خیانت مالی

خیانت مالی چیست؟ جمع کردن مقداری پول مسلما ازدواج را خراب نخواهد کرد. اما فهمیدن اینکه همسرتان به شما در مورد مسائل مالی دروغ می‌گوید می‌تواند باعث پایان یافتن ازدواج تان شود. در شرایط امروزی، خیلی از زوجین هر ‎دو شاغل هستند و منابع درآمد مستقل دارند و به‎ همین‎ خاطر بیان می‌کنند که هر‎کسی اختیار پول خود را دارد و می‌تواند به هر ‎صورتی که تمایل دارد برای هر ‎چیزی که می‌خواهد به هر ‎میزان هزینه کند، که این مسئله یکی از مهم‌ترین دلایل برای بروز اختلافات و درگیری‌های بین زوجین و خیانت‎های مالی می‎باشد.

در ازدواجی که از قبل مشکلاتی وجود داشته است، خیانت مالی می‌تواند باعث شود که همسرتان را ترک کنید. اگر خیلی از ما بخواهیم صادقانه به این پرسش پاسخ دهیم که آیا تابحال خیانت مالی مرتکب شده‎ایم؟ پاسخ‌مان “بله” می‌باشد! یکی از نشانه‌های خطر در رابطه دروغ گفتن در مورد مسائل مالی است. رواج این عادت در بین خانواده‌ها به قدری زیاد است که نادیده گرفتن آن کار دشواری است.


مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مشاوره آنلاین اکسیر

برخی دروغ‌های کوچک در مورد مسائل مالی می‌توانند به رفتارهای مخرب بیشتری در زندگی مشترک ختم   شوند. خیانت مالی زمانی اتفاق می‎افتد که همسرتان به شما در مورد چگونگی خرج پول اطلاع درستی ندهد یا حساب‎ های مخفی داشته باشد یا بدون اطلاع شما هزینه‎ های قابل توجهی را صرف کند.


مقاله مرتبط: حقایقی درباره خیانت آنلاین


علائم هشدار دهنده

 • همسر شما در مورد مخارج یا درآمد به دیگران دروغ می‌گوید.
 • وقتی می‌خواهید با همسرتان در مورد پول صحبت کنید، وی حالت دفاعی پیدا می‌کند یا از بحث در مورد امور مالی امتناع می‌ورزد.
 • همسر شما تمام مسئولیت‌‌های مربوط به پرداخت قبوض را به عهده می‌‌گیرد و نمی‌خواهد که شما چیزی در مورد مسائل مالی خانواده بدانید.
 • متوجه شده‌اید که همسرتان بیش از توان مالی‌اش پول خرج می‌کند.
 • بیشتر اوقات در مورد پول با هم مشاجره می‌کنید.
 • متوجه حساب‌های بانکی مخفی یا بدهی‌های پنهانی‌اش می‌شوید.
 • عادات مالی همسرتان به طور ناگهانی تغییر می‌‌کند.
 • این احساس را دارید که همسرتان در مورد امور مالی چیزی را از شما پنهان کرده است.
 • همسرتان قبلاً درباره پول به شما دروغ گفته است.
 • به همسرتان اعتماد ندارید.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب


مقاله مرتبط: چرا خیانت زیاد شده؟ چرا خیانت می کنیم؟

مقاله مرتبط: نکاتی که درباره خیانت جنسی و زناشویی نمی دانستید!


تاثیرات منفی خیانت مالی

در مورد خیانت مالی در ازدواج چه باید کرد

 • سر خود را در برف فرو نکنید. وقت آن رسیده که درباره مسائل مالی خود با همسرتان صحبت جدی داشته باشید. مشاوران می توانند به تسهیل این گفتگوی سخت کمک کنند.
 • به همسرتان در مورد هر احساسی که درباره دروغ گفتن یا دروغ شنیدن راجع به مسائل مالی دارید بگویید. نگرانی‌های شما، احساس گناه، عصبانیت، وحشت، احساس اینکه به شما خیانت شده، شرمساری، درماندگی و غیره. لازم است همسرتان آن‌ها را بشنود.
 • اگر خیانتکار هستید، اعتراف کنید که اشتباه کرده‌اید، دست از دروغ گفتن در مورد مسائل مالی خود بردارید. تصمیم بگیرید که صادق باشید، باز باشید و سر قول خود بمانید. مسئولیت خیانت مالی‌تان را بپذیرید و از صمیم قلب عذرخواهی کنید.
 • در مورد آنچه می‌توانید و آنچه که نمی‌توانید برای نجات وضعیت مالی خود انجام دهید، واقع گرا باشید.
 • یک حساب جدا و یک حساب مشترک داشته باشید. با هم تصمیم بگیرید که چه مقدار پول هرکدام می‌توانید در حساب جدا و مشترک تان داشته باشید.
 • درباره وضعیت مالی خود هر هفته صحبتی داشته باشید. لازم نیست زیاد باشد، اما زمان بگذارید که حساب‌تان را با هم چک کنید و در مورد مسائل، اهداف، امیدها و غیره صحبت کنید.
 • اگر این پیشنهادات کمکی نکرد، به دنبال مشاوره مالی و یا ازدواج باشید.

اینستاگرام اکسیر

دروغ گفتن و پنهان کاری در مورد مسائل مالی در ازدواج یک “نه” بزرگ است. اگر در این باره مشکلی وجود داشته باشد، وقت آن رسیده که آن را با احترام و صداقت برطرف کنید. پول یکی از موضوعات قابل بحث در ازدواج است.

خیانت مالی همسر شما لزوما به معنای پایان دادن به ازدواج و یا خیانت به ازدواج نیست. این فقط به این معنی است که ازدواج شما نیاز به کار بیشتری دارد. از مشاوره‎‌های پیش از ازدواج می‌توان برای آشنایی در نوع نگرش مالی طرفین استفاده کرد و این‎ که انتظارات طرفین در بحث مالی چگونه است، تا از این طریق بتوان از اختلافات جلوگیری کرد.

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

منبع: سایت verywellmind و متخصصین اکسیر

رزرو وقت برای مشاوره خانواده

Loading...

مشاوره رایگان آنلاین