مشاور خانوادهReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Mar 6Rating: 5.0مرکز مشاوره خانوادهمشاور خانواده | مرکز مشاوره خانواده | مشاوره خانواده خوب در تهران | مرکز روانشناسی خانواده تهران | مشاوره خانواده اکسیر| مشاوره زناشویی خانواده | مشاور خوب خانواده | مرکز خوب مشاوره خانواده | روانشناس خانواده | روانشناسی خانواده | مرکز روانشناسی خانواده | مرکز مشاوره ازدواج | مرکز مشاوره طلاق | مشاوره ازدواج تهران | مشاوره طلاق تهران | اکسیر | مرکز اکسیر

مشاور خانواده

مرکز مشاوره خانواده با داشتن روان‌شناسان مجرب و ارائه راهکارهای اساسی در حل مشکلات خانواده‌ها بسیار مؤثر است. با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و صحبت کردن با مشاور خانواده می‌توانیم فردی موفق در خانواده خود باشیم. بسیاری از افراد تا زمانی که کل خانواده درگیر نشده باشند به مشاوره خانواده فکر نمی‌کنند. شاید همه شما درگیر مسئله خاصی باشید یا ندانید که چه کاری باید انجام دهید.

واقعیت این است که کل خانواده می‌توانند به مشاوره خانواده بروند و بر روی مشکلاتی که با آن‌ها روبه‌رو هستند شروع به کار کنند. با مراجعه به مراکز مشاوره خانواده معتبر شما می‌توانید مشاوری را پیدا کنید که بتواند با کل اعضای خانواده شما کار کند و به شما کمک کند تا از مشکلات خانوادگی که با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنید، خلاص شوید.

مزایای مراجعه به مرکز مشاوره خانواده

چرا و چه مواقعی بهتره که به مشاوره خانواده مراجعه کنیم ؟

ما باید این رو بدونیم که رفتن پیش مشاور خانواده همیشه آخرین راه نیست ، ما می تونیم حتی زمانی که مشکلی در زندگی مشترک خودمون نداریم هم به مشاور خانواده بریم و بیشتر با زوایای زندگی شخصی همدیگه آشنا بشیم . به خاطر اینکه خیلی از ماها مدل همدیگه رو نمیدونیم و تنهایی همدیگرو نمیشناسیم

جالبه بدونید خیلی موقع ها شده که توی اتاق مشاور خانواده خانم و آقا صحبتی رو می کنن با این عنوان که مثلا آقا میگه ما دعوامون شده و خانم به جای اینکه ناراحت باشه ، دیدم رفته پاساژ داره خرید می کنه یا خانم میگه با آقا دعوامون شده و به جای اینکه ناراحت باشه و بیاد عذر خواهی کنه پاشده رفته استخر !!

در حالی که اون خانم می گفت به خدا من خیلی ناراحت بودم و اون موقع فقط خرید کردن آرومم می کرد و آقا هم اتفاقا می گفت من خیلی ناراحت بودم و حتی می خواستم بیام عذر خواهی کنم ولی اون لحظه فقط استخر رفتن آرومم می کرد !!!!

خانم دکتر حانیه صالحیان ( مشاور خانواده ) : میبینید این آقا و خانم جفتشون ناراحت بودن ولی مشکل فقط اینجاست که تنهایی خودشون و کاری که توی این تنهایی آرومشون می کنه رو برای همدیگه هیچ موقع مطرح نکردن ، خانم به آقا نگفته که اگه من ناراحت بشم فقط خرید کردن آرومم میکنه و آقا هم نگفته که من وقتی ناراحت بشم استخر رفتنه که آرومم میکنه برای همین تازه هر دو طرف فکر کردن که هیچ اهمیتی براشون نداشته که طرف مقابلشون ناراحته و به خوش گذرونی اقدام کردند .

پش بهتره که برای همدیگه تنهاییمون رو توضیح بدیم و تنهایی همدیگه رو بشناسیم

مزیت های مشاور خانواده خوب 

با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده می‌تونید از مزایای زیادی برای خانواده بهره‌مند شید. نکته مهم در مورد مشاوره خانواده این است که همه افراد در خانواده برای بیان و ابراز خود احساس راحتی می‌کنند و درباره اینکه چه چیزی در رابطه، به نظرشان اشتباه است صحبت می‌کنند. اگر همه راحت نباشند، این موضوع باعث می‌شود که برخی از اعضای خانواده‌تان احساس سرخوردگی بیشتری کنند و نادیده گرفته شوند. این مسئله قطعاً می‌تواند منجر به مشکلات بیشتری در رابطه شما با یکدیگر شود.

به این فکر کنید، زمانی که کودکانتان با شما خوشحال نباشند چه اتفاقی می‌افتد به خصوص زمانی که کم سن و سال‌ترهستند؛ احتمالاً زیاد نگران این موضوع نیستید. آن‌ها عصبانی یا ناامید می‌شوند اما به سرعت آن را فراموش می‌کنند. با بالاتر رفتن سن آن‌ها، بحث بین شما و آن‌ها بیشتر و عمیق‌تر می‌شود.

این ‌زمانی است که شما باید به یک مرکز مشاوره خانواده مراجعه کرده و در مورد مشکلات خانوادگی‌تان با یک متخصص صحبت کنید. اگر فرزندتان با متخصصی که انتخاب کرده‌اید راحت نباشد، آزادانه صحبت نخواهد کرد که به این معنی است که آن‌ها درباره چیزی که آن‌ها را ناراحت کرده صحبت نمی‌کنند و هیچ‌کس قادر نخواهد بود این مشکلات را برای آن‌ها برطرف کند.

مشاوره خانواده اکسیر


مقاله مرتبط: مشاور خانواده خوب در تهران

مقاله مرتبط: کلینیک مشاوره خانواده در تهران

مقاله مرتبط: مرکز مشاوره خانواده در غرب تهران


مشاور خانواده

انتخاب مرکز مشاور خانواده

برای انتخاب مرکز مشاوره خانواده، با کودکان خود در مورد اینکه با چه فردی احساس راحتی می‌کنند صحبت کنید و ببینید آیا می‌توانید کسی را پیدا کنید که با این معیارها هماهنگ باشد. همیشه پذیرای چیزی که می‌گویند باشید. زمانی که شما برای اولین بار به مرکز مشاوره خانواده رجوع می‌کنید و اولین جلسه با مشاوره خانواده را سپری می‌کنید، ممکن است کودکانتان دچار تردید شوند و یا دیگر اعضای خانواده ممکن است در برخی مواقع احساس راحتی در طول روان‌درمانی نداشته باشد. به یاد داشته باشید که این وظیفه مشاور خانواده شما است که شما را از منطقه امنتان بیرون آورد و به تقویت رابطه تک‌تک اعضا کمک کند که همیشه به‌راحتی که خودتان قبلاً انجام می‌دادید نیست.

وقتی کسی را پیدا کردید که با او احساس امنیت می‌کنید و همین‌طور احساس کردید که می‌توانید به او اعتماد کنید، قطعاً در مسیر درست قرارگرفته‌اید. شما پذیراتر خواهید شد و هر یک از اعضای خانواده‌تان قادر خواهند بود درباره آنچه فکر می‌کنند و احساس می‌کنند و آنچه از هم می‌خواهند صحبت کنند که تنها راهی است که شما می‌توانید رابطه خود را بهبود بخشید.

مشاور خانواده به شما کمک می‌کند مشکلات خانوادگی را پشت سر بگذارید. فقط به خاطر داشته باشید که درمان باید یک فضای ایمن باشد که در آن شما و کودکان بتوانید در مورد هر چیزی بدون ترس و یا عواقب آن صحبت کنید، در غیر این صورت باعث می‌شود که شما احساس راحتی کمتری در مورد این تجربه بکنید.

مشاوره مشکلات خانوادگی

مشاوره مشکلات خانوادگی در زمان‌هایی که خانواده با موقعیتی جدید نظیر بارداری، تولد فرزند، مهاجرت، ازدواج و رشد فرزندان، بلوغ نوجوانان یا با مشکلات و آسیب‌هایی نظیر اعتیاد، افسردگی، بیماری یا مرگ عزیزان، خیانت، ورشکستگی، خودکشی و غیره روبرو می‌شود، ضرورت دارد. مشاوره خانواده‌ها تنها به حل اختلاف و ایجاد جو مسالمت‌آمیز ختم نمی‌شود، بلکه در موارد زیادی سبب بهبود وضع زندگی و ارتقاء سطح رضایتمندی زوجین و همه اعضای خانواده خواهد شد.

اگر دچار مشکلات خانوادگی شده‌اید و می‌خواهید روابط خود با اعضای خانواده‌تان را بهبود بخشید، مراجعه به مراکز مشاوره خانواده به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در فضای امن درباره مشکلات خود صحبت کرده و ریشه مشکلات را پیدا کرده و بر مشکلات خانوادگی‌تان فائق آیید. مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی اکسیر به عنوان بزرگ‌ترین مرکز مشاوره مشکلات خانوادگی با داشتن روانشناسان مجرب برای حل مشکلات خانوادگی و فردی شما آماده ارائه خدمت است.

منبع: سایت Regain و متخصصین اکسیر

مشاور خانواده