بهترین کلینیک مشاوره ازدواج تهران

مرکز روانشناسی اکسیربعنوان بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره غرب تهران افتخار دارد با بهره گیری از مشاوران و روانشناسان برجسته و ممتازبا ارائه خدمات تخصصی در حوزه مشاوره ازدواج در کلینیک مشاوره ازدواج خدمت رسان شما عزیزان باشد.

بر اساس یک تحقیق در مجله روانشناسی خانواده، زوج هایی که تحت آموزش پیش از ازدواج قرار می گیرند دارای سطح رضایت بسیار بالاتری نسبت به بقیه بوده و تمایل آن ها به طلاق طی پنج سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است. در اینجا به چگونگی کمک کردن یک مشاوره ازدواج معتبر جهت ساخت پایه هایی استوار برای آینده ای در کنار هم، نگاهی اجمالی می اندازیم.

روانشناسی ازدواج

روانشناسی ازدواج امروزه مبحث بسیار مهمی برای داشتن زندگی خوب و آرامش بخش است. ازدواج یکی از پیچیده ترین مسایلی است در مرحله انتقال به بزرگسالی می تواند برای هر فردی رخ دهد. مشاوره و روانشناسی ازدواج یک سنجش عمیق در رابطه مشترک شما و همسرتان خواهد بود و به شناخت هرچه بیشتر می انجامد.

بطور کلی می‌ توان گفت در روانشناسی ازدواج دو دسته مبحث کلی مورد توجه است. یک دسته مباحثی است که به شرایط قبل از ازدواج و در واقع به مرحله تصمیم گیری برای ازدواج مربوط می‌ شود، دسته دیگر شامل مطالبی می ‌شود که به حین ازدواج و بعد از ازدواج مربوط هستند.

ازدواج موفق و یا ناموفق بر روی سلامت جسمانی و روان شناختی فرد تاثیر می‌ گذارد. در بزرگسالی هیچ فردی به اندازه همسرمان، بر سلامت روان و بهزیستی ما نمی تواند تاثیر بگذارد. مطالعات متعددی این موضوع را اثبات کرده اند. شریک زندگی ما به دلیل نزدیکی زیادی که به ما دارد، ما را بهتر از هر کس دیگری می شناسد. او تمام خصوصیات اخلاقی ما را می شناسد.

با گذشت زمان هر چه به هم نزدیک تر می شوید، می توانید باعث پیشرفت و بالا بردن یکدیگر شوید. حمایتی که در رابطه زناشویی تان دارید توسط هیچ رابطه اجتماعی قابل جایگزین شدن نیست. اما وقتی که شرایط آن طور که باید پیش نمی رود می تواند مشکل ساز شود.

در این شرایط یک متخصص حرفه ای در زمینه مشاوره و روانشناسی ازدواج می تواند به شما کمک کند. متخصصینمشاوره ازدواج مرکز روانشناسی اکسیر در زمینه نحوه کنترل مشکلات و بهبود آنها به شما زوجین عزیز کمک می کنند.


مقاله مرتبط: با این افراد ازدواج نکنید!


مشاوره ازدواج موفق چیست ؟

مشاوره ازدواج موفق یکی از خدمات در دپارتمان مشاوره ازدواج اکسیر است که به شما زوجین در حل مشکلات کمک می‌کند. برخلاف این باور که مشاوره ازدواج از قوانین کتاب راهنما پیروی نمی‌کند متخصص در زمینه مشاوره و راهنمایی ازدواج موفق، به مشکلات و معضلات هر زوج به شیوه‌ای مخصوص می‌پردازد و به عبارتی به صورت مراجع محور عمل می‌کند. شخصیت و مسائل شخصی هر دو طرف در نظر گرفته می‌شود و خدماتی بر اساس نیازهای مراجعین و رابطه‌شان به آن‌ها ارائه می‌دهد.

مشاوره ازدواج به تغییر الگوهای تعامل، ارتباطات عاطفی و برقراری ارتباط مؤثر بین زوجین می‌پردازد و به عبارتی به بازسازی روابط شما کمک می‌کند. در هر صورت مشاوره ازدواج می‌تواند به شما در درک بهتر یکدیگر و اتخاذ تصمیمات درست کمک کند.

اگر در روابط خود دچار مشکل شده‌اید و یا تصور می‌کنید که ازدواج شما در معرض خطر است بهتر است هرچه زودتر به مشاور ازدواج مراجعه کنید. مشاوره ازدواج موفق یکسری شرایط و ویژگی‌هایی دارد که به آن می‌پردازیم.

موارد بسیار مهم در روانشناسی ازدواج

روانشناسی ازدواج روی موارد زیر در بین زوجین تمرکز دارد. متخصصین در روانشناسی ازدواج هر موقعیت قابل تصور در مورد ازدواج را زیر سوال می برند. مثلا

چه ویژگی هایی باعث علاقه مندی دو نفر به یکدیگر شده است؟
چه مواردی آنها را در کنار هم نگه می دارد؟
چه مشکلاتی آنها را از هم جدا می کند؟
ازدواج و با هم بودن آنها، چگونه بر سلامتی و خوشبختی آنها تأثیر می گذارد؟
طلاق چگونه بر همان متغیرها تأثیر می گذارد؟
آیا قرار است یکدست باشیم؟
چگونه داشتن فرزندان بر پیوند ازدواج تأثیر می گذارد؟
طلاق چگونه بر کودکان تأثیر می گذارد؟
اقدامات دولت چگونه می تواند بر سلامت ازدواج تأثیر بگذارد؟
استرس چگونه بر رابطه تأثیر می گذارد؟
عدم صمیمیت چگونه بر رابطه تأثیر می گذارد؟

مشاور ازدواج چه کار می کند؟

 • روشن ساختن ملاک هایی که برای داشتن یک انتخاب مناسب در ازدواج ضروری هستند.
 • بررسی آمادگی طرفین برای ازدواج.
 • بررسی تطابق و تناسب شخصیتی طرفین در ازدواج.
 • در مشاوره های پیش از ازدواج معمولاً خلق و خو و شخصیت دو طرف مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص می شود این دو نفر تا چه اندازه از این نظر با هم هماهنگ و همسان هستند.
 • تفاوت در سن، تحصیل و فرهنگ با آموزش، مدیریت می شود اما تفاوت های شخصیتی و خلقی معنادار با هیچ آموزشی مدیریت نمی شود.
 • از طرفی مشاور ازدواج بررسی می کند که دو طرف به رشد عقلی و جسمی ازدواج است رسیده اند یا نه.
 • بررسی انتظارات طرفین از یکدیگر در ازدواج.
مشاوره تلفنی اکسیر

فرآیند زمانی مشاوره ازدواج

فرآیند مشاوره ازدواج یک زمان‌بندی دقیق را دنبال نمی‌کند. برای برخی از زوج‌ها حل مشکلات ممکن است ماه‌ها طول بکشد، در حالی که برای دیگران فرآیند راهنمایی ممکن است بسیار طولانی‌تر از این باشد. رابطه زوج، شخصیت فردی و مسائل شخصی بر میزان زمان موردنیاز برای کار بر روی مشکلات و بهبود سطح ارتباطات تأثیر خواهد گذاشت.

اهمیت مراجعه به بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره ازدواج در تهران

در دوره مدرن، با توجه به پیچیدگی روابط و حذف تدریجی ازدواج های سنتی، روز به‌ روز نیاز به مشاوره ازدواج یا در واقع مشاوره پیش از ازدواج بیشتر احساس می شود.

مشاوره ازدواج به دو صورت وجود دارد: مشاوره های آموزشی یا آموزش پیش از ازدواج.

کلینیک مشاوره ازدواج

افسانه مشاوره ازدواج

فقط به این دلیل که زن و شوهر مایل به شرکت در جلسات مشاوره منظم هستند، لزوماً به این معنی نیست که آن‌ها می‌توانند ازدواج خود را نجات دهند و از طلاق و جدایی جلوگیری کنند. کار مشاوره ازدواج، نجات ازدواج نیست. این کاری است که افراد درون رابطه می‌توانند انجام دهند. بااین‌حال یک مشاور ازدواج می‌تواند با پشتیبانی آگاهانه، پیشنهادها و گزینه‌های جایگزین، به افراد کمک کند تا به سطحی از بهبودی که در جستجوی آن هستند، برسند.

چه زمانی به جلسه مشاوره ازدواج احتیاج خواهید داشت

قبول کنید که گاهی چالش پیش رو خواهید داشت. اینکه مشاوره ازدواج یک جلسه ی برنامه ریزی برای زمانی که بچه دار می شوید، خرید خانه و یا مهاجرت به یک جزیره پس از بازنشستگی می باشد کاملا اشتباه است.

به خاطر داشته باشید که هدف پیروزی نیست. هر دو طرف باید به خاطر داشته باشند که در جهت تغییر شیوه هایی که دیگر کاربردی نیستند تلاش می کنند. جلسات خود را کاملا شخصی برگزار کنید. با ساقدوش ها، مادرتان و هر کس دیگر درباره مکالمات خود با همسرتان صحبت نکنید و حتی به اینکه پستی در فیس بوک بگذارید و باعث خجالت همسر خود شوید فکر هم نکنید. اطمینان برای بهبود روابط امری ضروری بوده و احتیاط ۱۰۰ درصد لازم است.

بیان قدردانی از همسر خود، از همسر خود به دلیل مشورت و همکاری در کاری که با هم مشارک داشته اید تشکر کرده و ابراز خوشحالی کنید. درحالی که بهره گیری از کمک مشاور حرفه ای شما را راهنمایی می کند، ممکن است به این نتیجه برسید که صحبت در رابطه با برنامه های آینده وحل مسائل در فضای راحت خانه ساده تر به نظر می آید.

آیا مشاوره و روانشناسی ازدواج می تواند به مشکلات زناشویی کمک کند؟

حقیقت تلخ این است که درمان ممکن است کمکی نکند. اگر هر دو طرف تصمیم به طلاق گرفته باشند، معکوس کردن آن مشکل است. اگر این زوج قبل از اینکه به دنبال کمک باشند بیش از حد صبر کرده باشند، ممکن است مشاوره بی ‌فایده باشد. تحقیقات گاتمن نشان می دهد که زوج ها به طور متوسط ​​شش سال صبر می کنند تا به مشاور مراجعه کنند. اما برای کسانی که بیش از حد صبر نکرده اند، یا آن‌ هایی که متعهد به تغییر هستند، این فرآیند می ‌تواند کمک کننده باشد.

عوامل موثر در ازدواج های موفق

عواملی که بیشترین موفقیت را در ازدواج دارند عبارتند از:

 • مهر و محبت
 • تحسین کردن
 • کمک به یکدیگر
 • رفع مشکلات با هم
 • رسیدن به دید مشترک

این نکته را نباید فراموش کنیم که مشکلات آنقدر که فکر می کنیم بزرگ نیستند ولی اگر نتوانیم آنها را به شیوه های مناسب حل کنیم، ممکن است تبدیل به یک معضل جدی شده و در بسیاری از موارد حتی سبب فروپاشیدن خانواده مان شوند.

پس بهتر است قبل از آن که مشکلات بزرگ تر شوند با مراجعه به بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره تهران به یک روانشناس مجرب و متخصص در زمینه روانشناسی ازدواج مراجعه کنید.

زیبایی در ازدواج

زیبایی یکی از موهبت های خدادادی و طبیعی می باشد که از طریق ژنتیک و ترکیبات در ژن ها به ارث می رسد و تحت کنترل فرد نیست البته امروزه با استفاده از جراحی های زیبایی میتوان به فرم دلخواه رسید با این وجود زیبایی تحسین هر فردی را بر می انگیزاند تحقیقات و پژوهش ها نشان می دهد که زیبایی در زوجین اهمیت زیادی دارد ،هنگامی که یک مرد با زن زیبایی ظاهر می شود به نحو متفاوتی ادراک می شود تا هنگامی که با زن نازیبا همراه باشد در این پژوهش مردی که همراه زن زیبایی باشد ممکن است احساس توانمندی بیشتری کند و مورد توجه بالاتری قرار بگیرد.

افراد و بخصوص مردها بیشتر به زیبایی اهمیت میدهند و ساختار مغزی آنها به گونه ای است که درک وعلاقمندی زیادی به تصاویر، افراد و حتی مناظر زیبا دارند، بررسی ها و مطالعاتی که در جوامع صورت گرفته است نشان می دهد که رضایت از چهره و تیپ ظاهری زن و شوهر از اهمیت زیادی برخوردار است بطوری که در مشاوره ازدواج و انتخاب همسر توجه به شکل و قیافه افراد همواره از موضوعات مهم بشمار می آید.

افراد در درک زیبایی، معمولا به آنهایی جذب می شوند که از نظر ظاهری تا حدی شبیه خودشان است، من به کرات در مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده دیده ام که چقدر زوجین به یکدیگر شبیه هستند و جالب این است که بدانید این امر در همان ابتدا اتفاق می افتد یعنی فرد عاشق کسی می شود که شبیه اوست. (البته در بیشتر موارد) و گاهی هم جذب فردی می شوند که کمبودهای آنها را جبران می کند یعنی عاشق و دلباخته فردی می شوند که شبیه او نیست و زیبایی ها و جذابیت هایی را که می خواهد در دیگری پیدا می کند.

به عبارتی خواسته خود را در همسر می بیند و همسرش برای او الهه عشق می شود و همسرش را همیشه تشویق می کند که بیشتر زیبا باشد. خوب این اتفاق در درجه نخست میمون و مبارک است و اما شباهت یا زیبایی ها سبب خوشبختی و آرامش نمی شوند بهتر است که ظاهر و قیافه مورد پسند شما باشد و شما با دیدن چهره و ظاهر او لذت ببرید و خوشایند شما باشد.

این امر برای هر دو جنس زن و مرد صدق می کند. ذهن انسان طوری طراحی شده است که خوشایندها را همیشه نگه می دارد حتی اگر جهره فردی بعد از مدتی عادی شود باز هم برای فرد قابل تحمل است اما اگر شما از ظاهر و تیپ و قیافه همسرتان راضی نباشید و موجب اکراه شما باشد و دلچسب نباشد هیچوقت ظاهر او مورد پسند شما نمی شود یعنی زیبایی ها برای فزد عادی می شود اما زشتی هرگز،این به ساختار ذهنی و درک زیبایی شناختی شما بر می گردد.

تست آنلاین ازدواج و پیش از ازدواج

سوال بسیار مهمی که خیلی از افراد مطرح می کنند این است که آیا تست ازدواج و تست پیش از ازدواج کمکی را به افزاد برای ازدواج کردن خواهد کرد یا خیر ؟

به این نکته بایستی توجه کرد که تست های آنلاین ازدواج و پیش از ازدواج به تنهایی هیچ راه کاری برای اینکه آیا دو نفر می توانند با هم ازدواج کنند یا خیر نیست بلکه این تست ها در کنار تحلیل روانشناس زوج درمانگر و روانشناسی پیش ازدواج از وضعیت کلی هر دو نفر رابطه قابل اتکا و تحلیل است .

تست آنلاین ازدواج کدامند ؟

تست آنلاین نگرش به ازدواج

تست آنلاین باور به ازدواج 

تست آنلاین تمایلات جنسی

تست آنلاین هیجان پیش از ازدواج

مشاوره آنلاین ازدواج

خدمات مشاوره ازدواج آنلاین مرکز مشاوره اکسیر با هدف کمک رسانی به کسانی است که نمی توانند به صورت حضوری به مراکز مشاوره بروند و یا دسترسی به مراکز مشاوره ندارند؛ انجام می شود.

مشاوره ازدواج آنلاین شامل آموزش مهارت های رفتار با همسر آینده، خانواده همسر، زوج درمانی، شناسایی فرد مناسب و از همه مهم تر اطمینان پیش از ازدواج از یک انتخاب درست است. عوامل زیادی در این امر دخیل هستند که باید هنگام همسریابی و یا حتی دوست یابی قبل ازدواج به آن توجه کرد.

با گسترش اینترنت و تغییرات اساسی در بسیاری از جنبه های خدمات اجتماعی به نظر می رسد دوران تازه ای برای مشاوره، به صورت مشاوره های از راه دور مانند مشاوره تلفنی، مشاوره اینترنتی و مشاوره هایی بر بستر تکنولوژی، بدون حضور در مرکز مشاوره ایجاد شده است.

مرکز روانشناسی و مشاوره ازدواج آنلاین مرکز روانشناسی اکسیر در غرب تهران با هدف ایجاد بستری مناسب برای دسترسی آسان برای خدمات مشاوره ای آنلاین ایجاد شده است.


مقاله مرتبط: مرکز مشاوره ازدواج در تهران

مقاله مرتبط: بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران


مشاوره آنلاین چیست؟

مشاوره آنلاین ارائه خدمات مشاوره ای حرفه ای به مراجعان از طریق اینترنت می باشد. بعضی مراجعین از مشاوره اینترنتی در کنار مشاوره سنتی (ملاقات حضوری در کلینیک) استفاده می کنند و بعضی به عنوان جایگزینی برای آن.

 • مشاوره آنلاین روش دسترسی به متخصصان برای افراد پرمشغله ای است که برایشان حضور در جلسات مشاوره به دلیل ساعات کاری میسر نیست.
 • دانشجویان و هموطنان مقیم کشورهای دیگر که نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای توسط متخصصی با فرهنگ ملی خود هستند.
 • افرادی که ناتوانی جسمانی برای جابجایی بین شهری دارند.
 • افراد ساکن روستاها یا شهرهای کوچک که دسترسی به متخصصین محلی ندارند.

مشاوره آنلاین روشی در دسترس و سهل می باشد. تنها کافی ست دستیابی به یک کامپیوتر و اینترنتی با سرعت متوسط وجود داشته باشد.

مشاوره آنلاین ازدواج برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعات نشان می دهند، روانشناسی آنلاین برای افرادی که دچار مشکلات مرتبط با احساسات، افکار و اختلالات رفتاری مانند اختلال استرس پس از ضربه، اختلال هراس، اضطراب و سایر اختلالات استرسی هستند، بسیار مناسب است. به اعتقاد سولر، روانشناسی آنلاین برای درمان جویان مبتلا به اختلالات شخصیتی (به عنوان مثال شخصیت اجتنابی) نیز بسیار مناسب و مفید است.

اهمیت مشاوره ازدواج آنلاین

در دوره مدرن، با توجه به پیچیدگی روابط و حذف تدریجی ازدواج‌های سنتی، روز به‌ روز نیاز به مشاوره ازدواج یا در واقع مشاوره پیش از ازدواج بیشتر احساس می‌شود. مشاوره ازدواج به دو صورت وجود دارد: مشاوره‌های آموزشی یا آموزش پیش از ازدواج

دلایل انجام مشاوره پیش از ازدواج و ازدواج

 • رو به رو شدن با مسائل

زوج هایی که در این مشاوره حضور می یابند فرصت این را دارند که در مورد مسائلی که افراد متاهل با آن درگیرند و اغلب منجر به طلاق شان می شود،‌ صحبت کنند. این نوع مشاوره به شما کمک می کند قبل از اینکه در زندگی درگیر مسئله مهمی شوید، درباره آن صحبت کرده و نظرات یکدیگر را بدانید.

 • مزایای مشاوره ازدواج

تمام زوج هایی که حتی به نظر می رسد که هیچ مشکلی ندارند نیز می توانند از مزایای این مشاوره بهره ببرند. هیچ ازدواجی کامل و بدون مشکل نخواهد بود اما این نوع مشاوره به شما یاد خواهد داد که حتی در سختی ها عشق خود را زنده نگه دارید. مشاوره به شما خواهد آموخت که چگونه با سازش و فعالیت با شخصی دیگر باعث خوشبختی و خوشحالی خود شوید.

 • ارتباط موثر

یکی از جنبه های مهم هر ازدواج ارتباط موثر است. وقتی که زوجی صحبت و مراقب کردن را متوقف کنند، ازدواج از هم می پاشد. مشاوره می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه به یک شنونده خوب باشید و از طریق آن نیازها و خواسته های طرف مقابل تان را درک خواهید کرد. در این درمان زوج ها یاد می گیرند چگونه با هم صحبت کرده و احساسات خود را ابراز کنند به طوری که به رابطه آسیب نرسانند. اولین گام در جلسات مشاوره رسیدن به ارتباط موثر است.

 • بررسی مسائل مالی

اطلاع در مورد عادات خرج همسر خود قبل از ازدواج می تواند از بحث های مالی بعد از ازدواج جلوگیری کند.

 • کشف مسأله جدید

مشاوره پیش از ازدواج به شما این امکان را می دهد که در مورد مسائلی که در گفتگوهای روزمره راجع به آن صحبت نمی کنید، مانند مسائل جنسی، تجربیات آسیب زا و انتظارات خود صحبت کنید. بیشتر مواقع ما فکر می کنیم که همسرمان را به خوبی می شناسیم اما گاهی در مورد تجربیات آسیب زای گذشته و انتظارات او از ازدواج چیزی نمی دانیم.

 • پیشگیری از طلاق

یکی از مهم ترین دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج، جلوگیری از طلاق است. مشاوره قبل ازدواج باعث افزایش شادی شما در ازدواج خواهد شد چرا که با شناسایی ترس ها، ارزش ها، باورها، نیازها، و خواسته خود یاد می گیرید که چگونه با وجود آنها با شریک خود ارتباط برقرار کنید.

دریافت وقت مشاوره ازدواج از بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره غرب تهران

Loading...

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

دریافت وقت مشاوره

Loading...

.

تماس با ما

شعبه غرب تهران : ۰۹۳۵۶۵۶۷۳۲۹  –  ۸۸۰۷۸۵۸۵ – ۸۸۳۷۸۷۵۳

.

پربازدیدترین مقالات روانشناسی اکسیر

مرکز روانشناسی اکسیر تهران

متخصصین مشاوره ازدواج موفق

دکتر یدالله دمیرچی - روانشناس خانواده و زوج درمانگر
دکتر یدالله دمیرچی
رزومه
دکتر محمدمهدی ماجدی
دکتر محمدمهدی ماجدی
رزومه
دکتر سیلابخوری
دکتر زهرا سیلابخوری
رزومه
دکتر مریم ماپار
دکتر مریم ماپار
رزومه