چرا نباید از روان درمانی ترسید

Psychologist-1.jpg
چرا نباید از روان درمانی ترسیدReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 19Rating: ۵.۰چرا نباید از روان درمانی ترسیداقتصاد امروز خیلی خوب عمل نمی کند، و بار مالی زیادی را به ارمغان می آورد. در نتیجه، آخرین چیزی که مردم در مورد آن فکر می کنند، صرف هزینه روان درمانی است. به همین دلیل است که درمان اغلب نادیده گرفته می شود و سلامت روانی افراد در رده آخر قرار می گیرد. برخی بیمه ها هستند که قسمتی از هزینه درمان را به عهده می گیرند.
زمان مطالعه مطلب : ۳ دقیقه

روان درمانی به شيوه هایی گفته می شود که در آن، مشکلات روانی و عاطفی، از طريق بيان مشکلات به يک درمانگر و گفتگو با او درمان می گردد. روان درمانگر به شناخت شما از خود و بهتر شدن توانايی مقابله تان کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که بیشتر افرادی که این شیوه درمانی را دریافت کرده اند، از علائم بیماری رها شده اند و توانسته اند در زندگی خود عملکرد بهتری داشته باشند.

اهداف روان درمانی

روان درمانی نشان داده است که باعث بهبود هیجان ها و رفتارهای فرد می شود و با تغییرات مثبتی در مغز و بدن همراه است.

اهداف روان درمانی شامل:

  • برطرف شدن علائمی که منجر به پریشانی شده اند
  • تغییر الگوهای رفتاری آشفته
  • بهبود روابط بین فردی
  • مقابله ی بهتر با استرس های زندگی
  • رشد شخصی و بالندگی فردی

به خاطر خودتان به دنبال درمان بروید

اطمینان حاصل کنید که می خواهید برای خودتان و نه برای شخص دیگری درمان شوید. در غیر این صورت روان درمانی جواب نمی دهد. روان درمانی بسیار شبیه به داشتن رابطه است. اگر شما در حال قرار گذاشتن با کسی هستید که دوستتان فکر کرده است شما برای هم مناسب هستید، به این معنا نیست که وی فرد مناسبی برای شما باشد. حتی اگر شریک زندگیتان تمام سعی خود را می کند که برای شما بهترین باشد، اگر قلب خود را به طور کامل در رابطه سرمایه گذاری نکرده اید، شما قادر نخواهید بود از رابطه بهره مند شوند.

همین امر برای روان درمانی نیز صدق می کند. اگر والدین یا دوستان به شما فشار آورده اند تا وارد روان درمانی شوید، اما در جلسات خود به طور کامل حضور ندارید، پس مهم نیست که درمانگر شما چقدر مهارت دارد یا چند تکنیک به شما توصیه می کند، شما درمان نخواهید شد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، باید در ذهنیت مناسب قرار داشته باشید. بسته به اینکه زخم های احساسی شما چقدر بد هستند، آن ها زمان زیادی برای بهبودی لازم خواهند داشت. حتی اگر شما یک روانشناس عالی داشته باشید که مایل به کمک شما باشد، کمک آن ها موثر نخواهد بود، مگر اینکه شما نیز در این کار نقش داشته باشید.

درمانگر مناسب خود را پیدا کنید

ممکن است برای پیدا کردن درمانگر مناسب، چند تلاش لازم باشد. ممکن است زمینه ای که درمانگری کار می کند، برای شما مناسب نباشد؛ برای مثال، ممکن است یک متخصص بیشتر در زمینه مشکلات زوج ها کار کرده باشد، متخصصی دیگر در زمینه افسردگی، دیگری در زمیه اضطراب و دیگری در زمینه مشکلات نوجوانان. آشنایی با تخصص خاص کسی که می خواهید به او مراجعه کنید، می تواند در میزان موفقیت روان درمانی بسیار اثرگذار باشد.

در نهایت، درمانگر شما فقط می خواهد برای شما بهترین باشد؛ بنابراین اگر می توانید آن را در جای دیگر پیدا کنید، حتما قبل از این که به دنبال درمانگر جدید باشید، خوب تحقیق کنید.

روان درمانی

کمک از شخص قابل اعتماد

اگر نمی دانید که از کجا باید شروع کنید، از شخصی که قابل اعتماد است، کمک بخواهید. طبیعی است که وقتی می خواهید شروع کنید احساس سردرگمی و عدم اطمینان داشته باشید. در اینجا است که ارتباطات می تواند به شما کمک کند. اگر شما دانش آموز هستید، می توانید از توصیه های مشاور، مشاور علمی یا معلم استفاده کنید. همچنین می توانید از پیشنهاد پزشک خانواده، یک دوست نزدیک یا همکاران خود بهره مند شوید. در نهایت، در اطراف شما، افرادی هستند که می توانند به شما کمک کنند و از حریم خصوصی شما محافظت کنند.

درمان می تواند مقرون به صرفه باشد

اقتصاد امروز خیلی خوب عمل نمی کند، و بار مالی زیادی را به ارمغان می آورد. در نتیجه، آخرین چیزی که مردم در مورد آن فکر می کنند، صرف هزینه روان درمانی است. به همین دلیل است که درمان اغلب نادیده گرفته می شود و سلامت روانی افراد در رده آخر قرار می گیرد. برخی بیمه ها هستند که قسمتی از هزینه درمان را به عهده می گیرند.

اگر سرتان شلوغ است و فرصت رفتن پیش مشاور را ندارید، همچنین بسیاری از وب سایت های مشاوره ای وجود دارند که می توانید از کمک آن ها استفاده کنید. درمان های آنلاین نیز وجود دارند که به شما امکان می دهد با یک روانشناس با هزینه کم تر در تماس باشید. گزینه های زیادی وجود دارد؛ این فقط نیاز به برخی تحقیقات دارد، اما اگر سلامتی ذهنی برایتان اهمیت دارد، پس ارزشش را دارد…

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


چرا نباید از روان درمانی ترسیدReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 19Rating: ۵.۰چرا نباید از روان درمانی ترسیداقتصاد امروز خیلی خوب عمل نمی کند، و بار مالی زیادی را به ارمغان می آورد. در نتیجه، آخرین چیزی که مردم در مورد آن فکر می کنند، صرف هزینه روان درمانی است. به همین دلیل است که درمان اغلب نادیده گرفته می شود و سلامت روانی افراد در رده آخر قرار می گیرد. برخی بیمه ها هستند که قسمتی از هزینه درمان را به عهده می گیرند.
زمان مطالعه مطلب : ۳ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button