چقدر برای ازدواج کردن تون وقت می گذارید؟

برای ازدواج کردن باید وقت بگذاریم! متاسفانه بزرگترین مشکل ما انسان ها این است همه فکر می کنیم که برای ازدواج کردن همه چی رو میدونیم و اگه هم توی روابطمون به مشکل بخوریم، مشکل از ما نیست و مشکل از طرف مقابل رابطه ماست که بایستی خودش رو اصلاح کنه.

آمار ازدواج های ناموفق در دنیا

این آمار برای افراد معمولی نیست خیلی از افراد بزرگ در دنیا که ازدواج کردن و اسمی هم برای گفتن دارند را مشاهده کنید ، اخباری ازشون منتشر میشه که از همسر خود جدا شدند و همه در نگاه اول با خود میگن مشکل از طرف مقابل این شخص بوده که نتونسته با این آدم زندگی کنه وگرنه این آدم خیلی معروف و با فهمی است و مشکلی نداره.

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره کودک، مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

مشاوره آنلاین اکسیر

در خودمان هم نگاه کنیم این مشکل به وفور دیده می شود که به شدت مخالف آن هستیم که برای روابط خود ، وقت بگذاریم حتی اگر بزرگترین سمت های کاری را داشته باشیم.

دکتر علی صاحبی مثال خوبی را میزند و می گوید ، مردم برای روابط زندگی و ازدواج کردن خود به اندازه کتاب راهنمایی و رانندگی وقت و هزینه نمی کنند تا چیزی یاد بگیرند .


مقاله مرتبط : تست آنلاین ویژه پسران مجرد


چرا باید به سکستراپی یا مرکز مشاوره جنسی برویم؟

این دلایل که بالا گفته شد همه باعث می شوند تا با هر کسی در مورد مراجعه به سکستراپیست یا مشاوره جنسی قبل از ازدواج کردن صحبت می کنیم می گوید من که مشکلی ندارم و خودم میدونم چگونه بایستی رفتار کنم ، درصورتی هیچ کدوم نمیدانیم که چگونه بایستی یک رابطه زناشویی را شروع کنیم و چگونه حتی بایستی برای ازدواج کردن اقدام کنیم.

چرا بایستی تنهایی همدیگه را بفهمیم ؟

مثالی را با هم نگاه می کنیم که مراجعی به مرکز مشاوره جنسی اکسیر مراجعه کرده بودند که بعد از جلساتی با سکستراپیست مرکز متوجه شدند که کلا یکدیگر را به اشتباه انتخاب کردند و مشکلاتی که در کنار همدیگر می بینند به دلیل عدم آگاهی و علم از نحوه برقراری ارتباط با یکدیگر است.


مقاله مرتبط : سکستراپیست چه کار می کند؟


با هم به اتاق تراپی بریم

ازدواج کردن و مشاوره پیش از ازدواج

آقا معتقد بودند که من یک بار حتی از همسر قبلی خود جدا شده ام و می دانم در یک رابطه بایستی چگونه رفتار کنم در صورتی که بعد از جلسات خودشان اذعان کردند که اگر این موارد را می دانستم حتی شاید از همسر قبلی خود هم جدا نمی شدم.

آقا و خانم هر کدام معتقد بودند که شخص مقابلشان آنها را نمی فهمد و خودشان مشکلی ندارند، در صورتی که از شرایط همدیگر در مسافرت ها گفتن، از تنهایی های همدیگه گفتن، از اینکه طرف مقابل ما بهمون اهمیت نمیده صحبت کردند، درصورتی که کاملا مشخص بود مشکل از ندانستن وضعیت یکدیگر در یک رابطه است.

مهمترین نکته ای که هر شخصی در یک رابطه بایستی بداند، نحوه گذراندن تنهایی طرف مقابل خود هست که این تنهایی ممکن است برای هر شخصی متفاوت باشد.

مراجع آقا معتقد بودند که ما با هم بحث کردیم و خانم با اینکه می دانست مقصر است به تنهایی به خریدن کردن رفته و اصلا براش مهم نبوده در صورتی که خانم می گفتن من انقدر ناراحت بودم اما تنها چیزی که در آن لحظه آرامم میکرد خرید کردن بود، بله درست است آن شخص با خرید کردن آرام می شود و تنهایی خود را اینگونه می گذراند حتی اگر توی بدترین شرایط حالی خود باشد و خانم هم مثالی زدند که من هم از ایشان سر موضوعی ناراحت بودم و ایشان با ماشین به لب ساحل رفتن و مشغول عکس گرفتن شدن انگار نه انگار که من ناراحتم و آقا هم گفتن من اون لحظه احتیاج داشتم این کار را بکنم.


مقاله مرتبط : تست آنلاین میزان تفاهم قبل ازدواج


نتیجه گیری نهایی 

دقت کنید دوستان این زوج تنهایی یکدیگر را نمی شناختن و فکر می کردند برای همدیگر بی اهمیت و بی ارزش هستند که حتی این فکرها بر روی برقرار رابطه جنسی آن ها نیز بدترین تاثیرات را گذاشته بود و آن ها را به طلاق عاطفی کشانده بود که بعد از شناخت وضعیت خود در تنهایی یکدیگر متوجه شدند که بایستی چگونه رفتار کنند.

اینستاگرام اکسیر

ده باید برای اولین سال بعد از ازدواج کردن

وقتی درباره تلخی‌ها و شیرینی‌های ازدواج با افراد متاهل صحبت می‌کنید، همگی معتقدند اولین سال زندگی مشترک، سخت‌تر از بقیه آن است. حتی بعضی متاهل‌ها وقتی به یک مجرد می‌رسند فورا شروع به نصیحت می‌کنند: «تا ازدواج نکردی فکر می‌کنی چه خبره» یا «مرغ همسایه غازه».

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ولی این حرف‌ها واقعا چقدر روی شما تاثیر دارد؟ مثلا ممکن است باعث شود از ازدواج کردن منصرف شوید؟! اکثر مواقع این‌طور نیست. یعنی بیشتر افراد به خاطر شنیدن چنین چیزهایی تمایل به ازدواج را از دست نمی‌دهند. اما همه دوست دارند روش‌هایی را یاد بگیرند تا ورود به دنیای تاهل از همان اول خوب و موفقیت‌آمیز باشد. این روش‌ها درست مثل زیربنای یک ساختمان هستند. وقتی از همان ابتدا برای زندگی مشترک خود زحمت بکشید و مسوولیت‌پذیر باشید،‌ مطمئنا بنای اصلی زندگی شما هم بهتر خواهد شد.

قبل از هر چیز عاشق خودتان باشید

تعجب نکنید! تا وقتی که هر یک از شما برای خودش ارزش قایل نشود، نمی‌تواند برای دیگری مفید باشد. به خودتان اهمیت بدهید. سعی کنید همیشه طوری زندگی کنید که کمترین فشار و استرس را متحمل شوید. شاد بودن شما فاکتوری است که باعث احساس رضایت و شادی در همسرتان هم خواهد شد.

آسان‌گیر و شوخ‌طبع باشید

با شروع زندگی مشترک، باید کم‌کم بیاموزید که بهتر است به مشکلات خندید. اگر برای حل مسایل خود راه‌های منطقی را که بلد بودید به کار بردید ولی باز هم مشکل حل نشد، خیلی سخت نگیرید. مطمئن باشید خوش‌اخلاقی شما و گذر زمان ۲ عاملی هستند که دست به دست هم می‌دهند و هر ناممکنی را ممکن می‌کنند.

نوبتی عصبانی بشوید

تصور کنید همسرتان پس از یک روز کاری سخت به شما می‌رسد و شروع می‌کند به شکایت کردن از در و دیوار و غر زدن و نق زدن. بهتر است اجازه بدهید خودش را خالی کند، البته تا جایی که رفتارش شما را آزار ندهد. بعد از تمام شدن حرف‌های همسرتان، شما هم فرصت دارید مشکلاتی را که در طول روز برایتان پیش آمده برای او تعریف کنید. به این شکل هر دوی شما هم می‌شنوید و هم شنیده می‌شوید. می‌توانید بعد از برگشتن اوضاع به حالت عادی بیشتر و مفصل‌تر در مورد مسایل با هم بحث کنید.

با هم حرف بزنید

شما و همسرتان هر دو انسان‌های بالغی هستید. پس نیازها و خواسته‌هایتان را خیلی روشن و منطقی با هم در میان بگذارید. هر دوی شما باید بدانید که همسرتان کجا و چه وقت به شما نیاز دارد. علاوه بر آن خط‌قرمزهای یکدیگر را هم باید بشناسید یعنی وقتی در حل مساله‌ای نیازی به دخالت شما نیست، به زور خود را وارد ماجرا نکنید.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

پیش هرکسی که می‌رسید، درد دل نکنید

تا حد ممکن مشکلات زندگی مشترک خود را بیرون از خانه نبرید. سعی کنید همه مسایل را خودتان دو نفری حل کنید. نهایتا اگر به نتیجه نرسیدید، فقط از کارشناسان و مشاوران خانواده کمک بگیرید. مثلا فرض کنید همسر شما خیلی شلخته است. اگر این مساله را پیش دوستان و نزدیکان خود بازگو کنید، احتمالا هرکس نظر خودش را برای بهبود اوضاع می‌گوید ولی هیچ‌یک از نظراتی که اطرافیان می‌دهند علمی و کارشناسانه نیست. بنابراین به احتمال خیلی زیاد مشکل به هیچ‌وجه حل نخواهد شد. تنها اتفاقی که می‌افتد این است که اعتبار و شخصیت همسر شما و به تبع آن آبروی شما به خطر می‌افتد.

نقاط‌ قوت و ضعف یکدیگر را بشناسید و سپس تقسیم کار کنید

بیشتر آدم‌ها دوست ندارند قبول کنند که برخی دیگر می‌توانند کار خاصی را بهتر از آنها انجام دهند ولی پس از ازدواج باید وجود بعضی استعدادها‌ی خاص را در همسر خود قبول کنید. درست همان‌طور که او هم وظیفه دارد توانایی‌های ویژه شما را بشناسد. مثلا ممکن است یکی از شما دو نفر استعداد بهتری در برنامه‌ریزی مالی داشته باشد. خوب بهتر است تنظیم خرج خانه به این فرد سپرده شود. البته مواظب باشید این تقسیم وظایف تبدیل به دیکتاتوری نشود. یعنی مشورت هر دوی شما در چنین اموری لازم است اما بهتر است برنامه‌ریزی کلی را کسی که توانایی بیشتری دارد انجام بدهد.

محبت و عشق خود را ابراز کنید

اهمیت ابراز عشق به همسر را شاید بارها در مقالات روان‌شناسی مختلف شنیده یا خوانده باشید اما واقعا چند نفر را می‌شناسید که همیشه و هر روز این کار را انجام ‌دهند؟ خود را عادت بدهید که حتما این توصیه را عملی کنید چون واقعا ساده و موثر است. اگر در خانه هستید و همسرتان از بیرون برمی‌گردد، به پیشواز او بروید. هر روز یکدیگر را در آغوش بگیرید و ببوسید. از گفتن جمله دوستت دارم هرگز خسته نشوید. این جمله هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود و همیشه اثرگذار است.

به هر بهانه‌ای از همسر خود تعریف کنید

وقتی همسرتان لباس خود را عوض می‌کند به او بگویید چقدر دوست‌داشتنی شده. یا مثلا بگویید فلان رنگ چقدر به او می‌آید. چقدر خوب آشپزی می‌کند، چقدر خوب صحبت می‌کند یا چقدر زیبا می‌خندد…

لازم نیست همیشه کارهای مشترکی انجام دهید

شما و همسرتان هر دو به زمان‌هایی برای تنها بودن نیاز دارید. در این اوقات هریک از شما می‌تواند به سرگرمی مورد علاقه خودش برسد. مثلا وقتی شما کتاب می‌خوانید همسرتان تلویزیون ببیند. یا وقتی شما در اینترنت وب‌گردی می‌کنید او آشپزی یا باغبانی یا هر کار دیگری که دوست دارد انجام دهد.

تاریخ‌های مهم رابطه‌تان را جشن بگیرید

از هر مناسبتی برای جشن گرفتن استفاده کنید. تاریخ اولین آشنایی، اولین قرار، خواستگاری، ازدواج یا هر چیز دیگری. این جشن می‌تواند خیلی ساده، رمانتیک و به اصطلاح دونفره باشد. مثلا شام مخصوصی درست کنید و روی میز شمع بگذارید. همین کار به‌نظر ساده موجب تداوم عشق شما خواهد شد.

مشاوره رایگان آنلاین