Warning: Use of undefined constant get_stylesheet_uri - assumed 'get_stylesheet_uri' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/psychoex/public_html/wp-content/themes/medicare-child/functions.php on line 25

مشاوره خانواده-مشاوره بزرگسال


هر فرد و خانواده‌ای در برهه‌های مختلفی از زمان و زندگی ممکن است با مشکلاتی از قبیل سوگ، طلاق، ازدواج سفید، بیکاری، خیانت، مراقبت از سالمندان، اختلالات روان‌شناختی (اضطراب، افسردگی، اختلالات خلقی، و…) و غیره روبرو شود.

برخورد با هر یک از این شرایط اشاره شده احتیاج به یادگیری مهارت‌های جدیدی است؛ که این مهارت‌ها از طریق خانواده‌درمانی، زوج‌درمانی، روان‌درمانی فردی و گروهی توسط متخصصین روانشناس و مشاور، آموزش داده می‌شود که در این مطلب به هر یک مورد بالا پرداخته‌شده است.


مشاوره بزرگسالان

دپارتمان مشاوره بزرگ‌سالان اکسیر در بخش‌های روان‌درمانی فردی، زوج‌درمانی، خانواده‌درمانی، مشاوره پیش از ازدواج، اختلالات جنسی، روابط زناشویی، طلاق، مشاوره والدین، تشخیص و درمان اختلالات روانی، مشاوره شغلی و ارتقا مهارت‌ها (مهارت اجتماعی، مدیریت خشم و تنظیم هیجانات) با استفاده از متخصصین و روانشناسان مجرب فعالیت می‌کند.


دپارتمان مشاوره بزرگسالان اکسیر

در بخش مشاوره بزرگ‌سالان از روان‌درمانی و مداخلات روان‌شناختی استفاده می‌شود. مداخله روان‌شناختی روشی برای تغییر رفتار، افکار و احساسات انسان‌ها است. اگرچه در مورد پیام‌های بازرگانی تلویزیون یا معلمان و دوستان صمیمی نیز می‌توان چنین چیزی گفت، ولی روان‌درمانی مداخله‌ای است که در چهارچوب یک رابطه حرفه‌ای شکل می‌گیرد. در برخی موارد درمان با هدف حل مسئله‌ای خاص یا افزایش ظرفیت مراجع برای کنار آمدن با رفتارها، احساسات یا افکار مخربش صورت می‌گیرد و در برخی دیگر از موارد به جای اصلاح شرایط موجود بر پیشگیری از مسائل تأکید می‌شود.


آیا روان‌درمانی مفید است؟

دپارتمان مشاوره بزرگ‌سالان اکسیر افراد زیادی را تحت درمان روان‌درمانی قرار داده است و نتیجه مثبت و رضایت بخشی نیز گرفته است. تحقیقات علمی در دنیا نشان داده کسانی که به دنبال روان‌درمانی می‌روند و کسانی که روان‌درمانی می‌شوند تا حدودی تسکین می‌یابند و کارکرد آن‌هایی که تحت درمان روانشناسی قرار می‌گیرد از ۸۰ درصد کسانی درمان‌نشده‌اند بهتر است.چه مشکلاتی قابل تغییرند؟

متخصصین ما با روش علمی در بخش مشاوره بزرگ‌سالان طیف وسیعی از اختلالات را تحت درمان قرار می‌دهند. مشکلات فردی از جمله افسردگی و سایر اختلالات خلقی، بدکاری جنسی، عصبانیت و سایر مشکلات هیجانی، اضطراب، حملات پنیک، اختلال وسواس فکری-عملی، ترس شدید، ترس شدید اجتماعی، اعتیاد به الکل، اضافه وزن و اختلال استرس پس از سانحه توسط روان‌درمانی قابل تغییر و بهبود هستند. همچنین مشکلات و تعارضات بین زوجین و در محیط خانواده، همچنین مشکلات میان فردی نیز از این طریق کاهش می‌یابد.


چه درمانی مناسب است؟

تنوع روان‌درمانی‌ها گاهی ما را از شباهت‌های شدید آن‌ها غافل می‌کند. یکی از دلایلش این است که عرضه‌کنندگان روان‌درمانی‌های جدید، بیشتر بر ویژگی‌های منحصربه فرد محصولشان تأکید می‌کنند؛ اما اکثر روان‌درمانی‌ها وجه اشتراک زیادی دارند. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد افراد و شرایط خاص هر فرد، برخی از نمایش مؤثرتر از سایرین هستند. متخصصین ما متعهد هستند که با توجه به ویژگی‌های شما مناسب‌ترین درمان را ارائه داده و یا شما را به مناسب‌ترین درمانگر برای شما ارجاع دهند. در. این مرکز می‌توانید انتظار داشته باشید که حمایت شوید، یاد بگیرید و عمل کنید.


  • ۱. حمایت شوید
  • ۲. یاد بگیرید
  • ۳. عمل کنید

عوامل حمایتی مثل رابطه مثبت، اعتماد، تخلیه هیجانی، کاهش انزوا، قوت قلب گرفتن، تخلیه تنش، گرم بودن و احترام گذاشتن، همدلی، پذیرش و خلوص درمانگر و متخصص بودن درمانگر است.

عوامل یادگیری مثل توصیه، تجربه عاطفی، درون سازی تجربه‌های مشکل‌ساز، تجدیدنظر در مورد کارایی خود، یادگیری شناختی، تجربه هیجانی اصلاحی، کشف یک چهارچوب مرجع درونی، بازخورد، بینش و استدلال منطقی است.

عوامل رفتاری مثل تنظیم رفتار، مهارت‌های شناختی، روبه‌رو شدن با ترس‌ها، تسلط یافتن، الگوبرداری، تمرین، واقعیت آزمایی، تجربه کردن موفقیت، خطر کردن و دقت نظر است.


خانواده‌درمانی


دپارتمان مشاوره بزرگ‌سالان در زمینه خانواده‌درمانی فعالیت چشمگیری دارد. به‌طورکلی وقتی یکی از اعضای خانواده دچار مشکل می‌شود، تمام اعضای خانواده تحت تأثیر مشکل وی قرار می‌گیرند. روزبه‌روز خانواده‌های بیشتری برای شناخت ماهیت مشکلشان و رفع آن‌ها جهت درمان به مرکز مشاوره اکسیر مراجعه می‌کنند.

خانواده‌درمانی از همان ابتدای کار بر قضیه ارتباط تأکید داشته است. آسیب، به دلیل عدم ارتباط اعضای خانواده است. خانواده‌درمانی با رابطه اعضای خانواده و نظام خانواده سروکار دارد. خانواده یک نظام و خانواده‌درمانی به دنبال تغییر این نظام است. دلیل ایجاد تغییر مثبت توسط درمانگر بخش مشاوره بزرگ‌سالان، آگاه شدن بیمار از تعارضات درونی خودش نیست، بلکه دلیلش این است که درمانگر با استفاده از بازخورد، شیوه عمل نظام را تغییر می‌دهد.


چه موقع باید خانواده‌درمانی کرد؟

بر اساس تجربه و نظر علمی متخصصین، قواعد دقیق و قطعی خاصی وجود ندارد که نشان بدهند چه موقع باید خانواده‌درمانی انجام شود. گاهی مشکلات یک فرد آن‌قدر به خانواده پیوند می‌خورد که خانواده‌درمانی تنها درمان و اقدام ممکن است. گاهی نیز خانواده جلوی پیشرفت بیمار را می‌گیرد یا در برابر توصیه‌های درمانگر مقاومت می‌ورزد. درنتیجه با درگیر کردن خانواده در درمان، بخشی از این مقاومت رفع می‌شود.

گاهی نیز مشکلات بیمار (حتی بهبود بیمار در حین درمان) به‌شدت تحت تأثیر ساختار خانواده است و درمان کل خانواده را ضروری می‌سازد. در پاره‌ای موارد هم بحران‌های خانوادگی (مثل مرگ یکی از اعضای خانواده) کل خانواده را دچار آسیب می‌کند. برخی از خانواده‌ها بر سر ارزش‌ها اختلاف دارند. برای مثال، نوجوانی که مصرف مواد را شروع می‌کند یا عضو یک فرقه خاصی می‌شود یا با فرد خاصی وارد رابطه می‌شود، ارزش‌های کل خانواده را زیر سؤال می‌برد. در چنین مواردی خانواده‌درمانی، اقدامی منطقی است.


زوج‌درمانی

اگرچه در مشاوره بزرگ‌سالان از اصطلاح زوج‌درمانی استفاده می‌کنیم، ولی این رویکرد فقط به زن و شوهرهای ازدواج‌کرده محدود نمی‌شود. بلکه زوج‌های ازدواج نکرده، همخانه، پیش از ازدواج و غیره را در بر می‌گیرد. زوج‌ها به دلایل مختلفی به روانشناس مراجعه می‌کنند. به تعبیری، زوج‌درمانی یک نوع خانواده‌درمانی است. برای مثال وقتی زن و شوهری تحت درمان قرار می‌گیرند و درمان بر رابطه زناشویی متمرکز می‌شود نه بر مشکلات فردی، در واقع نوعی خانواده‌درمانی انجام داده‌ایم.مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button