آیا مشکلات خانوادگی دارید؟ آیا برای حل کردن مشکلات دورن خانوادگیتون احتیاج به کمک دارید؟ مشاوره خانواده تلفنی اکسیر در سراسر کشور به شما عزیزان کمک می کند تا مشکلات خود را به صورت اصولی و ریشه ای برطرف کنید.

هر خانواده ای در هر مقطعی از زندگی دچار مشکلات می شوند؛ برای جلوگیری از بروز هرگونه بحران در زندگی بسیار مهم است که به صورت اصولی و جامع به آنها رسیدگی شود. موارد بسیاری وجود دارد که افراد مشکلات خانوادگی کوچک خود را برطرف نکردند و این مشکلات به معضل تبدیل شده و باعث فروپاشی خانواده شده است. این واقعیت که خانواده از افراد مختلف با دیدگاههای مختلف تشکیل شده است بعضی اوقات می تواند این مسئله را سخت کند، اما در صورت پیروی از راه صحیح به راحتی میتوان این مورد را به درستی کنترل کرد.

مشاوره خانواده تلفنی می تواند تمام مشکلات خانوادگی شما را به طور کامل برطرف کند و این اطمینان را به شما می دهد که هرگونه نگرانی به شیوه صحیح رسیدگی و برطرف شود.

مشاوره خانواده تلفنی اکسیر

مشاوره خانواده تلفنی نوعی مشاوره روانشناختی (روان درمانی) است که می تواند به اعضای خانواده در بهبود ارتباط و رفع تعارض کمک کند. مشاوره خانواده در مرکز روانشناسی اکسیر توسط روانشناس متخصص و مجرب در زمینه خانواده ارائه می شود.

خانواده درمانی اغلب کوتاه مدت است. جلسات مشاوره این ممکن است شامل تمام اعضای خانواده و یا فقط افراد توانا یا مایل به مشارکت باشد. برنامه درمانی خاص شما به وضعیت خانواده شما بستگی دارد. جلسات خانواده درمانی مهارت هایی را برای تعمیق ارتباطات خانوادگی و  نحوه مدیریت اوقات استرس زا را به شما یاد می دهد همچنین به شما در بهبود روابط آشفته با شریک زندگی، فرزندان یا سایر اعضای خانواده کمک می کند.

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات مشاوره خانواده و خانواده درمانی خود را به صورت حضوری و غیرحضوری (تلفنی یا تصویری) به شما عزیزان ارائه می دهد.

فواید مشاوره خانواده تلفنی یا آنلاین

مشاوره خانواده تلفنی خدماتی است که در دسترس هر کسی است که برای مقابله و حل کردن هرگونه مشکل خانوادگی تلاش می کند. بسیاری از افراد برای مشاوره در مورد مشکلات روزمره، درگیری یا بحران در خانواده با خدمات مشاوره خانواده تماس می گیرند. مشاوره خانواده تلفنی مانند مشاوره حضوری هستش و متخصص به شما مشاوره می دهد و درمانگر وظیفه محرمانه نگه داشتن مشکلات شما را دارد.

جهت تعیین وقت برای مشاوره خانواده تلفنی با شماره های شعبه شرق و غرب مرکز روانشناسی اکسیر تماس بگیرید. مرکز روانشناسی اکسیر به افرادی که تحت پوشش بیمه های بانک ها باشند خدمات رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات درباره خدمات رایگان اینجا کلیک کنید.

شما هر زمانی که بخواهید می توانید به خدمات مشاوره خانواده و مشاوره زناشویی دسترسی داشته باشید. خانواده درمانی فقط برای حل کردن معضل یا مشکل در خانواده نیست زمانی که شما بخواهید که درک خود را درباره یکی از اعضای خاواده بهبود دهید یا نقاط قوت خود با شریک زندگی خود را بیشتر کنید می توانید از خدمات مشاوره خانواده تلفنی استفاده کنید.

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده فواید زیادی دارد که در ادامه به رایج ترین آنها اشاره می کنیم.

بهبود ارتباط در خانواده

درگیری بین اعضای خانواده امری طبیعی است. مشکلات و اختلاف نظر در هر خانواده ای وجود دارد که گاهی اوقات باعث ایجاد فاصله بین اعضای خانواده می شود. بعضی مواقع حتی مشکلات کوچک و ناچیز نقطه پرورش مشکلات بزرگتر در آینده است. با کمک گرفتن از مشاوره خانواده شما می توانید درک روشنی از علت اصلی مشکلات به دست بیاورید و این علل را به درستی کنترل کنید و ارتباط بین اعضای خانواده را بهبود دهید.

اگر هر یک از اعضای خانواده مشکلی داشته باشند بر روی سایر اعضا نیز تاثیر می گذارد و به راحتی کل خانواده را درگیر می کند.


مقاله مرتبط: رابطه زناشویی خوب


ایجاد عزت نفس

عزت نفس برای مقابله با هرگونه چالش مهم زندگی لازم است و برای داشتن کارایی و عملکرد خوب در جامعه امری مهم است. افرادی که با عزت نفس پایین رشد می کنند و زندگی می کنند، معمولاً در معرض فشار همسالان قرار دارند و به راحتی می توانند متقاعد شوند که کارهایی را بر خلاف میل خود انجام دهند. آنها نمی خواهند بعنوان افراد عجیب و غریب دیده شوند بنابراین هرکاری را انجام می دهند تا عضو گروه مورد نظر خود شوند.

اگر والدین انگیزه نداشته باشند و از عزت نفس پایینی برخوردار باشند، احتمال زیادی وجود دارد که فرزندانشان نیز همان مشکل را داشته باشند. یک خانواده درمانگر به شما کمک می کند تا این امر را احیا کنید و به فرزندان و والدین کمک می کند تا یکدیگر را به خوبی بشناسند، درک کنند و احساس بهتری نسبت به خود و ارزش خود در جامعه داشته باشند. عزت نفس برای موفقیت بسیار مهم است و مشاوره خانواده در رسیدن به آن به شما کمک خواهد کرد.

جلوگیری از طلاق

طلاق از جمله زمان های پر استرس برای کل اعضای خانواده است و کل اعضا را درگیر و تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی مواقع بعضی از افراد دلایل منطقی برای طلاق دارند ولی بیشتر افرادی که طلاق می گیرند به دلیل عدم درک مناسب یکدیگر است و اینکه رابطه آنها به مدت طولانی قطع شده است.

مرکز مشاوره طلاق

مراجعه به مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج می تواند زندگی شما را نجات دهد. یک مشاور قادر است دلایلی را که باعث سوء تفاهم و درگیری در خانواده شده است را شناسایی کند و راهی برای مقابله با آنها بیابد که باعث نجات زندگی شود.

قبل از تصمیم گیری برای طلاق، برای اینکه تصمیم درست و منطقی بگیرید حتما به مرکز مشاوره طلاق مراجعه کنید تا با سنجیدن جوانب مختلف از تصمیم خود پشیمان نشوید.


مقاله مرتبط: تست آنلاین سنجش احتمال طلاق


افزایش آرامش خانواده

داشتن آرامش در زندگی برای سلامتی جسمی و روحی هر فردی لازم و ضروری است. صلح و آرامش زمانی برقرار می شود که افراد درک درستی از یکدیگر در چهارچوب خانواده داشته باشند و تمایل داشته باشند که کارها را به صورت گروهی و با مشارکت یکدیگر انجام دهند. مشاوره خانواده به افراد خانواده کمک می کند تا درک درستی از یکدیگر داشته باشند و در زمان مشکلات یکدیگر را حمایت کنند تا آرامش خانواده حفظ شود.

مشاوره خانواده تلفنی و غیر حضوری

آموزش مهارت های مقابله ای

در هر خانواده ای تغییرات و اتفاقاتی می افتد ولی امر مهم این است که اعضای خانواده بدانند چگونه با این تغییرات کنار بیایند و آن را مدیریت کنند. اگر این تغییرات و اتفاقات نادیده گرفته شود باعث ایجاد مشکلات عمیق در خانواده می شود. به طور مثال اگر یکی از اعضای خانواده فوت کرد؛ باقی اعضا باید مهارت های جدیدی را برای نحوه مدیریت خانواده بدون یکی از اعضا را یاد بگیرند که در این شرایط شما باید از خانواده درمانگر حرفه ای و مجرب کمک بگیرید.

ارتباط بهتر والدین با فرزندان

برقراری ارتباط مناسب بین کودک و والدین بخش مهمی از یک خانواده موفق است. والدین می خواهند احساس کنند که کودکان به آنها احترام می گذارند و بچه ها می خواهند احساس کنند که شنیده می شوند. والدین و فرزندان با داشتن مشاور خانواده، شانس یادگیری ارتباط مناسب را پیدا می کنند و قادر به برقراری ارتباط بهتر و مقابله با هر مشکلی می باشند. کیفیت ارتباط در دروان کودکی پایه و اساس کیفیت ارتباط در دوران نوجوانی فرزندان است؛ بنابراین ارتباط خوبی با فرزندان خود در دوران کودکی برقرار کنید.

جهت برطرف کردن مشکلات خانوادگی خود به صورت علمی و اصولی به مشاوران مجرب مرکز روانشناسی اکسیر مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان