آیا احساس تنهایی می كنید؟Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jan 27Rating: 5.0آیا احساس تنهایی می كنید؟تنهایی ممكن است حتی در جای شلوغ هم به سراغ شما بیاید. ممكن است سخت باشد برایتان كه بفهمید كه چرا این حس به شما دست می دهد، اما نباید به خاطرش شرمسار شوید. تنهایی می تواند مثل گرسنگی و خستگی مفید باشد.

تنهایی به خودی خود یک مشكل سلامت روان محسوب نمی شود؛ اما اغلب در كنار عوامل دیگر مشكل ساز می شود. تنهایی منجر به افسردگی، و افسردگی تنهایی را گسترش می دهد. هیچ ایرادی ندارد كه افراد با خود خلوت كنند، به شرطی كه با این موضوع راحت باشند.

تنهایی ممكن است حتی در جای شلوغ هم به سراغ شما بیاید. ممكن است سخت باشد برایتان كه بفهمید كه چرا این حس به شما دست می دهد، اما نباید به خاطرش شرمسار شوید. تنهایی می تواند مثل گرسنگی و خستگی مفید باشد. خستگی به ما نشان می دهد كه بدنمان نیاز به خواب، و گرسنگی نشان می دهد كه بدنمان نیاز به غذا دارد. تنهایی ممكن است به ما نشان دهد كه نیاز به توسعه روابط و تغذیه عاطفی داریم…

احساس تنهایی

انواع ارتباط

ممكن است برایتان عجیب باشد كه چرا حتی زمانی كه با دیگران صحبت می كنید، باز هم این احساس به شما دست می دهد. به نظر دوستان زیادی دارید و آن ها را دوست دارید، اما چه نوع رابطه ای با آن ها دارید؟ این روزها اكثر روابط به صورت آنلاین انجام می شود،‌ اطلاعاتتان را با تعداد زیادی از افراد به اشتراک می گذارید؛ اما ما نیاز به روابط در سطح عمیق تری داریم.

آیا با دوستان و خانواده خود در زندگی واقعی، در مورد احساسات درونی خود صحبت می كنید؟ ممكن است افراد زیادی شما را بشناسند، اما احساس نمی كنید كه رابطه واقعی با آن ها دارید. صحبت در مورد مسائلی كه دارید شما را به دیگران نزدیک تر می كند…

مقایسه خود با دیگران

امروزه فقط تلویزیون نیست كه تصاویری از زندگی دیگران را به نمایش می گذارد. شبكه های اجتماعی بسیار زیادی وجود دارند كه از طریق آن ها ممكن است خودتان را با دیگران مقایسه كنید. این طور به نظر می رسد كه اطرافیان شما، همه خوشحال و سرگرم هستند. انگار كه فقط شما هستید كه با تنهایی درگیرید. ولی باید بدانید كه همه چیز آن گونه كه به نظر می رسد نیست.

برقراری ارتباط

زمانی كه شما احساس اضطراب و افسردگی می كنید،‌ ممكن است برقراری ارتباط با دیگران دشوار باشد. اما بهترین راه برای مقابله با تنهایی، برقراری ارتباط با دیگران است؛ فعالیت گروهی انجام دهید، با دیگران تماس بگیرید و با مشاور صحبت كنید كه چه احساسی دارید.

برقراری ارتباط، اولین گام برای جلو رفتن است. وقتی كه شما ارتباط واقعی را با دیگران تجربه می كنید، اعتماد به نفستان بیشتر می شود…

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر