رابطه جنسی ضربدری (سکس ضربدری)

سکس ضربدری و رابطه جنسی ضربدری نوعی ارتباط جنسی بین دو یا چند زوج جنسی می‌ باشد. این رابطه می‌تواند بخشی از یک مهمانی خصوصی باشد، و یا در خلال تجمع‌ های گروهی و یا کلوب‌های مخصوص سکس ضربدری و ارتباط جنسی ضربدری صورت پذیرد. ترتیب ملاقات هم می‌ تواند از طریق مجلات، اینترنت و یا معرفی دوستان داده شود.

پیشینه تاریخی ثبت شده این نوع ارتباط به دوران رم باستان باز می‌گردد، که در آن مناسکی با نام Orgy و یا ارتباط جنسی گروهی بین زوجین انجام می‌ شده‌ است. اما این نوع رابطه از دهه ۱۹۶۰ با به وجود آمدن انقلاب جنسی و پیدایش روش های پیشگیری از بارداری وارد مرحله جدید و مطمئن‌ تری شد.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تاریخچه سکس ضربدری یا ارتباط جنسی ضربدری

    – قرن شانزدهم

قراردادی رسمی بین جان دیجان دی، همسرش جین و یک طالع بین scryer به نام ادوارد کلی و همسرش در مورخ ۲۲ آوریل ۱۵۷۸ منعقد می‌ گردد با این مضمون که روابط نکاحی و زناشویی بین آنان تقسیم شود.


مقاله مرتبط : رابطه جنسی ۳ نفره

مقاله مرتبط : قطب های جنسی را بشناسیم

مقاله مرتبط : مشاوره خانواده و زناشویی


مشاوره تلفنی زناشویی

    – قرن هجدهم

تنها گروهی که رسماً عمل سکس ضربدری را انجام می‌ دادند روشنفکران اروپایی بودند، که مشهورترین آن ها مری شلی نویسنده “فرانکشتین” و شوهرش (پرسی شلی) بودند. امروزه نیز روشنفکران حتی در بین ادیان ابراهیمی نشانه‌ هایی را از مراسمات و آیین‌هایی مشاهده می‌کنند، که در خلال آن مبادله زوجات صورت می‌ گرفته‌ است؛ که در این میان می‌ توان به دو فرقه مسلمان ساکن ترکیه به نام های (کیزیباش) و (یهودیت) اشاره نمود.

    – قرن نوزدهم

در اواسط قرن نوزدهم و مخصوصاً در آلمان به زوج هایی که عمل تبادل زوجات را انجام می‌ دادند لقب کمونیست داده می‌شد. به مفهوم اینکه همه چیزشان حتی همسرشان را به اشتراک می‌ گذارند.

    – قرن بیستم

با اختراع اینترنت امکان یافتن زوج مناسب جهت سکس ضربدری فراهم تر گردید. براساس آمار ارائه شده تخمین زده می‌شود، بیش از ۴۰۰,۰۰۰ زوج در بریتانیا از طریق اینترنت در سکس های ضربدری شرکت نموده‌ اند.

گرفتن وقت مشاوره از اکسیر

۷۷۸۸۲۸۱۷ 

۷۶۷۱۰۶۹۳

 

    – سکس ضربدری مدرن

براساس کتاب «نگاهی به آیین شهوانی سکس ضربدری» نوشته تری گلد، سکس ضربدری در میان گروهی از خلبانان نیروی هوایی آمریکا و همسرانشان در جنگ جهانی دوم متداول بود. از آن جایی که نرخ تلفات در میان آنان بالا بود، خانواده خلبانان با یکدیگر توافق می‌ نمودند در صورتی که هر یک از آنان کشته شد و یا مفقود الاثر گردید، همسر او توسط دیگر همکارش همانند همسر خود به لحاظ ارضای تمایلات جنسی و عاطفی مراقبت شود.

    – در زمان جاهلیت

در عربستان قبل از اسلام یا زمان جاهلیت نوعی از سکس ضربدری مرسوم بوده که به آن ازدواج تعویضی یا [نکاح بدل] می‌ گفتند، یعنی دو مرد با یکدیگر توافق می کردند و زنان خود را با هم عوض می کردند.

علل تمایل به سکس ضربدری

مهم ترین و اصلی ترین دلیل تمایل افراد به سکس ضربدری فانتزی ‌های جنسی است. فانتزی ‌ها، تصورات ما از رابطه جنسی در دنیای رویا و خیالی هستند که آنچنان هم مهم نیستند که وارد دنیای واقعی کنیم. اما خب قدرت این مدل فانتزی‌ های جنسی معمولا زیاد است و موجب برانگیختگی جنسی می‌شود و برخی مواقع با وجود شرایط مناسب تمایل پیدا می کنیم که این فانتزی های جنسی بخصوص سکس ضربدری را تجربه کنیم.

داشتن این مدل فانتزی‌ ها می‌تواند ریشه در دوران کودکی یک نفر نیز داشته باشد. یکی از فانتزی‌ها این است که فرد دوست دارد در رابطه با شریک جنسی اش، فرد دیگر یا افراد دیگری را هم وارد کند. برخی از افراد مایل هستند که این فانتزی خود را به دنیای واقعی بیاورند و این پیشنهاد را به شریک جنسی خود می‌دهند. یکی دیگر از دلایلی که افراد برای این کار می‌آورند، تنوع بخشیدن به رابطه جنسی شان است. آن‌ها اعتقاد دارند با این کار، نیازشان برطرف می‌شود!!

اینستاگرام اکسیر

تست آنلاین تمایلات جنسی

یکی از جنبـه هـای حیـاتی یـک سیـستم زناشویی، رضایتی است که همسران در رابطـه خـویش احساس و تجربه می کنند. با این وجود، آمار طـلاق که معتبرترین شـاخص آشـفتگی زناشـویی اسـت ، نشانگر آن است که رضایت زناشویی بـه آسـانی قابـل دستیابی نیست. از همـان روزهـای آغـازین رابطـه زناشویی، عدم توافق هـای جـدی و مکـرری بـه وجـود می آیند که اگر حل نگردند، می تواننـد رضـایت و ثبـات زناشویی را با تهدیدی جدی مواجه کنند.

با انجام این تست می توانید، میزان تمایلات خود را از نظر جنسی بسنجید.

تست آنلاین تمایلات جنسی

خطرات رابطه جنسی ضربدری

سکس ضربدری متل هر رابطه جنسی پر خطر و ناسالم دیگری، خطرات مربوط به خودش را دارد. اگر در این روابط موارد پیشگیری از بارداری و نکات بهداشتی رعایت نشود، افراد در معرض بیماری‌های مقاربتی و حتی بارداری ‌های ناخواسته قرار می‌گیرند. این نوع رابطه ممکن است بر روابط زناشویی زوج تاثیر منفی بگذارد. فرض کنید اگر یکی از طرفین ناراضی باشد و شاید به خاطر ترس از دست دادن همسرش راضی شده تا فانتزی همسر خود را اجرا کند و وارد همچین رابطه جنسی ضربدری شود پیامدهای نامناسبی را می‌توان برای ادامه آن رابطه متصور شد.

اگر شما سکس ضربدری داشتید و یا فکر آن را در سر دارید بهتر است قبل از هر کاری با یک روانشناس زناشویی و خانواده صحبت کنید که مرکز روانشناسی اکسیر به شما کمک خواهد کرد تا با این اتفاق به صورت مناسب برخورد کنید.

 

دریافت وقت مشاوره آنلاین 

Loading...

 

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب