رابطه های جنسی و مراجعه به مرکز مشاوره جنسی

برقراری روابط جنسی در افراد همیشه با مشکلاتی مواجه است که باعث می‌شود تا فرد یا زوجین به مشاوره جنسی مراجعه کنند که برخی از این موارد را در این مقاله با هم بررسی می‌کنیم.

همانطور که می‌دانید رابطه جنسی یک نیاز کاملا طبیعی است که همانطور که انسان به خوردن و خوابیدن احتیاج دارد به رفع نیاز جنسی هم احتیاج طبیعی دارد و به هیچ عنوان نمی‌توان یک شخص را برای رفع نیاز جنسی خود سرزنش کرد؛ اما برقراری یک رابطه جنسی اصولی دارد که حتما بایستی این اصول را رعایت کرد تا بتوان بهترین رابطه جنسی را تجربه کرد.

قبل از رابطه جنسی به سکستراپیست مراجعه کنیم یا بعد از رابطه جنسی

افرادی به مرکز مشاوره جنسی غرب تهران اکسیر مراجعه می‌کنند و می‌گویند که رابطه جنسی را برقرار کردند و از برقرار این ارتباط ناراضی بودن یا از نحوه انجام دادن آن رضایت کامل را نداشتند و بعد از صحبت با سکستراپیست مرکز متوجه شدند که به دلیل ندانستن یک سری اصول در برقراری یک رابطه جنسی نتوانسته‌اند بیشترین لذت را از رابطه خود ببرند.

چرا به سکستراپیست یا مشاوره جنسی مراجعه کنیم؟

عموم موارد مراجعه به سکستراپیست یا مرکز مشاوره جنسی عبارتند از:

  • ارتباط جنسی ناسالم
  • ارتباط جنسی محافظت نشده
  • احساس گناه بعد از رابطه جنسی
  • برقرار رابطه جنسی سالم
  • بالا بردن میزان رضایت در روابط جنسی زوجین
  • آموزش دیدن جنسی از درمانگر جنسی

اولین و مهم ترین فاکتور در برقراری رابطه جنسی سنجش میزان شهوت خود هست که بایستی حتما آن را در نظر بگیرید و شریک جنسی خود را از این موضوع در جریان بگذارید تا ایشان نیز طبع شما را بداند و ایشان هم در هر چه بهتر شدن میزان رابطه جنسی به خود و شما کمک کند.

 

مرکز مشاوره خانواده در غرب تهران

دومین فاکتور مهم دیگر در برقراری رابطه جنسی دانستن علایق و نیازهای شریک جنسی تون هست که حتما بایستی برای برقراری رابطه جنسی خوب و رضایت بخش دقت زیادی به این قسمت داشته باشید. مخصوصا خانم‌ها بایستی در رابطه جنسی به شدت فعال باشند و به شریک جنسی خود کمک کنند و آقایان را در جریان میزان علاقه خود قرار دهند.

موضوعات مورد بررسی در مشاوره جنسی

ارتباط جنسی ناسالم 

به چه ارتباط جنسی ای ناسالم می‌گوییم؟

ارتباط جنسی ناسالم از دید یک مرکز مشاوره جنسی به ارتباطی گفته می‌شود که قبل از آن میزان تفاهم در بین دو نفر و همچنین سنجش میزان علاقه و میزان شهوت انجام نمی‌شود و برقراری این رابطه جنسی بدون سنجش این موارد یک ارتباط جنسی ناسالم است.

ارتباط جنسی محافظت نشده 

در مصاحبه با سکستراپیست مرکز مشاوره جنسی اکسیر در غرب تهران در مورد برقراری روابط جنسی به این نکته رسیدیم که چرا در روابط جنسی به برقراری ارتباط محافظت شده اشاره می‌کنیم و مهم تلقی می‌شود. 

از آنجایی که یکی از اصلی‌ترین راه‌های انتقال بیماری‌هایی مانند هپاتیت، ایدز و زگیل بین افراد از طریق روابط جنسی است به همین دلیل حتما توصیه می‌شود تا زمانی که از سلامتی کامل پارتنر جنسیتون اطمینان کامل ندارید به هیچ عنوان ارتباط جنسی محافظت نشده نداشته باشید تا دچار این بیماری‌ها نشوید. 

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب