مزایای ازدواج

بسیاری از مردان آمریکایی به ازدواج به عنوان زنجیر شدن نگاه می کنند و مزایای ازدواج را نادیده می گیرند. ازدواج می تواند مزایای مهمی مانند: سلامت روحی و جسمی بیشتر، درآمد بالاتر، احساس تعلق و صمیمیت به یک نفر، زندگی جنسی سالم تر و… داشته باشد. براساس تحقیقات جدیدتر مردان آمریکایی کمتر ازدواج می کنند چون فکر می کنند آزادی آنها محدود خواهد شد؛ بخصوص این تفکر در بین مردان جوان تر شایع تر است.

دکتر نیچلاس و همکاران وی معتقدند که این تفکر در مردان رو به افزایش است که به تنهایی زندگی را ادمه بدهند. این پژوهش ثابت کرده است که باید متوجه باشم که آیا افراد جوان در مورد حقیقت ازدواج آموزش های لازم دریافت می کنند؟ دکتر نیچلاس و همکاران وی در مرکزی که با هدف تقویت ازدواج و زندگی خانوادگی تاسیس شده بود، پژوهش های خود را انجام داده اند و به نتایج جالبی دست یافته اند.


مقاله مرتبط: چگونه مردان می‌توانند صمیمیت در ازدواج را افزایش دهند

مقاله مرتبط: والدینم مخالف ازدواج من هستند


مرکز تحقیقات پیو در بررسی های خود گزارش کرده است که در سال ۲۰۱۴ رکوردی در آمریکا و در بین بزرگسالان رخ داده است؛ یعنی حدود ۲۰ درصد آنها هرگز ازدواج نکرده بودند. بیشتر این افراد هم شامل جوان تر ها بود.

مزایای ازدواج در مردان

این پژوهش مزایای ازدواج در مردان را در موارد زیر خلاصه کرده است:

بازگشت مالی

مردانی که ازدواج کرده اند درآمد بیشتر کسب می کنند. دارایی های بیشتری را جمع آوری کرده اند و به ثبات شغلی بالاتری دست یافته اند. نتایج آشکار کرده است که مردان متاهل آمریکایی درآمد سالانه بیشتری دارند در مقایسه با همسالان خودشان که تجربه، تحصیلات و تاریخچه مشابهی دارند.

 انواع مزایای ازدواج

زندگی جنسی بهتر

مردان متاهل نسبت به سایر مردان مجرد رضایت جنسی بیشتر دارند. داده های بدست آمده توسط سازمان بهداشت ملی و زندگی اجتماعی در آمریکا برآورد کرده است که ۵۱ درصد از مردان آمریکایی از زندگی عاطفی و جنسی با همسر خود رضایت دارند.

عمر بیشتر

مردانی که حداقل ۱۰ سال زندگی مشترک داشته اند در مقایسه با همسالان خود که هرگز ازدواج نکرده اند، طول عمر بیشتری دارند.  همچنین مردان جوان متاهل، دو برابر بیشتر خوشحال هستند. در بررسی های پژوهشی ۴۳  درصد از مردان متاهل عنوان کرده اند که در زندگی خود بسیار خوشحال هستند.

تقریبا در تمام در تمام فرهنگ ها و به طور گسترده ای ازدواج برای زنان و مردان سودمندی هایی دارد. برخلاف این واقعیتی که وجود دارد که مردان شادتر، ثروتمندتر و سالم تر بیشتر ازدواج می­ کنند؛ در وهله اول افراد از خود ازدواج سود می برند.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب