداشت روانی و کاهش اضطراب و نگرانی در سطح جامعه کمک می‌کند و امروزه مشاوره غیر حضوری فردی طرفدار زیادی پیدا کرده است. ملاقات با یک درمانگر ممکن است شما و درمانگر را در معرض خطر ابتلا به ویروس (و گسترش) قرار دهد. علاوه بر این، سایر کارمندان یا افرادی که با آنها در اتاق انتظار با آنها تماس دارید نیز ممکن است خطر شیوع ویروس را افزایش دهد.

برای کاهش تماس حضوری، مرکز مشاوره اکسیر سلامت خدمات مشاوره و روانشناختی خود را از طریق تماس ویدئویی یا تلفن ارائه می‌دهد. همانطور که می‌دانید مشاوره غیر حضوری فردی با مشاوره حضوری تفاوت‌هایی دارد که در ادامه به نکاتی که باید در جریان مشاوره غیرحضوری فردی به آنها توجه کنید را اشاره می‌کنیم.

تست آنلاین شخصیت مرزی


مقاله مرتبط: مشاوره غیر حضوری

مقاله مرتبط: مشاوره آنلاین رایگان

مقاله دیگر: مرکز مشاوره خانواده در غرب تهران


نکات مهم در مشاوره غیر حضوری فردی

تفاوت های بزرگی بین درمان یا مشاوره غیر حضوری فردی در بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره غرب تهران یعنی مرکز روانشناسی اکسیر با درمان حضوری وجود دارد. در حالی که درمان آنلاین می‌تواند برای بعضی از افراد به ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا مناسب باشد، اما نکات مهمی هم وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

 • با همان درمانگری که قبلا در ارتباط بودید روند درمان و مشاوره را ادامه دهید و درباره چگونگی روند مشاوره و درمان به صورت مشاوره غیرحضوری فردی را از درمانگر خود جویا شوید.
 • سؤال کنید که چگونه درمانگر شما خدمات مشاوره را ارائه می‌دهد. آیا از طریق تلفن صحبت خواهید کرد؟ آیا می توانید از طریق گپ تصویری ارتباط برقرار کنید؟ آیا می توانید ایمیل یا پیام ارسال کنید؟ درباره هرگونه نگرانی که ممکن است داشته باشید گفتگو کنید.
 • گفتگوی صادقانه در مورد موانعی که ممکن است با آنها روبرو شوید و همچنین اینکه چگونه می توانید در صورت بروز آنها به مشکلات بپردازید بسیار مفید است.
 • این نوع مشاوره نسبت به مشاوره حضوری مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای مشاوره غیرحضوری فردی این است که شما وقت کمتری برای رفت و آمد در قرارها صرف خواهید کرد. همچنین ممکن است درمانگر شما ساعات انعطاف پذیرتری داشته باشد.

مشاوره غیر حضوری فردی

سؤالاتی که باید قبل از شروع مشاوره غیر حضوری فردی از درمانگر خود بپرسید

قبل از انتقال به درمان آنلاین، مهم است که در مورد درمان یا مشاوره خود سؤال کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید به آنها بپردازید.

 • چگونه مدارک را امضا کنم؟ آیا درمانگر شما راهی برای امضای الکترونیکی فرم‌ها، مانند برنامه‌های درمانی یا فرم‌های رضایت شما دارد؟
 • چگونه اطلاعات من محرمانه نگه داشته می‌شود؟
 • آیا بیمه من این را پوشش می دهد؟ بنابراین می خواهید از درمانگر خود بپرسید که آیا آنها بیمه را قبول می کنند یا خیر.درمان آنلاین بطور معمول هزینه کمتری نسبت به درمان حضوری دارد.
 • در مورد اینکه آیا نیاز به بارگیری هر برنامه یا نرم افزاری دارید، بپرسید. همچنین دریابید که آیا می‌توانید از طریق دستگاه‌های تلفن همراه گپ تصویری داشته باشید یا اینکه به رایانه‌ای نیاز دارید.

مقاله مرتبط: خدمات رایگان اکسیر به سازمان ها


اینستاگرام اکسیر

موضوعات مرتبط با کرونا ویروس در مشاوره غیر حضوری فردی

مشکلات و مسائلی که به دلیل بیماری کرونا ویروس به وجد آمده و شما می‌توانید در این زمینه‌ها مشاوره غیر حضوری فردی دریافت کنید عبارتند از:

 • چگونه می توانم سلامت روانی خود را مدیریت کنم وقتی ارتباط اجتماعی خود را کاهش دادم؟
 • درمورد اضطرابم در رابطه با ویروس چه کاری می توانم انجام دهم؟
 • اکنون که بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانم، چه مراحلی را باید طی کنم تا بتوانم تا حد ممکن از لحاظ روحی سالم بمانم؟
 • آیا تمرین ها یا راهکارهای خاصی وجود دارد که می توانم برای ایجاد قدرت ذهنی استفاده کنم؟
 • چطور باید با بچه هایم در مورد کرونا ویروس صحبت کنم؟
 •  در این مدت در مورد استرس مالی خود چه کاری می توانم انجام دهم؟
 • چگونه وسواس خود را کنترل کنم؟
 • چی کار کنم تا دچار وسواس نشوم؟
 • در این دوران چگونه با فرزند خود برخورد مناسب و دور از استرس داشته باشم؟

ممکن است متوجه شوید که مشاوره غیر حضوری فردی یا درمان آنلاین و تماس‌های تلفنی در بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره غرب تهران یعنی مرکز روانشناسی اکسیر برای شما و نیازهای شما بهتر عمل می کند. اما اگر متوجه شدید که هنوز مشاوره حضوری را ترجیح می دهید، نیازی به نگرانی نیست. بعد از کنترل شرایط شما می‌توانید از خدمات مشاوره حضوری بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره غرب تهران یعنی مرکز روانشناسی اکسیر سلامت بهره‌مند شوید.

Loading...

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

مرکز روانشناسی اکسیر تهران

متخصصین مشاوره فردی

دکتر لیلا محمدی

دکتر لیلا محمدی

رزومه
دکتر مریم ماپار

دکتر مریم ماپار

رزومه
دکتر رعنا شکیب

خانم رعنا شکیب

رزومه
دکتر سیلابخوری

دکتر زهرا سیلابخوری

رزرومه