دریافت وقت مشاوره از مشاوران اکسیر

02188078585 09356567329
  • متخصصین سکستراپیست

سکستراپیست چه کار می کند؟

سکستراپیست چه کار می کند؟

سکستراپ یا سکستراپیست یک نوعی از روان درمانگری است که به مشکلات حوزه ارتباطات جنسی زوجین و فردی افراد می‌پردازد. سکستراپ‌ها یا سکتراپیت‌ها معمولاً از روش‌های مختلف درمان‌های تحلیلی، شناختی، رفتاری و یا ترکیبی از چند رویکرد درمانی کمک می‌گیرند تا به افراد کمک کنند که مشکلات جنسی خود را برطرف کنند.

سوالی که برای عموم افراد پیش می‌آید این است که آیا برای رفع مشکلات جنسی خود بایستی به تنهایی به سکستراپیست مراجعه کنند یا به همراه شریک و پارتنر جنسی خود؟ دقت کنید که شما به هر دو حالت بایستی اقدام نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را در خروجی بگیرید.

مرکز روانشناسی اکسیر تمام خدمات خود از جمله مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی و … را به افرادی که تحت پوشش بیمه بانک های طرف قرارداد اکسیر هستند رایگان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

درمان روانی جنسی 

یکی از شایع‌ترین نوع مراجعه به کلینیک‌های روانشناسی و سکستراپی‌ها اختلالات روانی جنسی است که در آن یک طرف رابطه یا هر دو طرف رابطه دچار مشکلات ذهنی در روابط جنسی خود هستند و از نظر روانی احساس می کنند که از رابطه با شریک جنسی خود راضی نیستن، که در این صورت سکستراپیست مرکز مشاوره یا کلینیک جنسی با آن ها صحبت می‌کنند و با گفتار صحیح بهترین پیشنهادها و راه کارها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد تا از رابطه جنسی خود بیشترین لذت را ببرند.

 

گرفتن وقت مشاوره از اکسیر

۷۷۸۸۲۸۱۷ 

۷۶۷۱۰۶۹۳

در چه زمینه‌هایی بهتر است که به سکستراپیست مراجعه کنیم؟

مواردی که لازم است افراد به صورت فردی یا به صورت زوج، به یک کلینیک زوج درمانی یا مرکز مشاوره جنسی مراجعه کنند عبارت هستند از:

دکتر یداله دمیرچی، روانشناس بالینی و مشاور مرکز مشاوره اکسیر در رابطه با تاثیرات مشکلات جنسی بر رضایت زناشویی و زندگی مشترک توضیحات ارزنده ای ارائه داده اند. شما را به دیدن آن دعوت می نماییم.

 


مقاله مرتبط : ویژگی های رابطه جنسی سالم

مقاله مرتبط: سکستراپیست خوب در تهران


آیا من به سکستراپیست احتیاج دارم؟

همان طور که در بالا به برخی از علائمی که نیاز هست به سکستراپیست مراجعه کنیم اشاره شد، بایستی در خود ببینیم اگر مواردی مشابه بالا چه در خود و چه در شریک جنسی خودمون مشاهده کردیم، به یک مرکز مشاوره جنسی یا کلینیک سکستراپی مراجعه کنیم تا درمانگران سکستراپیست مرکز به ما کمک کنند تا مشکل را رفع کنیم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حتما بایستی در ارتباط با درمانگر سکستراپ یا سکستراپیست خود بدانید این است که با او به هیج عنوان نبایستی تعارف داشته باشید و به راحتی بایستی در مورد مشکل و نیاز خود صحبت کنید و از گفتن عدم واقعیت به دلیل خجالت کشیدن یا رودروایسی بپرهیزید؛ چون ممکن است اطلاعات اشتباه شما موجب تصمیم گیری سکستراپیست برای ارائه راه حل به شما شود.

اینستاگرام اکسیر

در اتاق سکستراپیست چه می گذرد؟ 

سکستراپیست با استفاده از روش‌های درمانی مختلفی که می‌داند و با توجه به مشکلات مراجع به او کمک می کند تا نیاز جنسی خود را به بهترین حالت رفع کند، حال ممکن است در بعضی از مواقع و برای رفع برخی از مشکلات افراد حتی به دارو درمانی جنسی نیز روی آورده شود که این کار کاملا توسط درمانگر جنسی یا سکستراپیست مرکز بایستی انجام شود.

اگر مشکلات جنسی برطرف نشود تاثیرات زیاد و عمیقی بر رابطه بین زوجین می گذارد.

در ادامه درباره تاثیر طلاق جنسی بر رابطه زوجین صحبت می کنیم.

طلاق جنسی عاملی برای طلاق عاطفی

طلاق جنسی عاملی برای رویارویی زوجین با طلاق عاطفی و رسمی است. طلاق جنسی، به معنای سردی در روابط زناشویی زن و شوهر ناشی از ناهم‌خوانی جنسی آن دو است. این ناهم‌خوانی در طولانی‌مدت می‌تواند بنیان خانواده را با مشکلاتی که مهم‌ترین آن طلاق قانونی است، مواجه کند.


مقاله مرتبط: دلایل خیانت جنسی


طلاق جنسی عامل طلاق 

بهنام اوحدی؛ روانپزشک و سکسولوژیست در گفتگو با خبرنگارمهرخانه، در این خصوص گفت: مدتی است که روانشناسان و کارشناسان حوزه خانواده به طلاق عاطفی توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند، اما مسئله مهم دیگری که در حوزه خانواده حائز اهمیت است، طلاق جنسی است.

وی با اشاره به تعریف طلاق جنسی گفت: در طلاق جنسی زن و مرد از نظر عاطفی، علاقه و عشق با هم در یک راستا هستند، اما هم‌زبانِ هم‌آغوشی هم نیستند. در این مورد اغلب دو طرف مقصرند؛ یا مردان نمی‌توانند روند یک رابطه جنسی را پیش ببرند و یا زنان نمی‌توانند با این رابطه خود را وفق دهند.

اوحدی افزود: باید توجه داشته باشیم که در رابطه جنسی، افراد یا میل جنسی زیاد و یا میل جنسی کم دارند. بنابراین افرادی که با فردی ازدواج می‌کنند که از نظر جنسی متفاوت از آنها است، در رابطه جنسی و البته زندگی مشترک دچار مشکل خواهند شد.

این سکسولوژیست با بیان اینکه شیوه و شکل رابطه جنسی مورد علاقه دو طرف؛ حتی پیش‌نوازی در رابطه و یا پس‌نوازی می‌تواند بر روند رابطه و نیز طلاق جنسی تأثیر گذار باشد، تصریح کرد: رابطه جنسی خوب و مناسب، موتور حرکت یک زندگی زناشویی است؛ درصورتی‌که این رابطه موفق نباشد، دلسردی، دلخوری و دوری ایجاد می‌کند؛ بنابراین طلاق جنسی در طولانی‌مدت به طلاق عاطفی و طلاق عاطفی نیز در بلندمدت به طلاق رسمی و قانونی تبدیل می‌شود.

بهترین راهکار برای بهبود روابط زناشویی

مشاوره جنسی در پیش از ازدواج

عدم توجه به میل و نیازهای جنسی در مشاوره‌های پیش از ازدواج مسئله‌ساز است.

اوحدی با اشاره به مشاوره‌های پیش از ازدواج گفت: ضروری است در مشاوره‌های ازدواج، به هم‌تایی جنسی زن و شوهر توجه شود، اما باید دقت داشته باشیم که گرم‌بودن یا سردبودن جنسی را در حال حاضر مشاوره‌های ازدواج نمی‌توانند بسنجند یا اصلاً مدنظر قرار نمی‌دهند و این به دلیل آن است که اولاً روانشناسان بسیار کم از فیزیولوژی بدن آگاهی دارند و ثانیاً شرح حال درستی از رؤیاهای جنسی فرد از بلوغ تاکنون نمی‌گیرند و به فانتزی‌های جنسی او توجه ندارند.

تنها می‌توان ۱۵ درصد در میزان میل جنسی افراد تغییر ایجاد کرد. وی به میزان تغییر در میل جنسی افراد در جلسات مشاوره اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر آن است که با سکسوتراپی و تلاش برای ترمیم رابطه جنسی، تنها می‌توان ۱۵ درصد میزان میل جنسی افراد را تغییر داد؛ یعنی زن یا مردی که سردمزاجی جنسی دارد، تنها تا ۱۵ درصد امکان افزایش میل جنسی دارد و برعکس.

اوحدی راهکارهای کاهش طلاق جنسی را برشمرد و گفت: مهم‌ترین راهکار، عملکرد مشاوره‌های پیش از ازدواج است؛ از آن‌جایی‌که مشاوران ازدواج اغلب روانشناس هستند نه روان‌پزشک، به نظر می‌رسد که ضروری است که از نظرات روان‌پزشکان در مشاوره‌های پیش از ازدواج؛ به خصوص مشاوره‌های هم‌تایی جنسی کمک گرفته شود و اینکه تبعات ازدواج به زوج‌های غیرهم‌خوان جنسی گوش‌زد شود که این امر مستلزم گرفتن شرح حال دقیقی از افراد در مورد فانتزی‌ها و تصورات جنسی‌شان است.

رزرو وقت مشاوره جنسی

Loading...

 

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب

ثبت ديدگاه

Go to Top