درمان رابطه جنسی و نکاتی که در رابطه با آن باید بدانید!Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Nov 19Rating: 5.0نكاتی كه درباره درمان رابطه جنسی باید بدانید!به یاد داشته باشید كه درمان رابطه جنسی مانند مشاوره است، یعنی مشكلات جسمی كه منجر به مشكلات جنسی می شود را درمان نمی كند بلكه مشكلات ذهنی و عاطفی كه منجر به این مشكلات می شود را رفع می كند...

هیچ چیز عجیبی درباره روابط جنسی وجود ندارد. در حقیقت درمان هیجانات مسائل جنسی است. اگر شما تجربه مشكلات جنسی را دارید، آخرین چیزی كه دوست دارید در موردش صحبت كنید. این که شما با یک روانپزشک، روانشناس، یا زوج درمانگر یا مشاور جنسی کار كنید، می تواند در درمان رابطه جنسی از جمله درمان اختلال نعوظ، میل جنسی کم، و سایر مشکلات جنسی کمک کند که شما و شریک جنسیتان در محیطی کاملاً حمایت كننده و آموزشی این مشكلات را حل كنید.

درمان رابطه جنسی چه چیزهایی را شامل می شود؟ و چه كسی صلاحیت این كار را دارد؟ حقایق زیر را بخوانید تا به سوالاتتان پاسخ داده شود…

  – درمان رابطه جنسی، مانند دیگر شكل های مشاوره است

برخلاف باور برخی افراد، هیچ چیز عجیب غریب، ناسالم و انحرافی پشت درهای اتاق یک درمانگر جنسی اتفاق نمی افتد. در واقع تفاوت خاصی با دیگر شكل های مشاوره ندارد.

درمان رابطه جنسی، توسط فردی كه روش های درمان روانشناختی را آموزش دیده، انجام می شود. درمانگر جنسی شما، ممكن است سابقه روابط جنسی و تدوین اهداف و مداخلات لازم جهت روش مشكل شما را جمع آوری كند.

درمان رابطه جنسی

  – شما جنبه روانی روابط جنسی را كشف خواهید كرد

درمانگر به شما كمک خواهد كرد تا از طریق مسائل عاطفی و هیجانی، مشكلات جنسی خود را مرتفع سازید. درمان رابطه جنسی معمولا به آموزش درباره عملكرد اضطراب آغاز می شود،‌ و پس از آن به زوجین آموزش داده می شود تا برای ایجاد ارتباط بهتر و شفاف تر، در مورد خواسته و نیازهای جنسی خود صحبت كنند. همچنین زوج ها ممكن است به موضوعات استرس زای روابط خود پی ببرند.

  – تكالیف

درمانگر شما ممكن است تكالیفی به شما بدهد كه در خانه آن ها را انجام دهید. تمریناتی با نام تمركز حسی، كه منجر می شود بیشتر با شریک زندگی خود هماهنگ شوید. هدف از این تمرینات بیشتر تماس و لمس است تا رسیدن به اوج لذت جنسی. و در نهایت این تمرینات می تواند زوج را به سمت رابطه جنسی هدایت كند.

  – همراهی

اگر به عنوان زوج در حال برخورد با مشكلات هستید، بهتر است كه همراه شریک زندگیتان این كار را انجام دهید. اما اگر مشكل شخصی دارید، می توانید ابتدا به صورت فردی با درمانگرتان ملاقات داشته باشید و پس از آن با همسرتان در جلسات شركت كنید.

  – در انتخاب درمانگرتان سخت گیر باشید

مطمئن شوید كه درمانگر مجربی را انتخاب كرده اید.

  – این درمان برای همه مناسب نیست

به یاد داشته باشید كه درمان رابطه جنسی مانند مشاوره است، یعنی مشكلات جسمی كه منجر به مشكلات جنسی می شود را درمان نمی كند بلكه مشكلات ذهنی و عاطفی كه منجر به این مشكلات می شود را رفع می كند…

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر