7 راه مقابله با افسردگی تعطيلاتReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jul 2Rating: 5.07 راه مقابله با افسردگی تعطيلاتافسردگی معمولا در افرادی بروز می كند که زمينه شخصيتی ناراحتی داشته و برای تعطيلات خود برنامه ريزی نکرده باشند. برخی دانش آموزان نيز به خصوص در پايان تعطيلات به دليل انجام ندادن تکاليف و برنامه ريزی نكردن در طول تعطيلات دچار افسردگی می شوند.

افسردگی تعطیلات معمولا در افرادی بروز می كند که زمينه شخصيتی ناراحتی داشته و برای تعطيلات خود برنامه ‏ريزی نکرده باشند. برخی دانش ‏آموزان نيز به ‏خصوص در پايان تعطيلات به دليل انجام ندادن تکاليف و برنامه ‏ريزی نكردن در طول تعطيلات دچار افسردگی تعطیلات می شوند.

7 راه مقـابله با افسردگی تعـطيلات

البته نبايد از سالمندان، بيماران ناتوان و افراد تنهايی که کسی را برای بيرون رفتن و خوش‏گذراندن ندارند، غافل ماند.

به همه افرادی که در طول تعطيلات دچار اين حالت‌ ها می شوند توصيه می کنم:

1. برای روزهای تعطيل خود برنامه ‏ريزی داشته باشيد و فقط به خوابيدن و دراز کشيدن و تلويزيون تماشاكردن بسنده نکنيد. اين کارها را هميشه و هر زمان مي‏توان انجام داد.

2. ورزش و ديدار اقوام، آشنايان و دوستان را فراموش نکنيد.

3. به کارهای عقب ‏مانده ‏تان رسيدگی کنيد.

4. کار امروز را به فردا واگذار نکنيد. سعی کنيد طی تعطيلات به امور فوق‏ برنامه خود برسيد زيرا به قول معروف «زود دير می شود».

5. به همه کارهايی که آرزو داشتيد در يک فرصت مناسب انجامشان دهيد فکر و آن ها را شروع کنيد و به فکر تعطيلات بعدی نباشيد.

6. از طبيعت و محيط پيرامون خود لذت ببريد و به دنبال ايراد و اشکال نگرديد. اگر آسان بگيريد، دنيا هم به شما آسان خواهد گرفت.

7. علاوه بر لذت بردن از محيط اطراف، با برنامه‏ ريزی مناسب و روزانه به امور تحصيلی و شغلی خود بپردازيد تا هميشه نگران آخر تعطيلات و انجام ندادن تکاليف خود نباشيد.

 

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر