جلب توجه خانم ها

فرصت آشنایی، دیدار و تماس از طریق تلفن و چت و شبکه های متنوع اجتماعی پدیده بسیار جدیدی در تاریخ زندگی اجتماعی بشر است. از همین ۱۰۰ سال پیش به قبل، تنها فرصت دیدن و آشنایی زنان و مردان، رد و بدل شدن نگاه‌های های کوتاه در مهمانی‌ها، مراسم و معابر عمومی بود. نگاه اول بسیار سریع و کوتاه، واقعا تنها وسیله برای نشان دادن کشش و جذب متقابل بود.

با همه تغییرات موجود، هنوز نگاه های اولیه ای که بین افراد رد و بدل می شود از مهمترین مراحل آشنایی اولیه هستند. بسیاری از دلایل جذب هر کدام مان به یک نفر دیگر از طریق اطلاعاتی است که تلاقی نگاه‌ها فراهم می کند. این اطلاعات معمولا ناخودآگاه هستند. اجازه دهید ۷ مورد آن را که در ملاقات بسیار تصادفی در هر محلی ممکن است به وقوع بپیوندد شرح دهیم.

۱ – خموده و و درخود تنیده نباشید

دکتر Joel Wade استاد روانشناسی دانشگاهی در امریکا می گوید احساسی که حرکات و حالت های بدن تان بروز می دهد در آشنایی اولیه خیلی مهم است. طرز نشستن و ایستادن از جمله آنها است. مثلا سعی کنید در حین نشستن، یک دست تان را روی صندلی کناری تان بگذارید. یا اگر کنار سکو یا میز هستید سعی کنید دست هایتان از هم فاصله داشته باشد.

در حالت ایستاده نیز پاهایتان هر چه کمتر به هم چسبیده باشد بهتر است. سعی کنید حتی آرنج هایتان نیز از بدن تان فاصله داشته باشد. همه این حالت ها هم تصویر بزرگتری از شما ارائه می دهد و هم حس تسلط شما بر محیط اطراف را به طور غریزی خاطرنشان می کند. در خود تنیده شدن علامت نوعی ضعف است و در حس اولیه، برای زنان جذاب نیست.

۲ – صورت تان همیشه خندان نباشد

با وجود آنکه مدام به مردان توصیه می شود که از ابراز احساس شادی و غم خود کوتاهی نکنند ولی در ملاقات ها و نگاه های اولی که رد و بدل می شود بهتر است لبخند و خنده حالت دائمی و ثابت نداشته باشد. با مزه و شوخ طبع بودن یک امتیاز مثبت در جذب زنان است اما خندیدن زیاد ناخودآگاه و غریزی، مترادف است با رفتار زنانه و شاید تاثیر اولیه قوی نداشته باشید.

۳ – لمس دوستان مرد

بر پشت دوستتان زدن و تماس فیزیکی بدن دوستان صمیمی ( البته در حد معقول) نشان دهنده موقعیت اجتماعیتان در جمع خودتان است. به نوعی این احساس را تبلیغ می کنید که مجاز هستید کمی به حریم شخصی دوستان نزدیک شوید. این نشانه تسلط و قدرت اجتماعی تان می تواند باشد.


مقاله مرتبط: چگونه دختری را عاشق خود کنیم؟


۴ – لمس صورت خودتان

سعی کنید در فاصله هر چند دقیقه، دستی به چانه خود بکشید یا گونه های خودتان را لمس کنید. این دو نقطه از ویژگیهای فیزیک مردانه هستند، حتی اگر زیاد هم در صورت تان برجسته نباشند. سمت پایین صورت مردان، به نوعی بازگو کننده سطح تستوسترون مردان است و تاکید بر آنها و به رخ کشیدن شان، می تواند برای زنان جذاب باشد.

راهکارهای جلب توجه خانم ها

۵ – تکرار حرکات او

سعی کنید نحوه نشستن و حالات او را بسیار نامحسوس تقلید کنید. اگر به یک طرف صندلی تکیه می دهد با لیوان نوشیدنی را طور خاصی بر می دارد یا جابجا شدن هایش روی صندلی را خیلی ظریف و هر از گاهی تکرار کنید.

۶ – تلاقی تصادفی نگاه

مدام به هر سو بنگرید و این رفتار ساده را طبیعی جلوه دهید و در فرصت های ممکن نظری سریع به او بیاندازید و تلاقی نگاه ایجاد کنید. تکرار نامحسوس و طبیعی این عمل، باعث می شود که تلاقی نگاه ها تکرار شود. زنان احساس امنیت بیشتری با کسانی می کنند که برای چندین بار تلاقی نگاه معمولی داشته اند. پس در فاصله هر چند دقیقه، چرخی در اطراف بزنید و به بهانه ای طبیعی باز هم چشم تان را به ملاقات چشم وی بکشانید. این تلاقی نگاه ها باید با زل زدن اشتباه گرفته نشود.

۷ – صبورانه منتظر پاسخ باشید

در یک نشست یا مهمانی، اگر با حوصله و ظرافت همه این اعمال را انجام دادید صبور باشید و بدانید که اگر برایش مطبوع بوده اید حتما نشانه هایی نیز از طرف او ابراز می شود.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب