مرکز مشاوره منطقه ۲

مرکز-مشاوره-منطقه-2-min.jpg
مرکز مشاوره منطقه ۲Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Feb 4Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۶ دقیقه

بهترین مرکز مشاوره منطقه ۲

مرکز مشاوره منطقه ۲ و یا غرب تهران با نام مرکز مشاوره اکسیر با داشتن متخصصین با تجربه در زمینه‌های مختلف از جمله کودک، نوجوان، خانواده، زوج درمانی، خانواده درمانی، مشاوره جنسی و سکستراپیست در اختیار شما شهروندان گرامی می‌باشد.

اهداف مرکز مشاوره منطقه ۲

در ادامه اهداف مرکز مشاوره اکسیر را به تفصیل برای شما شهروندان گرامی توضیح داده‌ایم تا بیشتر با مرکز مشاوره ما آشنا شوید.

اهداف پيشگيرانه مرکز مشاوره اکسیر

در این هدف سعی شده که با برگزاری كارگاه‌های مختلف از جمله فرزند پــروری، آموزش مهارت‌های زندگی برای كودكان، تربيت جنسی، شناخت و تنظيم هيجانات كودكان، بازی درمانی، قصه درمانی، پيشگيری از آسيب‌های روانی و اعتياد، پيشگيری از بـروز اختلالات شخصيت در بزرگسالـی، پيشگيری از بروز مشكلات جنسی و غیره و همچنین گـروه درمانی سـلامت روان، گامـی بلنـد در جـهت پیشگیری از مشکلات سلامت روان در جامعه برداشته شود.

معمولاً در هـر جامعه ای به دلیل هــزینه‌ها و مشکلاتی که درمان به بار می‌آورد از هدف پیشگیرانه که به نوعی کم هزینه و مقرون به صرفه است استفاده می‌شود.

اهداف درمانی مرکز مشاوره اکسیر

متخصصان ما در مرکز مشاوره منطقه ۲، در این هدف به دنبال درمان مشکلات اعم از افسردگی، اضطراب، مشکلات کودک (مشاور کودک)، وسواس (از جمله وسواس موکنی و غیره)، درمان اعتیاد، زوج درمانی (مشاوره ازدواج)، چاقی، پرخوری، بیش فعالی، مشکلات جنسی (سکس تراپی) و غیره می‌باشند.

اهداف ارتقاء و بازتوانی مرکز مشاوره اکسیر

مرکز مشاوره اکسیر با استفاده از دستگاه‌های مجهز (از جمله نوروفیدبک ،TDCS و…)، به افزایش سطح ارتقاء عملکردهای شناختی (توجه، تمرکز، هوشیاری، حافظه و غیره) مراجع کمک می‌کند. همچنین در این هدف فرد در گروه درمانی و یا کارگاه‌های مختلف به وسیله توجه آگاهی (mindfulness)، ارتباط موثر با خویشتن و… سبک زندگی بهتر را یاد می‌گیرد.

چه زمانی به روانشناس مراجعه کنیم؟

در کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس و روانپزشک امری ضروری و بدیهی است و همه افراد به آن علاقه داشته و تقریبا هر کسی برای امور مختلف زندگی خود حداقل سالی یک‌بار برای مشاوره به روانشناس مراجعه می‌کند. در کشورهای پیشرفته افراد برای تصمیمات مهم زندگی مانند تصمیم ازدواج یا مهاجرت و یا انتخاب شغل حتما به مشاور مراجعه می‌کنند و این کار یک امر بدیهی تلقی می‌شود. بر این اساس نمی‌توان گفت زمان دقیق مراجعه به روانشناس و یا روانپزشک درباره مشکلات و مسائل روحی و روانی دقیقا چه زمانی است، زیرا درباره افراد مدرن و امروزی این مراجعه هر زمانی و با هر بهانه‌ای می‌تواند باشد.
به‌طور کلی باید گفت مشاوره گرفتن و مراجعه به روانپزشک اقدامی مفید و مثبت است که در بدبینانه‌ترین حالت اگر فایده‌ای برای فرد نداشته باشد ضرری هم ندارد و حتی توصیه می‌شود همه افراد هر ساله علاوه‌ بر چکاب جسمی، چکاب روانی نیز شوند تا با رجوع به یک روانشناس و یا روانپزشک بتوانند از وضعیت روانی خود مطلع شوند.
مشکلات روانی هم مانند مشکلات جسمی اگر درمان نشده و به حال خود رها شوند عود کرده و به وضعیت وخیم‌تری می‌رسند. افرادی که بیماری‌های روانی حاد مانند انواع پرخاشگری‌ها یا جنون‌های رفتاری دارند یک دفعه و به صورت ناگهانی به این اختلالات مبتلا نشده‌اند. این افراد با ابتلا به بیماری‌های روانی کوچک مانند پرخاشگری‌های مقطعی یا افسردگی‌های فصلی و درمان نشدن این اختلالات به مرور زمان دچار این اختلالات حاد می‌شوند که گاه درمانی برای آن وجود ندارد.

شیوه‌های كار روانشناس بالینی در مرکز مشاوره منطقه ۲

روان شناسی بالینی و یا كلینیكی یكی از شاخه‌های كار در روانشناسی است كه منحصراً به شناخت و مداوای بیماری‌های روانی می پردازد.

این نكته به این معنا نیست كه آدم باید مبتلا به اختلالات شدید روانی باشد و یا علائم شدید بیماری از خود نشان دهد تا برای مداوای آن‌ها به مطب روانشناس رجوع كند. هر فردی در رابطه‌ای متقابل با محیط زندگی‌اش به سر می‌برد و مدام در حال تأثیر‌گذاری و تأثیر گرفتن از محیط زندگی اش است. به این معنا هر فردی دارای یك دنیای درون و یك دنیای بیرون است كه شكل دادن به هر دوی آن دنیاها با روابطی كه خاص خود آن فرد هستند و توسط افكار، احساسات و رفتارهای وی ساخته و به كار گرفته می‌شوند صورت می‌گیرد.

با این توصیف بسیاری از اوقات در راه ایجاد تعادل بین این دو دنیا چیزهایی سخت جانی می‌كنند و توان انسان را بیش از حد محدود كرده و فشارهای زیادی را به وجود می‌آورند كه برای حل آن‌ها انسان احتیاج به كمك پیدا می‌كند. اشكال این گونه كمك‌ها بسیار متفاوت است. این كمك می‌تواند به صورت گپی از ته دل و حمایتی واقعی از طرف دوستی كه واقعا دوست است صورت بگیرد و گاهی از اوقات این كمك حتماً باید به صورت كمكی تخصصی و توسط متخصص باشد.

در كار بالینی سه شكل اصلی برای برگزاری جلسات روان درمانی وجود دارد كه بنا به نوع مشكل، هر مراجعه كننده با یكی و یا با هر سه شكل این كار آشنا می‌شود. این سه شكل در زیر قدری توضیح داده شده‌اند.

روان درمانی فردی

منظور از روان درمانی فردی شكلی است كه فرد با روان درمانگر خود در جلسات ملاقاتی كه فقط آن دو در آن شركت می‌كنند حضور می‌یابد. در روان درمانی فردی این امكان فراهم می‌آید كه فرد با احساسات و افكار خود آشنایی عمیق بیابد، به علت وجود آن‌ها پی ببرد، روابط فردی خود را با دیگران و با چیزهایی كه زندگی جمعی را می‌سازند آشكارتر درك كرده و آن‌ها را بهتر بشناسد و در نگاه كلی شخصیت خود را بهتر درك كند. تنها بعد از این مرحله است كه فرد می‌تواند برای رفع مشكلاتی كه وی را فرسوده كرده‌اند اقدام كند، بدون اینكه مانند گذشته دائماً حالت ضعف، ناتوانی، درد، خودخوری، سركش، پرخاش و خشونت و غیره جلوی رفع مشكلاتش را بگیرند.

سرعت و شكل رفع مشكلاتی كه هر شخصی برای كنار آمدن با آن‌ها به روانشناس رجوع می‌كند از فرد تا فرد متفاوت است. ولی به صورت كلی می‌توان گفت كه رهایی از مشكلات یعنی یادگیری جدید، یعنی یادگیری چیزها و روابط به نوعی دیگر، به نوعی كه فرد، دست وابسته، اسیر مسائلش نباشد. این یادگیری روندی است كه سرعت و كیفیت آن در جریان روان درمانی كاملاً به عهده‌ی خود فرد است و روان درمانگر به حكم كسی است كه تشریح این راه، نحوه شروع آن، پیش بردن آن و به سرانجام رساندن آن را حمایت می‌كند.

فواید گروه درمانی در مرکز مشاوره منطقه 2

روان درمان گروهی

روان درمانی گروهی شكل دیگری از روان درمانی است كه برای مسائل معینی برقرار می‌گردد و معمولاً شكل پیشرفته‌تری نسبت به روان درمانی فردی دارد.

برای تشخیص این كه روان درمانی گروهی به درد چه كسی می‌خورد هر فردی تعدادی جلسات روان درمانی فردی را پشت سر می‌گذارد و سپس می‌تواند به جمعی از كسانی كه همان مشكلات را دارند بپیوندد. در این حال اعضاء شركت كننده در گروه رفته رفته نزدیك هر عضو دیگر شده و هر عضو گروه از حمایت كنترل شده اعضای گروه برخوردار شده و تمام نقش‌های جدید و چیزهایی را كه می‌خواهد یاد بگیرد تا به رابطه بهتری با دنیای درون و دنیای بیرون خود دست بیابد در تمرین با دیگران، آن‌ها را در خود درونی می‌كند.


مقاله مرتبط: گروه‌درمانی

مقاله مرتبط: انواع گروه درمانی

مقاله مرتبط: گروه درمانی چیست؟


مشاروه خانوادگی و خانواده درمانی

در خانواده درمانی تمام اعضاء یك خانواده به عنوان تك اعضای یك سیستم حركت می‌كنند. در ابتدای روابط، مشكلاتی حضور دارند كه تاب و توان یكایك اعضا را سلب كرده‌اند. هركدام از اعضای خانواده علی رغم تلاش‌های بسیارشان برای كنترل دامنه مشكلات رفته رفته به جایی رسیده‌اند كه نمی‌توانند با یكدیگر و به عنوان تك تك اعضای یك سیستم مشكلات‌شان را حل كنند؛ بلكه هر كدام با رفتارشان باعث پایدار ماندن مشكلات و سخت تر شدن آن‌ها می‌شوند.

در این حال مهم است اشاره شود كه در اینجا چیزی به عنوان تقصیر و یا گناه وجود ندارد و اصلاً مهم نیست كه چه كسی مسبب مسائل شده است. بلكه هدف اول در خانواده درمانی فهمیدن نقش تك تك اعضای خانواده برای برنامه ریزی و ایجاد تغییرات لازم است.

در این شكل از روان درمانی، خانواده به عنوان یك سیستم حضور دارد و می‌آموزد كه راه‌ها و نظم‌های جدیدی ایجاد كند و آن‌ها را به كار بسته تا این روابط جدید جانشین روابط قبلی شوند. خانواده به عنوان یك سیستم می‌آموزد تا به جای سرپوش گذاشتن بر مشكلات كه تنها موجب پا برجا نگاه داشتن آن‌ها می‌شود برای یكایك مشكلات، راه‌های جدیدی بیابد. طبیعی است كه شناخت پیدا كردن تك تك اعضا خانواده از روندهای فكری، احساسی و رفتاری خود و درك نقش و موقعیت خود به عنوان یك عضو از سیستم خانواده در تمام طول روان درمانی نقش اساسی بازی می‌كنند.

مشكلات آموزشی و تربیتی كه پدر و مادر و فرزندانشان با آن روبرو می‌شوند نیز در این شیوه كار بالینی به نحو بهتری نسبت به اشكال دیگر روان درمانی نتیجه می‌دهد.

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


مرکز مشاوره منطقه ۲Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Feb 4Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۶ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button