مشاوره ازدواج خوبReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Apr 30Rating: 5.0مشاوره ازدواج خوبمشاوره ازدواج خوب | مشاوره ازدواج | مشاوره آنلاین ازدواج | مرکز مشاوره ازدواج | مشاوره ازدواج رایگان | مشاور خوب | مرکز روانشناسی ازدواج | مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره پیش از ازدواج | مرکز مشاوره قبل از ازدواج | مرکز مشاوره آنلاین | مشاوره رایگان آنلاین | مرکز مشاوره آنلاین رایگان | مشاوره آنلاین زناشویی | مشاوره خانواده | مشاوره آنلاین خانواده | مشاوره رایگان خانواده

مشاوره ازدواج خوب

مشاوره ازدواج خوب چطوری حاصل می شود ؟

اینکه ما بخواهیم در مورد مشاوره ازدواج خوب صحبت کنیم ابتدا بایستی متوجه بشیم مشاوره خوب یعنی چی ؟ ما مشاوره خوب رو در چی میبینیم که بخوایم ببینیم مشاوره ازدواج خوب یعنی چه ؟ ما همیشه خوب بودن رو در بدست آوردن یک نتیجه مثبت برای خودمان قلمداد می کنیم . وقتی می گوییم مشاوره خوبی داشتم یعنی اینکه به نتیجه دلخواهم رسیدم . در مشاوره ازدواج هم همینطور است وقتی می گوییم مشاوره ازدواج خوب یعنی اینکه اون پاسخی که ما مدر نظرمان هست حاصل شود وگرنه آن مشاوره خوب نیست . کیس های مختلف ازدواج بودند که وقتی خروجی مشاوره ازدواج آنها دلخواه نبوده به شدت مشاوره ازدواج را نقد کردند اما بهتر است این را بپذیریم که مشاور ازدواج و مشاوره ازدواج به هیچ عنوان قرار نیست جوابی به شما بدهند که کمکی را به شما نکند اتفاقا در این صدد هستند که شما آینده بسیار مطلوبی را داشته باشید . 

مشاوره ازدواج چی کار می کند ؟

مشاوره ازدواج به تغییر الگوهای تعامل، ارتباطات عاطفی و برقراری ارتباط مؤثر بین زوجین می‌پردازد و به عبارتی به بازسازی روابط شما کمک می‌کند. در هر صورت مشاوره ازدواج می‌تواند به شما در درک بهتر یکدیگر و اتخاذ تصمیمات درست کمک کند.

اگر در روابط خود دچار مشکل شده‌اید و یا تصور می‌کنید که ازدواج شما در معرض خطر است بهتر است هرچه زودتر به مشاور ازدواج مراجعه کنید. مشاوره ازدواج خوب یکسری شرایط و ویژگی‌هایی دارد که به آن می‌پردازیم.

صداقت در طول مشاوره ازدواج

به منظور دستیابی به یک مشاوره ازدواج خوب  ، مهم است که با مشاور، درباره مسائل و مشکلات، کاملاً صادق باشید. این وظیفه مشاور نیست که اطلاعات را از زوجی که برای کمک مراجعه کرده است به زور بیرون بکشد. مخفی نگه‌داشتن اطلاعات شخصی تنها روند رسیدن به راه حل را به تأخیر می‌اندازد. اگرچه ممکن است بازگو کردن برخی مسائل شرم‌آور به نظر برسد، اما یک مشاور ازدواج خوب قادر خواهد بود مراجع را آرام کرده و او را تشویق کند تا در مورد مسائلی که باعث نگرانی‌اش شده به راحتی صحبت کند. متخصصین در مشاوره ازدواج موفق اکسیر به زوج این اطمینان را می‌دهند که اطلاعاتی که بازگو می‌کنند محرمانه نزد مشاور باقی خواهد ماند.

تنوع مشاوره ازدواج

یک مشاوره ازدواج خوب بر اساس شخصیت هر زوجی که برای کمک مراجعه کرده است، منحصر به فرد است؛ بنابراین یک مشاوری که توسط یک دوست پیشنهاد می‌شود دقیقاً همان خدماتی که به آن زوج ارائه داده است را برای زوج دیگر فراهم نخواهد کرد. مشاور ازدواج، بر اساس نگرانی‌های اولیه زوجین و الزامات جلسه مشاوره، برنامه‌ریزی می‌کند.

فرآیند زمانی مشاوره ازدواج

فرآیند مشاوره ازدواج خوب داشتن یک زمان‌بندی دقیق را دنبال نمی‌کند. برای برخی از زوج‌ها حل مشکلات ممکن است ماه‌ها طول بکشد، در حالی که برای دیگران فرآیند راهنمایی ممکن است بسیار طولانی‌تر از این باشد. رابطه زوج، شخصیت فردی و مسائل شخصی بر میزان زمان موردنیاز برای کار بر روی مشکلات و بهبود سطح ارتباطات تأثیر خواهد گذاشت.

همکاری زوج در مشاوره ازدواج

همکاری در مشاوره ازدواج

یک مشاوره ازدواج موفق حمایت و پشتیبانی را فراهم می‌کند اما انتظار می‌رود که افراد در جلسات مشاوره به طور کامل و در زمان خودشان شرکت کنند. این بدین معنا است که مشاور ازدواج، مراجعان را راهنمایی می‌کند تا کارهایی را که برای ایجاد بهبود در روابط مفید هستند را دنبال کنند. با اینکه وظایف طی جلسات مشاوره شناسایی خواهند شد، این وظیفه مراجع است که این وظایف را در زمان مورد نیاز انجام دهد. شکست در حفظ علاقه و تعامل، بر میزان پیشرفتی که انتظار می‌رود زوج در طول دوره مشاوره داشته باشند، تأثیر خواهد گذاشت.

یادگیری مهارت در مشاوره ازدواج

زوج‌ها در طی مشاوره ازدواج موفق مهارت‌هایی را برای افزایش ارتباط با دیگران را یاد می‌گیرند. افراد می‌توانند یاد بگیرند چطور دعوا را متوقف و شروع به حل مشکلات کنند. آموزش چگونگی اجتناب از بحث مخرب، نحوه کنترل کردن مشکلات و عدم تبدیل مشکلات به دعوا و بحث و چگونگی برنامه‌ریزی بهترین زمان برای گفتگو از جمله مهارت‌هایی هستند که یک مشاور ازدواج موفق می‌تواند به آن بپردازد.

افسانه مشاوره ازدواج

فقط به این دلیل که زن و شوهر مایل به شرکت در جلسات مشاوره منظم هستند، لزوماً به این معنی نیست که آن‌ها می‌توانند ازدواج خود را نجات دهند و از طلاق و جدایی جلوگیری کنند. کار مشاوره ازدواج، نجات ازدواج نیست. این کاری است که افراد درون رابطه می‌توانند انجام دهند. بااین‌حال یک مشاور ازدواج موفق می‌تواند با پشتیبانی آگاهانه، پیشنهادها و گزینه‌های جایگزین، به افراد کمک کند تا به سطحی از بهبودی که در جستجوی آن هستند، برسند.

مشاوره آنلاین ازدواج

آیا می تونیم مشاوره آنلاین برای ازدواج داشته باشیم یا خیر ؟ 

در این روزها به دلیل مشغله زیاد در کسب و کارها و همچنین شلوغی کلینیک های مشاوره و مشکلات رفت و آمد برای افراد خیلی ها سوال می پرسند که آیا میشه پروسه مشاوره ازدواج را به صورت آنلاین هم انجام داد و نتیجه گرفت یا حتما بایستی به صورت حضوری اقدام کرد . 

عزیزان دقت کنید پروسه مشاوره برای ازدواج هم می تواند به صورت آنلاین باشد هم به صورت حضوری اما زمانی که می خواهیم برای مشاوره آنلاین اقدام کنیم حتما باید اطلاعات بسیار کاملی را به مشاور خود بدهیم و حتما به سوالات به درستی پاسخ دهیم و فکر نکنیم که چون با مشاور خود رو در رو نیستیم از پشت تلفن یا به صورت آنلاین تصویری می توانیم در پاسخگویی به سوالات تا حدودی گمراه کننده صحبت کنیم . پس می توانیم که پروسه مشاوره ازدواج را نیز مانند خیلی از مشاوره ها در زمینه های مختلف آنلاین انجام دهیم اما اگر مشاور برای ما انجام تست های روانشناسی پیش از ازدواج تجویز کرد ( تست ها را اینجا ببینید ) حتما بایستی آن ها را به صورت حضوری در یک مرکز مشاوره که تجهیزات برگزاری تست ها را همانند ( مرکز مشاوره اکسیر ) دارند ، انجام دهیم . 

مشاوره رایگان

منبع:thecounsellorsguide