مرکز مشاوره ازدواج

مرکز مشاوره ازدواجReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Feb 4Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۴ دقیقه

بهترین مشاوره ازدواج

ازدواج و تشکیل خانواده یکی از عوامل مؤثر در بهداشت روان و شیوه‌ زندگی افراد محسوب می‌شود که نقش آن در کاهش نابسامانی‌های فردی و اجتماعی مشخص گردیده است. به منظور برنامه‌ریزی اصولی و بالابردن سطح آگاهی جوانان از معیارهای صحیح ازدواج، اطلاع از نظرات آنان ضروری است، در این راستا مرکز مشاوره و روانشناسی اکسیر با متخصصان مجرب آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. مشاوره پیش از ازدواج، کنترل و پیشگیری از طلاق، مسائل جنسی و زناشویی و درمان اختلالات بالینی مانند افسردگی،اضطراب، فسردگی، آموزش مهارت های زندگی از مهم ترین فعالیت های این مرکز است.

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج در واقع جلسه و یا جلساتی است که مشاور با انجام تست‌ ها و یا پرسیدن سؤالاتی به شناختی از زوج‌ ها دست می‌ یابد، پس از آن آگاهی‌ به دست آورده خود را به آنها می‌ دهد.
در واقع مشاور به زوج‌ ها نمی‌ گوید چه کنند بلکه درک و دریافت‌ های خود را بر اساس تخصص، دانش و آگاهی خود به زوج‌ ها انتقال می‌ دهد. مشاوره ازدواج قبل از ازدواج، نوعی شناخت دقیق‌تر را با بهره‌گیری از روش‌های روانشناسی میسر می‌کند که ممکن است خود فرد نتواند در مدت کوتاه آشنایی پیش از ازدواج به آن دست یابد یا به دلیل نداشتن دانش کافی در شناخت نسبت به خود و دیگری دچار اشتباه شود.

آموزش پیش از ازدواج چیست؟

آمادگی برای ازدواج ، طی سالیان طولانی و از طریق یادگیری های گوناگون دوران زندگی، والدین، خانواده، مذهب، مدرسه و… حاصل می شود.

بسیاری از افراد، معنا و اهمیت آمادگی ازدواج را کاملا نمی دانند. بیشتر افراد آمادگی برای ازدواج را به معنی مشاوره پیش از ازدواج تعبیر می کنند؛ درحالی که آمادگی برای ازدواج ، فرایندی تربیتی، مشاوره ای و درمانی است.

باید در نظر داشت که آمادگی پیش از ازدواج به معنی مشاوره پیش از ازدواج نیست. آمادگی برای ازدواج طی زندگی ایجاد می شود و به همین دلیل، گاهی فرد یا زوجین به درمان نیاز دارند.

بسیاری از آسیب های روانی که در روابط اتفاق می افتد، رشد شخصی و حس خرسندی فرد را نابود می سازد. ازدواج خوب با غفلت کردن شکل نمی گیرد. هیچ فردی ذاتا خوشبخت نیست، حتی اگر تمام اطلاعات مربوط به ازدواج سالم را داشته باشد. عوامل زیادی بر زندگی ما تاثیر می گذارند، مانند هوش، شخصیت، تربیت والدین و ….. مهم هستند.

هرچند این موارد برای رضایت از ازدواج، پیش نیازهای مهمی هستند، اما به معنای این نیست که شما فرد منضبطی بوده، فکری مستقل داشته یا پخته شده اید.

آموزش پیش از ازدواج بر هر کسی واجب است. چون ازدواج یک دانشگاه است که برخی قادر به فارغ التحصیلی واقعی از آن نیستند.

اطلاعات ضروری برای ازدواج را باید از افرادی که این راه را طی کرده اند و یا آنانی که پیچیدگی زندگی، رشد اجتماعی و مسائل مربوط به روابط را مطالعه می کنند دریافت کرد.

همسران پر خطر

همسران شکاک

این افراد خطرناک مدام احساس می‌کند که فردی می‌خواهد به او صدمه بزند، از او استفاده کند و یا فریبش دهد. همیشه به این فکر می‌کند که آیا همسرش به او وفادار است؟ همیشه احساس می‌کند که مورد حمله واقع شده است و به سرعت با خشم و پرخاشگری با دیگران برخورد می‌کند.

همسران منزوی

این افراد به ظاهر آرام، کنار آمدن با تنهایی را از همان دوران اولیه کودکی آموخته اند و بیشتر اوقات در داخل خانه و به دور از تعامل با بچه‌های هم سن و سالشان زندگی کرده‌اند و به همین دلیل در بزرگسالی هم به روابط نزدیک با دیگران علاقه ندارند و از آن هیچ لذتی نمی‌برند و به غیر از اعضای خانواده هیچ‌کس به آن‌ها نزدیک و صمیمی نیست.

همسران عجیب و غریب

این دسته از افراد در ابتدای آشنایی فردی جالب و منحصر به فرد به نظر می‌آیند، اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که با فردی کاملا عجیب و غیرعادی رابطه عاطفی برقرار کرده‌اید. حوادث و اتفاقات برای او معنای خاصی پیدا می‌کند. غالبا ظاهر عجیب و غریبی دارد. دوستان صمیمی و معدودی دارد و در موقعیت‌های اجتماعی به شدت احساس ناراحتی می کنند، چون دیگران با رفتار عجیب و غریب آنها رفتار مناسبی نمی‌کنند.

همسران‎ ضد اجتماعی

فرد ضد اجتماعی، فردی خودخواه و فاقد توانایی همدلی با دیگران است و معمولا به نیازهای دیگران از جمله همسر و فرزندان خود بی اعتنا است. این افراد سوءاستفاده گر، دروغ گو و فریب کار هستند که برای رسیدن به خواسته خود هر کاری انجام می دهند. این افراد معمولا سابقه بازداشت و مشکلات قانونی دارند چون از درک عواقب کارهایی که انجام می دهند ناتوان هستند.

همسران طوفانی (مرزی)

اگر فرد مورد علاقه شما دارای رفتارهای انفجاری و غیر قابل پیش بینی است، اگر رابطه شما با او بارها دستخوش آشوب و آشفتگی و قطع و وصل بسیار می‌گردد و شما همواره به این فکر می‌کنید که چگونه بحران‌های هیجانی محبوب خود را مهار کنید، باید گفت شما با یک فرد طوفانی یا به اصطلاح شخصیت مرزی ارتباط دارید.

همسران نمایشی

باید اعتراف کرد که یک شخصیت نمایشی به دلیل ویژگی‌های سرگرم کننده‌ای که دارد برای همه جذاب است. کیفیت اوائل آشنایی با یک فرد نمایشی هر چه که باشد، در نهایت توجه‌طلبی بی پایان، هیجانات شدید، ناگهانی و قابل پیش‌بینی نبودن او شما را به ستوه خواهد آورد و در زندگی با او همیشه احساس تنهایی خواهید کرد.

همسران خودشیفته

یک فرد خودشیفته واقعی آنقدر ذهنش به خودش مشغول است که به سختی می تواند جایی را در دنیای خودش به فرد دیگری از جمله شما اختصاص دهد. در ارتباط با یک فرد خودشیفته به طور مداوم باید احساس خود بزرگ‌بینی او را تحسین و تمجید کنید. معمولا فاقد حس همدلی با دیگران هستند و به احساسات و نیازهای دیگران توجهی ندارند.

همسران هراسان

اگرچه افراد اختلال شخصیت اجتنابی یا همان هراسان افراد بدجنس و خطرناکی نیستند، اما زندگی با آنها بسیار خسته کننده است. از آنجایی که یک فرد اجتنابی، کمرو، کم حرف و دارای احساس بی ارزشی و عدم کفایت و هراسان از طرد شدن توسط دیگران است، قبل از کسب احساس اعتماد و اطمینان لازم از تایید شدن توسط شما، از ورود به یک رابطه صمیمانه با شما اجتناب می کنند.

همسران وابسته

چنین فردی به شریک زندگی خود بسیار وابسته می شود و تقاضاهای فراوانی در جهت حمایت و مراقبت از خویش خواهد داشت. رابطه عاطفی با فرد وابسته پس از مدتی از حالت معمول خارج شده و به حالت والد-فرزندی در خواهد آمد و درنهایت رابطه ای که روزی خوشایند به نظر می رسید، حالت خسته کننده و توان فرسایی به خود خواهد گرفت.

همسران وسواسی

ذهن این افراد چنان مشغول جزئیات، قوانین و مقررات می‌شود که اجازه هرگونه تفریحی را بر خود می بندد. آن چنان کمال گرا هستند که به گونه ای افراطی خود را وقف کار می کنند و فرصتی برای استراحت و بودن با خانواده پیدا نمی کنند. بسیار با وجدان هستند و در زمینه عمل به موازین اخلاقی انعطاف ناپذیر هستند.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


مرکز مشاوره ازدواجReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Feb 4Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۴ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button