چطور با دوری از خانواده کنار بیاییمReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on May 9Rating:

چه برای دانشگاه از شهر خودتان بیرون بروید چه به دنبال فرصت های بهتری برای زندگی از خانه خود جدا شوید، در هرصورت دوری از خانواده میتواند برای شما سخت باشد. بسیاری از افراد به خاطر هیجانی که نسبت به زندگی جدید دارند توقع ندارند که حس تنهایی به سراغشان بیاید، اما این واقعیت در فاصله ی 700 کیلومتری خانه با آنها رودررو خواهد شد.

مراحل

 

باور کنید که تنها خواهید بود وقتی تمامی اعضای خانواده با شما چندین ساعت فاصله دارند، دلتنگ شدن اجتناب ناپذیر است. البته اشکالی ندارد که این حس را داشته باشید، پس آنرا از خودتان پنهان نکنید. ولی سعی کنید با این دو روش دلتنگی را التیام ببخشید: با ارتباطات غیر حضوری با اعضای خانواده و همچنین ارتباط با افراد و فعالیت های پیرامون خودتان.

  • احساسات متفاوت خودتان را درک کنید. احساسات شما میتوانند گیج کننده باشند، مثلا یک روز غمگینید، یک روز عصبانی یا یک روز افسرده. به خودتان اجازه دهید این احساسات را تجربه کنید، ولی روز بعد را از نو شروع کنید. سخت است اما بدانید که دنیای جدیدی برای کشف در پیش رو دارید!

 

تصاویر خانواده خود را در هر جایی که می توانید نگهدارید. آلبومی از عکس های مورد علاقه خودتان در موبایل یا تبلت خود درست کنید و هر از چند گاهی به آنها نگاه کنید. حتی میتوانید آنها را با اعضای خانواده نیز در اشتراک بگذارید. همچنین میتوانید تصویر آنها را در پس زمینه ی موبایل، کیف پول، روی میز و یا دیوار های اتاق خود استفاده کنید. با این کار احساس میکنید که همیشه کنار شما حضور دارند(حدودا).

 

 

با خانواده خود تماس بگیرید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که اگر مادرتان تلفن را برای بار اول بر نداشت نگرانی به سراغ شما خواهد آمد. اگر مایل هستید میتوانید روزی یکبار تلفن بزنید و احوال آنها را بپرسید.

 

 

از تکنولوژی به نفع خود استفاده کنید. گزینه های ما برای تماس برقرار کردن این روزها زیاد هستند. اگر زمان کافی برای تماس تلفنی ندارید میتوانید از پیام کوتاه یا نرم افزار های پیام رسان استفاده کنید. اگر میخواهید تصویر آنها را نیز ببینید میتوانید اسکایپ، فیس تایم یا دیگر نرم افزار های مکالمه ی تصویری را امتحان کنید.

  • اگر میخواهید با تعداد زیادی از اعضای خانواده در تماس باشید، یک گروه در پیام رسان ها ایجاد کنید. در این گروه ها کارهای شخصی تر با تک تک افراد ممکن نیست اما میتوانید خبرها و تصاویر خود را در آنجا منتشر کنید.

 

 

خلاق باشید و نامه بفرستید. حتی میتوانید کارت پستال تهیه کنید و با دست خط خودتان نوشته هایی برای خانواده بفرستید. این نوشته ها مدت زیادی طول میکشد تا به مقصد برسد اما میتواند بسیار با معنی باشد. حتی میتوانید چیزهای جذاب تری ارسال کنید، مثل دفترچه ی یادداشت، عکس خودتان با دوست جدیدتان، ته برگ بلیط کنسرتی که به تازگی رفته اید و هر چیز دیگری که فکرش را میکنید.

 

 

برای سفر به خانه برنامه بریزید همیشه شمردن روزها برای دیدن خانواده هیجان انگیز است. میتوانید در عید ها به صورت بی خبر به خانه بروید و آنها را سوپرایز کنید و یک تعطیلات شاد با چشمانی پر از اشک شادی را تجربه کنید.

 

از زمان تنهایی خود لذت ببرید. از این فرصت دور از خانواده بودن برای شناخت خودتان استفاده کنید. نیاز نیست همیشه با این حقیقت که خانواده ی شما دور هستند بجنگید. کاری کنید که آنها به شما افتخار کنند. کار جدیدی شروع کنید! بدوید، بنویسید، ساز بیاموزید. با افراد و فعالیت های پیرامون خود ارتباط برقرار کنید. جامعه های محلی را بشناسید، در سرگرمی هایی که به آن علاقه دارید غرق شوید و زندگی خودتان را تکمیل کنید. بعد ها میتوانید به خانه بروید و از این کارها برای آنها تعریف کنید.