حقایقی در رابطه با مشاوره ازدواج و خانواده

marriage-counseling.jpg
حقایقی در رابطه با مشاوره ازدواج و خانوادهReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Nov 10Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مشاوره ازدواج و خانواده

  • یك فرد غریبه توانایی كمك به ما را ندارد. مشاوران ازدواج و خانواده درمانگران آموزش دیده اند كه بی طرف و بی غرض باقی بمانند. واقعیت این است كه آنها شما را شخصا قبل از جلسات مشاوره نمی شناسند و این می تواند بسیار كمك كننده باشد.
  • مشاور از دید من به مشكلات نگاه نخواهد كرد. یك مشاور خوب بی طرف باقی می ماند و طرف كسی را نمی گیرد. حقیقت این است كه زوجین باید قادر باشند فراموش كنند چیزاهایی كه در مورد جلسات مشاوره از قبل شنیدند و بدانند كه هیچ گونه قضاوتی در این جلسات صورت نخواهد گرفت.
  • مشاوره ازدواج خیلی طول می كشد. حقیقت این است كه بیشتر زوج ها به درمان كوتاه مدت نیاز دارند، بین ۸-۱۲ جلسه، تا بتوانند مشكل فعلی خود را حل كنند. بعضی از جلسات مشاوره ممكن است یك سال یا بیشتر طول بكشد ولی به ندرت این اتفاق می افتد.
  • دیگران می فهمند كه ما پیش روانشناس می رویم. این موضوع اصلا حقیقت ندارد. جلسات مشاوره و روان درمانی كاملا محرمانه باقی بماند. تنها کسانی می دانند که شما به دنبال مشاوره هستید که خود به آنها گفته باشید.

سوالات متداولی كه در مشاوره های ازدواج و طلاق پرسیده می شود:

  • اگر همسرم راضی به شركت در جلسات مشاوره نشود چه كار باید بكنم؟

پاسخ: شما می توانید از جلسات فردی نیز نهایت استفاده را داشته باشید. جلسات مشاوره به شما كمك می كند تا رفتار و پاسخ خود را نسبت به همسرتان تغییر دهید،‌كه به تنهایی می تواند تقویت كننده رابطه باشد. در شماری از زوج ها،‌ همسر بعد از مدتی وارد جلسات شده است.

  • اگر ما قبل از جلسات تصمیم به جدایی گرفته باشیم چه؟

پاسخ: هر دو باید موافقت كنید كه هیج اقدام قانونی در مورد طلاق انجام ندهید تا حداقل در ۸ جلسه مشاوره شركت كرده كنید. كسانی كه در جلسات زوج درمانی شركت می كنند معمولا به سرعت روند بهبود را طی می كنند . پس بهتر از به خودتان زمان بدهید با تاثیرش را ببینید.

  • همسر من معمولا به مكالمات مسلط میشود و بیشتر از من صحبت می كند،‌در این صورت آیا مشاور به صحبت های من هم گوش خواهد داد؟

پاسخ: مشاوران در زمینه هنر گوش دادن،‌ میانجی گری، توضیح دادن و شفاف سازی و فعال كردن جلسات مشاوره آموزش دیده اند. در بسیاری از زوج ها، یك زوج بیشتر از دیگری صحبت می كند. یك مشاور خوب در مواقع لزوم مداخله كرده و اجازه صحبت به دو طرف می دهد.

برچسب: مشاوره ازدواج، ‌مشاوره طلاق،‌ مشاوره

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


حقایقی در رابطه با مشاوره ازدواج و خانوادهReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Nov 10Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۷۸۸۲۸۱۷


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button