قبل از شب زفاف رابطه جنسی داشته باشیم؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج  و شب زفاف در فرهنگ ایرانی و از قدیم رد شده است. اما امروزه شرایط متفاوت شده و با توجه به مشکلات در زمینه های مختلف، جوانان به روابط دوستی و ازدواج سفید روی آورده اند. اینکه آیا قبل از ازدواج و شب زفاف رابطه جنسی داشته باشیم یا خیر؟ در این مقاله و ویدئو به آن پرداخته شده است.

بسیاری از زنان تصور می کنند که خود را مانند هدیه باید در اخیار مردان قرار دهند و اینکه فقط آقایون از این رابطه جنسی باید لذت ببرند و از خود غافل می مانند و این لذت را از خود دریغ می کنند. مردان به دلیل هورمون مردانه و براسا نظریه تکامل مانند شکارچی می مانند که باید دخترها را شکار کنند ولی دخترها به دلیل ترشح هورمون زنانه (اکسی توسین) نسبت به مردها محتاط تر و منطقی ترعمل می کنند و از قدیم هم به دخترها سفارش شده که قبل از شب زفاف رابطه جنسی نداشته باشند تا شب زفاف را برای خود شبی رویایی کنند.


مقاله مرتبط: رابطه جنسی و مسائل اساسی در مورد آن

مقاله مرتبط: ترس از رابطه جنسی


رابطه جنسی قبل از شب زفاف

اما با توجه به تغییرات اجتماعی و اینکه از لحاظ اقتصادی دخترها و پسرها نمی توانند شرایط لازم را برای ازدواج فراهم کنند و باید تا سنین بالا منتظر بمانند، آیا رابطه جنسی بین دخترها و پسرها قبل از ازدواج و شب زفاف درست است؟

مشاوره تلفنی زناشویی

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی سخت، فراهم کردن شرایط ازدواج برای دخترها و پسرها سخت شده است و ممکن است به سمت دوستی روی بیاورند که در آن رابطه جنسی هم وجود دارد. در دوستی ها پسرها بیشتر طالب رابطه جنسی هستند و اصرار بیشتری دارند و روی این قضیه هم حساس هستند که دختری که با آنهاست قبلا با کسی رابطه نداشته و فقط با آنها باشد و دخترها هم به دلیل مسائل فرهنگی اینگونه روابط را قبول نمی کنند و براساس قبول نکردن، ترس از دست دادن طرف مقابل را دارند. حال آیا دخترها باید رابطه جنسی را قبول کنند یا خیر؟

اساساً هر انسانی باید آزادی داشته باشد و هر انسانی آزاد است و بر روی بدن خود کنترل دارد و اختیار دارد که آیا به عنوان باج و هدیه یا از ترس اینکه طرف مقابلم رو از دست بدهم بدنم را در اختیارش قرار دهم یا ترس این رو داشته باشم که اگر طرف مقابلم من را رها کند و رابطه بین ما نصفه بماند در آینده نفر بعدی چه توقعی از من دارد؟ در برابر خانواده چه جوابی بدم و در برابر اجتماع سرخورده میشم! من را به عنوان دختر در شرایط فوق‌العاده گیج‌کننده قرار می‌دهد و این شرایط بسیار اضطراب‌آور است و در واقع آن لذت جنسی اولیه‌ای که باید برای زن هم اتفاق بیفتد اتفاق نمی‌افتد و چه بسا همچین اتفاق تا آخر عمر براش مثل یک اضطراب باشد که اگر ازدواج هم بکند چون اولین رابطه‌های جنسی‌اش با این خود پنداره منفی شکل گرفته است تا آخر نسبت به رابطه جنسی حس منفی داشته باشد یا احساس گناه بکند.


مقاله مرتبط : مشاوره زناشویی تلفنی


توصیه روانشناسان درباره رابطه جنسی قبل از شب زفاف

بنابراین روانشناسان توصیه می‌کنند که به هیچ وجه در مورد  رابطه جنسی قبل از شب زفاف تصمیم هیجانی نگیرید همان‌طوری که درست نیست که خودمان رو طبق بایدها و نبایدها والدگونه ذهنمان قرار بدیم باشد تا شب ازدواج به هیچ وجه این کار را انجام نمی‌دهم و یا شاید شرایط بسیار دور باشد و همش در این اضطراب باشیم که فقط زودتر به هر قیمتی شده این ازدواج اتفاق بیفتد و حتی اشتباه در مورد ازدواج تصمیم بگیریم همان اندازه هم اشتباه است که من بخواهم به دل کودک خودم همچین تصمیمی را بگیرم و طبق هیجانات و احساسات خودم و ترس از دست دادن طرف مقابل یا آن شهوت و حس لحظه‌ای بخواهم کاری را انجام دهم که با مزایا و معایبش آشنا نیستم.

تست آنلاین هات بودن

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر چیزی جدولی تهیه کنید در یک سمت جدول مزایا و در سمت دیگر جدول معایبی  که دارد را یادداشت کنید. این قضیه برای هر فردی با توجه به اعتقادات مذهبی، اعتقادات و باورهای سنتی، شرایط خانواده، استقلال شخصیتی می‌تواند متفاوت باشد و تصمیم برای هر فردی متفاوت است و با هوشیاری و عاقلانه طوری تصمیم میگیریم که بعدش پشیمان نشویم اگر قبل از اینکه رابطه جنسی اتفاق بیفتد تصمیم درستی گرفته باشیم دیگر دچار سرخوردگی و یا ترس از اینکه نکند من طرف مقابل رو برای نه گفتن از دست بدهم نمی‌شویم.

نظر شما چیست؟ آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج و شب زفاف درست است یا خیر؟

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب