چگونه خانواده خود را خوشحال کنیدReviewed by مرکز مشاوره اکسیر on Jun 3Rating:

 

هر شخص باید جزئی از خانواده باشد. فارغ از هر نوع خانواده ای که میخواهد باشد یا هر نوع افرادی که میخواهد در آن وجود داشته باشد. هر خانواده میتواند از همه یا بخشی از موارد زیر تشکیل شده باشد

مادر و پدر، خواهر و برادر، مادر بزرگ و پدربزرگ، خاله و دایی، عمو و عمه، فرزندان خاله و دایی و عمو و عمه، فرزندان به سرپرستی گرفته شده یا برادر و خواهر های ناتنی، دوستان نزدیک، نگهبانان و خدمتکار ها، حیوانات خانگی و غیره.

تلاش کردن برای خوشحال نگه داشتن خانواده فقط بخشی از وظایف شما در این مجموعه است.

 

         مراحل

در پایان روز با اعضای خانواده خود صحبت کنید.

در پایان روز با اعضای خانواده خود صحبت کنید. بسیار مهم است که آنها را نسبت به مورد زندگی خود در جریان بگذارید تا بتوانند شما را بفهمند، در شادی شما را همراهی کنند و یا با شما همدردی کنند، به طور کلی بدانند در زندگی شما چه میگذرد. درعوض شما نیز باید درمورد زندگی آنها بدانید تا احساس درک شدن و حمایت شدن کنند و بدانند که تنها نیستند.

 

برای اعضای خانواده وقت بگذارید. با آنها به انجام فعالیت های سرگرم کننده بپردازید. میتوانید باهم به پیاده روی بروید، از موزه ها و نمایش های هنری دیدن کنید، به تماشای فیلم بنشینید، به پیک نیک بروید، چیزی باهم درست کنید، به خرید بروید، با یکدیگر ورزش کنید و چیزهای دیگر

 

به علائق هر یک از اعضای خانواده توجه کنید. درباره ی کارهای مورد علاقه شان بدانید و از آنها سوال بپرسید. بپرسید سرگرمی ها و علائقشان چیست و یا اوضاع کارشان چطور پیش میرود. وقتی به شما پاسخ میدهند دقیق گوش دهید و تاجایی که میتوانید یاد بگیرید

علاقه ی خود را نسبت به آنها ابراز کنید

علاقه ی خود را نسبت به آنها ابراز کنید. احساسات خود را حبس نکنید. اگر آنها را دوست دارید پس به آنها بگویید دوستشان دارید. اگر به آنها اهمیت میدهید، اجازه دهید این را بدانند. به اعضای خانواده یادآور شوید که چه چیزهایی شما را دور هم نگه داشته است- عشق، مراقبت و حمایت.

 

یک شنونده خوب باشید همیشه سعی نکنید به اعضای خانواده نصیحت کنید یا برای آنها سخنرانی کنید. گاهی لازم است فقط بشنوید. این چیزی است که همه نیاز دارند.

بعضی وقتها آنها را سوپرایز کنید

بعضی وقتها آنها را سوپرایز کنید. میتوانید این کار را با توجه و حمایت زیاد و کمک کردن بدون درخواست انجام دهید. میتوانید برای آنها شام درست کنید، برنامه ی مسافرت بچینید یا برخی از وظایف روزمره ی آنها را انجام دهید.

 

ریزه کاری ها را امتحان کنید. حتی کوچکترین چیزها نیز میتوانند موثر باشند. مثل یک پیام کوتاه ساده، یا یک تماس تلفنی کوتاه، که میتواند روز یک نفر را بسازد. فقط باید پیامی با مضمون مثبت بفرستید تا طرف مقابل خوشحال شود. اگر میبینید کسی دوران سختی را میگذراند، به او پیام دهید یا با او تماس بگیرید یا کارهایی را انجام دهید که خودتان در شرایط مشابه توقع آنها را دارید.

 

هشدارها

  • آرام باشید.سعی نکنید همیشه عصبانی یا ترسناک باشید.
  • سعی کنید بی ادب نباشید. تلاش کنید آنها را بفهمید و خودتان فهمیده شوید.