چگونه عزت نفس مثبت بسازیم؟

selfsteem-1.jpg
چگونه عزت نفس مثبت بسازیم؟Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Dec 8Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

چگونه عزت نفس مثبت بسازیم؟

عزت نفس مثبت به چه معناست؟

عزت نفس مثبت در حقیقت به معنی داشتن سبك زندگی سالم، با دیگران كنار آمدن، داشتن اعتماد به نفس، شاد بودن در زندگی و احساس جسمی خوب است. گامهای زیر به شما كمك می كند تا عزت نفس مثبت در فرزندتان ایجاد كنید.

از گوش دادن فعال استفاده كنید. گوش دادن فعال اصل بنیادی برای ایجاد عزت نفس مثبت در كودكان است. پس بسیار ضروی است كه كه به كودكتان نشان دهید كه به حرفهایش گوش می دهید. به او نگاه كنید به جای اینكه حواستان به موبایلتان باشد.

قوانین و نظم و انضباط مناسب از اصول اساسی فرزندپروری است. در غیر این صورت فرزند یا فرزندانتان باعث ایجاد احساس ضعف همراه با خشم و رنج در شما می شوند. قوانین مناسب و تعیین حد و مرز برای داشتن فرزند شاد حیاتی است.

از مهارت های فرزندپروری خود به صورت منفی استفاده نكنید. “این كار را بكن” یا این كار را نكن” های بیش از حد می تواند برای كودكتان مخرب باشد. به جای اینكه كودكتان كاری را كه شما می خواهید انجام دهد، كاری كه شما نمی خواهید انجام خواهد داد.

بخاطر داشته باشید كه والدین تمایل دارند نگران مسائلی كه خراب شده باشند به جای اینكه روی كارهایی كه خوب پیش رفته تمركز كنند. این انرژی منفی و بی فایده است و باعث اضطراب و افسردگی می شود.

كودكان به طور منظم نیازمند نظرات مثبت والدین خود هستند. برای برخی از والدین به خصوص اگر آنها خود این شرایط را  تجربه نکرده باشند،ذشاسان نخواهد بود.. پس به خاطر داشته باشید روی چیزهایی كه می خواهید تمركز كنید به جای تمركز بر آنچه نمی خواهید.

ابراز محبت كلامی و غیركلامی برای ایجاد احساس خوب در كودك ضروری است. اما برای رفتار خوب كودك با غذا تشویقش نكنید چون فقط باعث خواهید شد یك رابطه ناسالم با غذا پیدا كند.

سرگرمی های مشترك اساس یك رابطه والد-فرزندی خوب است. برای مثال، با هم تاب بازی كنید،‌ مار و پله با هم بازی كنید. ضروری است كه این سرگرمی ها را به طور منظم انجام دهید و كارهایی باشد كه هم والدین هم بچه ها از آن لذت ببرند.

به كودكتان كمك كنید استعدادها و توانایی هایش را پیدا كند (مثل ژیمناستیك، ‌تنیس، نقاشی و …) و آنها را پرورش دهید. این موشوع  برای ساختن عزت نفس و اعتماد به نفس كودك عالی است.

اگر شما نگرانی خاصی در مورد رفتار كودك خود دارید و اطلاعات كافی در مورد آن ندارید الان بهترین فرصت است كه برای رفع آن باشد چون ممكن است در آینده این رفتارها مشكلات بیشتری به بار آورد.

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


چگونه عزت نفس مثبت بسازیم؟Reviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Dec 8Rating:
زمان مطالعه مطلب : ۲ دقیقه

مرکز مشاوره اکسیر با مجوز وزارت بهزیستی

ساعات کاری


۱۰ صبح – ۹ عصر
شنبه- پنجشنبه (غرب)
۱۲ صبح- ۸ عصر
شنبه- پنجشنبه (شرق)
بسته
جمعه
بسته
تعطیلات رسمی

اطلاعات تماس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹


اینستاگرام مرکز مشاوره اکسیر پینترست مرکز مشاوره اکسیر تلگرام مرکز مشاوره اکسیر مرکز مشاوره اکسیر در ویز

آدرس شعبه ها


شعبه شهرک غرب

شهرک غرب ،بلوار دادمان ، خیابان فلامک شمالی ، کوچه حیدریان پلاک ۱۸

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

فلکه اول تهران پارس ، خیابان امیری طائمه(۱۴۲ غربی) پلاک ۱۲ واحد ۱
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره اکسیر می باشد . هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد .
Call Now Button