برخی وسایل در اتاق خواب هستند که می‌ توانند بر زندگی زناشویی و روابط جنسی شما بدون آنکه حتی خود شما بدانید، تاثیر منفی بگذارند. در ادامه این مقاله به آثار مخرب برخی وسایل بر رابطه جنسی میپردازیم…

آثار مخرب برخی وسایل بر رابطه جنسی

این دسته از وسایل که رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار میدهند عبارت هستند از:

  – تاثیر منفی عکس‌ های خانوادگی موجود در اتاق خواب بر روی رابطه جنسی:

بر اساس تحقیقی که در مجله آمریکایی womens day منتشر شده است، گاهی وجود عکس‌ های خانوادگی در اتاق خواب این حس را به زوجین می‌دهند که در دید هستند، و این موضوع باعث سرکوب تمایلات جنسی می‌شود. سعی کنید عکس پدر و مادر را در اتاق خواب نگذارید.

  – تلویزیون از دیگر عواملی است که اثری منفی بر رابطه جنسیتان دارد:

به گفته محققان ایتالیایی وجود تلویزیون در اتاق خواب میل جنسی را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. محققان پس از زیر نظرگرفتن ۵۲۳ داوطلب متوجه شدند زوج‌ هایی که در اتاقشان تلویزیون دارند، ۴ بار در ماه رابطه جنسی برقرار می‌کنند؛ در حالی که این میزان در زوج‌ هایی که تلویزیون در اتاق خوابشان ندارند، ۲ بار در هفته یعنی ۸ بار در ماه است.

  – پیژامه بلند و پشمی بر رابطه جنسیتان اثر بد می گذارد:

شاید مخصوصا در فصل سرد سال تمایلی به پوشیدن لباس‌ های باز نداشته باشید اما پوشیدن پیژامه پشمی با کفش‌های روفرشی بزرگ میل جنسی را در طرف مقابلتان از بین می‌برد. سعی کنید شلوارهای تو کرک که در عین حال شما را جذاب و زیبا نشان می‌دهد به پا کنید.

  – اثر مخرب لباس های کثیف در اتاق خواب بر رابطه جنسی:

لباس‌های کثیف و جوراب‌ هایی که بوی عرق می‌دهد را از اتاق خوابتان بیرون بیندازید، بدنتان اگر بوی عرق می‌دهد حمام کنید و اجازه ندهید نفستان بوی بد بدهد، چون این موارد باعث کاهش میل جنسی می شود.

  – تاثیر منفی گوشی‌ های هوشمند و تبلت بر میل جنسی:

بازی با تبلت یا کار با گوشی‌ های هوشمند گاهی به قدری زوج‌ ها را سرگرم می‌کند که برقراری رابطه جنسی را از یاد می‌ برند. سعی کنید وقتی وارد اتاق خواب می‌شوید تمامی تکنولوژی‌ ها را کنار بگذارید و حواستان به همسرتان باشد.

  – تشک سفت یکی از عوامل مخرب در رابطه جنسی است:

سفتی تشک نه تنها می‌تواند باعث کمردرد شود، بلکه روی رابطه جنسی هم اثر منفی می‌گذارد. بهتر است تشک نرمی انتخاب کنید تا خوابیدن روی آن مشکل ایجاد نکند.

مرکز روانشناسی اکسیر شهرک غرب