اختلال اضطراب فراگیر

606.jpg
اختلال اضطراب فراگیرReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Mar 17Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

اختلال اضطراب فراگیر

اختلال اضطراب منتشر، اختلالی است که با احساس اضطراب و نگرانی مداوم مشخص می شود. میزان نگرانی با شرایطی که آن را ایجاد کرده تناسبی ندارد و در بیش تر حوزه های زندگی فرد دیده می شود. افراد مبتلا به اختلال اضطراب منتشر، میزان نگرانی خود را مفرط و کنترل ناپذیر می دانند. این اختلال خود را حداقل با سه علامت از علایم زیر نشان می دهد.
احساس بی قراری
به سادگی خسته شدن
اشکال در تمرکز
تحریک پذیری و زودرنج بودن
احساس تنیدگی، سفتی و درد در عضلات
مشکل در خواب (اشکال در به خواب رفتن یا تداوم خواب، خواب توام با بی قراری)

نگرانی چیست؟

نگرانی یک جریان فکری پیوسته است که با احساس اضطراب همراه بوده و دل مشغولی فرد در ان حوادث مر بوط به آینده می باشد. کنترل ان مشکل است و فرد در زمان تجربه آن اشکارا توانایی تفکر منطقی ( مثل در نظر گرفتن احتمالات دیگر) را از دست می دهد. موضوع نگرانی ر اغلب مسایل مربوط به خانواده، کار و تحصیل، بیماری و تصادف و مسایل مالی تشکیل می دهد. در اختلال اضطراب منتشر معمولا مشکلات احتمالی اینده، ترس از شکست و ترس از ارزیابی منفی دیگران محور نگرانی است.

اختلال اضطراب منتشر و نگرانی معمولی

اضطراب یک واکنش نرمال وسالم است که منجر به مجموعه ای از تغییرات جسمی، شناختی و رفتاری می شود. هر کسی ممکن است در بعضی از اوقات مضطرب یا نگران شود. نگرانی که افراد مبتلا به اختلال اضطراب منتشر تجربه می کنند، شبیه نگرانی افراد عادی است. اما بر خلاف اکثر مردم این نگرانی پایدار، غیرقابل کنترل و بیش از حد است. نگرانی این افراد در عملکرد آنها در خانه، محیط کار یا محیط تحصیلی مزاحمت ایجاد می کند. در واقع احساس نگرانی مداوم وعلایم جسمی همراه با آن در دراز مدت می تواند ناتوان کننده باشد. نگرانی در این افراد عموما مربوط به اینده نزدیک و اتفاقاتی است که احتمال رخ دادن آن کم است.

سیر بیماری

شروع این اختلال معمولا با وقایع زندگی در رابطه است. این اختلال سیری مزمن دارد و ممکن است تمام عمر به طول انجامد. در بیش از ۵۰ درصد موارد این اختلال با یک اختلال روانی دیگر( به خصوص افسردگی) همراه است. افراد مبتلا به این اختلال به خاطر علایم جسمی خود به اکثر تخصص های گوناگون مراجعه می کنند و به عنوان یک بیمار جسمی تحت معالجه قرار می گیرند. تنها ۳/۱ این بیماران به متخصص روان مراجعه می کنند و درمان مناسب دریافت می نمایند.

درمان اختلال اضطراب فراگیر

در درمان این بیماران از روش های مختلف روان درمانی می توان کمک جست. درمان هایی مثل درمان شناختی- رفتاری، درمان بینش گراو درمان حمایتی از روش های مناسب درمانی هستند. روان درمانی روش مناسبی برای درمان این بیماران است بخصوص اگر با دارو درمانی ترکیب شود. دو داروی عمده که در درمان این بیماران به کار می روند عبارتند از: بنزودیازپین ها و باسپیرون


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


اختلال اضطراب فراگیرReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Mar 17Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button