بهترین مرکز روانپزشکی در تهران کجاست؟ چطور می توانم از یک کلینیک روانپزشکی خوب در تهران وقت بگیرم؟ آیا در مرکز روانشناختی اکسیر خدمات روانپزشکی هم ارائه می شوند؟ این موارد برخی از مهم ترین و پر تکرار ترین سوالاتی هستند که شما از ما در رابطه با خدمات روانپزشکی می پرسید. در ادامه این مقاله از سایت اکسیر شما می توانید با متخصصان با تجربه روانپزشکی ما آشنا شوید و اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع کسب کنید. با ما همراه باشید.

بهترین-مرکز-مشاوره-تهران

حوزه خدمات روانپزشک

روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که در آن به صورت تخصصی و پیشرفته بر روی مشکلات و بیماری های اعصاب و روان تحقیق می شود. مراجعه به یک روانپزشک خوب می تواند به شما در افزایش کیفیت سلامت روان و از بین بردن نشانه های بیماری های روانشناختی بیشترین کمک را داشته باشد.

یک روانپزشک در حوزه تشخیص و درمان مشکلات مختلفی فعالیت می کند. از میان این مشکلات می توان به بیماری های جدی روانی نظیر اسکیزوفرنی اشاره کرد. همچنین شما می توانید برای تشخیص، درمان و بررسی وضعیت خود از نظر مشکلات روانی مختلفی همچون اختلالات عاطفی، ذهنی و رفتاری به بهترین روانپزشک مراجعه کنید.

فرق روانپزشک با روانشناس چیست؟

عده ای از مردم گاهى اوقات نمی توانند کار روانپزشک را از روانکاو و روانشناس تفکیک کنند. از نظر آموزشی و فرآیند تحصیلی در ابتدا روانپزشک باید مدرک پزشکی عمومی را دریافت کرده و سپس در زمینه روانپزشکی تخصص خود را اخذ نموده و در ادامه آموزش بیماری های روانی را دیده و متخصص روانپزشک شود اما روانشناس در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و سپس دکتری مدرک خود را گرفته و سپس به کار مشاوره مشغول می شوند. لازم به ذکر است که شما برای گرفتن موثرترین نتیجه از روان درمانی باید به بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در تهران مراجعه کنید.

در ادامه با ارائه تعریف مشخصی برای هر یک از فیلدهای روانپزشکی و روانشناسی آگاهی شما از این موضوع را افزایش خواهیم داد:

مقاله مرتبطتفاوت روانشناسی و روانپزشکی

ویدیوهای متخصصان ما در آپارات را ببینید.

روانپزشک چه کسی است؟

یک روانپزشک یا (Psychiatrist) پزشکی است که بعد از طی کردن دوران پزشکی عمومی خود برای دریافت بورد تخصصی اعصاب و روان اقدام می کند و با تحصیل به مدت ۴ سال دیگر می تواند مدرک تخصص این رشته را کسب نماید. البته تنها در اختیار داشتن این مدرک برای ارائه بهترین خدمات روانپزشکی کافی نیست و یک روانپزشک خوب باید از تجربه و دانش بالا در این زمینه برخوردار باشد تا بتواند به هر فردی با هر مشکل اعصاب و روانی بیشترین میزان کمک را به عمل آورد.

نکته ای که باید بدانید این است که روانپزشکان و متخصصان بهداشت روانی تنها افرادی هستند که صلاحیت مجوز دارو برای درمان بیماری های روانی را دارند. بعضی از روانپزشکان متخصص درمان خود را در گروه سنی خاصی آغاز می کنند، مانند روانپزشک کودکان، که به درمان گروه سنی کودکان یا نوجوانان می پردازند.

از دیگر خدمات یک روانپزشک خوب می توان به استفاده از روش های پزشکی مثل دارو درمانی و الکترو شوک درمانی (e.c.t) یا نوروتراپی اشاره کرد. شما با مراجعه به بهترین مرکز روانپزشکی در تهران می توانید به بهترین و مناسب ترین شکل از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. برای این کار تنها کافیست با شماره ۷۷۸۸۲۸۱۷تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری یا آنلاین رزرو کنید.

روانشناس چه کسی است؟

روانشناسی یک رشته غیر پزشکی است که از روی کار آمدن آن بیش از نیم قرن می گذرد. هدف یک روانشناس بررسی رفتار انسان هاست. شما در صورتی که احساس می کنید مشکلی برای سلامت روانتان پیش آمده می بایست در وهله اول به یک روانشناس مراجعه کنید.

درست شبیه به روانپزشکی، روانشناسی نیز حوزه گسترده ای دارد که شامل مواردی مثل مشاوره نوجوان، زوج درمانی، مشاوره اختلالات ذهنی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده و … می شود. یک روانشناس بیشترین نقش را در تشخیص و درمان بیماری های بالینی دارد که بر روی زندگی روزمره و رفتار و حالات افراد تاثیر گذار هستند.

مقاله مرتبطروانشناس، روانپزشک یا مشاور؟

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

چه زمانی باید به روانپزشک مراجعه کنیم؟

همیشه قدم اول برای درمان مشکلات حوزه اعصاب و روان، مراجعه به روانشناس است. زمانی که شما به یک روانشناس مراجعه می کنید، این مشاور برای تشخیص میزان عمق بیماری شما اقدامات لازم را به انجام رسانده و در صورتی که نتوان به کمک تکنیک های علم مشاوره وضعیت شما را بهبود بخشید، لزوم مراجعه به یک متخصص اعصاب و روان یا روانپزشک مطرح می شود.

این یک باور غلط است که می گویند “فقط یک روانپزشک است که قادر به تشخیص بیماری های افسردگی، اختلالات اضطرابی و یا اختلالات شخصیتی به معنای علمی است.” هدف اصلی روانشناس توصیف رفتار، فهم و درک رفتار، پیش بینی رفتار و کنترل رفتار و تشخیص اولیه مشکلات روانشناختی در بیماران است. در صورتی که مشکل را نتوان در طی جلسات تراپی یا روان درمانی برطرف کرد، روانشناس بیمار را برای درمان های پیشرفته تر و تخصصی تر به سوی روانپزشک هدایت می کند.

چگونه بهترین مرکز روانپزشکی تهران را پیدا کنیم؟

برای مراجعه به یک روانپزشک خوب باید در نظر داشته باشید که انتخاب یک مرکز روانشناختی بسیار بهتر از یک فرد روانپزشک است. چرا که در چنین مرکزی علاوه بر روانپزشک های مختلف، روانشناسان و مشاوران نیز حضور دارند و در صورتی که مشکل شما آنقدر جدی نبود که نیاز به مراجعه به متخصص اعصاب و روان داشته باشید، شما را به دریافت خدمات روانشناسی هدایت می کنند.

همچنین مراجعه به بهترین مرکز روانپزشکی در تهران می تواند به شما وسعت انتخاب بسیار بیشتری بدهد تا بتوانید از میان با تجربه ترین متخصصان این کلینیک بهره کافی و لازم را ببرید تا سلامت روان خود را بازیابید.

Loading...

.

دریافت وقت مشاوره آنلاین یا حضوری

شعبه غرب تهران: ۰۲۱۸۸۰۷۸۵۸۵ ۰۹۳۵۶۵۶۷۳۲۹ – ۸۸۰۷۸۸۴۴ – ۸۸۳۷۸۷۵۳

.

پربازدیدترین مقالات روانشناسی اکسیر