خدمات مشاوره خانواده و زناشویی مرکز روانشناسی اکسیر

بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق و غرب تهران مرکز روانشناسی اکسیر است که با در اختیار داشتن متخصصین خانواده زبده و با تجربه تمام خدمات مشاوره خانواده را برای رفع مشکلاتی چون خیانت، تبعیض در خانواده، مشکلات جنسی و زناشویی، شکاک بودن همسر، طلاق عاطفی، مشکل با خانواده همسر و … را به صورت حضوری و غیرحضوری (تلفنی و تصویری) به شما عزیزان ارائه می‌دهد و تا حل کردن تمام مشکلات کوچک و بزرگ موجود در خانواده شما را همراهی می‌کند.

برای چه مشکلاتی باید به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی افراد و پیچیده شدن زندگی، نمی‌شود مشکلات را به راحتی با کمک گرفتن از بزرگ فامیل و به اصطلاح ریش سفید فامیل برطرف کرد. مشکلات امروزه خانواده‌ها پیچیده‌تر از گذشته است و برای برطرف کردن اصولی آن باید به متخصص روانشناس در زمینه مشاوره خانواده مراجعه کنیم.

مشاوره خانواده علاوه بر اینکه مسائل و مشکلات موجود در خانواده‌ها را به صورت علمی‌بررسی، ریشه‌یابی و برطرف می‌کند، به بالا بردن مهارت شما به عنوان عضوی از خانواده نیز کمک شایانی می‌نماید و باعث می‌شود که زندگی بهتر و لذت‌بخش‌تری داشته باشید.

شک به همسر و زندگی با همسر شکاک

زندگی کردن با یک همسر بدبین و شکاک زندگی را بسیار سخت می‌کند. افرادی که بدبینی و سوء‌ظن دارند ممکن است همسر خود را قبول داشته باشند و بگویند که من به مردم بیرون اعتماد ندارم (این روشی برای توجیه رفتار خودشان است). از جمله ویژگی‌های همسر شکاک عبارتند از: حسادت نسبت به ارتباط همسر با جنس مخالف یا خانواده خود یا خانواده همسرشان، دوستان  و دیگر افراد، چک کردن و زیر نظر گرفتن‌های بیش از اندازه، حساسیت بیش از حد نسبت به تماس‌های تلفنی مانند کنترل موبایل همسر و فعالیت در فضای مجازی و بیرون رفتن همسر از خانه، شک داشتن نسبت به احتمال آسیب مالی و جسمی‌همسر نسبت به خود.

علت بدبینی افراد الگوهای خانوادگی و اجتماعی است که هر کدام نقش مهمی‌در بروز شکاکیت دارند. متاسفانه هیچ چیز مثل بدبینی در خراب کردن یک رابطه مخصوصا در زندگی مشترک قدرتمند نیست. فرد شکاک به خود و شریک زندگی‌اش صدمه می‌زند و جایی برای محبت و علاقه باقی نمی‌گذارد. در این صورت ناخودآگاه رابطه زناشویی به سمت سردی و طلاق عاطفی یا طلاق جسمی‌پیش می‌رود.


مقاله مرتبط : چرا همسرم شکاک است ؟


حالا با این همسر شکاک چگونه می‌توان زندگی کرد؟ برای نحوه زندگی با این افراد و کنار آمدن با آنها حتما به متخصص مشاوره خانواده مراجعه کنید. متخصص روانشناس اکسیر در این زمینه به شما کمک فراوانی می‌تواند بکند.

مشکل ارتباط و رفتار با همسر

در زندگی هر دو زوجی، ممکن است مشکلاتی در رابطه با نحوه رفتار با همسر وجود داشته باشد. این مشکلات ممکن است به دلیل شناخت نادرست و ناکافی از یکدیگر و انتظارات و نیازهای هم، یا به دلیل پرخاشگری (بدرفتاری جسمی‌و جنسی، بدرفتاری کلامی‌داد زدن، کتک زدن، پرت کردن، بددهنی و فحش دادن، طعنه زدن، تحقیر کردن، تهدید کردن)، انتظارات و توقعات بیش از حد هر یک از زوجین از طرف دیگر، خساست مانند اعمال کنترل از طریق ایجاد محدودیت مالی و … باشد.


مقاله مرتبط : همسرم نمیخواد تغییر کنه


اگر هر یک از مشکلاتی که در بالا به صورت مختصر به آن اشاره شد را در خانواده خود دارید، حتما برای همزیستی بهتر درون خانواده و تحکیم روابط خانواده به زوج درمانگر یا مشاوره خانواده مجرب مراجعه کنید. مشاور خانواده پس از بررسی مشکل شما راهکارهای عملی را در اختیار شما زوجین قرار می‌دهد تا از طریق آنها با یکدیگر ارتباط خوب و موثر برقرار کنید؛ با تفاوت‌های خود کنار بیایید تا زندگی سالم‌تری داشته باشید و در کنار هم به آرامش حقیقی برسید.

مشکل ارتباط با همسر

مشکلات جنسی و زناشویی

رابطه جنسی خوب و رضایت‌بخش بین زوجین یکی از علل پایداری زندگی و بخش مهم زندگی زناشویی است. بسیاری از زوج‌ها به دلیل نداشتن رابطه جنسی خوب دچار طلاق عاطفی یا طلاق جسمی‌شده‌اند. از جمله مشکلات جنسی که توسط مشاوره خانواده یا سکستراپیست مورد بررسی و درمان و بهبود قرار می‌گیرد عبارتند از: سرد مزاجی و بی‌میلی جنسی، زودانزالی و دیرانزالی، میل جنسی بیش از حد، ارتباط جنسی با محارم، پارافیلیا مانند عورت‌نمایی، میل به برقراری ارتباط جنسی به صورت گروهی، چشم‌چرانی و…

مشکلات جنسی، بستر ساز  خیانت همسران به یکدیگر است و درصد بالایی از طلاق‌های رسمی و عاطفی در اثر بی توجهی به مشکلات جنسی بین زن و شوهر رقم می‌خورد.


مقاله مرتبط : مشاوره مشکلات جنسی


خیانت

بعضی‌ها فکر می‌کنند خیانت یا رابطه فرازناشویی چیزی وحشتناک است که فقط در ازدواج‌های ناموفق اتفاق می‌افتد. این افسانه است که می‌گویند “دلیل واقعی” پشت خیانت، یک همسر دارای مشکل یا ازدواج بد است. ازدواجی که در آن فاصله عاطفی و جنسی وجود دارد، مسلما باعث ایجاد خیانت می‌‌شود، اما این حقیقت نیز وجود دارد که خیانت در ازدواج‌های عالی نیز اتفاق می‌‌افتد و عوامل زیادی باعث خیانت در ازدواج می‌شوند.

این حقیقت نیز وجود دارد که خیانت در ازدواج‌های عالی نیز اتفاق می‌‌افتد و چه بسیارند زوج‌های خوشبختی که در اثر کوتاهی یا اشتباه کوچکی، خیانت را تجربه می‌کنند و قصر خوشبختی خود را به یکباره ویران می‌کنند.


مقاله مرتبط : مشاوره ازدواج موفق

مقاله مرتبط : آیا به همسرم که خیانت کرده شانس دوباره بدم ؟


امروزه به دلیل گسترش روابط در فضای مجازی پدیده‌ای به نام خیانت آنلاین نیز به وجود آمده است. به صورت آنلاین اگر با فردی به جز شریک زندگی خود درگیر رابطه عاطفی و احساسی شوید حتی اگر رابطه جسمی‌ هم نداشته باشید باز خیانت کرده اید از نوع آنلاین.

زمانی که متوجه خیانت همسر خود شدید قبل از افشای آن و صحبت کردن با همسر درباره خیانتش، در اسرع وقت به مشاوره خانواده مجرب مراجعه کنید. متخصصین خانواده اکسیر می‌توانند به شما کمک کنند که چه برخورد صحیحی با این موضوع و همسر خود داشته باشید و چگونه تصمیم عاقلانه و بدون پشیمانی درباره آینده خود بگیرید.

خیانت همسر

طبق آمار های رسمی منتشر شده، خیانت عامل ۸۰ درصد طلاق ها در کشور است.

اختلاف و دعوا با خانواده همسر

در فرهنگ ما اینگونه است که وقتی با شخصی ازدواج می‌کنید، با تمام اعضای خانواده‌اش ازدواج کرده‌اید و خانواده همسر را باید مثل خانواده خود بدانید. ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکلاتی با خانواده همسر خود شوید. وقتی این اتفاق افتاد چه کاری باید انجام دهید؟ اگر شما، همسر و خانواده‌اش را دوست دارید باید راه حلی برای کنار آمدن با آنها پیدا کنید.

مشکلات با خانواده همسر مانند دخالت خانواده شوهر، دخالت خانواده زن، ارتباط نداشتن یا ارتباط بیش از حد با خانواده همسر، دخالت خانواده‌ها در روابط زناشویی، ارتباط بسیار نزدیک و بدون مرز خانواده با همسر، توقعات بیجای خانواده‌ها از زوجین و توقعات بیجای هر یک از زن و شوهر از خانواده همسر، از جمله مشکلات شایع بین مراجعین به مشاوره خانواده هستند. بعضی از مشکلات با خانواده همسرتان را نمی‌توانید به تنهایی حل کنید و بهتر است که با یک مشاور و خانواده درمانگر صحبت کنید و کارهای لازم را انجام دهید.

مشکل با خانواده همسر

مشاوره طلاق

امروزه متاسفانه بسیاری از ازدواج ها بعد از سال‌ها زندگی به دلایل مختلف به طلاق کشیده می‌شود. مشاوره خانواده در زمینه طلاق به شما کمک می‌کند که تصمیم درستی درباره اینکه آیا در زندگی بمانید یا باید ازدواج را ترک کنید؛ بگیرید و یا چطور از زندگی متاهلی وارد زندگی مجردی شوید.

برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه استفاده از مشاوره طولانی‌مدت و هدف‌دار برای زوجین قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج  است. به هر دلیلی که زوجین تصمیم به طلاق و جدایی گرفته‌اند بهتر است از مشاوره طلاق کمک بگیرند.


مقاله مرتبط : مرکز مشاوره طلاق

مقاله مرتبط : کمک همسرم طلاق می خواد !!


مشاوره طلاق و جدایی

مشاوره تلفنی اکسیر

اهمیت مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی

وقتی تعادل در خانواده به هر یک از دلایلی که در بالا ذکر شد؛ به هم می‌خورد، رابطه آنها صدمه می‌بیند و رابطه عاطفی زوجین با یکدیگر و فرزندان دچار خدشه می‌شود. دعوا و کشمکش در خانواده شدت می‌گیرد، بدرفتاری‌ها و پرخاشگری‌های رفتاری و کلامی ‌اتفاق می‌افتد، زوجین سرخورده می‌شوند، از بودن در کنار هم لذت نمی‌برند و کم‌کم فاصله عمیقی در روابطشان ایجاد می‌شود که منجر به طلاق عاطفی یا طلاق رسمی‌خواهد شد.

در چنین خانواده‌ای فرزندان قربانی‌های اصلی هستند. آنها اضطراب و ناامنی شدیدی را تجربه می‌کنند و خشم زیادی را احساس خواهند کرد که ممکن است از طریق پرخاشگری‌های کلامی‌ و رفتاری نسبت به دیگران و یا ایجاد آسیب نسبت به خود مانند زدن رگ، تیغ زدن، سوزاندن دست، ترک خانه، بزهکاری، خود را نشان دهد. این فرزندان نمی‌توانند ارتباط خوبی را با والدین خود برقرار کنند و به محیط بیرون از خانه پنا می‌برند و ممکن است در دام دوستانی بیفتند که مورد تایید خانواده نیستند. این فرزندان عموما مشکلات تحصیلی و مشکلات ارتباط با مراجع قدرت مانند معلمان، مدیر مدرسه، پلیس، قانون و امثال این‌ها را دارند.

در خانواده‌ای که پدر و مادر با هر یک از مسائل خانوادگی و زناشویی ذکر شده در بالا دست و پنجه نرم می‌کنند، فرزندان قربانی‌های اصلی هستند و جنبه‌های مختلف آینده آنها تاریک و مبهم خواهد بود.

اهمیت داشتن خانواده سالم

خانواده درمانی در مشاوره خانواده چیست

خانواده درمانی نوعی مشاوره روانشناختی شامل اقدامات و راهنمایی‌هایی برای اعضای یک خانواده انجام است تا بتوانند در کنار هم به سلامت و آرامش روانی برسند. هدف از مشاوره خانواده این است که شما بتوانید مشکلات موجود در زندگی خود را به شیوه‌ای درست و علمی‌ کنترل کنید تا تاثیرات منفی این مشکلات بر روابط شما با دیگر اعضای خانواده به حداقل برسد. درمانگر خانواده ارتباطات و کنش‌های اعضای خانواده را ارزیابی نموده و سپس با توجه یه یافته‌ها و شواهد، توصیه‌ها و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

مزایای مشاوره خانواده

یکی از عوامل اصلی مشکلات زناشویی و خانوادگی، عدم توانایی در برقراری رابطه سالم زوجین با یکدیگر و بیان نکردن نیازها و خواسته‌های خود است. از جمله مزایای مراجعه به مشاوره خانواده عبارت است از:

 • آموزش نحوه صحیح برقراری رابطه عاطفی و زناشویی
 • آموزش نحوه کنترل عصبانیت خود در هنگام مشاجره
 • آموزش نحوه مدیریت مشاجره‌ها
 • آموزش درک صحیح مشکلات، چالش های زندگی
 • آموزش نحوه برخورد با همسر ایرادگیر، شکاک، بداخلاق و ..
 • آموزش رعایت کردن حد و مرزهای خصوصی در زندگی مشترک
 • آموزش نحوه مدیریت زندگی بعد از خیانت همسر
 • آموزش نحوه برخورد صحیح و دوستانه با خانواده همسر
 • آموزش نحوه مدیریت کردن چالش‌های مرتب با تربیت فرزندان
 • آموزش نحوه جلوگیری از طلاق عاطفی و جسمی
 • ایجاد اعتماد دوباره بین اعضای خانواده
 • آموزش جهت از بین بردن تبعیض در خانواده
 • جلوگیری از ترک طولانی مدت منزل توسط هر یک از اعضای خانواده

خانواده سالم داشتن

روند کاری مشاوره خانواده

 • مشاوره خانواده با مراجع خود همدلی می‌‌کند.
 • تحمل و صبوری آن‌ها را تقویت می‌‌کند.
 • با تکنیک‌های خودتنظیمی به افراد کمک می‌کند حساسیت‌های یکدیگر را درک کنند.
 • احتمال برخورد و جر و بحث‌های ناکارآمد را کاهش می‌دهد.
 • اعضای خانواده طی صحبت با مشاور به احتمال کمتری با فامیل یا دوستان درد و دل می‌‌کنند و کمتر مسائل خصوصی‌شان را افشا می‌‌کنند.
 • مشاور در هر موقعیتی عواقب ممکن و احتمال آن‌ ها را می‌سنجد و با آینده‌نگری وسیع‌تری مقابله‌های مناسب را پیشنهاد می‌کند.

اینستاگرام اکسیر

دسترسی به مشاوره خانواده از تمام نقاط کشور

مرکز روانشناسی اکسیر به منظور ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان، خدمات مشاوره خانواده خود را به صورت حضوری (به افرادی که امکان دسترسی به مرکز را دارند) و مشاوره غیرحضوری (به تمام افرادی که می‌خواهند از متخصصین مجرب در زمینه های مختلف استفاده کنند ولی امکان دسترسی حضوری ندارند) به ارائه می‌دهد.

مشاوره غیرحضوری (به صورت تلفنی و تصویری) مرکز روانشناسی اکسیر در زمینه خانواده درمانی مانند مشاوره حضوری است و دکتر متخصص به شما مشاوره می‌دهد.

دریافت وقت مشاوره خانواده

Loading...
مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

دریافت وقت مشاوره

Loading...

.

تماس با ما

شعبه غرب تهران : ۰۹۳۵۶۵۶۷۳۲۹ – ۸۸۰۷۸۵۸۵ – ۸۸۳۷۸۷۵۳

.

پربازدیدترین مقالات روانشناسی اکسیر

مرکز روانشناسی اکسیر تهران

متخصصین مشاوره خانواده

دکتر یدالله دمیرچی - روانشناس خانواده و زوج درمانگر
دکتر یدالله دمیرچی
رزومه
دکتر محمدمهدی ماجدی
دکتر محمدمهدی ماجدی
رزومه
دکتر سیلابخوری
دکتر زهرا سیلابخوری
رزومه
دکتر مریم ماپار
دکتر مریم ماپار
رزومه