نوروفیدبک یا نوروتراپی مرکز مشاور اکسیر

روش نوروفیدبک توسط اداره غذا و داروی آمریکا جهت درمان اضطراب، استرس، افسردگی، بیش فعالی کم توجهی، سردرد (میگرن)، دردهای مزمن، اختلالات خواب، سوء مصرف مواد، وسواس، صرع (تشنج) و بازتوانی سکته مغزی مورد تایید قرار گرفته است. و همچنین در درمان اختلالات یادگیری و افزایش توجه و تمرکز تاثیر گذار است.

به نوروفیدبک دوپینگ اخلاقی می گویند، دلیلش این است که در حال حاضر بسیاری از ورزشکاران در کشورهای پیشرفته و همچنین بسیاری از سازمان های معتبر جهانی از جمله ناسا (سازمان علوم فضایی آمریکا) جهت ارتقا مهارت های ذهنی و شناختی و بهینه سازی تصمیم گیری ،افزایش خلاقیت،تقویت حافظه و افزایش هماهنگی جسم و ذهن از این روش استفاده می کنند.

نوروفیدبک روشی برای خود تنظیمی

این روش به منظور افزایش خود تنظیمی مغز استفاده می شود. نوروفیدبک به فرد در جهت ارتقای سطح توانمندی های ذهنی و شناختی مانند افزایش قدرت تصمیم گیری صحیح، افزایش انگیزه پیشرفت، افزایش قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله، افزایش توجه و تمرکز و حفظ آن در شرایط دشوار، افزایش میزان آرامش و احساس کنترلو کاهش تنش و اضطراب کمک می کند. نوروفیدبک در واقع تکنیکی برای کنترل و تنظیم امواج مغزی است.

کاربردهای نوروفیدبک

– کاهش مشکلات بیش فعالی/ تکانشگری

– افزایش توجه و تمرکز

– بهبود مشکلات خواب

– کاهش افسردگی

– بهبود مشکلات رفتاری

– ارتقا سطح تمرکز و توجه

نوروفیدبک در کودکان

نوروفیدبک در کودکان – شروع دوران تحصیل در کودکان همیشه مصادف با شروع دغدغه های فراوان برای والدین است. کودکی که تا ۶ سالگی رفتار های نامناسبش به حساب سن کمش گذاشته می شد و این جمله معروف ” همه بچه ها همینطورند” از زبان اطرافیانش نمی افتاد؛ امروز با ورود به مدرسه نشانه های اختلالاتی را بروز می دهد که هرچند در ابتدا جدی و مسئله ساز نیست اما تداوم آنها بر عملکرد تحصیلی و مهمتر از آن مهارت های اجتماعی و ارتباطی لازم برای شروع یک زندگی مستقل و موفق او در آینده تاثیر نامطلوب دارد. گروه متخصصان روانشناسی اکسیر به شما می گویند که در دوران حساس کودکی و نوجوانی چه اختلالاتی کودک و نوجوان شما را تهدید می کند.

بیوفیدبک:

این روش، تکنیکی علمی و شناخته شده برای کنترل و تنظیم بهینه فعالیت های حیاتی بدن مانند ضربان قلب و تنفس است.

 

کاربردهای بیوفیدبک به شرح زیر است:

– بهبود انواع سردردهای تنشی و میگرنی

– تنظیم فشار خون برای کسانی که فشار خون بالا یا پایین دارند.

– بهبود و تنظیم ضربان قلب

– بهبود درد های مزمن نظیر درد کمر، گردن، شانه

– بهبود نشانگان رینولد( نشانگانی است که در آن به ویژه دست و پای فرد صرف نظر از سردی و گرمی محیط همواره سرد و یخ است).

– ارتقاء سطح ظرفیت جسمانی(قلبی و تنفسی) ورزشکاران

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر با دارا بودن تجهیزات کامل و در دست داشتن متخصصین مجرب آماده ارائه کامل خدمات نوروفیدبک و بیو فیدبک می باشد.

گروه تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب