عشق ورزیدن به همسر تنها در رابطه جنسی خلاصه نمی شود، بلکه رفتار شما قبل و بعد از آن نیز اهمیت دارد. اعمال شما معانی مختلفی برای همسرتان دارد و رابطه آینده شما را شکل می دهد، بنابراین با احتیاط عمل کنید. ما در اینجا رفتارهایی را آورده ایم که پس از برقراری رابطه جنسی باید به شدت از آن ها پرهیز کنید…

    – با سرعت به دستشویی رفتن بعد از رابطه جنسی :

بلند شدن و دویدن به سمت دستشویی یکی از بدترین کارهایی است که می توانید پس از برقراری رابطه زناشویی انجام دهید. بسیاری افراد پس از برقراری رابطه جنسی به سرعت به سرویس بهداشتی می روند تا به ظاهر خود رسیدگی کنند. آن ها موهایشان را درست می کنند، دندان هایشان را مسواک می زنند یا به زیر دوش آب می روند.
درست است که شما باید همیشه مرتب و پاکیزه باشید، اما گاهی دراز کشیدن در کنار همسرتان بهترین کاری است که می توانید برای صمیمیت تان انجام دهید؛ پس برای رسیدگی به ظاهر خود عجله نکنید.

نکاتی درباره رابطه جنسی

    – چک کردن موبایل:

تقریبا تمام افراد پس از برقراری رابطه جنسی موبایل خود را چک می کنند، اما این کار باعث می شود که همسرتان تصور کند که او را نادیده گرفته اید.

می دانیم که وقت تنگ است و برای برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با دیگران عجله دارید، اما هم نشینی با همسرتان هم ارزش و اهمیت خاص خود را دارد، بنابراین به آن احترام بگذارید.

    – پوشیدن لباس و ترک کردن اتاق:

اگر پس از رابطه زناشویی با همسرتان سریع لباس به تن و اتاق را ترک کنید، این طور به نظر می رسد که تنها هدف شما از برقراری این رابطه، میل جنسی بوده است. شاید برای رفتن به سر کار دیرتان شده باشد، اما حتی یک دقیقه نگاه کردن در چشمان همسرتان می تواند تاثیری مثبت و فراموش نشدنی در رابطه شما داشته باشد.


مقاله مرتبط : نکاتی برای بهبود رابطه جنسی

مقاله مرتبط : ویژگی‌های رابطه جنسی سالم


    – تعریف کردن از خود:

حتی اگر شما بهترین باشید، نباید از خودتان تعریف کنید زیرا این کار ارزش شما را پایین می آورد. پس بهتر است این کار را بر عهده همسرتان بگذارید. اگر او احساس کند که شما خوب بوده اید، حتما بیان خواهد کرد.

    – روشن کردن تلویزیون:

شابد به نظر شما گوش دادن به اخبار جهان پس از برقراری رابطه عاطفی خیلی آرام بخش باشد اما در واقع اینطور نیست. حواستان باشد اگر هم این کار را انجام می دهید، برنامه ای باشد که هر دوی شما از آن لذت می برید.

    – نوازش نکردن:

برخی افراد پس از برقراری رابطه جنسی، سریع به خواب می روند، اما بهتر است پس از آن کمی همسرتان را نوازش کنید تا به عشق  واقعی شما پی ببرد.

به چشم های او نگاه کنید و در آغوش اش آرام بگیرید. این لحظات بهترین زمان برای نشان دادن عشق و مکالمه های عاشقانه است، آن را از دست ندهید…

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب