شماره تماس : 88571800 - 88078585 - ۷۷۸۸۲۸۱۷ – ۷۶۷۱۰۸۱۹|info@psychoexir.com

مشاوره ازدواج مجدد

مشاوره ازدواج مجددReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jul 5Rating: 5.0مشاوره ازدواج مجددبرای اینکه در ازدواج دوم به خوشبختی برسید حتما قبل از تصمیم گیری نهایی درباره ازدواج به متخصین در زمینه مشاوره ازدواج مجدد مراجعه کنید تا با سنجش دقیق شرایط مختلف بتوانند به شما در انتخاب صحیح و عقلانی کمک کنند.

مشاوره ازدواج مجدد

برای اینکه در ازدواج دوم به خوشبختی برسید حتما قبل از تصمیم گیری نهایی درباره ازدواج به متخصین در زمینه مشاوره ازدواج مجدد مراجعه کنید تا با سنجش دقیق شرایط مختلف بتوانند به شما در انتخاب صحیح و عقلانی کمک کنند.

در حالی که بسیاری از زوج ها ازدواج مجدد را به عنوان دومین شانس برای خوشبختی می دانند اما آمار مطلبی دیگری را نشان می دهد. براساس داده های سرشماری موجود، میزان طلاق در ازدواج های دوم در مقایسه با ازدواج اول، بیش از 60 درصد است.

چرا در ازدواج های دوم احتمال شکست زیاد است؟ طبق نظر متخصصین در زمینه مشاوره ازدواج مجدد، تشکیل خانواده های آمیخته ای است که می تواند باعث ایجاد مشکلات وفاداری با فرزندان شود و رقابت بین همسران را ایجاد کند، اما مشکلات و فشارهای متعدد دیگری نیز  وجود دارد که با ازدواج مجدد همراه است. پایه و اساس اعتماد و صمیمیت در ازدواج اول این افراد خدشه دار شده است که در ازدواج دوم ممکن است مشلاتی را ایجاد کند.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام  خدمات خود از جمله مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره جنسی، مشاوره طلاق و … را به صورت حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

استفاده از تجربیات گذشته

یکی از مواردی که متخصصین مشاوره ازدواج مجدد معتقدند که باعث شکست ازدواج دوم می شود این است که افراد از تجربیات بد و تلخی که در ازدواج اول داشتند؛ در ازدواج دوم استفاده نادرست می کنند. مثلا اگر شخصی در ازدواج اولش، همسرش به وی خیانت کرده است، در ازدواج دوم دید منفی نسبت به همسرش دارد و در ترس تجربه دوباره این اتفاق است که در کیفیت و نوع رابطه اش با همسرش تاثیر منفی زیادی می گذارد.

راه هایی برای تضمین موفقیت ازدواج مجدد

آیا راهی برای تضمین موفقیت ازدواج مجدد وجود دارد؟به نظر می رسد افرادی که طلاق گرفته اند و اعتقاد به ازدواج دارند دوست دارند که ازدواج را دوباره امتحان کنند. شما فکر می کنید کسانی که طلاق گرفته اند از تجربه خود درس می گیرند؟ اما متاسفانه، داده ها از آن پشتیبانی نمی کنند.

تضمین موفقیت ازدواج مجدد در مشاوره ازدواج مجدد

آیا راهی برای تضمین موفقیت ازدواج مجدد وجود دارد؟ تحقیقات پژوهشی Pew که بر روی سرشماری سال 2013 ایالات متحده نشان می دهد که از هر 10 ازدواج 4 تای آنها، شامل یک همسر است که در گذشته ازدواج کرده است. بیش از 40 میلیون بزرگسال آمریکایی در ازدواج دوم، سوم یا چهارم (یا بیشتر) هستند. اما خبر بد این است که 60 درصد از این ازدواج ها شکست خواهند خورد. اگر هر دو طرف قبلا ازدواج کرده باشند، این درصد افزایش خواهد یافت. این زوج ها 90 درصد بیشتر از زوج هایی که ازدواج اول شان است، احتمال دارد طلاق بگیرند.

مرکز روانشناسی اکسیر به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر باشند خدمات روانشناختی از جمله مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مشاوره آنلاین اکسیر

موانع عدم موفقیت در ازدواج از نظر متخصصین مشاوره ازدواج مجدد

به طلاق خود پایان دهید

اگر شما همچنان به عصبانیت، صدمه زدن و ناراحتی از آنچه در ازدواج شما رخ داده است، ادامه دهید، اگر شما از همسر سابق خود نفرت دارید، تجربه دیگر برای شما مفید نخواهد بود. شما هنوز هم با شوهر سابق خود به روشی منفی درگیر هستید.


مقاله مرتبط: تست آنلاین سنجش احتمال طلاق


کار شخصی خود را انجام دهید

یکی از دلایل بالا بودن نرخ طلاق در ازدواج های مجدد این است که آنها به اشتباهات خود ادامه می دهند. اگر شما نمی خواهید تکرار شود، ضروری است که مسئولیت بخش خود در طلاق را به عهده بگیرید (مگر اینکه شما قربانی یک سوء استفاده شده باشید، که در این صورت به عقب نگاه کنید و ببینید که چه چیزی باعث شده بود که چشمان شما در برابر شخصیت واقعی شریک تان کور باشد).

یک تمرین مفید این است که فکر کنید چگونه داستان ازدواج و طلاق شما نوشته می شد به طوری تنها مقصر در طلاق شما بودید. (البته که این طور نیست، اما این روشی مفید است که خودتان در مورد نقش تان و آنچه که شما می توانستید انجام دهید تا چیزها متفاوت بشوند، را در نظر بگیرید).

ضرورت مشاوره ازدواج مجدد

    به ندرت اتفاق می افتد که در طلاق فقط یک نفر مقصر باشد.

ارزیابی مجدد انتظارات خود

نگاهی دقیق به انتظارات خود از ازدواج داشته باشید و این که آیا آنها واقع بینانه هستند. شدت و تمرکز عشق جدید می تواند اعتیاد آور باشد. بپذیرید که هیچ کس کامل نیست. هیچ کس تمام انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد.


مقاله مرتبط: مشاوره تلفنی ازدواج

مقاله مرتبط: مشاوره بعد از ازدواج

مقاله مرتبط: با این اشخاص ازدواج نکنید! 


آرام پیش بروید

تحقیقات نشان داده است ازدواج مجدد اگر در سال اول رابطه اتفاق بیفتد به شکست منجر خواهد شد. کارشناسان توصیه می کنند که وقت خود را علاوه بر اینکه صرف دوست داشتن و عشق می کنید، سعی کنید تبدیل به دوستان نزدیک برای هم شوید. که این امر دو تا سه سال طول خواهد کشید.

قبول کنید شریک تان گذشته ای داشته است

طبق نظر متخصصین مشاوره ازدواج مجدد مردم نمی توانند و نباید گذشته خود را پاک کنند. شما ممکن است آرزو کنید اولین و آخرین عشق او باشید، اما امکان پذیر نیست. گذشته شریک تان چیزی است که او را ساخته است. آنها ممکن است عاشق شده باشند و ازدواج کرده باشند، ممکن فرزندی داشته باشند و قسمتی از توجه آنها برای فرزندشان باشد. لازم است درباره لحظات خوبی که با شریک سابق خود داشتید، درباره لحظات بد خود و درسی که از آن گرفته اید، و همین طور درباره اینکه در حال حاضر و در آینده رابطه شما با آنها چطور خواهد بود، با شریک فعلی خود صحبت کنید.

اینستاگرام اکسیر

با تعارضات و درگیری ها راحت باشید

درگیری و تعارضات چیزی نیست که بخواهید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید. درگیری ها و تعارضات نشان می دهد که رابطه در حال رشد است. اختلافات باید با کنجکاوی و نه حالت تدافعی و یا خشم مطرح شود. شما بیشتر در مورد یکدیگر یاد می گیرید و از طریق آنچه که یک یا هر دوی شما را ناراحت کرده است، یک رابطه قوی برقرار می کنید.

مسائل مالی

طبق نظر متخصصین در مشاوره ازدواج مجدد یکی از بزرگ ترین دلایل شکست ازدواج مجدد درگیری و نزاع درباره امور مالی است. عاقلانه است که زن و شوهر درباره درآمد یکدیگر، مسئولیت ها و عادات خرج کردن یکدیگر اطلاع داشته باشند. یک شریک ممکن است مسئولیت پرداخت نفقه یا حمایت از کودک خود را بر عهده داشته باشد، که به معنی کاهش منابع برای خانواده جدید است. یکی دیگر ممکن است با پول زیاد یا بدهی بیشتر وارد رابطه شود. هر کدام ممکن است نظرات فراوانی در مورد نحوه مدیریت پول داشته باشد. برنامه ریزی دقیق مالی اغلب اختلافاتی را که باید حل شوند، در بر می گیرد.

اگر کودکان درگیر هستند

قبل از اینکه بچه ها را درگیر روابط خود کنید، کاملا مطمئن باشید که می خواهید ازدواج کنید. بچه های کوچک تر سریع علاقه مند می شوند و اگر شما با شریک خود بهم بزنید، او به عنوان یک شکست و از دست دادن دوباره آن را تجربه خواهد کرد. نوجوانان به طور کلی بخاطر تمایلات جنسی والدین خجالت می کشند و در مقابل توقعات شما درباره ارتباط با کسی که از نظر آنها فردی اضافی است، دچار تعارض می شوند.

اگر شما رابطه خود را بهم بزنید ممکن است باعث ایجاد بدبینی نسبت به روابط در آنها شوید. پدر یا مادر خوانده شدن نیاز به برنامه ریزی، تعهد و درک دارد. هم چنین نیاز به وقت و حوصله دارد. به طور متوسط، هنگامی که یک زن و شوهر ازدواج می کند، سه تا پنج سال طول می کشد تا خانواده های شان با هم ترکیب شوند.

دستیابی به موفقیت در ازدواج دوم، حتی بیشتر از ازدواج اول نیاز به زحمت دارد. هر دو نفر از آسیب یا غم و اندوه رنج می برند. هر دو نفر مسن تر هستند و عادت های زیادی دارند. پدر یا مادر خوانده شدن چالش های خاص خود را دارد. اما حقیقت این است که ازدواج فرصتی است برای رشد و بالندگی برای هر فرد و عمیق تر شدن در راه هایی است که به تنهایی نمی تواند طی کند.

هفت راز نگه داشتن رابطه و زندگی مشترک

دغدغه تمام زوج هایی که ازدواج می کنند این موضوع است که چگونه ارتباط خود را با شریک زندگی خود بصورت بلند مدت حفظ کنند و زندگی را با هم پیش ببرند. در این مقاله به اصول اولیه ارتباط مشترک و زندگی مشترک که زوج ها باید رعایت کنند اشاره خواهد شد.

احترام متقابل

اين به اين معنا نيست كه شما با هرچيز كه شريك زندگيتان مي گويد يا انجام می دهد موافقت كنيد. اين بدين معناست كه شما يكديگر را تحسين مي كنيد و در عشق و اعتماد به يكديگر ثابت قدم هستيد  و همچنين هوای يكديگر را داريد. اگر در رابطه ای كوچكترين علائم تحقير ديده شود آن رابطه پايدار نخواهد بود .سوءاستفاده چه فيزيكی، كلامی و احساسی، احترام متقابل را به چالش می كشد. برای داشتن يك رابطه سالم بايد احترام متقابل در رابطه وجود داشته باشد.

بحث كردن نه دعوا كردن

اگر زوجي وارد اتاق مشاوره شود و بگويند كه تابحال با هم بحث نكرده اند، نشان دهنده اين است كه رابطه آنها درست پيش نمی رود. شما می توانيد با هم بحث كنيد بدون اينكه دعوا و جنجالی به پا شود. بحث كردن با مجادله و دعوا فرق مي كند. شما و شريك زندگيتان مي توانيد برروي نظر خود بمانيد بدون اينكه صداي خود را بالا ببريد. گاهی شما با مخالفت كردن موافق هستيد و اين درست است. در آينده درباره مشخصات يك بحث سالم بيشتر صحبت خواهيم كرد.

توافق بر سر مسائل جنسی

هر دو موافق هستيد با اينكه هر چند وقت يكبار با هم سكس داشته باشيد، كجا با هم سكس داشته باشيد، چگونه باهم سكس داشته باشيد. اگر شما يا شريكتون با جنبه هايی از زندگی جنسيتان راحت نيستيد، می توانيد آشكارا و شفاف و بدون انتقاد راجع به آن موضوع با هم صحبت كنيد.

توافق بر سر فرزندپروری

به طور كلی سه سبك فرزند پروری وجود دارد:

الف) مستبدانه: قوانين، قوانين است بدون استثناء.

ب) مقتدرانه: بچه ها مي توانند نظرات خود را بيان كنند اما نظر آخر با پدر و مادر است.

ج) آسان گيرانه: قوانين كمی وجود دارد.

اگر شما دو نفر بر سر يك سبك فرزندپروری توافق نكرده ايد، بهتر است كه باهم صحبت كنيد و به توافق برسيد. ممكن است كه هر كدام از شما با سبك های مختلفی از فرزندپروری بزرگ شده باشيد و هركدام به همان سبك والدين خود گرايش داشته باشيد. اگر هنوز بچه دار نشده ايد ولی به بچه دار شدن فكر می كنيد، بايد، بايد، بايد در مورد اين موضوع باهم صحبت كنيد.

دکتر یداله دمیرچی از سری مجموعه سبک زندگی سالم، در رابطه با احساس قربانی شدن در زندگی مشترک توضیحات جالبی را ارائه می دهد.

برابری سرمايه

حتي اگر يكی از شما دو نفر درآمد بيشتری داشته باشد، هر دو حق برابری در مورد اينكه پولتان صرف چه چيزی مي شود، داريد. نبايد هيچ حساب پنهانی وجود داشته باشد و حتی قبل از خريدهای بزرگ نيز بايد با هم مشورت كنيد. آيا فكر مي كنيد حساب مشترك صميمتتان را خدشه دار می كند؟ خير، اصلا اينطور نيست بلكه صميميت بين شما بيشتر شده و حتd ديگر بر سر پول باهم بحث نخواهيد كرد.

اشتراك گذاری اهداف و ارزش ها

زوج ها با عقايد و ارزش های متفاوت نيز می توانند رابطه سالمی داشته باشند به شرطي كه اين اهداف و عقايد را به اشتراك بگذارند. شما مي توانيد با هم روی اهداف يكساله، پنج ساله و حتي ده ساله كاركنيد. حركت كردن به سمت چيزی و در كنار هم، باعث تقويت پيوندتان خوهد شد.

سرگرمی

جاذبه های جنسی بعد از مدتی كمرنگ می شوند اما ازدواج با يك مردی كه هر روز شما رو مي خنداند، اين يك لذت واقعی است. زمانی را برای خوشگذرانی با هم بسازيد. زندگی بدون حس شوخ طبعی خيلی جدی و كسل كننده خواهد بود.

مشاوره رایگان آنلاین

2 Comments

ثبت ديدگاه
 1. بهاره اکتبر 11, 2020 در 10:51 ق.ظ- پاسخ دادن

  با سلام
  حدود دو سال و نیم پیش آقایی به خواستگاری من آمدند که یک ازدواج ناموفق داشته و از همسرشون جدا شدن از ازدواجشون یک دختر دارن که پیش مادرش در شهر دیگری زندگی میکند این از لحاظ عاطفی خیلی به دخترش وابسته نیست ولی از لحاظ مالی خیلی حمایتش می کند با توجه به اینکه من را هم واقعا دوست دارد با وجودی که هنوز پدرم به ازدواج ما رضایت نداده خیلی به من خرجی می دهد اما خیلی کمتر از دخترش. آیا این موضوع در آینده میتواند مشکل ساز شود

  • مرکز مشاوره اکسیر اکتبر 11, 2020 در 10:54 ق.ظ- پاسخ دادن

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   با توجه به ازدواج قبلی نامزدتون ممکنه مشکلتتی در زندگی آینده شما به وجود بیاد ولی اگر شما از قبل این مشکلات رو بدونید بهتر می تونید کنترلشون کنید. شما قبل از اینکه تصمیم نهاییتون رو بگیرید حتما به مشاوره مراجعه کنید تا موقعیت هایی که ممکنه براتون مشکل ساز بشه رو براتون تصویرسازی کنه تا بهتر و عقلانی تر تصمیم بگیرید.