مشاوره تلفنی افسردگی

افسردگی

مطالعات محققان دانشگاه دیکین استرالیا نشان می‌دهد که نشستن طولانی مدت در سلامت روان نقش دارد و سبب افزایش اضطراب و افسردگی می‌شود.
به گزارش ایرنا، پژوهش‌های مختلفی ارتباط نشستن مداوم با کاهش سلامتی را بررسی کرده‌اند. مشاوره تلفنی افسردگی کمک خواهد کرد تا افراد افسرده روحیه مجددی را بگیرند و به ادامه زندگی روزمره خود روی آوردند و از نشستن های بی مورد خود داری کنند .

مشاوره تلفنی چیست ؟

وقتی صحبت از مشاوره تلفنی می شود اولین سوالی که برای هر مخاطبی پیش می آید این است که ، مگر می شود با تلفن مشاوره گرفت ؟

مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین بیش از ۳۰ سال است که در سراسر دنیا رایچ شده است و عموم مردم از این نوع مشاوره ها برای رفع مواردی که نیاز به صحبت با روانشناس دارند استفاده می کنند .

مزایای استفاده از مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی مزایای گوناگون و فوق العاده ای دارد که چند تا از آن ها را اینجا مطرح می کنیم :

۱ – کاهش زمان رفت و آمد در مسیر

۲ – عدم اتلاف وقت در کلینیک

۳ – کاهش هزینه ها

۴ – حضور راحت در منزل و صحبت با روانشناس

۵ – حتی در مشاوره های آنلاین تصویری روانشناس دید کاملی از محیط منزل مراجع پیدا می کند

عیبی بر روی مشاوره تلفنی نمی توان گذاشت شاید فقط تنها مورد این هست که شما مشاور خود را از نزدیک لمس نمی کنید در حالی که در مشاوره آنلاین حتی شما مشاور را می توانید ببینید و ارتباط نزدیکی با ایشان برقرار کنید


مقاله مرتبط : دریافت وقت مشاوره آنلاین


مشاوره تلفنی و افسردگی

در زمانی که شخصی دچار افسردگی شده است یا خود اینگونه می پندارد که دچار اختلال افسردگی شده است معمولا حال و حوصله خروج از منزل و رفتن به پیش مشاور را ندارد و ترجیح می دهد مشکلش خیلی راحت تر از رفتن پیش مشاور و روانشناس حل شود  . در این مواقع بهترین گزینه انتخاب مشاوره تلفنی افسردگی است که شخص مراجع با مشاور خود به صورت تلفنی و یا آنلاین صحبت کند و روحیه بهتری را برای ادامه فعالیت های روزانه بدست آورد.

در اینجا اتفاقا مزیتی را بایستی اشاره کرد که مشاوره تلفنی محدودیت ساعتی ندارد و ممکن است حتی مراجع با هماهنگی با مشاور خود در ابتدای صبح مشاوره تلفنی خود را برقرار کند و با گرفتن انرژی و روحیه بهتر از مشاور خود ، روز خود را خیلی بهتر شروع کند و برنامه ریزی های خود را با موفقیت به پایان برساند


مقاله مرتبط : درمان افسردگی


مطالعات جدید نشان می‌دهد که نشستن طولانی مدت در محل کار و پس از آن جلوی تلویزیون، سلامت روانی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و استرس را افزایش می‌دهد.

تست آنلاین افسردگی

احساس افسردگی که معمولا به دنبال فقدان یا ناکامی ایجاد می‌شود در شرایط طبیعی بعد از چند ساعت یا چند روز از بین می‌رود، اما هرگاه حالات افسردگی ادامه پیدا کند و در سلامتی فرد تاثیر معناداری بگذارد در آن صورت مداخله درمانی و کمک درمانی الزامی خواهد بود.

این آزمون به شما کمک می کند تا میزان افسردگی خود را بسنجید و راهکار مناسبی برای آن پیدا کنید.

تست درمان افسردگی

اختلالات اضطراب به یک چالش همه‌گیر تبدیل شده است و با توجه به گزارش انجمن افسردگی و اضطراب آمریکا، حدود ۴۰ میلیون بزرگسال (۱۸ درصد از جمعیت آمریکا) از این اختلال رنج می‌برند.

مطالعات نشان می‌دهد که افزایش جمعیت مضطرب و افسرده، سبب شده است که این افراد به سمت رسانه‌های اجتماعی هجوم بیاورند و وقت بیش‌تری را به امور کم‌تحرک اختصاص دهند.

سپری کردن تمام اوقات روز به امور کم تحرک، علاوه بر افزایش وزن و دیابت، مهم‌ترین عامل بروز افسردگی و اضطراب است. تحقیقات متفاوتی نشان می‌دهد که پیاده‌روی و ورزش منظم، منجر به احساس آرامش و سلامت روان می‌شود؛ بنابر این مهم‌ترین قدم برای مبارزه با استرس، زندگی پرتحرک است.

نتایج این تحقیقات در نشریه BMC Public Health منتشر شده است.

Loading...

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب