مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارس

مرکز-مشاوره-خانواده-در-تهرانپارس.jpg
مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارسReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Feb 4Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۵ دقیقه

مشاوره خانواده در تهرانپارس

روان شناسی و مشاوره خانواده با استفاده از تحقیقات سایر حوزه‌های روان شناسی و همچنین تحقیقات مربوط به خانواده به بررسی موانع و مشکلات مربوط به خانواده از قبیل مشکلات ازدواج و دوران نامزدی، اختلافات زناشویی و علل آن، شیوه تعامل و روابط زناشویی و همچنین شیوه تعامل با فرزندان و … می‌پردازد تا برای بهبود روابط خانوادگی و پیشبرد بهداشت روانی خانواده راهکارهای عملی ارائه دهد. در همین راستا مرکز مشاوره اکسیر در غرب و مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارس با نام کیمیای زندگی (شعبه دوم اکسیر) خدمات مشاوه خانواده به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

خانواده یکی از مسائلی است که در علم روانشناسی توجه بسیاری نسبت به آن شده است. مدت‌هاست دانشمندان و پژوهشگران در رابطه با مسائل خانواده و راه‌های داشتن زندگی خانوادگی بهتر تحقیق می‌کنند و مجموع این تحقیقات شاخه‌ای به نام روانشناسی خانواده را تشکیل داده است. از سوی دیگر با توجه به اینکه خانواده با نظام پایگاهی جامعه در ارتباط است، موقعیت فرد نیز تا حدودی مبتنی بر موقعیت اجتماعی خانواده‌اش خواهد بود.

اهمیت خانواده

کودکان در جریان اجتماعی شدن عواطف مختلف را در کنار والدین و خواهران و برادران خود تجربه می‌کنند. اعضای خانواده آنقدر به هم وابسته‌اند که هر نوع مشکل یا مسئله یک عضو خانواده بطور مستقیم یا غیر مستقیم بر زندگی سایر اعضا تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر خانواده به دلیل همین نفوذ و تاثیر بر افراد، گاهی به عنوان روشی برای درمان اختلالات بکار می‌رود.

روان شناسان بالینی و مشاوره گاهی ترجیح می‌دهند در درمان یک فرد، همه اعضای خانواده را از نزدیک ملاقات کنند. مشاوره خانواده تنها به حل اختلاف و ایجاد جو مسالمت آمیز ختم نمی‌شود؛ بلکه در موارد زیادی سبب بهبود وضع زندگی و ارتقاء سطح رضایتمندی زوجین و همه اعضای خانواده خواهد شد.

این نوید را به شما عزیزان می‌دهیم که می‌توانید به صورت تخصصی و حرفه‌ای خانواده درمانی را بر مبنای درمان چند وجهی در مرکز مشاوره و روانشناسی اکسیر و مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارس تجربه کنید. متخصصین ما در زمینه خانواده درمانی، زوج درمانی، و مشاوره خانواده قدم به قدم همراه شما خواهند بود وبروزترین تکنیک‌های درمانی خانواده را به شما عزیزان برای بهبود روابط عاطفی خانواده معرفی و آموزش خواهند داد.

زمینه‌های مشاوره خانواده

  • حل اختلافات و تعارضات همسران
  • مسائل والدین و فرزندان
  • پرداختن به مشکلات ارتباطی در خانواده
  • غنی سازی روابط عاطفی و جنسی همسران
  • افزایش سطح رضایت زناشویی
  • مشکلات مربوط به خیانت همسر
  • مشکلات ناشی از تفاوت های قومی، عقیدتی، تحصیلی و…
  • آموزش مدیریت خشم
  • مشکلات در ارتباط با خانواده همسر
  • مشاوره در زمینه جدایی و طلاق

مقاله مرتبط: مشکل با خانواده همسر


ضرورت حضور در مشاوره خانواده در تهرانپارس

 

اختلافات خانوادگی 

پاره‌ای از اختلافات خانوادگی ناشی از عدم آگاهی از شیوه‌های درست ارتباط است. مهارت‌های ارتباطی یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در ارتباط است لذا برخی از زوجین با اطلاع از این مسئله به حل آن اقدام می‌کنند فقط کافی است در قدم اول به این باور برسیم که وجود اختلاف نظر امری طبیعی است و می‌توان با دخالت حرفه ای نسبت به رفع آن اقدام کرد. باورهای غلط زوجین نیز به عنوان عاملی مهم در این این تنش‌ها در خانواده شناخته شده است.

اختلاف بین زوجین نه تنها غیر معمول نیست بلکه امری عادی است که اگر صورت صحیح و علمی با آن برخورد شود و درمان گردد می‌تواند به تحکیم بیشتر خانواده انجامیده و کارکردهای خانواده سالم را به دنبال داشته باشد. شادی، غم، خشم، دلگیری، سرخوشی، سوگ و …..در هر خانواده‌ای وجود دارد خانواده بلکه اگر ساختارمند حل شود باعث تحکیم رابطه می‌شود. غم، تنش و بروز خشم بین زوج ها گریز ناپذیر است. منبع این اختلاف‌ها می‌تواند تقاضاهای غیر واقع بینانه و غیرمعقولانه، انتظارات کشف نشده و موضوعات حل نشده یکی از زوج ها باشد. حل کردن تعارض‌ها، احتیاج به صداقت و شوق برای درک دیدگاه همسر دارد، حتی اگر بسیار زمان بر باشد.


مقاله مرتبط: کلینیک مشاوره خانواده در تهران

مقاله مرتبط: مرکز مشاوره خانواده خوب در غرب تهران


مشاور خانواده چه کمکی به ما می کند؟

خانواده سالم به معنای یک خانواده کامل و بی عیب نیست. بلکه منظور این است که خانواده مشکلات را بطور موثری مدیریت می‌کند. در خانواده درمانی تعریفی خاص از یک خانواده سالم و بی عیب نداریم و این فرض را که مدینه فاضله‌ای داشته باشیم باید دور بریزیم چون در هر صورت خانواده دارای کارکردهای مثبت و منفی می‌باشد و یکسری از مشکلات را دارا می‌باشد.

مشکلات در خانواده معمولا به دو طبقه دسته بندی می‌شوند: طبقه ابزاری، طبقه عاطفی.

دسته اول مشکلات ابزاری در خانواده است که شامل مسائلی نظیر مدیریت هزینه ها، غذا، پوشاک و خانه داری است.

دسته دوم مشکلات عاطفی شامل موضوعات هیجانی و یا احساسی مثل عصبانیت یا افسردگی هستند. خانواده‌هایی که کارکردشان با مشکلات ابزاری از بین می‌رود به ندرت با ابعاد عاطفی سروکار دارند ولی خانواده‌هایی که با موضوعات عاطفی مشکل دارند می‌توانند با مشکلات ابزاری نیز مواجه شوند. مشاوران با توجه به شرایط خانواده، میزان شناسایی زن و مرد از یکدیگر و شخصیت های آنان مناسب‌ترین راهکار را پس از ریشه‌یابی و بررسی مشکلات ارائه می‌دهند. این نکته را هم نباید فراموش کنیم که مشکلات آنقدر که فکر می‌کنند بزرگ نیستند ولی اگر نتوان آنها را با شیوه‌های مناسب روانشناسی حل نمود تبدیل به یک معضل جدی شده و در خیلی موارد حتی سبب فروپاچیدن خانواده از هم می‌شود.

موقعیت‌های بحرانی اعضای خانواده

مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران برحسب شرایط مهارت‌های زندگی موردنظر از قبیل؛ مهارت ارتباط مؤثر، مهارت تصمیم‌گیری، مهارت کنترل خشم، مهارت مقابله با استرس، مهارت مقابله با بحران و … را به اعضای خانواده آموزش می‌دهد.

خانواده اولین حامی افراد است اما در موقعیت‌های مختلف نمی‌توان یک نسخه ثابت را به کار بست. اگر فردی در اثر یک حادثه یا رویداد دچار ناراحتی شود ضربه روحی یا تروما نامیده می‌شود. هر تروما رویه‌ خاصی دارد و از مراحلی تشکیل‌شده است که روانشناس در ارتباط با فرد آن را تشخیص می‌دهد.

وانشناس با شناخت مرحله‌ فعلی تروما، فرد را برای این موقعیت آماده می‌کند، خود گویی‌های فرد در این مرحله را بدون نگرانی بررسی می‌کند و مداخله لازم طبق همان مرحله‌ روانی را انجام می‌دهد. بهتر است که افراد همه مراحل روانی تروما را به‌درستی، پشت سرهم طی کنند و حادثه روانی را هضم کنند. مسائلی از قبیل مرگ و سوگ، شکست عشقی، برخورد عاطفی، دلخوری و بخشش، ناکامی و سوگ، فقدان‌ها و … رویه‌ روانی و مراحل خاصی دارند که بهتر است تکمیل شوند و اگر فرد در یکی از این مراحل ضعیف است و به آرامش نمی‌رسد، معلوم است که به روانشناس نیاز دارد. روانشناس به فرد کمک می‌کند تا با تعامل همدلانه و آگاهی درست به درکی از موقعیت برسد که آرامش مطلوب حاصل شود تا مرحله فعلی به‌خوبی سپری شود.

روانشناس خانواده در موقعیت‌های بحرانی که خانواده درگیر مشکلی باشد واکنش‌های افراد خاموش را بررسی می‌کند، علائم جسمانی و علائم ظاهری صورت افراد و کودکان را زیر نظر می‌گیرد، علاوه بر پرسش و پاسخ از تماس چشمی آن‌ها نیز استفاده می‌کند و زمینه‌های افسردگی و اضطرابی ممکن را تشخیص می‌دهد.

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارسReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Feb 4Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۵ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button