کلینیک مشاوره ازدواج

فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ توسط مرکز مشاوره اکسیر0
Marriage-1.jpg
کلینیک مشاوره ازدواجReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Apr 13Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۳ دقیقه

بهترین کلینیک مشاوره ازدواج

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر افتخار دارد با بهره گیری از مشاوران و روانشناسان برجسته و ممتازبا ارائه خدمات تخصصی در حوزه مشاوره ازدواج در کلینیک مشاوره ازدواج خدمت رسان شما عزیزان باشد.

بر اساس یک تحقیق در مجله روانشناسی خانواده، زوج هایی که تحت آموزش پیش از ازدواج قرار می گیرند دارای سطح رضایت بسیار بالاتری نسبت به بقیه بوده و تمایل آن ها به طلاق طی پنج سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است. در اینجا به چگونگی کمک کردن یک مشاوره ازدواج معتبر جهت ساخت پایه هایی استوار برای آینده ای در کنار هم، نگاهی اجمالی می اندازیم.

فواید مشاوره ازدواج

کلینیک مشاوره ازدواج

ساخت راهکارهای مثبت ازدواج

احساساتی شدن در مواقع بحث در رابطه با موضوعاتی سنگین و مسئولیت زا مانند پول و فرزند، ساده است. یک مشاور با تجربه می تواند گفت و گوی شما را جهت داده و به شما و همسرتان کمک می کند تا از مسیر اصلی خارج نشوید و در نتیجه تمرکز را از دست نداده و چیزی را به پایان نرسانید.

ترس از مشکلات موشکافانه اضافه

شاید برای شما مراجعه به مشاور دلسرد کننده باشد و به نظر داماد بررسی رابطه شما باعث تنش و مسئله سازی می شود. در حقیقت اگرچه این کار می تواند در مدتی کوتاه مضر باشد، اما در طولانی مدت بسیار سازنده است.

جلوگیری از خشم های سمی

خشم و خشونت هایی که در هوای رابطه شما ایجاد شده است را پاک کنید. یک مشاور به شما کمک می کند تا این مسائل را حل کرده و خود را از آن ها رها کنید. بنابراین در آینده این مسائل تأثیرات مخربی بر ازدواج شما نخواهند داشت.

تخریب ترس از ازدواج

ممکن است یکی از شما یا هردوی شما از خانواده ای که تجربه طلاق و چیزی غیر نرمال داشته به هم رسیده باشید که دعوا و تغییرات، نرمال بوده است. مشاور پیش از ازدواج به شما آموزش می دهد که چگونه با گذشته خود آشتی کنید و چرخه تلخ گذشته را از بین ببرید. با نگرانی هایی که ممکن است داشته باشید رو به رو شوید.

فروتن بودن

این نه ساده است و نه سرگرم کننده که دریابد داماد از زندگی با شما زیاد راضی نیست و شما درایجاد ارتباط با او ضعیف هستید. حتی چیزی به سادگی اینکه بشنوید او زمان رفع فشار بیشتری را پس از رسیدن به خانه احتیاج دارد. این مدت زمان ممکن است باعث سرزنش شما باشد. بنابراین شما باید برای رویارویی با حقایقی سخت آماده باشید. این برای شما و همسر آیندتان مهم است که غرورتان را کنار بگذارید و خود را آماده انتقاد کنید. در این صورت زن و شوهر خوبی برای هم خواهید شد.

یادگیری یا بهبود مهارت های حل تضاد ها

اگر تا به حال دچار چند کدورت و انفجار در گذشته شده اید بنابراین هر دو به خوبی می دانید که چگونه در جدال ها برخورد کنید. این برخورد می تواند فریاد کشیدن، صدا زدن نام یکدیگر یا صبوری و سکوت باشد. اگر با خودتان صادق هستید راهی برای بهبود وضعیت شما وجود دارد.

یک مشاور می تواند به شما نحوه گوش دادن و ارتباط مؤثر را به صورت تخصصی آموزش بدهد. مشاوران حتی می توانند به شما بگویند که چه بگویید و چه نگویید تا به نتیجه ای خوش حال کننده برسید. از زمان انتظار واقع بینانه داشته باشید. برای مثال: اگر شما دو سال گذشته، در رابطه با موضوع فرزند به توافق رسیده اید بنابراین در زمان عدم موافقت همسرتان مضطرب و ناامید نباید باشید؛ زیرا او همچنان طبق صحبت های سابق آمادگی لازم را ندارد.

چه زمانی به جلسه مشاوره ازدواج احتیاج خواهید داشت

قبول کنید که گاهی چالش پیش رو خواهید داشت. اینکه مشاوره ازدواج یک جلسه ی برنامه ریزی برای زمانی که بچه دار می شوید، خرید خانه و یا مهاجرت به یک جزیره پس از بازنشستگی می باشد کاملا اشتباه است.

به خاطر داشته باشید که هدف پیروزی نیست. هر دو طرف باید به خاطر داشته باشند که در جهت تغییر شیوه هایی که دیگر کاربردی نیستند تلاش می کنند. جلسات خود را کاملا شخصی برگزار کنید. با ساقدوش ها، مادرتان و هر کس دیگر درباره مکالمات خود با همسرتان صحبت نکنید و حتی به اینکه پستی در فیس بوک بگذارید و باعث خجالت همسر خود شوید فکر هم نکنید. اطمینان برای بهبود روابط امری ضروری بوده و احتیاط ۱۰۰ درصد لازم است.

بیان قدردانی از همسر خود، از همسر خود به دلیل مشورت و همکاری در کاری که با هم مشارک داشته اید تشکر کرده و ابراز خوشحالی کنید. درحالی که بهره گیری از کمک مشاور حرفه ای شما را راهنمایی می کند، ممکن است به این نتیجه برسید که صحبت در رابطه با برنامه های آینده وحل مسائل در فضای راحت خانه ساده تر به نظر می آید.


مقاله مرتبط: مشاوره آنلاین ازدواجپاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مشاوره ازدواجReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Apr 13Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۳ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button