آیا با علم شخصیت شناسی بر اساس فیلم مورد علاقه آشناییت دارید؟ در ادامه ویژگی افراد براساس فیلم مورد علاقه توضیح داده شده است.

شخصیت شناسی بر اساس فیلم

طرفداران فیلم‌های حادثه‌ای؛ پر از انرژی

شخصیت‌های هیجانی و افرادی که خشم‌شان را سرکوب کرده‌اند به تماشای فیلم‌های حادثه‌ای (Action) که به جنگ، خشونت و هرج و مرج می‌پردازد، علاقه‌ دارند. این افراد برانگیختگی را دوست دارند و معمولا سرخوش و بشاش هستند. آنها پرانرژی و خوش‌بین هم هستند.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مشاوره آنلاین اکسیر

انتخاب کمدی؛ شادابی و سرزندگی

تماشای فیلم کمدی (Comedy) بیشتر باب میل افرادی است که سرزنده و شاداب هستند و به موضوعات خنده‌دار و داستان‌های شاد بیشتر گرایش دارند. پس اگر نامزد شما از تماشای این فیلم‌ها بیشتر لذت می‌برد، آدم سختگیری نیست و شما را خوشحال می‌کند.

شخصیت شناسی بر اساس فیلم مورد علاقه

ماجراجوها حس ششم قوی دارند

افرادی که به فیلم‌های ماجراجویانه (Adventure) که در آن شخصیت داستان به سفر می‌رود یا مسیری را برای رسیدن به هدفی دنبال می‌کند علاقه دارند افرادی تغییرپذیرند و از یک فکر یا کار مخاطره‌آمیز سراغ دیگری می‌روند. این افراد بیشتر به جای تامل بر پایه شم تصمیم‌گیری می‌کنند و تصمیمات‌شان هم احتمالا درست از آب درمی‌آید.

خجالتی‌ها درام تماشا می‌کنند

افرادی که موضعی حزن‌انگیز و غمگین داشته و تمایل دارند احساسات و هیجانات‌شان را سرکوب کنند به تماشای فیلم‌های درام (Drama) بیشتر راغب هستند. آنها معمولا با دیگران خوب کنار نمی‌آیند و در انتقال دادن عقایدشان مشکل دارند. این افراد به انتقادهای دیگران حساس بوده و خجالتی هم هستند.

اینستاگرام اکسیر

خیالپرداز‌ها فیلم فانتزی می‌بینند

رویاپردازها و شخصیت‌هایی که در آمال و آرزوهای خود زندگی می‌کنند به تماشای فیلم‌های فانتزی (Fantasy) که داستان آن به جادو، سرزمین رویا و افسانه‌های جن و پری می‌پردازد، علاقه زیادی دارند. تخیلات این افراد بسیار قوی است. این افراد ژرف‌اندیش، خیالپرداز و کناره‌گیر هستند و معمولا دیگران آنها را خوب درک نمی‌کنند.

محافظه‌کاران از فیلم‌های تاریخی لذت می‌برند

شخصیت‌های جست‌وجوگر و تامل‌گرا به تماشای فیلم‌های تاریخی (History) که داستان آن در دوران قدیم و باستان می‌گذرد، علاقه زیادی دارند. این افراد شخصیت‌های خونگرم، درونگرا و آرام دارند و معمولا افراد مناسبی برای مشورت گرفتن هستند چون با نگاهی محافظه‌گرایانه به امور نگاه می‌کنند. کاوشگری و واکاوی مسائل روزمره یکی از ویژگی‌های این افراد است.

شخصیت های خشک و بی‌تفاوت به وحشت پناه می‌برند

مرده‌دلی، گرایش به افسردگی و احساس پوچی در این افراد دیده می‌شود. این افراد از فضای ترسناک و وحشت‌زده فیلم به‌طور ناخودآگاه استفاده کرده و به وسیله آن امیال اضطراب‌آور درونی‌شان را در فیلم ارضا و فرافکنی می‌کنند. دسته‌ای از طرفداران فیلم‌های ترسناک (Horror) هم آدم‌های خشک و سردی هستند.

مرکز روانشناسی اکسیر خدمات روانشناختی خود را توسط متخصصین مجرب در زمینه های مختلف از جمله مشاوره کودک، مشاوره فردی، مشاوره افسردگی، مشاوره اضطراب، مشاوره وسواس و … را به صورت حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان ارائه می دهد.

علاقه مندان  به مناظره، تحلیلگر و هدفمند

افراد علاقه‌مند به برنامه‌هایی که موضوع اصلی‌شان مربوط به بحث‌ها و گفت‌وگوهای چندنفره (Talk-Show) است، شخصیت‌های تحلیل‌گری داشته و بیشتر به مطالعه علوم انسانی و جامعه‌شناسی گرایش دارند. اینها به تصمیم‌های کلان و رهبری علاقه‌مندند و راهبردهای وسیعی را در سر می‌پرورانند. این افراد اهل ایجاد ادله و براهین عالی هستند. افرادی که عمیقا به دنیای عملی گرایش دارند و سازش‌پذیرند؛ آدم‌هایی منظم، برنامه‌ریز و هدفمند.

گرفتن وقت مشاوره از اکسیر

۸۸۰۷۸۵۸۵

۸۸۳۷۸۷۵۳

دوستداران شرلوک هولمز؛ کمال‌گرا و مرموز

اشخاصی که در برابر سختی‌ها مقاومند و سختکوشی، اراده، ذوق، اشتیاق و کمال‌گرایی بیشتر و روحیه‌ تنبلی، لوس بودن، کم‌آموزی و واقع‌بینی کمتری دارند به فیلم‌های معمایی (Mystery) که در آن اتفاقات مرموزی رخ می‌دهد و شخصیت اصلی داستان در پی یافتن علت آن است، علاقه و گرایش زیادی دارند. این افراد به مسائل مرموز پوشیده مانند غیب‌گویی، پیشگویی و مسائل فوق طبیعی علاقه‌مند هستند.


مقاله مرتبط: تحلیل روانشناسی جالب از فیلم سینمایی رگ خواب

مقاله مرتبط: نقد روانشناسی فیلم سینمایی ۱۳


مردی قانونمند و باتجربه

علاقه‌مندان به فیلم‌هایی با موضوعات روانشناسی  (Psychological) دقیقا مطابق با مقررات جامعه عمل می‌کنند. آنها هم درباره دنیای درونی و هم درباره دنیای بیرونی کنجکاوند و زندگی‌شان سرشار و غنی از تجربه است. آنها به پذیرش عقاید جدید و ارزش‌های غیرمتعارف تمایل دارند و بیشتر و عمیق‌تر از اشخاص غیرانعطاف‌پذیر هیجان‌های مثبت و منفی را تجربه می‌کنند.

خانم‌ها بیشتر عاشقانه می‌بینند

دلبستگی، سرزندگی و فعالیت از مشخصه‌های اصلی افراد علاقه‌مند به فیلم‌های عاشقانه (Romance) است. این افراد بسیار هیجانی‌اند و به‌طور غیرمعمولی نسبت به عقاید و انتظارات دیگران حساس‌ هستند. آنها از لحاظ عاطفی حساس بوده و به‌راحتی رابطه دوستی برقرار می‌کنند. آدم‌های معاشرتی و سرزنده‌ای هستند. این تیپ شخصیتی در زنان بیشتر از مردان دیده می‌شود.

 

رزرو وقت مشاوره

Loading...

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب