بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

مرکز مشاوره اکسیر، بهترین مرکز مشاوره شرق تهران را برای دسترسی راحت‌تر عزیزان به خدمات مشاوره‌ای تاسیس کرده است. همه ما غالباً در معرض مشکلات و مسائلی قرار می‌گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیات‌مان به هم فکری با دیگران نیاز پیدا می‌کنیم. می‌دانید که حتی با ثبات‌ترین افراد نیز گاهی از بحران‌های عاطفی مصون نیستند. تحولات و تغییراتی که در زندگی رخ می‌دهد. مانند قبولی در دانشگاه، ازدواج، دور شدن از خانواده و دوستان، بیماری و از دست دادن آنهایی که دوستشان داریم؛ گاهی ما را دچار اضطراب، تردید، نگرانی، تعارض و حتی بحران می‌سازد.

 

لازم به ذکر است هنگام سازش با محیطی جدید و تجربه‌ای نو، داشتن احساسات فوق تا حد طبیعی است اما اگر این احساسات منفی از حد طبیعی بیشتر شود، می‌تواند باعث کاهش تمرکز آرامش و سلامت جسم و روان گردد. در این راستا مرکز مشاوره اکسیر با کادری مجرب آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. مرکز مشاوره و روانشناختی اکسیر در شرق تهران  با نام مرکز مشاوره کیمیای زندگی طرف قرار داد با بیمه بانک ها و ارگان های دولتی آماده هر گونه خدمت رسانی در زمینه روانشناسی و شناختی به پرسنل سازمان‌های طرف قرارداد توسط بیمه می‌باشد.

به چه شخصی روانشناس گفته می شود؟

روانشناس شخصی است که پس از گذراندن دوره‌های تخصصی خود در رشته روانشناسی به بررسی دقیق عملکرد رفتار با مغز و از طرفی دیگر ارتباط بین رفتار و محیط انسان می‌پردازد. همچنین نیز رفتار شغلی، رفتار تحصیلی، رفتار شخصی و رفتار اجتماعی افراد را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند و روی احساسات و افکار و انگیزه شان کار می‌کنند تا بتوانند آنها را کنترل کنند و در زندگی با سختی‌ها و مشکلات مقابله کنند.

دکتر روانشناس دارای تخصص‌های گوناگون و مهارت‌های متفاوتی از جمله متخصص زنان، مردان، خانواده، روانسنجی و ویژگی‌های آنها، دکتر روانشناس ازدواج، از قبل تا بعد از آن و همچنین متخصص تربیت و آسیب‌های کودکان می باشد، که این مهارت ها کاملا متفاوت با رشته ها و تخصص های بالا می‌باشد؛ که بهترین مرکز مشاوره شرق تهران با نام کیمیای زندگی دارای تمام روانشناسان در زمینه‌های مختلف است.

مزایای استفاده از یک مشاور با تخصص دکترا به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی و بصورت کاملا علمی با شما برخورد شود و مشکل شما بسادگی حل گردد.

وظایف روانشناس

روانشناس با به کارگیری روش‌های آموزشی و روان درمانی بیماری‌های روانی شامل اختلالات شخصیتی، وسواس، اضطراب، خشونت و فوبیا  را درمان می‌کند. یک روانشناس علاوه بر درمان قادر به مشاوره‌های تحصیلی، شغلی، ازدواج و کودک می‌باشد. روانشناس به تعلیم و تربیت و آموزش شیوه‌های صحیح تفکر و رفتار می‌پردازد. روانشناسان و متخصصین در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران در زمینه‌های مختلفی خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی ارائه می‌دهند.

راهنمایی

راهنمایی در عرصه روانشناسی سه وی‍ژگی مهم دارد : ۱) راهنمایی شغلی ۲) راهنمایی کودک ۳) راهنمایی آموزش.
در این روش معمولا مراجعه کننده پرسش‌هایی دارد که روانشناس به آنها جواب می‌دهد و در موارد ضروری توصیه‌هایی می‌کند که از سوی مراجعه کننده پذیرفته می‌شود، لذا برای حل مشکلات اساسی و پیچیده روانشناختی روش مناسبی نمی‌باشد .

مشاوره

مشاوره یک فرآیند کمکی و تعاملی یاورانه است که از طریق رابطه‌ای بین دو نفر که مشاور و مراجع می‌باشند انجام می‌گیرد. در این رابطه، روانشناس با داشتن مهارت‌ها و آگاهی‌های علمی و حرفه‌ای تلاش می‌کند مراجع را با روش‌هایی منطبق بر نیازمندی‌هایش یاری کند. تا هر چه بیشتر درباره خود بیاموزد و بینشی را که به این طریق درباره خود کسب می‌کند در رابطه با هدف‌های معین، واقع بینانه، ادراک شده به طور مؤثری مورد استفاده قرار دهد و در نتیجه فردی سعادتمند و عضوی سازنده برای جامعه باشد.

در تعریف مشاور می‌توان گفت که: وی فردی متخصص و آگاه به اصول مشاوره‌ای است که با همکاری مراجع در جهت تسهیل تصمیم به فرد کمک می‌کند. باید توجه داشت مشاور تسهیل کننده است؛ نه تصمیم گیرنده. مشاور فرد متخصصی است که با علاقه به دل مشغولی‌های شما گوش داده و به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از آنها داشته باشید و بتوانید با راحتی و کارآمدی بیشتری با مشکلاتتان مواجه شوید.

توانایی های مشاور

 • توانایی تجزیه و تحلیل و شناخت مسائل و مشکلات و استنتاج مطالب.
 • برخورداری از فکر خلاق و نوآور.
 • توانایی برای تجربه کردن یا احساس نمودن همه هیجانات آدمی نظیر غم، امید، احساس خوشبختی، صمیمیت.
 • توانایی سخن گفتن در جمع و ایراد سخنرانی در حضور دیگران.
 • توانایی تصمیم گیری در مواقع بحران.
 • توانایی تحمل انتقاد، تحقیر، خشم و بی اعتنایی مددجو.
 • توانایی ایجاد ارتباط مناسب با دیگران و بیان منظور و مطالب خود به طریف مقابل.

رواندرمانی در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

روان درمانی

مهم ترین نوع مداخلات روانشناختی می‌باشد که در زمینه اختلالات و بیماری‌های روانی بکار گرفته می‌شود. روان درمانی فعالیتی هدفمند، تخصصی و بسیار حساس است که نیازمند آموزش، هنر درمان، مهارت و تسلط خاص می‌باشد مانند روان درمانی وسواس یا افسردگی.

نکته قابل ذکر این است که مداخلات روانشناختی و اثر بخشی آنها در یک جلسه امکان پذیرنیست و نیازمند تعداد جلسات متداول می‌باشد، حتی در بسیاری از موارد، جلسات پیگیری بعد از پایان دوره نیز ضروری و لازم است. لذا دیدگاه پزشکی به فعالیت روانشناسان بدین ترتیب است که پس از یک معاینه نسخه‌ای به صورت دستورات درمانی ارائه گردد و در یک یا دو جلسه پایان یابد مسلما دیدگاهی غیر علمی و غیر روانشناختی می‌باشد.

در بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران از روان درمانی به صورت فردی و گروهی استفاده می‌شود.


مقاله مرتبط: روان درمانی و مشاوره مرکز اکسیر

مقاله مرتبط: اثرات مشاوره و روان درمانی

مقاله مرتبط: روان درمانی چیست؟


وظایف روانشناس

 • ایجاد ارتباط: ارتباطی مبتنی بر اعتماد و احترام با مراجعان ایجاد می‌کند.
 • توافق: با مراجعان برای موضوع صحبت جلسات مشاوره توافق می‌کند.
 • تشویق: مراجعان را برای صحبت درباره احساسات شان تشویق می‌کند.
 • گوش دادن دقیق: با پرسیدن سوال و درک شرایط و موقعیت مراجعان به آنها بهترین راهنمایی‌ها را ارائه می‌دهد.
 • همدلی و همراهی کردن: بامراجعین صحبت می‌کند و در صورت نیاز آنها را به چالش می‌کشد.
 • کمک به مراجعان در دیدن چیزها و اتفاقات به صورت واضح تر یا به شکلی متفاوت: زیرا روانشناسان با تئوری‌ها و علوم این حوزه آشنا هستند و قادر خواهند بود مسائل را از زوایای مختلف بررسی کرده و ذهن مراجعه کننده را نسبت به آن معطوف نمایند.
 • ارجاء مراجعان به منابع کمکی دیگر در صورت نیاز: ارجاع مراجعین به روانپزشکان، روانشناسان یا مشاوران تخصصی همچون مشاوران شغلی یا مشاوران ازدواج از جمله این اقدامات است.
 • حفظ اسناد محرمانه مراجعین: زیرا مراجعین برای یافتن راهکار مناسب بسیاری از اتفاقات خصوصی زندگی خود را برای مشاور تعریف می‌کنند و مشاور باید نسبت به آنها حس مسئولیت زیادی داشته باشد.

تمام وظایف روانشناسان که در بالا ذکر شده را تمام متخصصین بهترین مرکز مشاوره شرق تهران دارا می‌باشند.

اهداف مرکز مشاوره و روانشناختی اکسیر

در ادامه اهداف مرکز مشاوره اکسیر و بهترین مرکز مشاوره شرق تهران با نام کیمیای زندگی توضیح داده شده است.

 • تلاش برای درمان نارسایی‌ها و اختلال شناختی، عاطفی و هیجانی ایجاد شده.
 • کمک به مراجعین در شناخت بهتر خود استعدادها، توانایی‌ها، رغبت‌ها و ارزش‌ها.
 • کمک به مراجعین در بهبود سازگاری خانوادگی، همسر گزینی، روابط زناشویی.
 • کمک به پیشگیری از بروز مشکلاتی که می‌تواند سر منشاء اختلالات عمیق عاطفی و شناختی باشد.
 • کمک به مراجعین در فراگیری مهارت‌های لازم برای برقراری روابط سالم با افراد دیگر و محیط‌های اجتماعی. کمک به مراجعین که مشکل خاصی ندارند برای ارتقاء سطح بهداشت روانی خود.

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر

لوگو سایت مرکز روانشناسی اکسیر

متخصصان ما در مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران در زمینه تشخیص پیچیدگی‌های مرتبط با ذهن و روان و با بهره‌گیری از آخرین متدهای درمانی آماده ارائه خدمات تشخیصی و درمانی برای طیف وسیعی از اختلالات در سنین مختلف آماده ارائه خدمات به شما شهروندان گرامی هستند. برای تماس با اکسیر کلیک کنید.