روانشناسی صنعتی و سازمانی

به‌عنوان شاخه‌ای از روانشناسی نظریات و اصول روان‌شناختی را در محیط کار و سازمان‌ها به کار می‌گیرد.

نـیروی انـسانی، سـرمایه هر سـازمان است و تـلاش در جـهت انتخاب مـناسب، توسـعه و ارتـقاء توانـمندی کارکـنان، مـنجر به افـزایش بهره‌وری سـازمان خـواهد شد. در راسـتای برآورده سـاختن این هـدف، بخش روانشناسی صنعتی و سازمانی اکسیر در سـال ۱۳۹۲ شـروع به فـعالیت کرده است. این مـوسسه با بهره‌گیری از نـیروی مـتخصص و مــجرب دانـشگاهی، امـکانات و تـجهیزات مـناسب در زمینه‌های مـختلفی ازجمله تـشکیل پـرونده سـلامت روان، آسیب‌شناسی سـازمانی، طـرح ارزیابی و توسـعه مدیران، آمـوزش و ارتقا عـملکرد و… به ارائه خـدمات می‌پردازد. افـتخار امـروز ما، مـعرفی سیستمی آسـان، مطمئن و تخـصصی برای گزیـنش کارکنان شایسته‌تر و ایـجاد شـرایط مطلوب‌تر سـازمانی است.


دپارتمان روانشناسی صنعتی و سازمانی اکسیر

بخش روانشناسی صنعتی و سازمانی اکسیر در سازمان‌ها و شرکت‌ها در زمینه مختلف فعالیت می‌کند که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.
 • استخدام و گزینش کارکنان
 • تهیه پرونده الکترونیک سلامت روان
 • تهیه ارزیابی شغل
 • ارزیابی عملکردی کارکنان
 • آسیب شناسی سازمان
 • آموزش کارکنان
 • کانون ارزیابی
استخدام و گزینش کارکنان

سیستم استخدام و گزینش را متناسب با فرهنگ و نیاز سازمان به نیروی انسانی، براساس ابزارهای معتبر مانند معرفی واقع‌گرایانه شغل، آزمون‌ها و مصاحبه‌ها، طراحی میکنیم.  طراحی سیستم استخدام و گزینش ، متناسب با فرهنگ و نیاز سازمان به نیروی انسانی با استفاده از ابزارهای معتبر مانند تهیه مطرح شغل ، آزمون ها و مصاحبه ها .

تهیه پرونده الکترونیک سلامت روان

این پرونده شامل مجموعه اطلاعات روان شناختی در مورد کارمندان است. با توجه به تشکیل پرونده سلامت روان میتوان به نقاط ضعف و قوت هر یک از پرسنل پی برد که با توجه به شایستگی ها و توانمندی هایشان در جایگاه مناسب شغلی قرار گیرند. پرونده سلامت روان دید کلی نسبت به وضعیت روان شناختی فرد را در اختیار سازمان قرار می دهد .

الف_  برگزاری نرم افزاری آزمون های روانشناختی :

 برگزاری آزمون های سنجش مناسب جهت جهت غربالگری پرسنل ، از جمله

 1. آزمون های بهداشت سلامت و روان
 2. آزمون های عملی که حوزه شناخت فرد را در بر می گیرد
 3. آزمون های شخصیت ، آزمون های عملی
 4. آزمون های مربوط به حوزه ی هوش هیجانی و آزمون های توجه و تمرکز

ب _ برگزاری مصاحبه های روانشناختی

درمصاحبه روانشناختی می توان با ایجاد رابطه عاطفی و ایجاد انگیزه های مناسب اطلاعات محرمانه و ارزشمندی را بدست آورد. و امکان دریافت بازخورد سریع و صریح بین مصاحبه کننده و مصاحبه شونده ایجاد می­شود.

تهیه ارزیابی شغل

با جمع آوری اطلاعات وتحلیل و طبقه بندی آنها  می توان به تهیه شرح شغل، مشخصه ها وشایستگی های مرتبط با هر شغل پرداخت. با توجه به عناوین هر شغل ، مشخص میکنند که شغل ، شامل چه وظایفی است و چه مهارت ها و توانایی هایی فرد باید داشته باشد تا شایسته احراز  و انجام ان شغل باشد.

ارزیابی عملکردی کارکنان

ارزیابی عملکرد به همراه برنامه ای جهت سنجش فعالیت های کارکنان می باشد تا هم کارمندان وهم سرپرستان نیاز شغل خود را بفهمند. با توجه به نیاز سازمان ها به ارزیابی درونی ، گروه اکسیر برنامه ای  جهت سنجش فعالیت های کارکنان در دست دارد تا هم کارمندان و هم سرپرستان نیاز های شغل خود را دریابند.

آسیب شناسی سازمان

آسیب شناسی سازمان فرصتی برای شناسایی تهدیدات محیطی و نقاط ضعف و قوت سازمان فراهم می آورد. مشخص ساختن مسائلی که سازمان ممکن است با آنها مواجه شود. تحلیل فعالیت های طراحی شده به منظور ارائه تصمیم های کاربردی مفید و راه های جایگزین، هم بر حسب ماهیت فعالیت های اجرایی و هم بر حسب روش های مدیریتی و نیز مکانیزم های هماهنگی درباره این فعالیت ها

ابزارهای مورد استفاده: آزمون های ارزیابی استرس شغلی ، آزمون  های ارزیابی رضایت شغلی ،پرسشنامه فرهنگ سازی سازمانی، مصاحبه های تخصصی ، آنالیز و برنامه ریزی

آموزش کارکنان

دوره های آموزشی ویژه کارکنان (در شاخه های صنعتی و منابع انسانی)

دوره های آموزشی ویژه مدیران (در شاخه های صنعتی و منابع انسانی)

کانون ارزیابی

ارزیابی شایستگی های ذاتی و اکتسابی ، طراحی مدل شایستگی ها و تعریف دقیق آنها ، استفاده همزمان از چند ابزار و آزمون برای شناسایی این قابلیت ها ، همفکری و بررسی چند ارزیاب از عملکرد ، در این فرآیند انجام میگیرد.


پروژه های انجام شدهطرح‌ریزی نظام مدیریت بازخورد کارکنان

در سازمان‌های کوچک با توجه به ارتباط تنگاتنگ مدیران و کارکنان، بازخورد در بسیاری از مواقع می‌تواند به‌صورت شفاهی منتقل‌شده و در صورت درخواست مدیریت پاسخ داده شوند؛ اما در سازمان‌های چندلایه وقوع این امر بسیار پیچیده‌تر است.گروه روانشناسی صنعتی و سازمانی اکسیر روش‌های مختلفی از قبیل ایجاد و توضیح فرم‌های نظرسنجی، انتخاب نمایندگان گروه‌های مختلف کارکنان، انجام مصاحبه‌های دوره‌ای، تشکیل گروه‌های متمرکز و ارتباط مدیران با کارمندان را پیشنهاد می‌دهد.

شما عزیزان می توانید از طریق ایمیل زیر با کارشناسان و مشاوران مرکز مشاوره اکسیر در ارتباط باشید .

onlineexir@gmail.com
مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۷۸۸۲۸۱۷


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button