Warning: Use of undefined constant get_stylesheet_uri - assumed 'get_stylesheet_uri' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/psychoex/public_html/wp-content/themes/medicare-child/functions.php on line 25

سنجش و روان‌سنجی

سنجش و روان‌سنجی

سنجش و روان‌سنجی یکی از حیطه‌های اصلی روانشناسی بالینی است. به‌طورکلی روان‌سنجی عبارت است از بررسی و اندازه‌گیری ویژگی‌های روان‌شناختی انسان و تلاش برای تبدیل ویژگی‌های کیفی به داده‌‌‌‌‌های کمی و قابل مقایسه است. در نتیجه باید توجه داشت که داده‌های به‌دست‌آمده از آزمون‌های روان‌شناختی می‌بایست به عنوان ابزاری در کنار سایر ابزار تشخیصی مانند مصاحبه و مشاهده مورد استفاده و تفسیر قرار گیرند.

دپارتمان سنجش و روان‌سنجی اکسیر

سنجش و روان‌سنجی مرکز مشاوره اکسیر فعالیت‌های خود را در سه حیطه انجام می‌دهد.

  • کلینیکی
  • پژوهشی
  • صنعتی و سازمانی

بخش کلینیکی

بخش کلینیکی سنجش و روان‌سنجی اکسیر گستره وسیعی از ابعاد و حیطه‌های فردی و بین فردی را در برمی‌گیرد، آزمون‌های روان‌شناختی بر اساس حوزه موردسنجش طبقه‌بندی می‌شوند. حوزه‌های اصلی موردسنجش در بخش سنجش و روان‌سنجی شامل شناختی، روان‌شناختی، رفتاری، شخصیت، استعدادیابی شغلی و تحصیلی و روابط میان فردی است.

دپارتمان سنجش و روان‌سنجی مرکز مشاوره اکسیر مفتخر است که خدمات تشخیصی و ارزیابی خود را بر اساس جدیدترین متدهای ارزیابی جهان، در تمامی زمینه‌های ذکرشده ارائه دهد. در این بخش سعی شده است تا آزمون‌هایی که بالاترین میزان اعتبار و پایایی را دارند و مطابق با تغییرات روز دنیا هستند مورد استفاده قرار گیرد. آزمون‌ها هم به صورت نرم‌افزاری و هم به شکل مداد- کاغذی اجرا می‌گردد. همچنین پکیج‌های مختلفی بر اساس گروه سنی و اهداف خاص تشخیصی طراحی‌شده‌اند. آزمون‌هایی که در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرند به شرح زیر می‌باشند.

آزمون‌های ویژه کودکان که شامل IVA+PLUS، RCPE و WISC-R و آدمک گودیناف (هوش)، SCAS (اضطراب)، نما (نارساخوانی)، CBCL (چک‌لیست رفتاری)، ساراسون (اضطراب امتحان)، MCRE و PS (بررسی شیوه فرزند پروری) و …. است.

آزمون‌های ویژه نوجوانان که شامل YSR (چک‌لیست رفتاری)، هالند (رغبت سنج تحصیلی)، POPS (بررسی شیوه فرزند پروری)، RSPE و آدمک گودیناف (هوش)، TVPS-3(ادراک دیداری)، SCAS، Y-BOSC (وسواس فکری و عملی)، استرانگ (رغبت سنج شغلی) و…. است.

آزمون‌های ویژه بزرگ‌سالان که شامل CATTLE-IQ (فرم ۳) و WAIS-R(سنجش هوش)، IVA+Plus، آزمون حافظه بالینی وکسلر (سنجش میزان حافظه)، ASR (چک‌لیست رفتاری)، MCMI-III و -Cattle-16F و نئو و آزمون‌های دیگر برای شخصیت شناسی، BDI (سنجش افسردگی)، BAI (سنجش اضطراب)، SCL-90 (سلامت روان)، EQ(هوش هیجانی)، ENRICH (رضایت زناشویی) و دلبستگی بزرگ‌سالان و … است.

لازم به ذکر است در تفسیر هر یک از آزمون‌های ذکرشده در دپارتمان سنجش و روان‌سنجی اکسیر از اطلاعات متخصص ارزیاب و مشاهدات آزمونگر استفاده‌شده و تفسیر ارائه شده جهت تشخیص با توجه به مجموعه اطلاعات به دست آمده از مراجع صورت می‌گیرد. همچنین نمونه‌ای از نتایج آزمون‌ها به تشریح در اختیار آزمودنی قرار خواهد گرفت.بخش پژوهشی

دپارتمان سنجش و روان‌سنجی اکسیر علاوه بر اجرا و تفسیر آزمون‌های ذکر شده فعالیت‌های پژوهشی با هدف تولید دانش و پیشرفت در زمینه سنجش به عمل می‌رساند. این فعالیت‌ها شامل تولید چارچوب تفسیری مناسب برای هر آزمون، طراحی پکیج‌های سنجشی مناسب برای اختلالات و گروه‌های هدف خاص مانند اختلالات یادگیری، استعدادیابی شغلی- تحصیلی، سنجش ابعاد روان‌شناختی ورزشی و تلاش برای به روز رساندن اطلاعات و همگامی با دانش روز دنیا در حیطه سنجش می‌باشد.بخش صنعتی سازمانی

دپارتمان سنجش و روان‌سنجی اکسیر در زمینه پروژه‌های صنعتی و سازمانی فعالیت‌های چشم‌گیری دارد. در این خصوص فعالیت‌هایی در جهت سنجش ابعاد مختلف شناختی و روان‌شناختی نیروهای استخدامی و در حال کار با هدف کمک به پیشرفت و افزایش کارآمدی مراکز صنعتی و سازمانی صورت می‌گیرد. همچنین در صورت لزوم پیشنهادات درمانی و راهبردی با توجه به نتایج به دست آمده از آزمون‌ها در اختیار سازمان‌ها گذاشته می‌شود. از جمله آزمون‌های مورد استفاده در این بخش IVA+Plus، MBTI (بررسی ابعاد شخصیت)، NEO-240، SCL-90، EQ، ASR، HSE(استرس شغلی) و JDI (رضایت شغلی) و … است.مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس ، خیابان امیری طائمه پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر سلامت روان تهران می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button