چگونه در دوران قرنطینه شریک زندگی خوب باشیمReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on May 2Rating: 5.0چگونه در دوران قرنطینه شریک زندگی خوب باشیمویژگی های شریک زندگی خوب چست؟ برای اینکه در دوران قرنطینه بتوانید شریک زندگی خوب باشید، توصیه های زیر را در نظر بگیرید.

شریک زندگی خوب

ویژگی های شریک زندگی خوب چست؟ برای اینکه در دوران قرنطینه بتوانید شریک زندگی خوب باشید، توصیه های زیر را در نظر بگیرید.

داشتن رابطه‌ی خوب و رمانتیک می‌تواند آسان باشد، البته در صورتی‌ که خودتان هم تلاش کنید. برای حفظ آرمش، شما باید در این دوران رابطه خوبی با یکدیگر داشته باشید.

ویژگی شریک زندگی خوب

تمرین صبر

در این دوران، استرس بیشتر از حد، معمول است. بنابراین مهم است که بتوانید صبر و شکیبایی بیشتری داشته باشید. اگر مشاجره بالا گرفت می توانید از این عبارات استفاده کنید: “من باهات موافقم، من درک می کنم، باهم می تونیم این کار را انجام بدیم، من به حریم خصوصی تو احترام می زارم، لطفا تو هم به حریم خصوصی من احترام بگذار”. علاوه بر این به یکدیگر فرصت دهید تا به آرامش فکری برسید، ما موجودات اجتماعی هستیم اما گاهی نیاز داریم که تنها باشیم.


مقاله مرتبط: مشاوره غیر حضوری زوج درمانی


اجتناب از مشکلات ارتباطی متداول

مشاجره امری اجتناب ناپذیر است. این مشاجرات می تواند حتی از بی حوصلگی به وجود آید. زمانی که مشاجره ای در حال رخ دادن است سعی کنید از تله های ارتباطی اجتناب کنید، این تله ها شامل بالا بردن صدا، شکایت کردن و غر زدن بجای حل مسئله، تعمیم دادن (گفتن تو همیشه یا تو هرگز) و گوش ندادن است.

شما باید بتوانید خودتان را جای طرف مقابل بگذارید، این یعنی همدلی. اگر یک درگیری به ظاهر ناچیز ناگهان از کنترل خارج شد، حداقل برای نیم ساعت (اما نه بیشتر از ۲۴ ساعت) پرداختن به آن را به تعویق بیاندازید. مطابق «اصول حل تعارض»، همسران تنها پس از اینکه بتوانند دیدگاه طرف مقابل را تا حصول رضایت او به درستی بیان کنند، می‌ توانند روی یک راه‌ حل مشترک کار کنند. ۹۵ درصد حل تعارض، تلاش برای درک دیدگاه شریک زندگی تان است.

مشاوره تلفنی زناشویی

سعی کنید آرام و ساکت باشید

به حریم شخصی هم احترام بگذارید. ممکن است شما کاری را بخواهید انجام دهید و طرف مقابل تان نخواهد آن کار را انجام دهد. سعی کنید کارها را آرام تر انجام دهید. مثل خواندن کتاب، بازی های ویدئویی و یا موسیقی.

 شریک زندگی خوب

در کارهای خانه کمک کنید

یکی از ویژگی های شریک زندگی خوب کمک کردن به یکدیگر است. حتی اگر تمام وقت در خانه باشید باز هم کارها روی هم تلنبار می شود. کارهایی از قبیل آشپزی، شستن ظرف ها، بیرون بردن زباله ها و مرتب کردن خانه. کار خانه اغلب جنجال برانگیز است چه در قرنطینه باشید چه نباشید. مهم است که در خانه مفید باشید و به شریک زندگی تان کمک کنید. این کار باعث می شود کمی فشار و استرس کاهش پیدا کند. فعال باشید. منتظر نباشید تا از شما کمک بخواهند.


مقاله مرتبط: سرگرمی دوران قرنطینه برای کودکان


سپری کردن زمان هدفمند با یکدیگر

سپری کردن زمان با یکدیگر به عنوان یک زوج، به عنوان دوست، یا به عنوان یک خانواده، می ‌تواند به همه اعضای خانواده برای حفظ دیدگاه واقع‌ بینانه تر، در طول این دوره استرس زا کمک کند. در این دوران سعی کنید با یکدیگر بیشتر ارتباط برقرار کنید و یکدیگر را درک کنید. ببینید آن ها چه کار می کنند. گاهی لازم است به دیگران یادآوری کنید که با تنهایی کنار بیایند و فکر نکنند که شما آن ها را طرد کرده اید.

تقویت مثبت اندیشی

خیلی راحت می توانید با اخبار منفی و نگرانی در مورد آینده محاصره شوید، به همین دلیل بسیار مهم است که مثبت اندیشی تان را تقویت کنید. كلمات كوچك، حرکات كوچك و اعمال كوچك در به حداقل رساندن مشاجرات (و بهبود روحیه خانواده) بسیار مؤثر است. روزهای خوشی را به یاد آورید که همسرتان با شما مهربان بود و اوقات خوش و عاشقانه ای را با هم داشتید این کار چشم انداز بزرگ تری از رابطه تان به شما خواهد داد.