کارگاه آموزش عملی مهارت های زندگی ویژه نوجوانانReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 7Rating:

برنامه  مهارت های زندگی با هدف افزایش توانمندی های روانی اجتماعی کودکان و نوجوانان در رویارویی با مسایل و کشمکش های زندگی توسط یونیسف در سال 1993 تدوین شد. مهارت های زندگی با  دو هدف عمده اجرا می گردد: ارتقای توانمندی های روانی اجتماعی (هدف عام) یا پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی خاص (هدف خاص)

کارگاه آموزش عملی مهارت های زندگی ویژه نوجوانان

اطلاعات کلی دوره:

 • عنوان دوره: کارگاه آموزش عملی مهارتهای زندگی ویژه نوجوانان (12 تا 18 سالگی)
 • طول دوره: 30 ساعت در 5 جلسه 6 ساعته
 • زمان برگزاری دوره: شنبه ، دوشنبه  و چهارشنبه ها از ساعت 13 الی 19
 • تاریخ برگزاری: 4، 6،8، 11، 13 شهریور ماه
 • مبلغ سرمایه گذاری: هر جلسه 100 هزار تومان، تمامی جلسات: 500 هزار تومان
 • مدرس: المیرا رحیم زاده کارشناس ارشد روان شناسی

این دوره با سایر دوره ها چه فرقی می کنه؟

تفاوت این دوره با دوره های دیگردر ارائه بازی های عملی برای ارتقاء مهارت های ده گانه زندگی با تاکید بر هوش های 8 گانه است. به گونه ای که در پرورش مهارت های 10 گانه زندگی از قابلیت ها و توانایی های منحصر به فرد هر کس  که بازتابی از بهره هوشی وی می باشد، استفاده می کنیم.

در این دوره چه مباحثی مطرح میشه؟

 • کشف هوش غالب با استفاده از مصاحبه، بازی های عملی و آزمون روان شناختی
 • بهره گیری از هوش های هشت گانه در آموزش مهارت های زندگی
 • بهره گیری از بازی های گروهی برای ارتقای مهارتهای اجتماعی
 • استفاده از بازی های پیشنهادی یونسیف برای آموزش مهارت های زندگی
 • تقویت نقاط قوت شرکت کنندگان و ارتقای توانمندی های آنها با بهره جویی از توانایی های بالقوه آنها

در صورت شرکت نکردن در دوره چه اتفاقی می افتد؟

یونیسف مهارت های زندگی را به این صورت تعریف می کند: “یک رویکرد مبتنی بر تغییر رفتار یا شکل دهی رفتار که برقراری توازن میان سه حوزه را مد نظر قرار می دهد. این سه حوزه عبارت اند از: دانش، نگرش، و مهارت ها “.
تعریف یونیسف بر شواهد پژوهشی مبتنی است که نشان می دهند اگر در توانمندسازی افراد جامعه بحث دانش، نگرش، و مهارت به صورت تلفیقی مورد توجه قرار نگیرد، نتیجۀ مورد انتظار یعنی کاهش رفتارهای پرخطر به دست نمی آید. مهارت های زندگی، هم به صورت یک راهکار ارتقای سلامت روانی و هم به صورت ابزاری در پیشگیری از آسیب های روانی ـ اجتماعی مبتلا به جامعه نظیر اعتیاد، خشونت های خانگی و اجتماعی، آزار کودکان، خودکشی، ایدز، و موارد مشابه قابل استفاده است. به طور کلّی، مهارت های زندگی ابزاری قوی در دست متولیان بهداشت روانی جامعه در جهت توانمندسازی نوجوانان در ابعاد روانی ـ اجتماعی است. این مهارت ها بهه افراد کمک می کنند تا مثبت عمل کرده و هم خودشان و هم جامعه را از آسیب های روانی ـ اجتماعی حفظ کرده و سطح بهداشت روانی خویش و جامعه را ارتقاء بخشند.

اگر این سوالات ذهن شما را هم درگیر کرده این دوره میتونه براتون مفید باشه!

با شرکت در این دوره دقیقاً‌ چه چیزی دریافت می‌کنید؟

 • بروشور
 • پذیرایی

در پایان این دوره چه اتفاقی می افتد؟

پژوهش های متعدد نشان داده اند که خودـآگاهی ) ،(self-awarenessعزّت نفس ) ،(self-esteemو اعتمادبه نفس ) ،(self-confidence شاخص های اساسی توانمندی ها و ضعف های هر انسانی هستند

این سه ویژگی فرد را قادر می سازند که فرصت های زندگی اش را مغتنم شمرده، برای مقابله با خطرات احتمالی آماده باشد، بهه خانواده و جامعه اش بیاندیشد و نگران مشکلاتی که در اطرافش وجود دارد، باشد و به چاره اندیشی بپردازد. مهارت های زندگی به عنوان واسطه های ارتقای سه ویژگی فوق الذکر در نوجوانان می توانند فرد و جامعه را در راه رسیدن به اهداف فوق کمک نمایند.

متاسفانه همین چیزهایی که به ظاهر بدیهی شمره می شوند، اساس موفقیت فردی است و در تمامی جوانب زندگی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

چگونه می توانم در این کارگاه ثبت نام کنم؟

1- شما می توانید به صورت حضوری به مرکز مشاوره اکسیر مراجعه کرده و پس از بازدید از فضای مرکز در کارگاه شرکت نمایید.

2- می توانید هزینه کارگاه را به شماره کارت [highlight bgcolor=”#def200″]5022291057447523[/highlight] به نام حبیب الله زاهدی طهران واریز کرده و سپس برای ثبت مشخصات خود با مرکز مشاوره اکسیر تماس حاصل نمایید.