در این مقاله از اکسیر قصد داریم به دلایل و نشانه های تنفر از رنگ‌ ها بپردازیم؛ با ما همراه باشید….

تنفر از رنگ‌ ها

اگر از هر کدام از این رنگ‌ ها متنفرید، می‌ تواند نشانگر این موضوع باشد که‌…

  – قرمز:

بسیار دلواپس و ناامید هستید. شاید هم از خستگی و ضعف جسمی رنج می‌ برید. امکان دارد که در روابط جنسی و حتی در موقعیت اجتماعی، شکست خورده باشید؛ اما مشکل واقعیتان این است که همیشه دنبال هدف‌ های بزرگ و غیرعملی می‌ روید و وقتی هم که شکست می‌ خورید، در لاک خود فرو می‌ روید.

چه عیبی دارد که دنبال یک زندگی معمولی باشید؟ باید این دو موضوع را همیشه به خاطر داشته باشید. اگر معیار موفقیت ثروت بود، پس ثروتمندان می‌ بایست خوشبخت‌ ترین آدم ها باشند که معمولاً این طور نیست‌.

تنفر از رنگ‌ ها
  – نارنجی‌:

به خاطر عمر و سال هایی که به بطالت تلف کرده‌ اید، بر خود خشم دارید؛ ولی یادتان نرود که فقط شما نیستید که مسئولیت همه بدبختی‌ های دنیا را بر دوش دارید. اگر بتوانید مشکلات خصوصی خود و خانواده‌ تان را حل کنید، مطمئن باشید که خیلی زرنگید.

  – آبی‌:

از زندگی و یکنواختی آن خسته شده‌ اید. احتیاج به تنوع و هیجان دارید و به همین زودی هاست که قید و بندهای زندگی را از هم خواهید گسست‌. در دوره‌ ای هستید که احساس می‌ کنید دلتان می‌ خواهد همه چیز را تغییر بدهید و دستی بر سر و صورت خود بکشید و شاید هم فرم موها را عوض کنید و لباستان را تغییر بدهید.

  – زرد:

بسیار حساس و بدبین هستید و از هر چیز بدیع و مدرن، بدتان می‌ آید و برایتان قابل هضم نیست که یک حکومت، میلیون‌ ها دلار خرج رفتن به کره ماه را بکند؛ در حالی که کره زمین پر از انسان های مستحق کمک می‌ باشد. مردم همیشه شما را اخمو و عصبانی می‌ یابند.

  – قهوه‌ ای‌:

ترستان از این است که نتوانید مأموریتتان را به اتمام برسانید. چه مأموریتی‌؟ آیا فکر می‌ کنید اگر همه دانش‌ های دنیا را هم در ذهن و مغز کوچکتان جای بدهید، آخرش به کجا خواهید رسید؟ تا دیر نشده کمی هم به تفریح برسید. به عشق فکر کنید که حتی عذابش نیز شیرین است‌.

  – سبز:

اگر از این رنگ متنفرید، حتماً یک ایرادی دارید. اگر در هدف هایتان شکست خورده‌ اید، چرا دیگران را شماتت می‌ کنید؟ خودتان را تنهاترین موجود روی زمین حس می‌ کنید و با این شخصیتی که دارید، دیگران حق دارند تنهایتان بگذارند. سعی کنید به جای خودخوری، به کتابخانه بروید و در اجتماعات شرکت کنید و خودتان را از برج عاجی که ساخته‌ اید، بیرون بیندازید تا ببینید که دنیا با تمام بدی‌ هایش چقدر با ارزش است‌.

  – خاکستری‌:

زندگی بر علیه شما بوده است، از همه چیز محروم بوده‌ اید و این خشمگینتان می‌ کند. حسود نیستید، ولی از سرنوشت بدتان شکایت دارید. آیا فقط شما هستید که به همه آرزوهایتان نرسیده‌ اید؟ یادتان نرود که ممکن است شما یکی از خوشبخت‌ ترین مردم روی زمین نباشید، ولی بدبخت‌ ترین هم نیستید.

  – سیاه‌:

فکر می‌کنید در دنیا، بدی وجود ندارد. فکر می‌ کنید بدبختی فقط افسانه است و به کره زمین ربطی ندارد. خودتان را کامل می‌ دانید و سعی می‌ کنید که اشتباه نکنید؛ ولی اگر مرتکب اشتباه شدید، هرگز اعتراف نخواهید کرد.

  – سفید:

اگر شما از سفید متنفرید، یا اگر هاله مغناطیسی دور بدنتان فاقد این رنگ است، با عرض معذرت باید بگوییم در اسرع وقت با روان‌ پزشک یک تماس داشته باشید.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب