چه زمانی به دختر نوجوانم اجازه اصلاح موهای بدن را بدهمReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jan 30Rating: 5.0چه زمانی به دختر نوجوانم اجازه اصلاح موهای بدن را بدهمآیا باید به دختر نوجوانم اجازه اصلاح موهای بدن را بدهم؟ این سؤال متداولی است که والدین دختران نوجوان دارند. زود نیست؟ موهای بدنش ضخیم تر نمی‌شود؟ دانستن این وقعیات می‌تواند در تصمیم گیری مناسب به شما و نوجوان تان کمک کند.

اصلاح موهای بدن نوجوانان

آیا باید به دختر نوجوانم اجازه اصلاح موهای بدن را بدهم؟ این سؤال متداولی است که والدین دختران نوجوان دارند. زود نیست؟ موهای بدنش ضخیم تر نمی‌شود؟ دانستن این وقعیات می‌تواند در تصمیم گیری مناسب به شما و نوجوان تان کمک کند.


مقاله مرتبط: دوره تین کلاب اکسیر

مقاله مرتبط: آشنایی با تغییرات دوران نوجوانی


افسانه‌هایی در مورد اصلاح موهای بدن نوجوانان

ضخیم شدن موها

اگر این نگرانی شماست که موها بعد از اصلاح ضخیم تر می‌شوند، نترسید. موها در هنگام تراشیدن ضخیم تر نمی‌شوند، اگرچه این یک تصور غلط رایج است که والدین و نوجوانان نیز ممکن است داشته باشند. وقتی موهای بدن تان را با تیغ می‌زنید، نوک ‌موها کاملا تیز و صاف می‌شوند و پوست بدن هم پس از شیو ‌کردن موهای آن، زیباتر و روشن‌ تر به نظر می‌‌رسد، به همین دلیل وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، احساس می‌کنید ضخیم ‌تر و تیره ‌ترشده ‌اند.

نگرانی های پزشکی

در مورد شیو کردن نوجوانان یک نگرانی پزشکی رایج وجود دارد، این که ممکن است نوجوان خودش را با تیغ ببرد. زخم ها و خراش‌های کوچک موضوع مهمی نیستند اما اگر به درستی درمان نشوند می‌توانند عفونت کنند. اطمینان حاصل کنید که او هر خراشی را خوب تمیز کرده و آن را با باند و پماد بپوشانید. اگر بریدگی شدید باشد، جای زخم بسیار قابل ‌توجه باقی خواهد گذاشت. بنابراین اطمینان حاصل کنید که نوجوان شما می‌داند که باید مراقب باشد. هرگز به نوجوان خود اجازه ندهید که از تیغ شخص دیگری استفاده کند، چون بیماری‌ های عفونی می‌تواند به این شکل منتقل شوند.

موی بدن و فشار اجتماعی

در ایالات متحده، زنان اغلب موهای پا، موهای زیر بغل و یا موهای ناحیه تناسلی خود را اصلاح می‌کنند و در بسیاری از کشورها این هنجار اجتماعی محسوب می‌شود. این وظیفه والدین است که تعیین کنند چه زمانی این امر قابل قبول است، اما پذیرای خواسته نوجوان تان باشید. بسیار مهم است که نوجوان احساس کند با دیگران مطابقت دارد مخصوصا با دوستانش. از آنجا که خطرات شیو کردن نسبتاً کم است، به عنوان والدین، می‌توانید در مورد این موضوع انعطاف پذیر باشید. بسیار مهم است که به نوجوانان اجازه دهید این نوع تصمیمات جزئی را خودش بگیرد، اما به عنوان والدین در مورد مسائلی مانند خالکوبی و مصرف الکل باید مداخله کنید.

منبع: سایت verywellfamily و متخصصین اکسیر