خیانت مجازی شکل امروزی خیانت

در گذشته خیانت شامل ملاقات‌های مخفیانه، دروغ درباره سفرهای کاری، عذر و بهانه درباره بوی عطر لباس بود. امروزه می‌توانید به صورت آنلاین درگیر رابطه با فردی غیر از شریک زندگی‌تان شوید؛ اما در عین حال که ممکن است به اندازه کافی بدون گناه به نظر برسد، شما تماس فیزیکی ندارید اما خیانت مجازی واقعاً خیانت است.

در دنیای مجازی حتی اگر بدنتان هرگز تماسی نداشته باشد، شما می‌توانید به طور جدی به رابطه‌تان آسیب برسانید.

امروزه پیشرفت فناوری و تکنولوژی باعث ایجاد رابطه راحت تر بین افراد شده است اما گاهی اوقات همین تکنولوژی به زندگی ما حتی زندگی زناشویی لطمه وارد می کند و باعث از بین بردن اعتماد بین زن و شوهر می شود.

اینستاگرام اکسیر

خیانت، خیانت است، مهم نیست چگونه انجام شود

خیانت مجازی نوعی خیانت عاطفی است که در آن افراد درگیر رابطه صمیمانه جنسی می‌شوند بدون اینکه یکدیگر را ملاقات کنند که به نام سایبر سکس (سکس مجازی) شناخته می‌شود. در واقع آن‌ها ممکن است حتی چهره همدیگر را نبینند و یا صدای همدیگر را نشنوند.

تحقیقات نشان داده که خیانت مجازی شامل طیف گسترده ای از رفتارهای جنسی می شود و به طور کلی رفتارهای زیر را می توان به عنوان خیانت مجازی در نظر گرفت.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

 • سایبرسکس (تبادل پیام های متنی/صوتی/تصویری صریح همراه با خودارضایی توسط همه شرکا)
 • تبادل تصورات جنسی
 • مشاهده پورنوگرافی آنلاین
 • معاشقه آنلاین

بدون تماس فیزیکی واقعی، صمیمیت از طریق اینترنت ممکن است خیانت واقعی به نظر نرسد. با این حال، یک رابطه مجازی بسیار شبیه به یک ضربه فیزیکی است، چیزی که می‌تواند به یک رابطه یا حتی یک خانواده آسیب برساند. این موضوع می‌تواند توجه شریک بی‌وفا را از شریک زندگی و فرزندانش منحرف کند، زمان و توجه مهم را از آن‌ها بگیرد و باعث شود که آن‌ها احساس کنند مورد غفلت و بی‌توجهی واقع شده‌اند؛ مانند خیانت سنتی، آن‌هایی که در اینترنت اتفاق می‌افتند به طور اجتناب‌ناپذیری شامل رازداری و دروغ هستند که پتانسیل تخریب اعتماد را دارند که برای حفظ رابطه با یکدیگر ضروری است.

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

مشاوره آنلاین اکسیر

حتی اگر همسری که مورد خیانت قرار گرفته است متوجه نشود چه چیزی در حال اتفاق افتادن است، اعتماد زمانی که همسری بی وفایی کند شکسته می‌شود. افرادی که خیانت می‌کنند نیز تمایل دارند از شریک زندگی واقعی خود عصبانی شوند که می‌تواند منجر به آسیب بیشتر شود.

نکته اینجاست که تشخیص اینکه چه چیزی خیانت مجازی است یا نه می تواند سخت باشد زیرا تا حدودی به رفتار دقیق و زمینه ای که در آن رخ می دهد بستگی دارد.


مقاله مرتبط: تفاوت خیانت عاطفی و رابطه دوستانه


 

پیامدهای خیانت آنلاین

دلایل خیانت مجازی

دلیل اینکه افرادی که در رابطه با فرد دیگری هستند به خیانت مجازی روی می آورند بسیار متفاوت است. اما می توان دلایل زیر را برشمرد:

 • تنوع طلبی افراد
 • در دسترس بودن راحت فضای مجازی
 • داشتن رابطه کسل کننده با شریک جنسی خود
 • سهولت اینگونه خیانت ها
 • کم خرج بودن خیانت مجازی
 • اعتیاد افراد به فضای مجازی
 • محدود بودن افراد در رابطه جنسی با شریک خود
 • انجام دادن تمام تصورات جنسی خود در اینگونه روابط

زمانی که فردی خیانت می بیند گیج و سردرگم می شود و نمی تواند درست فکر کند و عمل کند. بهترین رفتار بعد از دیدن خیانت چیست؟ حتما ویدئوی زیر را ببینید.

خطر زیاده‌روی کردن

زمانی که دو نفر رابطه جنسی مجازی دارند به سرعت می‌تواند از کنترل خارج شود. برخی افراد حتی به رابطه جنسی آنلاین اعتیاد پیدا می‌کنند که مشکل دیگری را به این موقعیت اضافه می‌کند. کسی که اعتیاد به رابطه جنسی آنلاین پیدا می‌کند زمان زیادی را در مقابل کامپیوتر می‌گذراند و توجه و زمان کم‌تری برای شریک زندگی و خانواده‌اش می‌گذارد.

خطر دیگر رابطه جنسی مجازی این است که دو نفری که درگیر این قضیه هستند تصمیم می‌گیرند که شخصاً یکدیگر را ملاقات کنند. در اینجا خیانت مجازی تبدیل به خیانت جسمانی می‌شود که منجر به سطح متفاوتی از خیانت می‌شود.


مقاله مرتبط: نکاتی که درباره خیانت جنسی و زناشویی نمی دانستید!

مقاله مرتبط: آیا به همسر خیانت کارم شانس دوباره بدهم؟

مقاله مرتبط: تفاوت خیانت عاطفی و رابطه دوستانه


مهم است به یاد داشته باشید که خیانت مجازی ، مانند خیانت در زندگی واقعی، اغلب نشانه این است که مشکلاتی در رابطه وجود دارد و به‌این‌ترتیب، پایان یافتن خیانت مجازی ممکن است برای پیشگیری و اتفاق نیفتادن دوباره آن کافی نباشد.

سعی کنید خوشبختی را در رابطه‌تان پیدا کنید و بفهمید چه چیزی در رابطه‌تان کم است. می‌توانید از یک زوج درمانگر یا روان‌درمانگر کمک بگیرید. می‌توانید خود و عزیزانتان را از آسیب و زندگی با شرم و گناه نجات دهید.

متخصصین روانشناس اکسیر در بخش مشاوره خانواده و زوج‌درمانی در کنار شما عزیزان هستند.

 

منبع: سایت verywellmind و متخصصین اکسیر

 

رزرو وقت آنلاین برای مشاوره

Loading...

مشاوره رایگان آنلاین