۱۸ راه برای بهبود زبان بدن

15582.jpg
۱۸ راه برای بهبود زبان بدنReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Oct 11Rating: ۵.۰راه های بهبود زبان بدنراه های بهبود زبان بدن
زمان مطالعه مطلب : ۶ دقیقه

راه های بهبود زبان بدن

هیچ توصیه خاصی در مورد نحوه استفاده از زبان بدن شما وجود ندارد. آنچه شما انجام می دهید ممکن است به چندین روش تفسیر شود، بسته به زمینه و فردی كه با آن صحبت می كنید. شما احتمالا می خواهید زبان بدن متفاوتی در هنگام صحبت با رئیس خود در مقایسه با زمانی که با یک دختر یا پسر مورد علاقه تان صحبت می کنید داشته باشید. این ها برخی تفسیر های معمول زبان بدن و اغلب موثرترین راه ارتباط بوسیله بدن هستند.

زبان بدن

اول، برای تغییر زبان بدن شما باید از زبان بدن خود آگاه باشید. توجه داشته باشید که چگونه نشسته اید، چگونه ایستاده اید، چگونه از دست و پا استفاده می کنید یا در حالی که با کسی صحبت می کنید، چه کار می کنید.

شما ممکن است بخواهید در برابر یک آینه تمرین کنید. بله، ممکن است به نظر احمقانه برسد، اما هیچ کس شما را تماشا نمی کند. این به شما بازخورد خوبی در مورد اینکه در دید دیگران چطور به نظر می رسید، می دهد و فرصتی برای تمرین قبل از رفتن به جامعه به شما می دهد.

نكته ی دیگر این است که چشم ها را ببندید و تجسم کنید که برای داشتن اعتماد به نفس چگونه ایستاده و یا نشسته اید و سپس چشم های خود را باز كنید و به آن حالت تغییر كنید. خودتان را ببینید. سپس آن را امتحان کنید.

راه های بهبود زبان بدن

شما ممکن است پاهای خود را به شكلی مضحک از هم باز كنید و یا در تمام وقت به صورت بسیار صاف بنشینید. هیچ مشكلی ندارد و مردم به اندازه شما در این باره فکر نمی کنند، آنها درگیر مشکلات خود هستند. فقط کمی تمرین کنید، تمرین کنید و خودتان را ارزیابی کنید تا یک تعادل راحت پیدا کنید.


مقاله مرتبط : ۱۰ راه ارتباط غیر کلامی


۱۸ مورد از راه های بهبود زبان بدن

اولین راه بهبود زبان بدن : دست و پای خود را روی هم قرار ندهید – شما احتمالا قبلا شنیده اید که نباید دست به سینه بنشینید زیرا ممکن است در حالت دفاعی و یا محافظتی به نظر برسید. این برای پاهای شما هم هست. بازوها و پاهای خود را باز نگه دارید.

دومین راه بهبود زبان بدن : تماس چشمی داشته باشید، اما خیره نشوید – اگر با چند نفر صحبت می کنید، به آنها برای تماس بهتر و ایجاد ارتباط بهتر نگاه کنید و ببینید که آیا آنها گوش می دهند یا نه. نگه داشتن بیش از حد ارتباط چشمی با مخاطب ممکن است باعث موذب شدن فرد شود.

از طرف مقابل نداشتن تماس چشمی ممکن است شما را متزلزل نشان دهد. اگر به تماس چشمی عادت ندارید، ابتدا ممکن است کمی سخت یا ترسناک به نظر برسد، اما به تمرین ادامه دهید و بدانید به آن عادت خواهید کرد.

سومین راه بهبود زبان بدن : نگران نباشید از فضای بیشتری استفاده کنید. با استفاده از فضا، به عنوان مثال، نشستن یا ایستادن با پاهای كمی باز اعتماد به نفس خود را ضمانت كنید و خود را راحت نشان دهید.

چهارمین راه بهبود زبان بدن : شانه های خود را رها کنید – زمانی که احساس می کنید در شانه های خود به شدت احساس تنش میكنید به راحتی آنها را رها سازید. شانه ها ممکن است کمی بالا بیایند و به جلو حرکت کنند. سعی کنید آنها را آزاد سازید و سعی کنید با کمی تکان دادن و شل كردن شانه ها ، آنها را عقب بکشید.

پنجمین راه بهبود زبان بدن : وقتی که آنها صحبت می کنند با سر تایید كنید – چند وقت یكبار نكته هایی را كه می شنوید با سر تایید كنید اما زیاده روی نكنید .

ششمین راه بهبود زبان بدن : لم ندهید، صاف بنشینید- ولی در حالت راحت نه در حالت سفت و خشك.

هفتمین راه بهبود زبان بدن : تكیه دهید اما نه زیاد – اگر می خواهید نشان دهید که به چیزی که شخص می گوید علاقه مند هستید، به سمت شخص خم شوید. اگر می خواهید نشان دهید که اعتماد به نفس دارید و آرام هستید ، كمی به عقب تكیه بدهید. ولی بیش از به جلو خم نشوید كه ممكن است شما را بیش از حد درمانده و نیازمند نشان دهد یا بیش از حد به عقب تكیه ندهید كه ممكن است شما را متكبر و مغرور نشان دهد.

هشتمین راه بهبود زبان بدن : لبخند بزنید و بخندید – خود را بیش از حد جدی نگیرید. کمی بخندید، وقتی کسی چیزی خنده دار می گوید لبخند بزنید و بخندید. اگر یك فرد مثبت به نظر برسید، مردم بیشتر تمایل به گوش دادن به شما دارند. اما اولین کسی نفر به جوک های خود نخندید، این كار باعث می شود شما عصبی و نیازمند به نظر برسید. وقتی که به کسی معرفی می شوید، لبخند بزنید ولی این لبخند را زیاد ادامه ندهید زیرا در این حالت فردی دو رو به نظر می رسید.

نهمین راه بهبود زبان بدن : صورت خود را لمس نکنید – این كار ممکن است شما را عصبی نشان دهد و برای شنوندگان یا افرادی که در گفتگو هستند، موجب حواس پرتی شود.

دهمین راه بهبود زبان بدن : سر خود را بالا نگه دارید – چشم هایتان را روی زمین نندازید،این كار ممکن است شما را متزلزل و سردرگم نشان دهد. سر خود را مستقیم و چشمان خود را موازی افق نگه دارید.

یازدهمین راه بهبود زبان بدن : اندكی سرعت خود را كم كنید – این برای بسیاری از چیزهاست. قدم زدن کندتر نه تنها باعث آرامش و اعتماد به نفس می شود، بلکه موجب احساس استرس كمتر می شود.

دوازهمین راه بهبود زبان بدن : نترسید و سعی کنید از حرکات ناگهانی و عصبی مانند تکان دادن پا یا زدن انگشتان دست خود به میز جلوگیری کنید. در این حالت شما عصبی و بیقرار به نظر میرسید و می تواند باعث حواس پرتی فرد مقابل شود. سعی کنید آرام باشید، سرعت خود را كم كنید و بر حرکات خود تمرکز کنید.

سیزدهمین راه بهبود زبان بدن : از دست های خود با اطمینان بیشتر استفاده كنید به جای استفاده از دست برای ضربه زدن به میز یا خاریدن صورتتان ، از آنها در مسیر برقرار كردن ارتباط استفاده كنید. برای توصیف چیزی یا اضافه کردن وزن به نقطه ای که می خواهید، از دستانتان استفاده کنید. اما از آنها زیاد استفاده نکنید كه ممکن است منحرف كننده شود.

چهاردهمین راه بهبود زبان بدن : نوشیدنی خود را پایین بیاورید. نوشیدنی خود را در مقابل سینه خود نگه ندارید. در واقع، چیزی را در مقابل سینه ی خود قرار ندهید، زیرا شما را دفاعی نشان می دهد. آن را پایین بیاورید و در کنار پا قرار دهید.

پانزدهمین راه بهبود زبان بدن : متوجه شوید كجا ستون فقرات به پایان می رسد – بسیاری از مردم (از جمله من تا همین اواخر) ممکن است در نشستن یا ایستادن كمر خود را صاف كنند. با این كه ممکن است فکر كنید که ستون فقرات جایی که گردن شروع می شود به پایان میرسد، اما ستون فقرات در پشت سر شما تمام میشود. کلیه ستون فقرات را مستقیم نگه دارید و موقعیت را بهتر کنید.

شانزدهمین راه بهبود زبان بدن : نگران نباشید – یکی از مواردی که ما از سینفلد آموخته ایم، این است که هركس كه با او از فاصله ی نزدیك صحبت كنیم موذب خواهد شد. اجازه دهیم كه افراد حریم خصوصی داشته باشند و به آن تجاوز نكنیم.

هفدهمین راه بهبود زبان بدن : آینه – اغلب هنگامی که شما با یک شخص همراه می شوید، زمانی که هردوی شما ارتباط خوبی برقرار می کنید، ناخودآگاه یکدیگر را تكرار می کنید. این به این معنی است که در استفاده از زبان بدن فرد مقابل آینه می شوید. برای ایجاد ارتباط بهتر، می توانید کمی از آینه فعال را امتحان کنید.

هجدهمین راه بهبود زبان بدن : نگرش خوب را حفظ كنید – آخرین، اما نه کم اهمیت ترین راه، حفظ نگرش مثبت، باز و آرام است. احساس شما در زبان بدن شما متبلور خواهد شد و می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.


مقاله مرتبط : ذهن دیگران را از طریق زبان بدن بخوانیم


چند تا از این تكنیك های زبان بدن را برای سه تا چهار هفته به کار ببرید. تا آن زمان، آنها باید به عادت های جدید تبدیل شوند و چیزی شوند كه حتی بدون فكر نیز آن را انجام دهید. اگر نه، تا زمانی كه به عادت تبدیل شوند به تمرین ادامه دهید. سپس چند چیز دیگر را که مایلید تغییر دهید و بر آنها کار کنید، تمرین كنید.

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


۱۸ راه برای بهبود زبان بدنReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Oct 11Rating: ۵.۰راه های بهبود زبان بدنراه های بهبود زبان بدن
زمان مطالعه مطلب : ۶ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button