مشاور طلاق

امروزه متاسفانه بسیاری از ازدواج‌ها به طلاق کشیده می‌شود؛ مشاور طلاق قبل از طلاق و جدایی می‌تواند به بسیاری از این ازدواج‌ها کمک کند.

وقتی در مورد ورود به یک رابطه بلند مدت فکر می‌‌کنیم، عشق مهم‌ترین اولویت است. در واقع، ۸۸ درصد از آمریکایی ها گزارش می‌دهند که عشق مهم‌ترین دلیل برای ازدواج است. ما می‌خواهیم که عاشق باشیم و عاشق ما باشند.

روابط با فشار بیشتری نسبت به گذشته مواجه هستند. علاوه بر استرس طولانی مدت مواردی مانند مسائل مالی، پویایی خانواده و چالش‌های پیوند عاطفی و حفظ صمیمیت روبرو هستند. ما در شریک زندگی‌مان به دنبال آرامش و صمیمیت هستیم و وقتی آن ارتباطی را که انتظارش را داریم نمی‌توانیم برقرار کنیم آسیب می بینیم. زوج ها می‌توانند خودشان را گرفتار الگوی ناسالم قطع ارتباط کنند و در طول زمان فکر کنند که دیگر قصد ندارند با هم باشند.


مقاله مرتبط: تست آنلاین سنجش احتمال طلاق

مقاله مرتبط: مشاوره قبل از طلاق


مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

مشاوره آنلاین اکسیر

جدایی قبل از طلاق در مشاور طلاق

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) تخمین می‌زند که نرخ طلاق بین ۴۰ تا ۵۰ درصد برای زوج ها در آمریکا ثابت مانده ‌است. از آنجا که زوجین متوجه می‌شوند که رابطه‌شان دچار تنش شده است، ممکن است فرض کنند که همه چیز به پایان رسیده است و نمی‌توان رابطه شان را نجات داد. با این حال ممکن است برای زوج ها مفید و منطقی باشد که قبل از اینکه قدم بعدی را بردارند به مشاور طلاق مراجعه کنند، و جدایی را در نظر بگیرند. برخی گزارش‌ ها حاکی از آن هستند که روند طلاق ممکن است رو به کاهش باشد که می‌‌تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد.

 • افراد منتظر می‌مانند تا بزرگ‌تر شوند و بعد ازدواج کنند.
 • قبل از ازدواج بیشتر با هم آشنا می‌شوند.
 • افزایش یافتن تعداد زوج‌ هایی که در جلسات مشاوره شرکت می‌کنند.

مشاور طلاق در تهران

پیشنهاد مشاور طلاق به جدایی آزمایشی

جدایی آزمایشی برای زوج هایی مناسب است که نمی‌دانند طلاق گزینه خوبی برای آن‌ها است یا نه. وقتی زوجین نتوانند با هم کنار آیند، ممکن است انتخاب کنند برای مدتی جدا از هم زندگی کنند و سعی کنند روی رابطه‌شان کار کنند. ممکن است یک زوج جدایی آزمایشی را قدمی به سمت طلاق بدانند و برخی این دیدگاه را نداشته باشند. هر زوج دید متفاوتی دارد. در زمانی که زوج ها جدا از هم هستند و تا حدودی می‌توانند الگوهای ناسالمی را که در زندگی مشترک با یکدیگر تجربه کرده‌اند را حذف کنند، می‌توانند به مشاور ازدواج مراجعه کرد و از مزایای آن بهره ببرند.


مقاله مرتبط: کمک! همسرم طلاق می خواهد


مرکز مشاوره طلاق

چگونه از همسرتان بخواهید که به مشاور طلاق بیاید زمانی که جدا هستید

ممکن است ندانید که آیا درست است در زمان جدایی از همسرتان بخواهید که با هم به مشاوره طلاق مراجعه کنید. واقعیت این است، بهترین زمان است که بپرسید چه زمانی باور دارید مشاوره می‌تواند به رابطه شما کمک کند. اگر از همسر خود جدا هستید و باور دارید که مشاوره طلاق می‌تواند به شما کمک کند، این درخواست ممکن است کمی ریسک داشته باشد.

پس چطور باید درخواست کنید؟ به خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات ترس است که افراد را از ورود به روند مشاوره باز می‌دارد. شما یا همسرتان ممکن است از درد عاطفی که در این فرایند تجربه خواهید کرد بیشتر بترسید. یا ممکن است از این بترسید که به عنوان “آدم بد” یا “فرد آسیب دیده” شناخته شوید. وقت بگذارید و درباره نگرانی‌ها و ترس‌های خودتان و همسرتان فکر کنید. اجازه دهید تا هر دوی شما در فضایی راحت راجع به نگرانی‌ها صحبت کنید. و با هم بگردید و مشاوری را که با او احساس راحتی می‌کنید را پیدا کنید. می‌توانید با چند مشاور تماس بگیرید و در مورد زمینه کاری آن‌ها سوال کنید.

 • چه آموزش‌هایی در زمینه مشاور خانواده دیده‌اید؟
 • چه مدت است که با زوجین کار می‌کنید؟
 • آیا شما فقط روی ازدواج و روابط کار می‌کنید؟
 • آیا با کار روی زوج هایی که از هم جدا شده‌اند احساس راحتی می‌کنید؟
 • ما چه انتظاری می‌توانیم در مشاوره از شما داشته باشیم؟

مقاله مرتبط: سؤال‌هایی که قبل از طلاق باید از خود بپرسید

مقاله مرتبط: مشاوره خانواده تلفنی در واتساپ

مقاله مرتبط: مرکز مشاوره در نارمک


اینستاگرام اکسیر

مشاور طلاق چه کار می‌کند؟

 • فضایی برای از بین بردن اختلافات موجود به وجود می‌آورد.
 • فضایی برای درک آنچه موجب این جدایی شده است فراهم می‌کند.
 • فضایی امن برای دیدن و شنیدن اینکه چگونه تعارض بر دو طرف تاثیر می‌گذارد به وجود می‌آورد.
 • راهنمایی قابل اعتماد برای هدایت تصمیم‌گیری‌های دشوار در مورد رابطه انجام می‌دهد.
 • فضایی برای پردازش احساسات چالش برانگیز در مورد مراحل بعدی رابطه به وجود می‌آورد.
 • ایجاد حس امید برای ارتباط مجدد به وجود می‌آورد.
 • کمک حرفه‌ای برای بهبود و ترمیم رابطه ارائه می‌دهد.
 • راهنمایی برای مدیریت اینکه دوباره در یک خانه با یکدیگر زندگی کنید.
 • به زوجینی که آشتی می‌کنند کمک می‌شود که رابطه‌ای سالم را بسازند.

مشاوره می‌تواند به شما و شریک زندگی تان فرصت و زمان کافی لازم را برای تصمیم گیری در مورد اقدامات بعدی در رابطه‌تان ارائه دهد.

۶ نشانه ی منتهی شدن یک زندگی به طلاق از نظر مشاور طلاق

دکتر جان گاتمن روانشناس مشهور آمریکایی و متخصص حوزه ی خانواده، بیش از ۴۰ سال است که در زمینه ی مشاوره خانواده و ازدواج فعالیت می کند. او بعد از مطالعه ی زندگی های مشترک زناشویی و تحقیقات فراوان، توانست پیش بینی کند که کدامیک از زوج ها سرانجام زندگی شان به طلاق منتهی می شود و کدامیک با هم باقی خواهند ماند. او توانست این پیش بینی را بر اساس روش هایی که زوج ها با هم بحث می کنند، بعد از گوش دادن بحثشان باهم برای ۵ دقیقه با ۹۴ درصد دقت انجام دهد. دقت بالای این پیش بینی ها به این دلیل بود که او کشف کرد  که کدامیک از رفتارها به شکست در زندگی زناشویی منجر می شود. او برای این پیش بینی ۶ نشانه را به طور دقیق تعیین کرد که نشان می دهند همسران به احتمال زیاد با شکست رو به رو می شوند.

حل مشکلات زناشویی

نخستین نشانه: شروع تند و خشن

۹۶ درصد از اوقات، روش شروع بحث می تواند روشی را که بحث پایان می پذیرد پیش بینی کند. موقعی که یکی از طرفین بحث را با استفاده از یک شروع تند و خشن همچون منفی بودن، اتهام یا تحقیر شروع می کند، بحث اساسا محکوم به شکست خواهد بود. در سوی دیگر، موقعی که یکی از زوجین بحث را با استفاده از یک شروع نرم آغاز می کند، بحث به احتمال زیاد سرانجام مثبتی خواهد داشت.

دومین نشانه: ۴ تعامل منفی

یک شروع تند و خشن می تواند بحث زوجین را به سقوط در یک مسیر تعامل منفی منتهی کند. این تعامل منفی می تواند زندگی مشترک را ویران کند. ۴ نوع تعامل منفی وجود داردکه برای یک زندگی زناشویی مهلک است. معمولا این چهار نوع تعامل آرام آرام  و به ترتیب وارد قلب زندگی های مشترک می شوند: انتقاد به معنای عیب جویی، تحقیر و اهانت، حالت تدافعی گرفتن و اشکال تراشی، طفره رفتن و بی اعتنایی.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

سومین نشانه: طغیان کردن

سومین نشانه که زندگی زناشویی را به سمت طلاق می برد، موقعیست که یکی از طرفین طغیان کند. طغیان کردن به این معناست که تعامل منفی همسرتان – خواه در ظاهر عیب جویی، تحقیر یا حتی حالت دفاعی داشتن- بسیار درهم شکننده و موقتی است و معمولا به طرف مقابل یک شوک بزرگ دست می دهد. بسیاری از افراد با بی قیدی یا طفره رفتن، خودشان را از احساس طغیان کردن محافظت می کنند. این قطع رابطه ی عاطفی می تواند یکی از زوجین را از این احساس شدید منفی محافظت کند، اما در همین زمان می تواند به طلاق نیز منجر شود.

چهارمین نشانه: زبان بدن

تغییرات فیزیولوژیکی در بدن همچون افزایش ضربان قلب، ترشح آدرنالین و افزایش فشارخون که همزمان با طغیان کردن است، چهارمین نشانه ای است که می توان با آن طلاق را پیش بینی کرد. این تغییرات فیزیولوژیکی در بدن ادامه ی بحث را غیرممکن می کند، توانایی تان برای پردازش اطلاعات را کاهش می دهد به این معنی که توجه به آنچه همسرتان می گوید سخت تر می شود، حل مسئله ی خلاقانه از پنجره ی ذهنتان خارج می شود و در خزانه ی رفتاری تان تنها واکنش های دفاعی و از لحاظ منطقی غیرطبیعی باقی می ماند؛ رفتارهایی مانند نزاع (برای مثال؛ انتقاد، تحقیر و اهانت و غیره) یا گریختن(برای مثال؛ طفره رفتن). بحث برای حل مسأله که یکی از زوجین یا هردو را به طغیان کردن منتهی کند، محکوم به شکست است و در نتیجه مسئله حل نمی شود.

وقتی یه رابطه تموم میشه باید چیکار کنیم؟ دکتر صالحیان متخصص مرکز مشاوره اکسیر در این ویدئو راهکارهایی را برای شما توضیح می دهند.

پنجمین نشانه: تلاش های اصلاحی شکست خورده

پنجمین نشانه که نشان می دهد  یک ازدواج به طلاق منتهی می شود، موقعی است که اقدامات یکی از زوجین در ترمیم و اصلاح تعارض با شکست منتهی شده باشد. اقدامات اصلاحی تلاش هایی هستند که به وسیله ی زوجین برای کاهش تعارض انجام می شوند. اقدام اصلاحی جنگ افزار سری زوجین خوشبخت است. این تلاش ها استفاده از هر

روشی برای اجتناب از هیجانات منفی خارج از کنترل است. یک اقدام اصلاحی می تواند حرکتی ساده همچون خنده یا لبخند یا عذرخواهی باشد؛ هرچیزی که به زوجین برای کاهش تنش کمک کند. هرچند اگر یکی از زوجین احساس طغیان کردن داشته باشد این اقدامات اصلاحی ناموفق خواهد بود. زوجی که احساس طغیان کردن دارد خود را از قید و بحث رها می کند و اقدامات اصلاحی را بیهوده می سازد.

ششمین نشانه: خاطرات بد

 آخرین نشانه ی طلاق موقعی است که زوجین گذشته ی مشترک شان را با یک نگاه منفی به یاد می آورند. تحقیقات من نشان می دهند زوجینی که عمیقا با یک دیدگاه منفی به همسرشان نگاه می کنند اغلب دوباره گذشته ی شان را می نویسند. منفی گرایی اضافه ای که به این صورت در زندگی زوجین وارد می شود، به درک تحریف شده ای منتهی می شود که می تواند بر گذشته، حال و آینده ی یک رابطه ی زناشویی تأثیر بگذارد.

رزرو وقت برای مشاور طلاق از مرکز مشاوره اکسیر

Loading...

مشاوره رایگان آنلاین