سکستراپیست چه کار می کند؟

سکستراپ یا سکستراپیست یک نوعی از روان درمانگری است که به مشکلات حوزه ارتباطات جنسی زوجین و فردی افراد می‌پردازد. سکستراپ‌ها یا سکتراپیت‌ها معمولاً از روش‌های مختلف درمان‌های تحلیلی، شناختی، رفتاری و یا ترکیبی از چند رویکرد درمانی کمک می‌گیرند تا به افراد کمک کنند که مشکلات جنسی خود را برطرف کنند.

سوالی که برای عموم افراد پیش می‌آید این است که آیا برای رفع مشکلات جنسی خود بایستی به تنهایی به سکستراپیست مراجعه کنند یا به همراه شریک و پارتنر جنسی خود؟ دقت کنید که شما به هر دو حالت بایستی اقدام نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را در خروجی بگیرید.

درمان روانی جنسی 

یکی از شایع‌ترین نوع مراجعه به کلینیک‌های روانشناسی و سکستراپی‌ها اختلالات روانی جنسی است که در آن یک طرف رابطه یا هر دو طرف رابطه دچار مشکلات ذهنی در روابط جنسی خود هستند و از نظر روانی احساس می کنند که از رابطه با شریک جنسی خود راضی نیستن، که در این صورت سکستراپیست مرکز مشاوره یا کلینیک جنسی با آن ها صحبت می‌کنند و با گفتار صحیح بهترین پیشنهادها و راه کارها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد تا از رابطه جنسی خود بیشترین لذت را ببرند.


مقاله مرتبط : ویژگی های رابطه جنسی سالم


در چه زمینه‌هایی بهتر است که به سکستراپیست مراجعه کنیم؟

مواردی که لازم است افراد به صورت فردی یا به صورت زوج، به یک کلینیک زوج درمانی یا مرکز مشاوره جنسی مراجعه کنند عبارت هستند از:

علل مراجعه به سکستراپیست

آیا من به سکستراپیست احتیاج دارم؟

همان طور که در بالا به برخی از علائمی که نیاز هست به سکستراپیست مراجعه کنیم اشاره شد، بایستی در خود ببینیم اگر مواردی مشابه بالا چه در خود و چه در شریک جنسی خودمون مشاهده کردیم، به یک مرکز مشاوره جنسی یا کلینیک سکستراپی مراجعه کنیم تا درمانگران سکستراپیست مرکز به ما کمک کنند تا مشکل را رفع کنیم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حتما بایستی در ارتباط با درمانگر سکستراپ یا سکستراپیست خود بدانید این است که با او به هیج عنوان نبایستی تعارف داشته باشید و به راحتی بایستی در مورد مشکل و نیاز خود صحبت کنید و از گفتن عدم واقعیت به دلیل خجالت کشیدن یا رودروایسی بپرهیزید؛ چون ممکن است اطلاعات اشتباه شما موجب تصمیم گیری سکستراپیست برای ارائه راه حل به شما شود.

در اتاق سکستراپیست چه می گذرد؟ 

سکستراپیست با استفاده از روش‌های درمانی مختلفی که می‌داند و با توجه به مشکلات مراجع به او کمک می کند تا نیاز جنسی خود را به بهترین حالت رفع کند، حال ممکن است در بعضی از مواقع و برای رفع برخی از مشکلات افراد حتی به دارو درمانی جنسی نیز روی آورده شود که این کار کاملا توسط درمانگر جنسی یا سکستراپیست مرکز بایستی انجام شود.

Loading...

مشاوره تلفنی مرکز مشاوره اکسیر