مشاور طلاق و جدایی قبل از طلاقReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jan 21Rating: 5.0مشاوره طلاق و جدایی قبل از طلاقامروزه متاسفانه بسیاری از ازدواج‌ها به طلاق کشیده می‌شود؛ مشاوره طلاق قبل از طلاق و جدایی می‌تواند به بسیاری از این ازدواج‌ها کمک کند.با این حال ممکن است برای زوج ها مفید و منطقی باشد که قبل از اینکه قدم بعدی را بردارند به مشاوره طلاق مراجعه کنند

مشاور طلاق

امروزه متاسفانه بسیاری از ازدواج‌ها به طلاق کشیده می‌شود؛ مشاور طلاق قبل از طلاق و جدایی می‌تواند به بسیاری از این ازدواج‌ها کمک کند. وقتی در مورد ورود به یک رابطه بلند مدت فکر می‌‌کنیم، عشق مهم‌ترین اولویت است. در واقع، ۸۸ درصد از آمریکایی ها گزارش می‌دهند که عشق مهم‌ترین دلیل برای ازدواج است. ما می‌خواهیم که عاشق باشیم و عاشق ما باشند.

روابط با فشار بیشتری نسبت به گذشته مواجه هستند. علاوه بر استرس طولانی مدت مواردی مانند مسائل مالی، پویایی خانواده و چالش‌های پیوند عاطفی و حفظ صمیمیت روبرو هستند. ما در شریک زندگی‌مان به دنبال آرامش و صمیمیت  هستیم و وقتی آن ارتباطی را که انتظارش را داریم نمی‌توانیم برقرار کنیم آسیب می بینیم. زوج ها می‌توانند خودشان را گرفتار الگوی ناسالم قطع ارتباط کنند و در طول زمان فکر کنند که دیگر قصد ندارند با هم باشند.


مقاله مرتبط: مشاوره قبل از طلاق


جدایی قبل از طلاق در مشاور طلاق

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) تخمین می‌زند که نرخ طلاق بین ۴۰ تا ۵۰ درصد برای زوج ها در آمریکا ثابت مانده ‌است. از آنجا که زوجین متوجه می‌شوند که رابطه‌شان دچار تنش شده است، ممکن است فرض کنند که همه چیز به پایان رسیده است و نمی‌توان رابطه شان را نجات داد. با این حال ممکن است برای زوج ها مفید و منطقی باشد که قبل از اینکه قدم بعدی را بردارند به مشاور طلاق مراجعه کنند، و جدایی را در نظر بگیرند. برخی گزارش‌ ها حاکی از آن هستند که روند طلاق ممکن است رو به کاهش باشد که می‌‌تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد.

 • افراد منتظر می‌مانند تا بزرگ‌تر شوند و بعد ازدواج کنند.
 • قبل از ازدواج بیشتر با هم آشنا می‌شوند.
 • افزایش یافتن تعداد زوج‌ هایی که در جلسات مشاوره شرکت می‌کنند.

مشاوره طلاق

پیشنهاد مشاور طلاق به جدایی آزمایشی

جدایی آزمایشی برای زوج هایی مناسب است که نمی‌دانند طلاق گزینه خوبی برای آن‌ها است یا نه. وقتی زوجین نتوانند با هم کنار آیند، ممکن است انتخاب کنند برای مدتی جدا از هم زندگی کنند و سعی کنند روی رابطه‌شان کار کنند. ممکن است یک زوج جدایی آزمایشی را قدمی به سمت طلاق بدانند و برخی این دیدگاه را نداشته باشند. هر زوج دید متفاوتی دارد. در زمانی که زوج ها جدا از هم هستند و تا حدودی می‌توانند الگوهای ناسالمی را که در زندگی مشترک با یکدیگر تجربه کرده‌اند را حذف کنند، می‌توانند به مشاور ازدواج مراجعه کرد و از مزایای آن بهره ببرند.


مقاله مرتبط: کمک! همسرم طلاق می خواهد


مرکز مشاوره طلاق

چگونه از همسرتان بخواهید که به مشاور طلاق بیاید زمانی که جدا هستید

ممکن است ندانید که آیا درست است در زمان جدایی از همسرتان بخواهید که با هم به مشاوره طلاق مراجعه کنید. واقعیت این است، بهترین زمان است که بپرسید چه زمانی باور دارید مشاوره می‌تواند به رابطه شما کمک کند. اگر از همسر خود جدا هستید و باور دارید که مشاوره طلاق می‌تواند به شما کمک کند، این درخواست ممکن است کمی ریسک داشته باشد.

پس چطور باید درخواست کنید؟ به خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات ترس است که افراد را از ورود به روند مشاوره باز می‌دارد. شما یا همسرتان ممکن است از درد عاطفی که در این فرایند تجربه خواهید کرد بیشتر بترسید. یا ممکن است از این بترسید که به عنوان “آدم بد” یا “فرد آسیب دیده” شناخته شوید. وقت بگذارید و درباره نگرانی‌ها و ترس‌های خودتان و همسرتان فکر کنید. اجازه دهید تا هر دوی شما در فضایی راحت راجع به نگرانی‌ها صحبت کنید. و با هم بگردید و مشاوری را که با او احساس راحتی می‌کنید را پیدا کنید. می‌توانید با چند مشاور تماس بگیرید و در مورد زمینه کاری آن‌ها سوال کنید.

 • چه آموزش‌هایی در زمینه مشاور خانواده دیده‌اید؟
 • چه مدت است که با زوجین کار می‌کنید؟
 • آیا شما فقط روی ازدواج و روابط کار می‌کنید؟
 • آیا با کار روی زوج هایی که از هم جدا شده‌اند احساس راحتی می‌کنید؟
 • ما چه انتظاری می‌توانیم در مشاوره از شما داشته باشیم؟

مقاله مرتبط: سؤال‌هایی که قبل از طلاق باید از خود بپرسید


مشاور طلاق چه کار می‌کند؟

 • فضایی برای از بین بردن اختلافات موجود به وجود می‌آورد.
 • فضایی برای درک آنچه موجب این جدایی شده است فراهم می‌کند.
 • فضایی امن برای دیدن و شنیدن اینکه چگونه تعارض بر دو طرف تاثیر می‌گذارد به وجود می‌آورد.
 • راهنمایی قابل اعتماد برای هدایت تصمیم‌گیری‌های دشوار در مورد رابطه انجام می‌دهد.
 • فضایی برای پردازش احساسات چالش برانگیز در مورد مراحل بعدی رابطه به وجود می‌آورد.
 • ایجاد حس امید برای ارتباط مجدد به وجود می‌آورد.
 • کمک حرفه‌ای برای بهبود و ترمیم رابطه ارائه می‌دهد.
 • راهنمایی برای مدیریت اینکه دوباره در یک خانه با یکدیگر زندگی کنید.
 • به زوجینی که آشتی می‌کنند کمک می‌شود که رابطه‌ای سالم را بسازند.

مشاوره می‌تواند به شما و شریک زندگی تان فرصت و زمان کافی لازم را برای تصمیم گیری در مورد اقدامات بعدی در رابطه‌تان ارائه دهد.