به رادیو اکسیر خوش آمدید


در رادیو اکسیر بر این هدف هستیم تا بتوانیم با ارائه فایل های صوتی آموزشی ، پادکست های پرسش و پاسخ به سوالات شما عزیزان ، معرفی انواع اختلالات در سنین مختلف کمک شایانی را به عموم جامعه داشته باشیم 

اکسیر برای شما زندگی مملو از آرامش و موفقیت را آرزو دارد چرا که خوشبختی حق شماست .

 

پادکست های روانشناسی و مشاوره کودک


 

پدر و مادر شدن برای اولین بار

وقتی برای اولین بار طعم پدر و مادر شدن را می چشیم ، سوال برامون پیش میاد که من باید با این نوزاد چطوری رفتار بکنم و به چه صورت بفهممش و ارتباط برقرار کنم باهاش 

خانم دکتر حانیه صالحیان در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

حسادت در کودکان و رفتار والدین

 

حسادت در بین کودکان و نحوه رفتار کردن والدین با این کودکان حسادت از ۳ سالگی شروع میشه و تا ۶ سالگی معمولا ادامه پیدا می کنه . نکته مهمی که باید توجه داشت این است که من به عنوان والد ( پدر یا مادر ) در این مدت چه رفتاری باید از خودم نشان دهم تا کمک کنم به کودکم این دوره به بهترین حالت بگذراند .

خانم دکتر عسل ناجیان در این پادکست توصیه هایی را به والدین عزیز خواهند کرد .

 

 

 

اختلال یادگیری در کودک

 

اختلال یادگیری در واقع نوعی ضعف در سه بخش خواندن ، نوشتن و حفظ کردن است  و معمولا این اختلال ها خودشان را در ۳ درس ریاضی ، دیکته و روخوانی نشان می دهند . اگر میبینید فرزند شما در این ۳ درس ضعیف عمل می کنه و با تمرین کردن هم بهتر نمیشه احتمال ابتلا به این اختلال در او وجود دارد . 

خانم الهام قلخانی روانشناس کودک اکسیر در این پادکست توصیه هایی را به والدین عزیز خواهند کرد .

 

والدین شاغل و کودکان

 

سوالی که یکی از کاربران از ما پرسیدن این بوده است که من خانمی هستم که میخوام صبح ها سر کار برم ، پسرم بی تابی میکنه و گریه میکنه همسرم سرشو گرم میکنه و من خارج میشم از خونه . اما همش نگرانشم که این کار عواقبی براش داشته باشه یا نه 

خانم دکتر حانیه صالحیان در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

خودتحریکی یا کنجکاوی جنسی

 

خیلی از افراد به مرکز مراجعه می کنند و سراسیمه میگن من فرزند خودتحریکی میکنه ، یا فرزندم سوال های جنسی از من میپرسه که نمیدونم باید چطوری جوابش رو بدم . دقت کنید که تربیت جنسی سالم ، زمینه ساز آینده جنسی درست است .

خانم دکتر مونا فلسفی در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

 

سن تماشای تلویزیون در کودکان

یکی از نکات مهمی که بایستی حتما بهش دقت بکنیم ، سن تماشای تلویزیون دیدن در کودکان است که ما به عنوان والد بایستی خیلی دقت بکنیم که فرزند ما از کی و به چه مدت بایستی تلویزیون دیدن را ادامه بده

خانم دکتر عسل ناجیان توصیه هایی را در این پادکست صوتی ارائه کرده اند .

 

 

برای دسترسی راحت تر به پادکست های مرکز مشاوره اکسیر آدرس زیر را دنبال کنید

کانال صوتی روانشناسی کودک اکسیر در شنوتو

 

پادکست های روانشناسی و مشاوره نوجوان


 

ویژگی نوجوان افسرده

 

نوجوانان افسرده ، بی انگیزه اند ، نمی دونند از دنیا چی میخوان و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت ندارن ، ترجیح میدن بیشتر توی سطح مجازی فعالیت کنند ، و کمتر در جامعه فیزیکی حضور پبدا کنند نوجوانان افسرده ترجیح میدهند که تنها باشن و با پرخاشگری به خواسته هاشون برسن 

خانم دکتر حانیه صالحیان در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

ارتباط نوجوان با جنس مخالف

 

اگر نوجوان شما ، با جنس مخالف وارد ارتباط شده است ، نگران نباشید ، این کاملا طبیعی است و باید بپذیرید که با توجه به سن و محیطی که فرزندان ما بزرگ می شوند این امر کاملا طبیعیست . به هیچ عنوان جلوشو نگیرید ، سعی کنید ارتباطتون رو با نوجوانتون بیشتر کنید و حتی دوست فرزندتون رو فارغ از هر واکنشی ببینید و باهاش صحبت کنید .

خانم دکتر حانیه صالحیان در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

آموزش جنسی به نوجوانان

 

پدر و مادرها بهترین افراد هستند تا مسائل جنسی را به نوجوان خودشون آموزش دهند ، نوجوان شما اگر نتونه اطلاعات جنسی خود و سوالاتی که دارد را از پدر و مادر خود نگیرید به سمت گرفتن این اطلاعات از دوستان خودش میره و ممکن است در این راه مسائلی را هم تجربه کند که خوشایند نباشد .

خانم دکتر حانیه صالحیان در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

برای دسترسی راحت تر به پادکست های مرکز مشاوره اکسیر آدرس زیر را دنبال کنید

کانال صوتی روانشناسی نوجوان اکسیر در شنوتو

 

پادکست های روانشناسی و مشاوره بزرگسالان


 

رابطه جنسی قبل از ازدواج

خیلی از خانم ها در جامعه ما فکر می کنند که رابطه جنسی یک هدیه است که باید از جانب آن ها به آقایان داده شود و خودشان اصلا تصمیم گیرنده نیستند که چگونه باید از آن استفاده کنند . حال سوالی که پیش میاد این است که آیا دختر باید قبل از ازدواج و شب اول ازدواج می تونه رابطه جنسی داشته باشه یا خیر ؟

خانم دکتر میترا وحید در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

آیا از روابط قبلیم چیزی به همسرم بگویم ؟

 

اکثر جوانان ما فکر می کنند که اگر روابط گذشته ای که داشته اند را به همسرشان بگویند ، صداقت خود را می رسانند در صورتی که خیلی مواقع روابطی بوده است که افراد بدون داشتن دانش کافی برای بیان کردن درست جزییات روابط خود را تا حد زیادی خراب کرده اند . حال چگونه بایستی در این مواقع برخورد کرد .

خانم دکتر سارا سجادی فر در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

 

داشتن یک رابطه عاطفی خوب ( قسمت ۱ )

 

برای داشتن یک رابطه عاطفی خوب و سازنده بایستی یک سری ویژگی هایی را داشته باشیم و بدانیم که در مواقع مختلف بایستی چگونه رفتار کنیم که در چند قسمت به صورت صوتی این موارد ارائه خواهند شد.

خانم دکتر سیمین احمدپور در این پادکست صوتی نکاتی را ارائه کرده اند .

 

 

برای دسترسی راحت تر به پادکست های مرکز مشاوره اکسیر آدرس زیر را دنبال کنید

کانال صوتی روانشناسی بزرگسال اکسیر در شنوتو